GP Węgier 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kazik N lip 28, 2013 15:04  GP Węgier 2013

No i co? Podobał się wyścig? :)
Kto spodziewał się zwycięstwa Lewisa? Raczej niewielu z nas.
Jest ciekawa sytuacja.Mamy kolejnego groźnego konkurenta do walki o tytuł. I o to chodzi. :dobrze:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Europejczyk N lip 28, 2013 15:10  Re: GP Węgier 2013

Ja jeszcze wczoraj pisałem, że coś czuje, że Hamilton wygra, ale rozum mówił mi, że jednak będzie to Vettel... Miła niespodzianka :-D

Jak dla mnie wyścig ciekawy, sporo się działo.

Najbardziej podobało mi się bronienie Buttona przed Vettelem, Vettel przy tym uciekał Grosjeanowi, a za nim jechał Alonso :D Super sytuacja...


Bardzo fajne zachowanie Rosberga, który zjechał w bezpieczne miejsce po awarii, bo jakby się zatrzymał w innym miejscu, mogło by się skończyć SC, a wtedy Vettel by miał większe szanse na wygranie...
Ostatnio edytowano N lip 28, 2013 15:15 przez Europejczyk, łącznie edytowano 1 raz
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez ice N lip 28, 2013 15:10  Re: GP Węgier 2013

Dużo wyprzedzania jak na Wegry.
Co do Grosjeana - trzeba by zobaczyć onboard z wyprzedzania Massy, ale w stytuacji z Buttonem była tylko jego wina wbrew temu co twierdził Andrzej. Romain zrobił to samo co Vettel w Turcji z Webberem, liczył, że Button ucieknie albo jest już za nim. Sędziowie chyba dali karę za całokształt, ale jeśli wyprzedzanie Massy było zgodne z regulaminem, to kary być nie powinno, albo za wcześniejszą sytuację jeśli już.
Poza tym wspaniała jazda Hamiltona, szybko sobie poradził z Buttonem po wyjeździ z pitu, czego nasz 3 czy tam 4 krotny mistrz nie potrafił, w F1 jednak nie można być niczego pewny (sam sądziłem, że z taką charakterystyką bolidu nie zabawi długo na P1, a jednak).
Hamilton >>>> Vettel, który niech idzie płakać do Chrlie'ego razem z papą Helmutem i całą resztą, bo nie potrafi przełknąć goryczy porażki w czystej walce na torze.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez baron N lip 28, 2013 15:17  Re: GP Węgier 2013

Ja się pytam, czemu nie zmienili skrzydła Massie? Przecież on jechał na pół-gołym skrzydle...

Gratulacje dla Hamiltona. Na szczęście dał radę on, jak i jego Mercedes. Pozytywny wyścig Kimiego i Webbera. Szkoda mi bardzo Romaina, ale dawał z siebie wszystko. Ferrari dużo zyskało na tej karze, bo zapewne to oni złożyli protest.

PS. No i punkcik tego "szaleńca" Maldonado. Nadal uważacie go za kiepskiego kierowcę?
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Ramol N lip 28, 2013 15:22  Re: GP Węgier 2013

Myśląc regulaminem kara powinna być - kierowca był 4 kołami poza białą linią podczas wyprzedzania
Myśląc dobrem widowiska kara była bez sensu, nie było to przewinienie decydujące o tym czy kierowca będzie na pudle, a GRO miał na to realne szanse.
"Nie wazne czy wygrasz czy przegrasz... no chyba ze przegrasz" - gen. Tacticus (Swiat Dysku)
Avatar użytkownika
Ramol
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2011 8:53

Postprzez rzeznik N lip 28, 2013 15:23  Re: GP Węgier 2013

Znowu stracona szansa Lotusa. Mieli najszybszy bolid. Raikkonen zrobił co mógł po zepsutych kwalifikacjach, a Grosjean popełnił błąd za co został zbyt surowo ukarany. Jako jedyny był zagrożeniem dla Hamiltona.
Gratulacje dla Lewisa, w życiu bym na niego nie postawił, zwłaszcza tutaj, gdzie jest strasznie gorąco.

Massa on Grosjean's Penalty : "That's completely wrong."
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez SebaSTI N lip 28, 2013 16:48  Re: GP Węgier 2013

Dzięki testom nowych opon widać ze MERC zyskał to jest żałośne....
Avatar użytkownika
SebaSTI
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 19:12
Lokalizacja: Matysówka_Rzeszów

Postprzez borys88rr N lip 28, 2013 17:10  Re: GP Węgier 2013

Sokolim Okiem
"Grosjean: kara +20 sekund za kolizję z Buttonem. Na szczęście nie zmienia jego pozycji. Mam wrażenie, że obrywa mu się za dawne wyczyny..."


A ja się pytam dlaczego nie ma żadnej kary kolizja Massa -Rosberg ?
borys88rr
 
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 15:10

Postprzez Van_Helsing N lip 28, 2013 17:24  Re: GP Węgier 2013

Jeszcze jedno info od Sokoła:
Kolejna sprawa dla sędziów: Alonso trzykrotnie użył DRS, jadąc więcej niż sekundę za poprzedzającym samochodem.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Postprzez racingfan N lip 28, 2013 17:32  Re: GP Węgier 2013

A czy czasem to nie jest fizycznie niemożliwe? przecież podobno nad każdym DRS panuje centrala.
racingfan
 
Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 10:31

Postprzez borys88rr N lip 28, 2013 17:34  Re: GP Węgier 2013

borys88rr
 
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 15:10

Postprzez Gie N lip 28, 2013 17:53  Re: GP Węgier 2013

Czy w zeszłym sezonie nie było już takiej sytuacji że Alonso był za daleko a mimo to otworzył skrzydło? Było chyba nawet takie zdjęcie.
Grosjean wczoraj uszkodził podłogę i była ona bardziej elastyczna niż wymaga regulamin. Czy on jechał z tą bardziej "elastyczną" podłogą czy zostało to naprawione?
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez rzeznik N lip 28, 2013 18:03  Re: GP Węgier 2013

Vettel jechał z otwartym DRSem na prostej po drugim sektorze. Coś chyba szwankuje ten system.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Endrju Szopen N lip 28, 2013 18:04  Odp: Re: GP Węgier 2013

ice napisał(a): Vettel, który niech idzie płakać do Chrlie'ego razem z papą Helmutem i całą resztą, bo nie potrafi przełknąć goryczy porażki w czystej walce na torze.


Ojeeeju, kiedy dacie spokój tym dziecinnym przytykom do Vettela...? Każdy kierowca podczas wyścigu przeżywa duże emocje, np. Buttonowi zdarza się marudzić dużo częściej i jakoś nikt go za to nie linczuje.


Hamilton - wielka sprawa, wielki wyścig, odnalazł się w zespole, do tego sam zespół odnalazł się pp latach 2010-2012,więc w tym połączeniu... No, miodzio :-) szkoda, że może być już za późno na włączenie się do bezpośredniej walki o mistrza, biorąc pod uwagę jak Seba potrafi być równy, ale... Ale to F1,tego panie nie pomalujesz.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Shaitan N lip 28, 2013 18:14  Re: GP Węgier 2013

Kara dla Grosjeana za jeden z najbardziej spektakularnych manewrów wyprzedzania w tym sezonie pokazuje ułomność przepisów dotyczących tejże materii :źle: . Romain był już wyraźnie przed Massą, który nie miał już żadnych szans na wyjście zwycięsko z tej potyczki. Wyjechanie kilkadziesiąt centymetrów poza tor celem minimalizacji ryzyka kontaktu, które w potwornym ścisku było bardzo duże, nie zmieniło wiele w powodzeniu tego manewru. Nie uważam, że bez tego wyjazdu nie udałoby mu się wyprzedzić Massy, natomiast jest duże prawdopodobieństwo, że przy pozostaniu za wszelką cenę na torze mogłoby dojść do kontaktu, którego nie chciał żaden z nich.
Kara za incydent z Buttonem była natomiast słuszna. Szkoda tego wszystkiego, bo ośmielę się stwierdzić, że Romain był dzisiaj najszybszym kierowcą na torze, jednak incydenty i wszechobecny korek, w który wpadał spowodowały, że jest P6 zamiast P1. Gdyby udało się "łyknąć" Vettela na starcie byłoby pewnie zupełnie inaczej. Jest jednak jak jest.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Następna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron