GP Wielkiej Brytanii

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Michal2_F1 N cze 30, 2013 16:29  Re: GP Wielkiej Brytanii

"Rosberg could be in trouble - been called to stewards for going too fast under yellow flags."

Rosberg może mieć kłopoty - został wezwany do sędziów za zbyt szybką jazdę podczas żółtych flag.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Sycior N cze 30, 2013 16:32  Re: GP Wielkiej Brytanii

Niezły cyrk z oponami, który sporo powywracał. Przyjemnie się oglądało końcówkę, walka do ostatnich metrów suuuuper.

Mercedes - Cóż nauczyli się dbać o opony a i nie stracili swojej szybkości. Hamilton był dzisiaj w świetnej dyspozycji i gdyby nie strzelające opony byłoby zwycięstwo. Rosberg więcej szczęścia i dopisuje sobie 25 oczek.

Red Bull - Mark "miszcz startów" po słabym starcie całkiem ładnie sobie radził i kto wie, okrążenie więcej i by wygrał? Vettel miał farta z oponą (co mnie nie ucieszyło z racji osobistej antypatii) ale nie udało mu się tym razem oszukać przeznaczenia i zero punktów ;p

Ferrari - W wyścigu panowie mają znacznie lepsze tempo, jednak 3 miejsce Fernando to maks co mogli wycisnąć. Massa ostatecznie nieźle sobie poradził, zwłaszcza ze względu na strzelającą oponę i kolejną kraksę, czyżby znaki tego że się pozbierał?

Lotus - Chyba Lotus stracił tą swoją właściwość oszczędzania opon, albo po prostu dali ciała ze strategią. 5 miejsce nie jest złe, ale dla Kimiego to stanowczo za mało. Romain całkiem nieźle dzisiaj, ciekawe co tam się wydarzyło że nie dojechał.

Force India - Dobre tempo w kwalifikacjach, strzał w kolano z wagą bolidu i Di Resta na samym końcu, to że zdobył jakieś punkty to i tak dobrze. Sutil bardzo dobrze zaczął, jednak nie wiem co się podziała że wypadł poza podium, rzekome uszkodzenie spojlera Sutila to chyba był Di Resta tylko jak zwykle nasi komentatorzy się popisali.

Toro Rosso - Kolejna ofiara Pirelli, tutaj było najgorzej bo Vergne nie dojechał, Ricciardo solidnie ale to za mało żeby zdobyć fotel po Webberze.

Sauber - Jeeeest punkcik! Niczego wybitnego nie pokazali. Ot oba auta na mecie, Hulkenberg bez problemu pokonał swojego kolegę z zespołu. Oj Hulk chyba sobie w brodę pluje że nie został w SFI

Williams - Hmmm dajcie Bottasowi porządny bolid by zobaczyć co tak naprawdę potrafi. Najlepszy debiutant, a niedoceniany ( przeze mnie również) a bez żadnych przygód solidnie dojeżdża do mety. Maldonado też całkiem nieźle dzisiaj sama postawa kierowcy in plus.

McLaren - Po prostu szok i niedowierzanie. Kto by się spodziewał że taki zespół nie będzie w stanie walczyć o punkty. Cóż pomysł z zeszłorocznym bolidem wcale nie byłby taki zły. Może gdyby nie wystrzał opony u Pereza coś tam by wpadło.

Caterham, Marussia - Cóż dojechali i co tu więcej o nich napisać?

Dzisiejszy oponiarski cyrk może być gwoździem do trumny Pirelli, co prawda jak zwiększono ciśnienie i zespoły kazały zawodnikom unikać krawężników to się uspokoiło, także Pirelli tu nie musiało być winne. Nawet jakby to nie była ich wina to i tak ludzie i zespoły będą wieszać psy na Pirelli. Teraz już na 90% będziemy mieć innego dostawce.
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez Michal2_F1 N cze 30, 2013 16:40  Re: GP Wielkiej Brytanii

Zrobił fioletowy sektor wtedy - 29.8, podczas gdy Raikkonen, Webber i Alonso zrobili 30.3-30.7. Była wtedy podwójna żółta, jakoś trudno mi uwierzyć, że zwolnił.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Grzesiek1713 N cze 30, 2013 17:12  Re: GP Wielkiej Brytanii

Pirelli i Mercedes to niezła zgraja oszustów. Jeszcze ktoś mi chce wmówić, że testy nie dały przewagi strzałom, i sprawiedliwą karą jest zakaz uczestniczenia w jakiś testach dla żółtodziobów?!

To co robi Pirelli to już się w "pale" nie mieści. Na dodatek pomysł zmian opon blokuje Lotus. PORAŻKA!

Modle się o powrót Michelin i sezon 2014 jako jeden wielki znak zapytania
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez bohdi N cze 30, 2013 17:14  Re: GP Wielkiej Brytanii

Co do Rosberga to wydaje mi się, że będzie reprymenda i tyle.
Tak jak Webber I Bottas w Kanadzie.
Chociaż było to w trakcie treningu a nie wyścigu.
Jeśli nie, to +20 sekund na mecie.
Ciekawe :detektyw:
http://www.f1fanatic.co.uk/2013/06/08/w ... -incident/

Edit:
Miałem rację:
Adam Cooper ‏@adamcooperf1 3m
Nico Rosberg has escaped with a reprimand for speeding under yellows... so no change to the result

"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Grzesiek1713 N cze 30, 2013 17:30  Re: GP Wielkiej Brytanii

Po co są przepisy? Rosberg zyskał te 0,7 na żółtych flagach, gdzie Webber zwalniał... porażka. Jeśli dobrze myśle, to już za rok za takie coś Nico otrzyma punkt karny? :lol:
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez hideto N cze 30, 2013 17:32  Re: GP Wielkiej Brytanii

Grzesiek1713 napisał(a):Pirelli i Mercedes to niezła zgraja oszustów. Jeszcze ktoś mi chce wmówić, że testy nie dały przewagi strzałom, i sprawiedliwą karą jest zakaz uczestniczenia w jakiś testach dla żółtodziobów?!

I pewnie dlatego Hamiltonowi pierwszemu oponę wysadziło...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pocisk N cze 30, 2013 17:38  Re: GP Wielkiej Brytanii

I to się nazywa wyścig - nieoczekiwane zwroty akcji i walka do samego końca.

Kimi i jego inżynier po raz kolejny nie grzeszą zbytnio refleksem za co znowu zapłacili bolesne frycowe (razem z Sutilem
i McLarenami).

Co do opon, to po mojemu duże halo o nic - zmiana warunków pogodowych powodująca inną pracę opon.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez Grzesiek1713 N cze 30, 2013 17:39  Re: GP Wielkiej Brytanii

A gdzie malowanie Williamsów :D?
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez Ramol N cze 30, 2013 17:47  Re: GP Wielkiej Brytanii

rzeznik napisał(a):To nie tarki są problemem, tylko opony. Chcieli zrobić show, no to niech teraz mają, byle nikomu się nic nie stało przez kogoś widzimisię.



Jak to mnie denerwuje... nawet zespoły jeszcze nie wiedzą co się działo ale ty geniuszu już wiesz co i jak.
"Nie wazne czy wygrasz czy przegrasz... no chyba ze przegrasz" - gen. Tacticus (Swiat Dysku)
Avatar użytkownika
Ramol
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2011 8:53

Postprzez Lukasz1234 N cze 30, 2013 17:48  Re: GP Wielkiej Brytanii

Patrząc na obecną formę(dokładniej od Monako) Mercedesa na długich dystansach, dokładnie widzimy jak dużo dały im te testy. Z wyścigu na wyścig nagle z teamu mającego ogromne problemy ze zbyt szybko zużywającymi się gumami, stali się zespołem na takim samym poziome pod względem zużycia jak reszta. Oczywiście można powiedzieć, że zrozumieli opony i takie tam bla bla, ale takie rzeczy dzieją się stopniowo w miarę pokonywania kolejnych treningów i wyścigów. Tutaj natomiast mamy cudowne udrowienie między Hiszpanią, a Monako. Jeśli kogoś to nie przekonuje polecam spojrzeć na liczbę zdobytych punktów przez oszustów do Barcelony włączenie i od Monako do dziś.
Avatar użytkownika
Lukasz1234
 
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 15:53

Postprzez rzeznik N cze 30, 2013 17:54  Re: GP Wielkiej Brytanii

Ramol napisał(a):Jak to mnie denerwuje... nawet zespoły jeszcze nie wiedzą co się działo ale ty geniuszu już wiesz co i jak.

Tarki są takie same jak wcześniej, geniuszu. Nawet Alonso po wyścigu powiedział, że to jest problem z oponami, a nie z tarkami.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Karol24 N cze 30, 2013 17:55  Re: GP Wielkiej Brytanii

Pocisk napisał(a):Co do opon, to po mojemu duże halo o nic - zmiana warunków pogodowych powodująca inną pracę opon.


Jeżeli to nic wielkiego to podaj wyścig F1 w którym było tyle eksplozji opon?
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez Grzesiek1713 N cze 30, 2013 18:02  Re: GP Wielkiej Brytanii

Lukasz1234 napisał(a):Patrząc na obecną formę(dokładniej od Monako) Mercedesa na długich dystansach, dokładnie widzimy jak dużo dały im te testy. Z wyścigu na wyścig nagle z teamu mającego ogromne problemy ze zbyt szybko zużywającymi się gumami, stali się zespołem na takim samym poziome pod względem zużycia jak reszta. Oczywiście można powiedzieć, że zrozumieli opony i takie tam bla bla, ale takie rzeczy dzieją się stopniowo w miarę pokonywania kolejnych treningów i wyścigów. Tutaj natomiast mamy cudowne udrowienie między Hiszpanią, a Monako. Jeśli kogoś to nie przekonuje polecam spojrzeć na liczbę zdobytych punktów przez oszustów do Barcelony włączenie i od Monako do dziś.


Dokładnie, i nagle prześcigneli w klasyfikacji Lotusa, a dzisiaj Ferrari. I tylko 48 do Byków ! :(
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez SkC N cze 30, 2013 18:12  Re: GP Wielkiej Brytanii

Jeśli taki stan rzeczy się utrzyma to Merc idzie po tytuł, przynajmniej ten dla konstruktorów.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość