GP Węgier 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MPOWER N lip 28, 2013 23:48  Re: GP Węgier 2013

Tarka nie należy do toru. Już w zeszłym sezonie były z tym akcje na pewnych torach, gdzie sędziowie kierowcą :arrow: kierowcom o tym przypominali.
Wg mnie - Grosjean dostał słusznie karę za manewr na Massie. To było wyprzedzanie.
Natomiast - Button Grosjean - to są jakieś jaja. Perez w tym sezonie wypchnął Raikkonena - bez kary. Wypychał kierowców na Monaco - bez kary. Wypchnął na Bahrajnie Buttona - bez kary. Nico Hulkenberg wypychał Kimiego - bez kary. A Grosjean się wcisnął w lukę, którą Button zostawił - kara.
Dlatego aż żal to wszystko komentować. Tak czy siak, wynik poszedł w świat. Nic tego nie zmieni.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez hideto N lip 28, 2013 23:49  Re: Odp: GP Węgier 2013

yankess napisał(a):SirKamil, nadal jesteś przekonany, że tarka zalicza się do toru? Nie jest jednak przypadkiem tak, jak co niektórzy pisali na chacie, że tor jest ograniczony białymi liniami i przynajmniej jedno koło musi się z torem stykać?
Wyścig jak na Węgry był całkiem ok. Innymi słowy, jak na garbatego był całkiem prosty... Ten tor musiałby przejść jakąś gruntowną przebudowę, żeby się na nim coś działo...

O ile przez gruntowną przebudowę rozumiesz zaoranie tego i zbudowanie konfiguracji po ludzku, gdzie dyfuzory i przednie skrzydła nie będą miały takiego znaczenia.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez baron Pn lip 29, 2013 7:32  Re: GP Węgier 2013

http://en.mclarenf-1.com/index.php?page ... 903&s=7239 Rezultat, pit-stopy, najszybsze kółka, porównanie czasów i wykresy.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez xdomino996 Pn lip 29, 2013 8:49  Re: GP Węgier 2013

Niestety nie mogłem obejrzeć dziś wyścigu czekałem z tym do 22, oczywiście do tego czasu uciekałem od wszelakich informacji o F1 :D . Cały dzień sądziłem, że to będzie ciekawy wyścig, stawiałem, że wyścig może wygrać 5 osób z czołowej 7, nie liczyłem Mercedesa, dla nich miałem miejsce gdzieś pod koniec pierwszej dziesiątki. Dziś Mercedes zszokował pewnie sporo ludzi siedzących lub interesujących się F1. Wygląda na to, że nowe opony całkiem nieźle im pracują, a to owocuje niezłym tempem nawet w takim upale, co jest dla mnie szokiem. Oczywiście na pochwałę zasługuje Lewis, kontrolował tempo i szanował opony super rozegrany wyścig, ale mam wrażenie, że wszystkie zbiegi okoliczności chciały mu to ułatwić, kiedy on w 1 okr wyprzedził poprzedniego team-mate tak reszta walczyła z nim chyba 10 okrążen, potem Vet też utknął na kilka okrążeń. Vettel dziś miał po prost pecha, ale z ustawieniami prędkości brakowało wszędzie, przez co jakakolwiek walka była trudna. Kimi dziś nie zauważalny, a potem pokazał klasę, tylko czy warto było po raz kolejny dawać pewnej części ciała w Q, aby potem całą 1 część wyścigu być blokowanym? Grosjeana strategia od początku była dziwna, mogli też mu dać 2 pity, ale w jego sytuacji jeszcze cała kara, z Buttonem według mnie słuszna, zaś z Massą, ciężko powiedzieć. Regulamin mówi, że nie można wyjeżdżać z toru podczas wyprzedzania, ale przecież do jasnej ciasnej podczas Q też tego nie można robić, a jeszcze nie widziałem, aby komuś odbierano za to pozycje. Coś mi się GP Indii przypomina. Ferrari bez szału. Dziś Rosberg miał samego pecha, szkoda go trochę. To zwycięstwo dodaję mi dobrych myśli przed pozostałymi 9 wyścigami, Lewis wraca do gry, jeszcze nie jest za późno, Monza i Spa nie powinny pomóc Sebastianowi o jakiejkolwiek dominacji, a wtedy 3 pozostałych kandydatów z MŚ może odebrać im trochę punktów.
PS. Lewis jeszcze raz wygra na Węgrzech i można mu chyba mówić "król Węgier" :D
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Lukasz1234 Pn lip 29, 2013 9:43  Re: GP Węgier 2013

xdomino996 napisał(a): Grosjeana strategia od początku była dziwna, mogli też mu dać 2 pity,


Nie mogli. Po niefortunnym kontakcie z Buttonem (przytarli się oponami) Gro odrazu zjechał na pitstop (dużo wcześniej niż planowali) i cała strategia na 2 pity się posypała + skandaliczna kara przejazdu przez boksy, a mimo to wylądował na niezłym P6( na normalnym torze wyprzedziłby Ferdka, który był sporo wolniejszy).
Avatar użytkownika
Lukasz1234
 
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 15:53

Postprzez xdomino996 Pn lip 29, 2013 10:14  Re: GP Węgier 2013

Też prawda, zapomniałem o tym, mogło to też wyglądać, jak chęć przechytrzenia Vettela, ale pewnie Ty masz racje.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez rzeznik Pn lip 29, 2013 10:31  Re: GP Węgier 2013

Lukasz1234 napisał(a):Nie mogli. Po niefortunnym kontakcie z Buttonem (przytarli się oponami) Gro odrazu zjechał na pitstop (dużo wcześniej niż planowali) i cała strategia na 2 pity się posypała + skandaliczna kara przejazdu przez boksy, a mimo to wylądował na niezłym P6( na normalnym torze wyprzedziłby Ferdka, który był sporo wolniejszy).

Po tym kontakcie z Buttonem, Grosjean utknął za Vettelem i zdecydował się zjechać, bo był blokowany. Dzięki umiejętności oszczędzania opon przez Lotusa, mogli zaryzykować i zjechać wcześniej niż Seb i to ryzyko się opłaciło. Romain miał przed sobą czysty tor i mógł cisnąć. Z Massą szybko sobie poradził i gdy Seb zjechał na pitstop, wylądował 5 sekund za Romainem. Potem była kara i utknięcia za Alonso.
Jak dotąd mógłby to być najlepszy weekend dla Lotusa.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez slipstream Pn lip 29, 2013 10:34  Re: GP Węgier 2013

Tak swoją drogą Multi 21, Fail 22... ciekawe co będzie pod numerem 23?
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Lukasz1234 Pn lip 29, 2013 10:46  Re: GP Węgier 2013

rzeznik napisał(a):
Lukasz1234 napisał(a):Nie mogli. Po niefortunnym kontakcie z Buttonem (przytarli się oponami) Gro odrazu zjechał na pitstop (dużo wcześniej niż planowali) i cała strategia na 2 pity się posypała + skandaliczna kara przejazdu przez boksy, a mimo to wylądował na niezłym P6( na normalnym torze wyprzedziłby Ferdka, który był sporo wolniejszy).

Po tym kontakcie z Buttonem, Grosjean utknął za Vettelem i zdecydował się zjechać, bo był blokowany. Dzięki umiejętności oszczędzania opon przez Lotusa, mogli zaryzykować i zjechać wcześniej niż Seb i to ryzyko się opłaciło. Romain miał przed sobą czysty tor i mógł cisnąć. Z Massą szybko sobie poradził i gdy Seb zjechał na pitstop, wylądował 5 sekund za Romainem. Potem była kara i utknięcia za Alonso.
Jak dotąd mógłby to być najlepszy weekend dla Lotusa.


Gro utknął za Vet od samego początku wyścigu, zjechanie na 2 pita po zaledwie 11 kółkach przejechanych na średnich oponach(nawet na miękkich przejechali więcej) było wymuszone po kontakcie z But. Zespół nie planował tego pita, zamierzali prawdopodobnie pojechać na blizniaczej strategii 2 pitów tak jak w przypadku Rai.
Avatar użytkownika
Lukasz1234
 
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 15:53

Postprzez rzeznik Pn lip 29, 2013 11:06  Re: GP Węgier 2013

Po co miałby zjeżdżać po kontakcie z Buttonem, jak o ile wiadomo, nie było żadnych uszkodzeń? Moim zdaniem zmienili strategię, bo chcieli uniknąć kolejnego utknięcia za Vettelem. Romain i tak musiałby zjechać jeszcze raz, tak samo jak Vettel. Uniknął blokowania i mógł cisnąć ile się dało. Wykorzystał przewagę nowych opon i odrabiał do Vettela na każdym okrążeniu. Po zjeździe Seba, Romain był 5 sekund przed nim, a obydwaj musieli jeszcze raz zjechać. Przez karę stracił pewne drugie miejsce z możliwością walki o P1.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Anderis Pn lip 29, 2013 19:37  Re: GP Węgier 2013

Jeżeli Mercedes i Lotus pokonają Ferrari w WCC na koniec sezonu, co jest całkiem prawdopodobne patrząc na ostatnie wyścigi, to będzie to pierwszy sezon od 1981 roku, w którym ani Ferrari ani McLarena nie będzie w czołowej trójce klasyfikacji konstruktorów.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez PawelPob Pn lip 29, 2013 23:55  Re: GP Węgier 2013

Jeszcze jeden ważny problem do poruszenia w temacie GP Węgier 2013.

W jakim celu Kimi dobiera się do mokrych spodni Rossa Brawna? :) :rotfl:

Obrazek
online photo storage

Uwaga,gdyby nie Kimi to musielibyście się śmiać z "Głodnej Heidi" Seby Ventyla tak więc lepiej korzystać z każdej chwili bytności Ice Mana w F1.
Już był w ogródku, już witał się z gąską :)
STANOWCZE "NIET" DLA SIEROTEK W FORMULE 1
PawelPob
 
Dołączył(a): N paź 23, 2011 15:28

Postprzez Karol24 Wt lip 30, 2013 10:35  Re: GP Węgier 2013

Dobiera się, bo kierowcy pozowali do zdjęcia,a Ross zamiast stać z nimi oglądał sobie trofeum z boku.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez Woolf Śr lip 31, 2013 0:09  Re: GP Węgier 2013

slipstream napisał(a):Fail 22... ciekawe co będzie pod numerem 23?

Co ostatecznie kryło się pod tym hasłem? Bo mi umknęło.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez gornik Śr lip 31, 2013 0:33  Re: GP Węgier 2013

Spójrz na nr kierowców ;p, w Ferrari byłby odpowiednik multi43 (albo 34 jeżeli Alonso z przodu :evil: ) :-P (przynajmniej ja tak sądzę)
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości