Przed GP Kanady 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez TommyYse So cze 08, 2013 21:07  Re: Przed GP Kanady 2013



bohdi napisał(a):
TommyYse napisał(a):Nie wiem czy zwróciliście na to uwagę, ale Massa znowu zablokował koła przed wypadkiem. Teraz udało mu się "puścić", ale to i tak na mokrym niewiele dało.

Przyczyna wypadku była zupełnie inna niz w Monako.
Tym razem Filip najechał lewymi kołami na biały pas i zahamował, przez co wpadł w poślizg i wyleciał z toru.


Nieprawda. Zobacz jeszcze raz - uślizg miał miejsce przed najechaniem na białą linię.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez marwoj666 So cze 08, 2013 21:50  Re: Przed GP Kanady 2013

Sokolim Okiem napisał(a):Maldonado, Perez, Raikkonen, Ricciardo i Vergne u sędziów za przepychanki przy wyjeździe z pasa serwisowego w końcówce Q2.


Pewnie skończy się na reprymendach :-)
.:: Szybkiego powrotu do F1 Robert! ::.
"If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver..."
Avatar użytkownika
marwoj666
 
Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 18:24

Postprzez bohdi So cze 08, 2013 22:14  Re: Przed GP Kanady 2013

Nieprawda. Zobacz jeszcze raz - uślizg miał miejsce przed najechaniem na białą linię.

Prawda.
Zwróć uwagę, że jeszcze przed rozpoczęciem hamowania, przednie lewe koło "jechało" po białym pasie.
Analizował to Herbert na SkyPadzie.
"Głupi" błąd, który każdemu może się zdarzyć.
Nawet, dawno temu, Robertowi.

-- So cze 08, 2013 23:24 --

To już jest czysty debilizm FIA!
Kimi (podobnie Ricciardo) otrzymali karę przesunięcia o 2 pozycje na starcie:
Oskari Saari‏@OskariSaari7m
Räikkönen drops 2 positions. #penalty #mtv3f1 #f1


Skąd oni biorą te kary i czy kiedykolwiek wcześniej takowa była przyznana?
I co ona ma oznaczać dla kierowcy i co ma dać?
Dlaczego reszta stojących w tej kolejce jej nie dostała?
Ustawili się w sumie w 3 liniach a nie w jednej.
Obrazek
Obrazek
Bzdura!
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez ice So cze 08, 2013 23:00  Re: Przed GP Kanady 2013

Po GP Monako miałem wątpliwości czy w FIA zasiadają małpy, czy ludzie, teraz już tych wątpliwości nie mam.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Anderis So cze 08, 2013 23:18  Re: Przed GP Kanady 2013

Jak zwykle wszyscy negatywnie komentują każdą karę nałożoną przez FIA.

Co dokładnie Waszym zdaniem było tutaj nie tak?

Raikkonen ustawił się pod światłami jako czwarty, wyjechał na tor jako drugi. Ricciardo ustawił się jako szósty, wyjechał jako czwarty. Obydwaj złamali przepisy. Reszta nie dostała kary, bo nic nie zyskała.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez bohdi So cze 08, 2013 23:23  Re: Przed GP Kanady 2013

Anderis napisał(a):
Raikkonen ustawił się pod światłami jako czwarty, wyjechał na tor jako drugi. Ricciardo ustawił się jako szósty, wyjechał jako czwarty. Obydwaj złamali przepisy. Reszta nie dostała kary, bo nic nie zyskała.


To zależy od której strony liczysz. Dla mnie Kimi stoi jako pierwszy.
Stali jak stali, żadnego incydentu/wypadku nie było, nikt nie ucierpiał, nikt na niczym nie zyskał.
Poza tym, to był outlap, na outlapie się raczej nic nie "wygrywa", nieprawdaż?
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez pawel92setter N cze 09, 2013 0:22  Re: Przed GP Kanady 2013

Można jednak przegrać, jak Button wyprzedzony przez Bottasa na outlapie. Jense już się nie wyrobił z rozpoczęciem pomiarowego okrążenia.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bohdi N cze 09, 2013 0:33  Re: Przed GP Kanady 2013

Jense niepotrzebnie/polecenie zespołu zwolnił przed ostatnią szykaną (przed Ściana Mistrzów) zostawiając sobie miejsce.
Zobacz outlap JB.
Tak więc porównanie nie trafione.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez chmiel N cze 09, 2013 1:22  Re: Przed GP Kanady 2013

Regulaminu nie znam, ale najwidoczniej ściganie się na wyjeździe z pit lane jest zabronione i kierowcy powinni wyruszyć na tor w takiej kolejności, w jakiej dojechali do wyjazdu z boksów. Myślę, że sędziowie mieli konkretny zapis w regulaminie, który potwierdza słuszność kary. Nie ma co od razu ich krytykować. Zresztą wg mnie osobiście kara słuszna. A uważam nawet, że kare powinni otrzymać wszyscy, którzy ustawili się poza pasem szybkiego ruchu. Nie tylko Raikkonen i Ricciardo.

Zaskoczony jestem również tym, że Rosberg nie poniósł żadnych konsekwencji. Za takie coś powinien dostać 2 lub 3 miejsca do tyłu na starcie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez MPOWER N cze 09, 2013 7:20  Re: Przed GP Kanady 2013

No no no.....Bottas niczym Vettel na Monza 2008 :) Brawo dla Fina i dla Williamsa.
A deszcz niepotrzebny. Kurka wodna, od razu można było przewidzieć problemy Ferrari i Lotusa.
Szkoda, że Lewis popełnił błąd na ostatniej szykanie i byłby pierwszy.
Po GP Monako miałem wątpliwości czy w FIA zasiadają małpy, czy ludzie, teraz już tych wątpliwości nie mam.

Raikkonen sam sobie winien nieobecnością w 2010 w F1 :)
Dobrze, że nie dostał jeszcze kary za ten sam manewr w Q3. Co do sędziowanie, już dawno zauważyłem, że pilnują tych przepisów jak im czapka stoi.
Zaskoczony jestem również tym, że Rosberg nie poniósł żadnych konsekwencji. Za takie coś powinien dostać 2 lub 3 miejsca do tyłu na starcie.

Nie tylko Ty.....

PS Wygląda na to, że Perez startuję obok Kimiego....Wczoraj ktoś to wykrakał (wiem, że jest to w humorze ale tutaj się lepiej nadaję :) )
Obrazek
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez THC-303 N cze 09, 2013 7:29  Re: Przed GP Kanady 2013

Ja widzę to tak:

Obrazek

Czerwone cyferki: 1 - pas z pierwszeństwem, 2 - pas podporządkowany, 3 - nic
Nie pamiętam nazw tych pasów, ale są dwa, nie trzy. Kimi jak zwykle w myśl zasady wszystko mi wolno ustawia się poza nimi.

Zielone cyferki: kolejność wyjazdu z pit lane, najpierw na zmianę 2 pasy, po opuszczeniu ich przez wszystkich kierowców ci z trzeciego 'pasa'.

Jeżeli ciemna linia tuż przed nosem Sutila (samochodu Sutila gdyby ktoś miał wątpliwości :P ) nie kończy tych pasów (a tego nie wiem) to moja wizja jest jedyna słuszna.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Anderis N cze 09, 2013 9:46  Re: Przed GP Kanady 2013

bohdi napisał(a):
Anderis napisał(a):To zależy od której strony liczysz. Dla mnie Kimi stoi jako pierwszy.
Stali jak stali, żadnego incydentu/wypadku nie było, nikt nie ucierpiał, nikt na niczym nie zyskał.
Poza tym, to był outlap, na outlapie się raczej nic nie "wygrywa", nieprawdaż?

Nie rozumiesz o czym mówię.

Nie ważne, gdzie Kimi stoi. Ważne, że trzech kierowców wyjechało z boksów i ustawiło się pod światłami szybciej od niego, a mimo to, on wyjechał na tor jako drugi, ustawiając się w sposób, który został zabroniony przepisami po akcji Kubicy w qualu do GP Malezji 2010.

Ricciardo podobnie zyskał miejsce, a reszta nie. Na outlapie teoretycznie się niczego nie zyskuje, ale w takim przypadku pozycja na torze jest bardzo ważna. Jest przepis, że w przypadku czerwonego światła nie ma ścigania na wyjeździe z pit lane, a Raikkonen i Ricciardo ewidentnie go złamali.
Reszta kierowców, która ustawiła się poza tym pasem najbardziej z prawej (patrząc na zdjęciu THC-303), również była rozpatrywana przez sędziów, ale jako, że nie wyjechali na tor przed nikim, kto prędzej od nich wyjechał z boksu i ustawił się pod światłami, nie dostali kary.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez xdomino996 N cze 09, 2013 10:13  Re: Przed GP Kanady 2013

Nie mam pojęcia czemu Kimi i Daniel dostali karę i wręcz szokuje mnie brak w ogóle podjęcia działań względem Rosberga.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez uqad N cze 09, 2013 10:18  Re: Przed GP Kanady 2013

Od Sokoła:

Po sobotnich kwalifikacjach sędziowie zaprosili do siebie pięciu kierowców, w związku z wykroczeniami przy wyjeździe z alei serwisowej po wznowieniu Q2 i rozpoczęciu Q3. Artykuł 23.6 Regulaminu Sportowego mówi, że samochody, które ustawiają się przy wyjeździe z alei serwisowej przed rozpoczęciem lub wznowieniem sesji, muszą utworzyć jedną kolumnę na tzw. szybkim pasie i opuścić aleję w takiej kolejności, w jakiej się ustawili.

„Ojcem chrzestnym” tego przepisu jest Robert Kubica, który w kwalifikacjach do GP Malezji 2010 „przechytrzył” kierowców stojących w kolejce, objeżdżając ich bokiem, żeby uzyskać jak najlepszą pozycję na torze. Wówczas był to przepisowy manewr, ale szybko zmodyfikowano przepisy.

Teraz kierowcy tłumaczyli, że chcieli wykonać próbne starty z lewej strony alei serwisowej. To zgodne z regulaminem, ale przy okazji trzeba przestrzegać kolejności, w jakiej ustawiono się pod czerwonym światłem, czekając na wznowienie sesji.

Sędziowie ustalili, że kary należą się tylko Raikkonenowi i Ricciardo. Fin dojechał na koniec pasa jako czwarty, a na tor wyjechał jako drugi. Australijczyk przyjechał jako szósty i wyjechał jako czwarty. Obaj otrzymali karę przesunięcia o dwa pola – Raikkonen jako pierwszy, więc dzięki temu stracił tylko jedną pozycję.

Maldonado przyjechał piąty i wyjechał szósty, a Perez i Vergne podjechali i odjechali na tych samych pozycjach – odpowiednio ósmej i dziewiątej.

Raikkonenowi groziła też kara za to, że na początku Q3 wyjechał z alei przed Webberem, chociaż pod sygnalizatorem stał za nim. Kierowca Red Bulla stał jednak w miejscu przez prawie dwie sekundy – regulamin dopuszcza ominięcie innego samochodu w sytuacji „niepotrzebnego opóźnienia”. Sędziowie uznali, że Fin był wstrzymywany i miał prawo wyprzedzić.
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Postprzez Karol24 N cze 09, 2013 10:52  Re: Przed GP Kanady 2013

Kimi dostał karę to od razu FIA robi błąd. Złamał regulamin więc ma karę. Na drugi raz się nauczy.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości