Przed GP Kanady 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez marrak N cze 09, 2013 10:55  Re: Przed GP Kanady 2013

Mnie też zastanawia fakt, że sędziowie nagle przypomnieli sobie o takim przepisie i dają za to kary, a blokowaniem Rosberga nawet się nie zajęli.
Regulaminy pewnie są ale ich interpretacja przez sędziów nadal pozostawia wiele do życzenia.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez slipstream N cze 09, 2013 11:24  Re: Przed GP Kanady 2013

Kimi dostał karę i jest raban, bo Kimi to fajny kierowca jest i kary mu się nie należą. A mnie ciekawi kto musiałby dostać karę, aby wszyscy pisali peany na cześć FIA że dobrze zrobiła. Wyobraźmy sobie zatem sytuację że karę za takie coś dostaje Vettel... dziękuję, tyle w temacie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez bohdi N cze 09, 2013 11:29  Re: Przed GP Kanady 2013

Nie rozumiesz o czym mówię.

Ależ oczywiście, że rozumiem, ba, zgadzam sie z Tobą.
Chodzi mi o idiotyzm FIA, która rozdaje kary za przewinienia, które nie mają żadnego wpływu na wyniki zawodów, a nie zauważa wybryków Pereza w Monako, czy manewrów Rosberga, zmieniających/mogących zmienić losy GP czy kwalifikacji.
Idąc dalej, może powinni ustawiać na wyjeżdzie z pitlane się w kolejności w jakiej wyjdą z kibelka, a nie opuszczą garaż :wink: .
Będzie jeszcze bardziej sprawiedliwie.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez pawel92setter N cze 09, 2013 11:40  Re: Przed GP Kanady 2013

Jeśli się uchwala jakieś przepisy, to po to aby je egzekwować. Pomijając to, czy są to regulacje dobre, czy nie. Dwóch kierowców złamało regulamin i zostali za to ukarani. Kary nie są dotkliwe i IMO odpowiadają wadze przewinienia. Wszak jakoś trzeba było ich ukarać.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez leni93 N cze 09, 2013 11:49  Re: Przed GP Kanady 2013

Jeśli chodzi o ten wyjazd z alei serwisowej to według mnie słuszne kary, bo było mokro, a tam jest ciasno więc mogłoby się stać coś nieciekawego. Najbardziej mnie dziwi fakt, że Rosberg nie dostał kary za ten powrót na tor. Przyblokował Grosjena na dosyć szybkim kółku, a potem prawie zderzył się z Ferrari nie zauważyłem czy to był Fernando czy Felipe, w każdym bądź razie Nico powinien dostać za to przynajmniej reprymendę.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez bohdi N cze 09, 2013 11:58  Re: Przed GP Kanady 2013

pawel92setter napisał(a):Jeśli się uchwala jakieś przepisy, to po to aby je egzekwować. Pomijając to, czy są to regulacje dobre, czy nie. Dwóch kierowców złamało regulamin i zostali za to ukarani. Kary nie są dotkliwe i IMO odpowiadają wadze przewinienia. Wszak jakoś trzeba było ich ukarać.


Zgadza się.
Regulamin został złamany, ale nie miało to w żadnym razie wpływu na wynik kwalifikacji.
W związku z tym, kara przesunięcia o dwa miejsca na starcie (totalna bzdura), która ma wpływ na wynik wyścigu jest nie na miejscu (moim zdaniem).
Reprymenda, kara pieniężna jak najbrdziej.

Jeśli chodzi o ten wyjazd z alei serwisowej to według mnie słuszne kary, bo było mokro, a tam jest ciasno więc mogłoby się stać coś nieciekawego

Nie karze się za coś co "mogłoby się stać".
Kary są za przewinienia.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez patgaw N cze 09, 2013 12:01  Re: Przed GP Kanady 2013

FIA słusznie postąpiła i przestańcie plakać, bo wasz bohater dostal kare.


bohdi napisał(a):Poza tym, to był outlap, na outlapie się raczej nic nie "wygrywa", nieprawdaż?


Właśnie nieprawdaż, bo wygrywasz czysty tor przed soba nie chmure wody w której nic nie widzisz.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez slipstream N cze 09, 2013 12:03  Re: Przed GP Kanady 2013

Ale jak to kary za coś co nie miało znaczenia w rywalizacji. To w jakim miejscu w takim tłoku jest się na torze w czasie kwalifikacji i to takich jakie widzieliśmy ma kolosalne znaczenie na to ile kierowca ma miejsca i czy nie ma przed nim kierowcy który będąc wolniejszym go przyblokuje. Jakby to nie miało żadnego znaczenia to by się Kimi grzecznie ustawił za innymi i wyjechał w swojej kolejności, bo chyba nikt mi nie powie że Fin się "zagapił" ustawiając na trzeciego...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez bohdi N cze 09, 2013 12:12  Re: Przed GP Kanady 2013

patgaw napisał(a):FIA słusznie postąpiła i przestańcie plakać, bo wasz bohater dostal kare.


bohdi napisał(a):Poza tym, to był outlap, na outlapie się raczej nic nie "wygrywa", nieprawdaż?


Właśnie nieprawdaż, bo wygrywasz czysty tor przed soba nie chmure wody w której nic nie widzisz.


Nikt nie płacze, bo kara jest słuszna, gdyż złamano regulamin.
Natomiast pokaż mi proszę "policzalny/wymierny" wynik złamania regulaminu przez Kimiego.
Kto, ile miejsc/sekund stracił?

Wymiar kary jest jasny, dwie pozycje w dół na starcie.
Dlatego uważam i nie zmienię swojego zdania, że FIA wygłupiła się.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Anderis N cze 09, 2013 12:13  Re: Przed GP Kanady 2013

Jak kierowca w trakcie wyścigu przekroczy prędkość w pit-lane o 0,5 km/h, to to też najprawdopodobniej wpływu na rywalizację by nie miało, ale kierowca dostaje za takie przewinienie DT i może stracić nieporównywalnie więcej, niż zyskał na złamaniu przepisów. Dura lex, sed lex.

Nie mówiąc już o tym, o czym wspomnieli poprzednicy, że gdy czasu zostało tylko na jedno szybkie kółko, a dodatkowo tor nie jest suchy, ma to znaczenie, w którym miejscu na torze jesteś.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez slipstream N cze 09, 2013 12:16  Re: Przed GP Kanady 2013

Kto, ile miejsc/sekund stracił?

A dlaczego o innych. A może by tak w drugą stronę, kto ile miejsc/sekund zyskał... a nie, bo to by dotknęło Kimiego więc ciiii
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rzeznik N cze 09, 2013 12:21  Re: Przed GP Kanady 2013

Chodzi o to, że taki Kimi zrobił drobne wykroczenie za które należy się kara, ale nie aż tak dotkliwa. Myślę, że reprymenda byłaby dobrym pomysłem. W przeciwieństwie przykładowo do takiego Nico Rosberga, który nawet nie został wezwany do sędziów, mimo, że stworzył o wiele większe zagrożenie niż Kimi.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez THC-303 N cze 09, 2013 12:38  Re: Przed GP Kanady 2013

bohdi napisał(a):Natomiast pokaż mi proszę "policzalny/wymierny" wynik złamania regulaminu przez Kimiego.
Kto, ile miejsc/sekund stracił?

Nie ma wymiernika, bo nie wiemy ile Kimi/inny kierowca by zyskał/stracił gdyby Fin ustawił się w pl jak człowiek, tak?

Idąc tym tropem musiałbyś nie uznawać żadnych kar za blokowanie (bo w jaki sposób się dowiesz czy kierowca blokowany uzyskałby lepszy czas bez blokowania) i za brak redukcji prędkości przy YF (bo w jaki sposób się dowiesz czy gdyby kierowca zwolnił i tak nie znalazłby się na tym miejscu tabelki, na którym znalazł się bez zwolnienia).

rzeznik napisał(a):Chodzi o to, że taki Kimi zrobił drobne wykroczenie za które należy się kara, ale nie aż tak dotkliwa. Myślę, że reprymenda byłaby dobrym pomysłem.

Dotkliwa? Jedno miejsce w tył (tak, wiem w teorii dwa).
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez rzeznik N cze 09, 2013 12:42  Re: Przed GP Kanady 2013

W porównaniu z Rosbergiem dotkliwa. To było zwykłe cwaniactwo, a nie bezmyślność i bezkarna głupota.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Anderis N cze 09, 2013 12:46  Re: Przed GP Kanady 2013

Cwaniactwo to by było, gdyby regulaminu nie złamał, a on go złamał. Nawet zagrożenie stworzył, bo gdyby ten, co ustawił się prawidłowo, pojechał tak, jakby Kimiego tam nie było (a nie powinno być), to mogłoby dojść do kolizji.

A że Rosberga nie ukarano to inna sprawa. Chociaż Nico był trochę w sytuacji bez wyjścia IMO. Stanął w poprzek toru, częściowo na optymalnej linii jazdy. Czy stałby w miejscu, czy próbował natychmiast kontynuować jazdę, do kolizji i tak mogłoby dojść.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości