GP Kanady 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez szymek66 Pn cze 10, 2013 0:20  Re: GP Kanady 2013

Jednak te "twitki" mogły być prawdziwe, porządkowy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń

http://www.autosport.com/news/report.php/id/108014
szymek66
 
Dołączył(a): N paź 24, 2010 10:54

Postprzez SkC Pn cze 10, 2013 0:52  Re: GP Kanady 2013

Smutna wiadomość :-( Fatalnie musi czuć się kierowca tego dźwigu...

Wyścig bez fajerwerków, Lotus zaczyna mnie poważnie niepokoić. Świetny wyścig JEV'a.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez chmiel Pn cze 10, 2013 9:31  Re: GP Kanady 2013

Po tej sytuacji z porządkowym kompletny szok i wręcz niedowierzanie z mojej strony. Myślałem, że to był absolutnie spokojny wyścig, nic wielkiego się nie stało, żadnego poważnego wypadku nie było, a potem otwieram F1WM i okazuje się, że miała miejsce prawdziwa tragedia - zginął porządkowy... Strasznie niefortunna sytuacja i wielka szkoda tego faceta...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez leni93 Pn cze 10, 2013 9:48  Re: GP Kanady 2013

Widziałem jak karetka jechała na sygnałach zanim jeszcze kierowcy wyszli na podium i wydawało mi się to dziwne, niestety stała się tragedia :( Taki jest motorsport i niestety ryzyko nawet przy pracy wspomagającej bezpieczeństwo i porządek na torze jest bardzo wysokie :(
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez grabuss Pn cze 10, 2013 9:57  Re: GP Kanady 2013

Avatar użytkownika
grabuss
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:12

Postprzez chmiel Pn cze 10, 2013 10:28  Re: GP Kanady 2013

leni93 napisał(a):Widziałem jak karetka jechała na sygnałach zanim jeszcze kierowcy wyszli na podium i wydawało mi się to dziwne, niestety stała się tragedia :(

Kompletnie to przegapiłem w takim razie, bo po przekroczeniu linii mety przez czołówkę oglądałem już głównie siatkarzy pojedynkujących się z Brazylią. Przy podium trwała radość i zabawa, a "kilka" metrów dalej miejsce miała wielka ludzka tragedia...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Campeon Pn cze 10, 2013 12:25  Re: GP Kanady 2013

Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Tomski Pn cze 10, 2013 13:00  Re: GP Kanady 2013

Obrazek
Avatar użytkownika
Tomski
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 15:17

Postprzez MPOWER Pn cze 10, 2013 13:08  Re: GP Kanady 2013

Bardzo przykry wypadek. Pokój jego duszy! [*]

BTW Bardzo fajne podsumowanie weekendu.
Vettel nie ustrzegł się kilku drobnych błędów, ale jego wysoka dyspozycja oraz osiągi bolidu z pewnością sprawiły, że w Maranello zapaliła się czerwona lampka ostrzegawcza. Choć Alonso wykonał niesamowitą pracę, awansując na drugą pozycję, to ani przez moment nie zagroził pozycji lidera. Hiszpan po wyścigu kolejny raz wspomniał o konieczności poprawienia samochodu. Ferrari, aby marzyć o walce o mistrzostwo musi szybko znaleźć receptę na podniesienie tempa kwalifikacyjnego.

Z pewnością Lewis z każdym wyścigiem przejechanym za kierownicą bolidu Mercedesa będzie czuł się coraz lepiej, ale nie można lekceważyć również lekcji wyniesionej z trzydniowych testów. Zmiana stylu jazdy nie jest rzeczą łatwą, ale za czasów McLarena Hamilton zwykle szybciej dostosowywał się do wszelkich zmian w bolidzie od swojego starszego kolegi. Brytyjczyk powoli zaczyna nabierać pewności i da się to zauważyć nie tylko na torze.

Największą zagadką niedzielnego wyścigu jest forma kierowców zespołu Lotus. Bolid, który w tym sezonie prezentował piekielnie mocne tempo wyścigowe, tym razem zgubił wszystkie swojej atuty. Grosjean nie był w stanie wykonać strategii na jeden pit stop, a Raikkonen próbując to zrobić, tracił bardzo dużo czasu w stosunku do czołowej trójki. Po wyścigu nawet Sebastian Vettel nie krył zdziwienia, płynącego z faktu, że bardzo szybko zdublował Raikkonena.

Allan Permane odnosząc się do słabego wyniku w pierwszej kolejności wspomniał, że konkurencja poszła mocno do przodu. Brzmi znajomo? Patrząc przez pryzmat wszystkich siedmiu dotychczasowych wyścigów, wyniki Lotusa były w dużej części zasługą dobrej współpracy z oponami. Pozostałe zespoły odrobiły pracę domową w tym zakresie, co pokazał choćby wyścig w Kanadzie, natomiast inżynierowie z Enstone nie wnieśli nic nowego. Zamiast uciekać, znów postawili się w sytuacji, w której będą musieli gonić.


I troszkę o sezonie ogórkowym
Kanada jest miejscem, gdzie zwykle rozpoczyna się sezon ogórkowy, a jednocześnie składane są pierwsze podpisy na kontraktach. Obecność Berniego Ecclestone’a oraz przedstawicieli Bahrajnu na torze w Montrealu sugeruje, że sprawa praw do organizacji wyścigu otwierającego sezon 2014 została przesądzona.

Raikkonen w Red Bullu? To już słyszeliśmy, ale skoro pojawia się puste miejsce,to ktoś musi zostać w nie wsadzony. Według niepotwierdzonych informacji Pastor Maldonado jest w wymieniany w gronie ewentualnych zastępców Fina, choć nie należy wykluczać, że Lotus w przyszłym sezonie może mieć całkowicie nowy skład kierowców.

Więcej pod adresem
http://www.f1talks.pl/2013/06/10/komfor ... zalenstwa/
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez SirKamil Pn cze 10, 2013 16:20  Re: GP Kanady 2013

Wielka tragedia. Bardzo źle, gdy przy okazji świąt sportu giną ludzie...

Reikai napisał(a):Co się stało z Lotusem?Z jednego z najlepszych,jak nie najlepszych bolidów w stawce zrobili totalne g*wno...
Nic się nie stało. Specjalny wykastrowany pakiet na Kanadę od początku do końca nie pracował ani dobrze, ani nawet ćwierć przyzwoicie.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez MPOWER Pn cze 10, 2013 16:40  Re: GP Kanady 2013

Zobaczymy. Na Silverstone mają być większe poprawki
Alan Permane, Trackside Operations Director:
We clearly haven’t been quick enough all weekend and we’ll go back to Enstone to analyse why. We’ll then react to those conclusions and hopefully get ourselves back up to where we want to be, which is fighting for podiums and wins. We have an aero test before Silverstone, a new bodywork package and other tweaks to come so there is plenty of potential to improve. We simply weren’t quick enough this weekend.


RBR ma progres i to bardzo widoczny. Merc również (ciekawe czy zasługa testów Pirelli czy ciężka praca inżynierów przed kompem) oraz Ferrari. A Lotus jakby stanął.
Jeżeli na Silverstone ani nie w Niemczech nie będzie poprawy to będzie znowu powtórka z historii. Zaczynają sezon z dużego A a kończą gdzieś na małej literce m....
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez MarK Pn cze 10, 2013 16:56  Re: GP Kanady 2013

Oczywiste jest, że Lotus prędzej czy później zacznie stawać ze względu na fundusze. Każdy to mówił tak kierownictwo teamu jak i choćby Raikkonen.

Teraz pozostaje kwestia tego, czy po prostu topowe teamy mają tak masakryczne budżety, czy Lotus tak kiepskich speców od "załatwiania" pieniędzy. W końcu generalnie problemów ze sponsorami nie mają, jakimś niezwykle ubogim teamem też nie są, a mam wrażenie, że podobnych błędów nie ma np. FI, a problemy te nie pozwalają już kolejny rok z rzędu Lotusowi wepchnąć swojego kierowcy na podium mistrzostw świata, co przy takim bolidzie, powinno być osiągalne.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez SirKamil Pn cze 10, 2013 16:59  Re: GP Kanady 2013

Ja o zupie a wy o pupie.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez SebaSTI Pn cze 10, 2013 18:18  Re: GP Kanady 2013

Jak można było go nie zobaczyć.... :sad:
Avatar użytkownika
SebaSTI
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 19:12
Lokalizacja: Matysówka_Rzeszów

Postprzez Michal2_F1 Pn cze 10, 2013 22:14  Re: GP Kanady 2013

Jakby to Lotus pokazany w wyścigu 3-4 razy był najciekawszym tematem GP Kanady z tego wynika :D

Tragedia, bez porządkowych nie byłoby wyścigu, trzeba o tym pamiętać :(
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron