GP Monako 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Zakhary N maja 26, 2013 15:26  GP Monako 2013

A jednak Rosberg dał radę...

Monako jak Monako. Dzwony były zacne więc weekend uważam za udany. :D To chyba podstawa tego toru, o prawdziwym ściganiu mówimy gdzie indziej. Co miłe dla oka nie zabrakło chociaż kilku szalonych prób wyprzedzania w tym kilka udanych.

Tak na marginesie jestem bardzo ciekawy co powiedzą na temat "replayu" Massy.
Ostatnio edytowano N maja 26, 2013 15:32 przez Zakhary, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez xdomino996 N maja 26, 2013 15:31  Re: GP Monako 2013

Były emocje. Rosberg bezkonkurencyjnie, Hamilton ma o czym myśleć, jak nie poprawi tempa na Q to faktycznie Nico może zostać liderem Mercedesa.
Perez szalał, szkoda tego dzwona z Kimim, ale nie twierdziłbym, że tam było 100% winy Sergio. Romain się zagapił i pewnie będzie kara, szkoda 4 kolizje jednego weekendu, bardzo źle. Hamiltonowi coś skopali chyba pita, albo to on za bardzo odstawał od Nico na tym zjazdowym okr.
PS. Co tam z tym SC było?
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez MarK N maja 26, 2013 15:32  Re: GP Monako 2013

No to jak Merc zacznie teraz wygrywać to będzie niezły skandal po tych testach... sorry, ale jakoś nie mogę obejść się ze smakiem po tych informacjach.

Alonso pojechał chyba swój najgorszy wyścig od lat. Nie wiem co on tam robił - ustępował miejsca innym na nawrocie?! Strasznie, oj strasznie. Problem Massy podejrzany. Ferrari musi wreszcie wziąć się bardziej poważnie do roboty bo znów zaprzepaszczą szansę, a Vettel coraz dalej.

Perez było kwestią czasu jak kogoś skosi. Grosjean też. Ci dwaj Panowie dla mnie nie zasługują na bycie w stawce mówiłem to nie raz i podtrzymuje swoje zdanie. Jeśli nie będzie kar, to będzie to kpina.

Realizator powinien stracić pracę, za niepokazanie pościgu Raikkonena, który dokonał cudu i były to zapewne najbardziej emocjonujące okrążenia wyścigu z największą ilością walki, a my ich nie widzieliśmy...
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez baron N maja 26, 2013 15:41  Re: GP Monako 2013

Massa znowu ten sam wypadek co w P3. To jest niemożliwe, aby popełnić 2 takie same błędy w ciągu weekendu w tej samej części toru.
Co to GP2 robi z ludźmi. Perez i Romain pokazali dzisiaj próbkę swoich możliwości. Nie chciałbym być w skórze ich ofiar.
Rosberg za to pojechał znakomity wyścig. Szkoda, że Hamilton pojechał słabsze kółko i spadł na P4. Dla Vettela ten wyścig był zbawienny, bo Alonso pojechał żenująco, a Kimi został jak wiadomo staranowany. Na miano bohatera nr.2 prócz Rosberga zasługuje Sutil.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Mexi N maja 26, 2013 15:48  Re: GP Monako 2013

@up:
Hamilton pojechał słabsze kółko bo musiał jechać wolniej z uwagi na żółtą/SC.

Alonso dziecinne błędy, za każdym razem taki sam - próbuje po zewnętrznej zyskać miejsce ale w tym samym czasie rywal pakuje mu się pod łokieć...Perez dziś pojechał w myśl zasady "uwaga śledzie, Sergio Perez jedzie". Na szczęście zemściło się to na nim. Dla Kimiego brawa za pościg o punkty, szkoda że nikt tego nie pokazał, pewnie było podobnie jak w Singapurze 2010 w wykonaniu Kubicy. Poza tym wyścig tragiczny, procesja od startu do mety, przez większość czasu 15 i więcej kierowców w odstępach poniżej 1s między sobą...Nie pamiętam tak słabego wyścigu.

EDIT:
Nie uwierzę, że wypadek Massy to był jego błąd. Tak samo jak nie wierzę, że wczoraj też to był jego błąd.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Europejczyk N maja 26, 2013 15:50  Re: GP Monako 2013

Mam nadzieję, że będzie możliwość obejrzenia w necie, tą walkę Raikkonena na ostatnim okrążeniu :-? ..


Co do wyścigu, Rosberg bezkonkurencyjny .


Vettel w klasyfikacji coraz dalej... Grosjean w ciągu weekendu, 4 dzwony, nic tylko pogratulować ;)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Mr President N maja 26, 2013 15:51  Re: GP Monako 2013

Wspaniały wyścig na jednym z moich ulubionych torów. Wreszcie znaczenie miały kwalifikacje i pozycje startowe. Z jednej strony Hamilton stracił dwie pozycje z powodu samochodu bezpieczeństwa, ale była to także wina zespołu - obaj kierowcy zjechali do boksów na tym samym okrążeniu. Poza czołową czwórką naprawdę ciekawy wynik, wyjątkowo agresywnie pojechał Perez i suma sumarum "przeszarżował". Szkoda, że kosztowało to również Raikkonena 9 pkt, na pewno frustrujący dla Fina był już sam fakt, iż czołowe dwie ekipy znajdowały się poza zasięgiem. Słaba forma Ferrari, ale najwyraźniej musiała o tym zadecydować specyfika toru. W każdym razie, nareszcie nie widzieliśmy zbyt wiele łatwego wyprzedzania, "niańczenia" opon i nieco mniej maszyn przekroczyło linię mety. Oby więcej takich rund.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez Sycior N maja 26, 2013 15:54  Re: GP Monako 2013

Ładna pogoda, bałem się że będzie procesja, jednak na Monaco każdy może pokazać że ma jaja.

Mercedes - Rosberg zlał wszystkich w ten weekend. Bezkonkurencyjny w treningach, kwalifikacjach i wyścigu. Gdyby tylko ten bolid tak nie wcinał opon yaay. Dobry start pojechali bardzo zespołowo, dali trochę ciała przy pit stopach. Nie wiem jakim cudem Hamilton stracił dwie pozycje. Heh rzeczywiście 30 lat temu Keke Rosberg wygrał w Monaco :D

Red Bull - Solidnie jechali swoje, nie ukrywam że nie było to dla mnie satysfakcjonujące bo Vettel troszkę powiększył swoją przewagę. O dziwo Webber nie skopał startu ;D

Force India - Pojechali naprawdę dobry wyścig. Kilka ładnych manewrów ze strony Sutila i Di Resty. Nareszcie obyło się bez przygód.

McLaren - Już miałem pochwalić Pereza za to że ładnie walczył, a pod koniec musiał dać ciała. Zostawił dość miejsca Alonso moim zdaniem. No ale z Kimim to już pojechał zbyt optymistycznie. W 100% wina Pereza, Kimi zamknął drzwi gdy Perez wciąż był za nim. Button spokojnie jechał swoje, nie szarżował.

Ferrari - To ewidentnie tor nie dla nich. Alonso walczył po prostu o jak najwięcej punktów. Dzisiaj Massa rozbił bolid w ten sam sposób, hmm jest to zastanawiające dla mnie, może wczoraj nie do końca był to błąd kierowcy?

Toro Rosso - Vergne dojechał, Ricciardo nie przez głupotę Grosjeana i tyle mogę o nich powiedzieć. Nie są to jakieś hiper gwiazdy.

Lotus - Raikkonen mógł uciułać trochę punktów, jednak musi podziękować Perezowi. Zawsze jeden jest dobry niż zero, a realizatora za to że nie pokazał pogoni Raikkonena powinni powiesić za jaja. Grosjean? Myślałem że on się ogarnął, choć był u mnie na cenzurowanym. Muszę się zgodzić z MarKiem. Tego pana nie powinno być w stawce, wiadomo że się będzie tłumaczył że Ricciardo za wcześnie zahamował, ale nawet jeśli to Grosjean będąc z tyłu powinien uważać i to w 100% jego wina. Pewnie obrońcy Romaina mnie zaraz zaatakują.

Sauber - Tuż przy punktach i to maks co może z nich być mimo zamieszania na torze. Cóż więcej powiedzieć?

Williams - Byli w dołku, są w dołku i chyba dalej będą w dołku. I tak by nic z tego nie było także bez różnicy czy oba bolidy na mecie czy tylko jeden, czy wcale.

Marussia - Chilton = Mirrors? I don't know how to use them... A dla Bianchiego, cóż to nie jego weekend. Hmm mam wrażenie że u niego padły hamulce, czarny dym z hamulców z prawej strony i bolid jakby hamował tylko lewą stroną.

Caterham - Van Der Garde pierwszy raz w Q2 i to tyle. Płonący Pic, VDG urywający skrzydło, ale chociaż dojechał.
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez fordern N maja 26, 2013 15:58  Re: GP Monako 2013

Przytrzymanie Red Bulli, oraz kilka zakrętów później Raikkonena i Alonso ustawiło wyścig. SC powinien być wypuszczany tuż przed lidera, a nie w dowolnym momencie - bo potem robią się takie cyrki, że muszą czekać na moment do wyprzedzenia - a zawodnik który był tuż przed sobie odjeżdża i ma postój w prezencie. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Europejczyk N maja 26, 2013 16:03  Re: GP Monako 2013

Tak w ogóle, co się stało z bolidem Pica ? Dlaczego się zapalił ?
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez marwoj666 N maja 26, 2013 16:10  Re: GP Monako 2013

"Raikkonen wezwany do sędziów w sprawie zbyt szybkiej jazdy podczas neutralizacji; Grosjean za kolizję z Ricciardo; reprezentanci Mercedesa i Pirelli w sprawie testów w Barcelonie przeprowadzonych 15, 16 i 17 maja – protest złożony przez Red Bulla i Ferrari."


Info od Sokoła.

Co do wyścigu - trochę chaotyczny no ale to Monako :nieśmiały: Perez i Grosjean jazda rodem z GP2 :razz: Vettel zaczyna niebezpiecznie uciekać w generalce :???:
.:: Szybkiego powrotu do F1 Robert! ::.
"If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver..."
Avatar użytkownika
marwoj666
 
Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 18:24

Postprzez TommyYse N maja 26, 2013 16:12  Re: GP Monako 2013

@Europejczyk
Skrzynia biegów, jeśli dobrze pamiętam. Na tweeterze Caterham o tym pisał.

ED: jednak nie, Caterham wkrótce wyda raport i będzie wiadomo. Narazie piszą tylko że to nie problem z silnikiem.

@up Jaki chaotyczny wyścig? :P Właśnie prosty i niechaotyczny, mało się działo - ale i tak komentatorzy mieli problemy z ogarnięciem...
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez xdomino996 N maja 26, 2013 16:16  Re: GP Monako 2013

Tak więc sędziowie ocenili Perez-Raikkonen jako RA i słusznie.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Michal2_F1 N maja 26, 2013 16:54  Re: GP Monako 2013

Alonso trzy razy wyprzedzony w Monako... Sam wyścig emocjonujący, przynajmniej od 30 okrążenia, sporo (nie)ciekawych sytuacji. Chilton, Grosjean i Perez każdy z nich powinien przejść jakiś kurs jazdy tak swoją drogą, to co oni dzisiaj wyprawiali to się w głowie nie mieści. Zwłaszcza ta pierwsza dwójka. Zaliczyć 3 kraksy i przebitą oponę w jeden weekend to jest niezły wyczyn. Super końcówkę pojechał Kimas, na ostatnich 2 kółkach minął trzech rywali. Chciałbym to gdzieś zobaczyć. Dobrze, że z Felipe wszystko OK.

Dziwi mnie, że wiele osób ocenia bardzo nisko ten wyścig, bo kraksy itd, zwłaszcza na zagranicznych portalach. Te same osoby tak podniecały się wyścigiem w Abu Zabi, w którym było podobnie :P Bez tych incydentów to dopiero nuda by była.

No i czekamy na rozstrzygnięcia w sprawie Mercedesa.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez MPOWER N maja 26, 2013 17:07  Re: GP Monako 2013

MarK napisał(a):Realizator powinien stracić pracę, za niepokazanie pościgu Raikkonena, który dokonał cudu i były to zapewne najbardziej emocjonujące okrążenia wyścigu z największą ilością walki, a my ich nie widzieliśmy...

No właśnie!!! Jakim cudem wyprzedził Nico to nie mam pojęcia. Miał Fin stratę do niego. Jakiś błąd kierowcy Saubera?

Tutaj macie odnośnie sytuacji Kimi - Perez


A to pierwsza
Obrazek
w której Kimas
:" That idiot would have crashed into me if I hadn’t gone straight



Tak czy siak. Wyścig beznadziejny wg mnie. Poza wypadkami nic się nie działa. Brawa dla Rosberga za Jego II zwycięstwo w karierze!
Ciekawe co się działo z Ferdkiem? Jakaś usterka? Spał? Miał zły dzień?
Obstawiam, że powie, iż bolid miał za wolny...

EDIT
Kimi po wyścigu:
"He (Perez) relies on people infront to avoid (him)... Maybe it'll be better if we hit him in the face then he'll understand:
Ostatnio edytowano N maja 26, 2013 18:51 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Następna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron