Przed GP Hiszpanii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez baron So maja 11, 2013 16:24  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Jak dla mnie już Gutierrez o wiele bardziej zawinił aniżeli Felipe.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez TommyYse So maja 11, 2013 16:34  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Zgodzę się, że to wyglądało "o wiele bardziej", ale to wciąż to samo wykroczenie, więc i z taką samą przewidzianą karą.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Shaitan So maja 11, 2013 16:34  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

To bez znaczenia który zawinił bardziej, bo obie kary są zasłużone za ewidentne przewinienia. Jak dla mnie nie ma tematu.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez MPOWER So maja 11, 2013 16:36  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Po pierwszym przejeździe w Q3 Grosjean był szybszy od Raikkonena.

To się zgadza ale Kimi chyba zaspał ten pierwszy przejazd bo w drugim pojechał znakomicie, gdyby nie został zablokowany w ostatnim sektorze. Ale mniejsza z tym, liczy się wynik końcowy i dwa - Grosjen był szybszy w S1 a Kimi w S2 i S3. Pomijam, że w Q3 Grosjean musiał gdzieś popełnić błąd w finałowym kólku bo go odpuścił po II sektorze.

TommyYse napisał(a):
MPOWER napisał(a):Alonso może go łyknąć na starcie nawet razem z Massą.

To już nieaktualne, bo Massa dostał karę :p

Teraz tak :P

@Sir ale Alonso to nie Maldonado i Fin będzie miał ciężki orzech do zgryzienia aby obronić się przed Hiszpanem.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Shaitan So maja 11, 2013 16:46  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

MPOWER napisał(a):
Po pierwszym przejeździe w Q3 Grosjean był szybszy od Raikkonena.

To się zgadza ale Kimi chyba zaspał ten pierwszy przejazd bo w drugim pojechał znakomicie, gdyby nie został zablokowany w ostatnim sektorze.

O jakie blokowanie chodzi :detektyw: ?
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez MPOWER So maja 11, 2013 16:50  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

A nie został przyblokowany w ostatnim sektorze przez jakiegoś Saubera czy ja inne kwalifikacje oglądałem? :eek:
Z tego co widziałem, został zmuszony do ostrego hamowania, gdzie wcześniej miał na twardych rekordy w dwóch pierwszych sektorach.

Co do kwalifikacji - Grosjean
W kwalifikacjach wykonaliśmy dobrą robotę, ale na moim ostatnim okrążeniu popełniłem błąd w pierwszym zakręcie, więc zdecydowałem się wycofać i zaoszczędzić opony.


Raikkonena i 0,5 s Alonso ta dwójka po dwóch sektorach była szybsza od Rosberga (52,850 Alonso, 52,877 Raikkonen, 52,887 Rosberg)

6 3 Fernando Alonso 28.249
7 7 Kimi Räikkönen 28.283

Tu chyba musi być jakiś błąd, skoro Kimi startuję przed Alonso.....albo ja czegoś nie rozumiem
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez SirKamil So maja 11, 2013 17:03  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

MPOWER napisał(a):@Sir ale Alonso to nie Maldonado i Fin będzie miał ciężki orzech do zgryzienia aby obronić się przed Hiszpanem.


Maldonado nie popełnił wtedy błędu, nie zepsuł startu. Po prostu Alonso wystartował znakomicie, podobnie z resztą jak Raikkonen- obaj z tzw. brudnej strony. W 2011 Alonso wystartował wręcz atomowo. Niezależnie od umiejętności czy konfiguracji sprzęgła, gdyby brudna strona byłą rzeczywiście brudna nie tylko z nazwy (jak w Hiszpanii), a między asfaltem a oponą był syf drastycznie obniżający współczynnik tarcia, nie dałoby się tego zrobić.

Jeśli chodzi o Grosjeana to popłynął na samym początku okrążenia i wtedy już odpuścił. Do boksów jechał tak wolno, że o mało co się nie zatrzymał.

Tu chyba musi być jakiś błąd, skoro Kimi startuję przed Alonso.....albo ja czegoś nie rozumiem


Nie przeprowadzę się za rękę przez tą niepojęta zagadkę, ale dziwi mnie, że nie kumasz ocb, jeśli sam o tym wspominałeś
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Shaitan So maja 11, 2013 17:11  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

MPOWER napisał(a):A nie został przyblokowany w ostatnim sektorze przez jakiegoś Saubera czy ja inne kwalifikacje oglądałem? :eek:
Z tego co widziałem, został zmuszony do ostrego hamowania, gdzie wcześniej miał na twardych rekordy w dwóch pierwszych sektorach.

Ale... to było w Q1... Jak to się ma do tego co stało się w Q3?

Edit down: Ok, luz :wink:
Ostatnio edytowano N maja 12, 2013 8:24 przez Shaitan, łącznie edytowano 3 razy
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez MPOWER So maja 11, 2013 17:12  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Nie przeprowadzę się za rękę przez tą niepojęta zagadkę, ale dziwi mnie, że nie kumasz ocb, jeśli sam o tym wspominałeś

Zamerdałem się. To są czasy najlepsze sektorach jakie kierowca uzyskał a nie ostatni najlepszy czas podzielony na sektory ;)
Ale... to było w Q1... Jak to się ma do tego co stało się w Q3?

Ma się tak do tego, że co innego myślałem co innego napisałem. Sorry za błąd ;)
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez rolnik sam w dolinie So maja 11, 2013 17:43  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Przyznam, że jak patrzyłem na czasy trzeciego sektora w wykonaniu Mercedesa to byłem zdumiony. Nie wiem z czego to wynika, ale muszą mieć świetnie ustawione auto, skoro nie tracą do konkurencji w S1 i S2, a w S3 zamiatali.
3 PP z rzędu tez niebywałe, chyba nikt się nie spodziewał takiej postawy ze strony Mercedesa. Na treningach sporo bawili się w dłuższe przejazdy. Zobaczymy jaki jutro będzie tego efekt. Jeżeli obydwaj skończą w TOP5 to chyba będzie to dobry rezultat. Ich duet kierowców jest bardzo dobry, jeżeli uda im się do połowy sezonu poprawić sytuację z oponami (co wcale nie będzie groźne) to finisz w top3 konstruktorów jest prawdopodobny. Ciekawe jak im pójdzie w Monaco skoro tak dobrze im szło w krętym s3?

Grosjean który też trenował więcej z obciążeniem niż inni nie wypadł tak źle. Oczywiście zawsze mogło być lepiej, Lotus niestety znowu tłumaczy się w stylu "popełniliśmy błąd" - ciężko jest go nie popełnić w takich kwalifikacjach. Cieszy mnie jednak, że Romek idzie w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że uda mu się jutro trochę awansować. Po podium w Bahrainie wszyscy chleliby aby utrzymał ten poziom, team bardzo potrzebuje od niego większych punktów.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Gie So maja 11, 2013 23:02  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

rolnik sam w dolinie napisał(a):Przyznam, że jak patrzyłem na czasy trzeciego sektora w wykonaniu Mercedesa to byłem zdumiony. Nie wiem z czego to wynika, ale muszą mieć świetnie ustawione auto, skoro nie tracą do konkurencji w S1 i S2, a w S3 zamiatali.

Pewnie to efekt pracy Kubicy na symulatorze :)
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez MarK So maja 11, 2013 23:08  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Merc zdaje się po prostu genialnie pokonuje tą szykanę na końcu S3 i w tym tkwi cały "cud". Oczywiście trudno stwierdzić co tak świetnego zrobili z zawieszeniem (muszą mieć mega pokłady mechanicznej przyczepności) i pewnie się wielu nie zgodzi, że można tyle zyskać w pojedynczym, no podwójnym zakręcie, jednak jest to jedyny dość nietypowy, jak na warunki F1, układ zakrętów na torze, i w tym sektorze. Jak dla mnie stąd właśnie ten "cud srebrnych szCZał".

A odnośnie wyścigu. Na treningach Merc cały czas dawał komunikaty Hamiltonowi, że ma dobre tempo, podczas długich przejazdów, podczas gdy w rzeczywistości średnie tempo miał o sekundę gorsze od RBR. Stąd wniosek, że albo uprawiali jakiś dziwny sandbaging w środku sezonu albo nie spodziewają się by dało się więcej wycisnąć na wyścig przy tym jak bolid zużywa opony.

Ja, przyznam się, będę szczerze zdumiony jeśli jutro nie powtórzy się scenariusz z Bahrajnu w wykonaniu Merca.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez MPOWER So maja 11, 2013 23:20  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

@Mark
Wg mnie, to Merc wie o tym, że tempem im jeszcze brakuję do najlepszych. Na Barcelonie jest cieżko wyprzedzać, więc dla nich najlepszym rozwiązaniem było zdobyć pierwszą linię, co się im udało a potem walczyć na tyle aby stracić jak najmniej pozycji.
Nie wydaję mi się natomiast aby była powtórka z Bahrajnu. Wydaję mi się, że dwa Merce zmieszczą się w pierwszej szóstce, obok Vettela Raikkonena Alonso Massa/Grosjean
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez cichy N maja 12, 2013 9:54  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Zobaczymy jak MGP będzie jechał w wyścigu.. Ech, skubani. Miałem nosa - tu się pochwalę! Zapytali mnie jakoś w Styczniu "kto będzie wg. Ciebie największym zagrożeniem dla Red Bulla?" Powiedziałem, "oj, czuję coś Mercedesa" :D Pamiętam, że odebrano to przez niektórych jako żart.. a tu proszę.. zapowiada się, że się nie pomylę ;)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez MarK N maja 12, 2013 12:10  Re: Przed GP Hiszpanii 2013

Bo to jest - w dalszym ciągu - żart, chyba że uzupełnimy to pytanie o "kto będzie największym zagrożeniem dla RBR w KWALIFIKACJACH" ;) .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron