Przed GP Węgier 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MPOWER N lip 28, 2013 10:02  Re: Przed GP Węgier 2013

rolnik sam w dolinie napisał(a):
Po tym jednym zdaniu wnioskujesz, że mają różne bolidy? .

Nie. O poprawkach na ten wyścig w Lotusie pisałem we wcześniejszych postach.
Ostatnio edytowano N lip 28, 2013 10:13 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez IceMan11 N lip 28, 2013 10:05  Re: Przed GP Węgier 2013

Powrócę ponownie do tematu nie wykorzystywania auta E21. Kolejny raz. I choć Groźny był naprawdę groźny w Q to ostatecznie popełnił błąd. Gdzie z kolei jest Raikkonen? Mając najlepszy bolid w Q w sezonie trzeba to umieć wykorzystać, a kierowcy Lotusa kończą na P3 i P6. Krótko pisząc - bida.

PS. Wybaczcie mi te czepianie się, ale szlag mnie jasny trafia jak widzę coś takiego.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez xdomino996 N lip 28, 2013 10:10  Re: Przed GP Węgier 2013

MPOWER napisał(a):Mnie zastanawia jakimi bolidami jadą kierowcy Lotusa i z jakimi poprawkami? Takich samych na pewno nie mają.

Nawet jeżeli mieli inne, to czy to mniejsza wczorajszej szybkości Francuza? Nie, jest odwrotnie, wie w jakim obszarze mu nie odpowiadało auto i odpowiednio pokierował zespół z pakietem i ustawieniami, a Kimi? Cały weekend miał problemy z uciekającym tyłem, oczywiście nie to wina samego Fina, ale albo nakierował źle zespół, albo zamiast wieczorem szukać w telemetrii czemu tak jest a nie inaczej, ktoś miał inne zajęcie, albo po prostu tak musiało być.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez rolnik sam w dolinie N lip 28, 2013 10:11  Re: Przed GP Węgier 2013

MPOWER napisał(a):
rolnik sam w dolinie napisał(a):Po tym jednym zdaniu wnioskujesz, że mają różne bolidy? .

Nie. O poprawkach na ten wyścig w Lotusie pisałem we wcześniejszych postach.


Tak i sam tam napisałeś, że wg. Kimiego bolid jest szybki tylko nie trafił z ustawieniami, kogo to w takim przypadku wina? Lotusa? Grosjeana? chyba nie. Na dodatek nie mam pojęcia skąd pochodzą Twoje informacje na temat poprawek.
Poza tym już od dwóch GP śmigają różnymi bolidami, najpierw w Silverstone testy DDRS i innego nadwozia, potem w Niemczech chyba była zamiana w tych rozwiązaniach pomiędzy kierowcami ( w wyścigu bez DDRS). Jak widać dla niech to normalny program.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez rzeznik N lip 28, 2013 10:13  Re: Przed GP Węgier 2013

Od poprzedniego sezonu odniosłem wrażenie, że Kimi ma problem z wydobyciem potencjału z bolidu podczas jednego kółka. Niczego mu nie ujmując, to świetny kierowca, ale brakuje mu tej szybkości w kwalach co Hamiltonowi czy Vettelowi.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez MPOWER N lip 28, 2013 10:29  Re: Przed GP Węgier 2013

Mając najlepszy bolid w Q w sezonie trzeba to umieć wykorzystać

No bez przesady :)
Jak napisała @katinka
Oprócz czasówki podobała mi się jeszcze wypowiedż Vettela juz po. Pomimo, że miał nie najweselszą minę, gdy wysiadł z bolidu i mógł zwalić winę tak jak inni na opony, upał czy latające ptaki, to potrafił przyznać się, że nie pojechał wystarczająco dobrze i szybko


@rolnik sam w dolinie.
Gdyby Romek przejechałby bez błędu kółko to ok 0.5s nad Finem oznacza przepaść. Romek jest bardzo szybki w kwalach ale Fin też miernotą nie jest. Zastanawiam się tylko właśnie nad poprawkami. Skoro nowa podłoga, nowe rozwiązania wydechu itd, to co one dały. Jeżeli Raikkonen cały weekend nie może znaleźć balansu, opony mu nie odpowiadają i potem po wyścigu zespół jeszcze twierdzi, że mógł podregulować przednie skrzydło bo okazało się, ze trochę w danych źle dopatrzyli i zyskali by tym na lepszym docisku (wtedy Raikkonen nie narzekałby na przednie koła/oś).
Romek się wpasował w ustawienia i pojechał szybciej. Nie ujmując mu, może nie musiał się męczyć z ustawieniem bolidu z wszystkimi nowymi poprawkami i miał łatwiejsze zadanie. 0.5s przewagi z niczego się nie wzięło. Francuz był szybszy cały weekend i było wiadome, że będzie szybszy od Fina ale nie aż tyle.
Druga strona medalu - Kimi po prostu dał D :zakrywa:

PS Informacje na temat poprawek - z Twittera, i for zagranicznych.
Niczego mu nie ujmując, to świetny kierowca, ale brakuje mu tej szybkości w kwalach co Hamiltonowi czy Vettelowi.

Raikkonen, podobnie jak Alonso to kierowcy wyścigowi - w kwalach prymusami nie zawsze byli.
A poprzedni sezon to swoją drogą - Fin wrócił z dwuletnich wakacji. Po wejściu do bolidu po dwóch latach przerwy nie jedziesz od razu na maksa.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez IceMan11 N lip 28, 2013 11:10  Re: Przed GP Węgier 2013

Co bez przesady? Sam Raikkonen stwierdził, że w tym sezonie nie mieli jeszcze tak dobrego bolidu w Q. Chcesz się spierać z tym faktem?
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez MPOWER N lip 28, 2013 11:40  Re: Przed GP Węgier 2013

IceMan11 napisał(a):Co bez przesady? Sam Raikkonen stwierdził, że w tym sezonie nie mieli jeszcze tak dobrego bolidu w Q. Chcesz się spierać z tym faktem?

Nie będę się spierał bo nie ma o co :)
Nie w tym sezonie tylko w ten weekend :-P
Powoli samochód się poprawiał, a w kwalifikacjach był najlepszy w przekroju całego weekendu..

We’re getting there little by little and the car was definitely better in qualifying than at any other point this weekend
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez ice N lip 28, 2013 12:03  Re: Przed GP Węgier 2013

IceMan11 napisał(a):PS. Wybaczcie mi te czepianie się, ale szlag mnie jasny trafia jak widzę coś takiego.

To nie oglądaj, proste. Nie jesteś szefem teamu, żeby czegokolwiek wymagać.
Raikkonen po prostu nie znalazł ustawień przez cały weekend tak samo jak się to zdarzało się Hamiltonowi w tym sezonie gdy przegrywał z Rosbergiem i co, jego też mamy wyrzucić albo przynajmniej krytykować bo "zmarnował potencjał bolidu"? Ciekawe gdzie żeście byli wszyscy krytycy jak w większości dotychczasowych kwalifikacji Grosjean przegrywał? Jak Raikkonen wygra to cisza (trzeba przemilczeć i przeczekać) a jak Grosejan dobrze pojedzie to wyskakują jeden po drugim jak grzyby po deszczu.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez IceMan11 N lip 28, 2013 12:24  Re: Przed GP Węgier 2013

W przeciwnieństwie do niektórych, nie oglądam tylko wyczynów ulubionego kierowcy, a oglądając F1 chcąć nie chcąc widzę marnowanie potencjału auta z Enstone, z którym dzielę się na forum. Odpowiem w twoim stylu. Jeśli ci się nie podoba, to nie czytaj...

Jak Raikkonen wygra to cisza (trzeba przemilczeć i przeczekać) a jak Grosejan dobrze pojedzie to wyskakują jeden po drugim jak grzyby po deszczu.


No wiesz, to nie Romain jest liderem zespołu oraz bardziej utytułowanym kierowcą z większym doświadczeniem. Mamy gratulować MŚ, że wygrał z nowicjuszem? No zastanów się. To jest normalka - tak powinno być.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez SirKamil N lip 28, 2013 12:52  Re: Przed GP Węgier 2013

Shaitan napisał(a):
SirKamil napisał(a):Grosjean po dwóch sektorach szedł na PP- szczególnie czas w najbardziej złożonym drugim zgniótł mi mózg- do momentu błędu. Szkoda, bo na tym przeklętym torze nie da się wyprzedzać. Nadzieja w przedłużaniu stintów na miękkiej okropnym dla rywali tempem, co może dać się zrobić, ale łato nie będzie. To chyba najsilniejsza stawka w historii.

Nie wiem ile dokładnie go kosztował błąd w S3, ale myślę, że w granicach 0,1-0,2s. Czyli bez błędu mogło być PP, ale mogło też być P2. Może się okazać, że P3 jest na starcie więcej warte niż P2, więc koniec końców ten błąd może mu pomóc (paradoksalnie). Już podczas ostatniego GP widać było namiastki powrotu"starego" Grosjeana (mam na myśli tego piekielnie szybkiego w kwalu :P ), który wczoraj wrócił w pełnej krasie. Nowe-stare opony mu służą, a to bardzo dobry prognostyk na dalszą część sezonu :dobrze: . Teraz trzeba tylko chwilę po 14 dobrze ruszyć z miejsca...


To był naprawdę głęboki i długi uślizg. Szybka konfrontacja z poprawnym przejazdem i to wygląda na całe dziesiąte sekundy. Pewnie masz racje z tym trzecim miejscem zamiast drugiego, ale tu jednak PP było na wyciągnięcie nosa.
Ostatecznie drugie kwalifikacje z rzędu Lotus jest w stanie lać Red Bulla (powtórzmy- lać Red Bulla w kwalifikacjach) i mieć w zasięgu ultraszybkiego kwalifikacyjnie Mercedesa. Mi to nie przeszkadza. Jeśli znów będą najszybszy w stawce w wyścigu też mnie to nie zmartwi. Ba, nie zafrasuje się nawet jeśli będą tylko w czołówce.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez antyf1wm N lip 28, 2013 14:07  Re: Przed GP Węgier 2013

Od razu proszę moderatorów o przeniesienie tego posta do nowo utworzonego tematu.

Zacytuję Grega "Brak słów.."
Brawa dla sędziów, brawa dla fanów FIAttela. Oczywiście jesli Sebastianek jest zagrożony to sędziowie muszą kombinować. Dziękuję za zepsucie świetnego widowiska. Znam regulamin tego forum, ale to co dziś zobaczyłem jest żałosne. Nie będę oglądał wyścigów F1 dopóki, dopóty nie odejdą ze swoich stołków skorumpowane dziadki i nie odejdą z F1 święte krowy. Dziękuję, dobranoc.
#CiaoJules
Avatar użytkownika
antyf1wm
 
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 14:07

Postprzez hideto N lip 28, 2013 15:01  Re: Przed GP Węgier 2013

Sorry, ale Romain dwa razy poleciał po bandzie i dostał za to karę. Wyprzedzanie zakończone poza torem, za to dostał karę. W pełni zasłużona.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez baron N lip 28, 2013 15:04  Re: Przed GP Węgier 2013

Tarka wchodzi w skład toru?
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez hideto N lip 28, 2013 15:06  Re: Przed GP Węgier 2013

Musisz mieć 4 koła na torze - licząc tarkę jako tor - Grosjean nie miał. Nic by mu nie zrobiono gdyby nie był to finał wyprzedzania.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość