GP Belgii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez katinka Pn sie 26, 2013 12:09  Re: GP Belgii 2013

@Simi, jasne, WTCC czasami oglądam, lubię wyścigi blaszaków, tam przeważnie nie oszczędzają się chłopaki :-)
Rany, czasami mam wrażenie, że co niektórzy wysłaliby mnie na oglądanie Destruction Derby czy coś w tym stylu. To nie chodzi o to, że lubię kontakty, a tym bardziej kolizje, zwyczajnie tak jak pisałam kocham spontaniczną walkę, taką o każdy cm toru, a jeśli wtedy nastąpi przypadkowy kontakt po prostu nie mam tego za złe, bo takie są wyścigi, ot tyle. Pozdr

Nikt nie robi z walki na torze żadnego halo. Jakoś nikt się nie czepia Sutila, że trzy (zdaje się) razy wyprzedzał przed Eau Rouge, także nikt się nie czepia manewrów w ostatniej szykanie. Toż to miodzio popatrzeć na wyprzedzanie w takim miejscu jak Sutil, albo czyste manewry bez drs jakie w wyżej wymienionej ostatniej szykanie prezentowali już nie pamiętam którzy kierowcy.

Owszem @THC miodzio i nic nie mówię przecież. Chodzi o to, że uważam, że przy takiej agresywniejszej jeździe, walce koło w koło, nawet po kontakcie, gdy obaj kierowcy jadą dalej i praktycznie nic nie tracą, no to nie powinno być kar, bo może to potem zniechęcić kierowców do walki na torze, a jak dla mnie tych co kalkulują już w F1 mamy dosyć.
Ciekawe też, czemu tarki nie są zaliczane do toru, gdy chodzi o wyprzedzanie, jeśli w trakcie wyścigu czy kwalifikacji kierowcy przecież najeżdżają na nie, a czasami nawet ostro atakują je w zakrętach by zyskać cenne sekundy.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez THC-303 Pn sie 26, 2013 12:22  Re: GP Belgii 2013

katinka napisał(a):a jak dla mnie tych co kalkulują już w F1 mamy dosyć.

Tych co nie myślą także.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ice Pn sie 26, 2013 13:32  Re: GP Belgii 2013

THC-303 napisał(a):Sorry, ice ale teksty o zostawianiu miejsca, które wyszły z Twojej klawiatury po Monako są co najmniej niestosowne, baaaardzo delikatnie to ujmując.

Albo zostawiamy, albo nie zostawiamy. Ja jestem za tym, że zostawiamy i tak Raikkonen powinien to robić tak Perez też powinien to robić. A nie wszyscy oprócz Raikkonena zostawiamy.

A co ja niby takiego pisałem po GP Monako? Walczyłem z połową tego forum mówiąc, że Alonso był bez winy, a jeśli chodzi o Raikkonena to jak sam po wyścigu stwierdził specjalnie cały czas jeździł środkiem za tunelem, żeby Perez się nie wciskał i specjalnie wcześnie wchodził w zakręt, żeby Perez nie wpychał się pod łokieć, więc można powiedzieć, że po prostu w tym wyścigu Raikkonen obrał taki styl jazdy, a nie ma żadnego obowiązku dopuszczania kogoś do wyprzedzenia, jest jedynie obowiązek zostawienia miejsca jak już ktoś jest na wysokości poprzedzającego bolidu, ale nie w przypadku jak już ktoś wchodzi w zakręt i robi tak samo od kilku kółek. A nie ma żadnej granicznej odległości od której można wchodzić w zakręt a od której nie. EOT

katinka napisał(a):zwyczajnie tak jak pisałam kocham spontaniczną walkę, taką o każdy cm toru, a jeśli wtedy nastąpi przypadkowy kontakt po prostu nie mam tego za złe, bo takie są wyścigi, ot tyle. Pozdr

Też kocham walkę, ale mam za złe jak inny kierowca traci pozycję bo został wypchnięty itp. I sędziowie też na szczęście mają za złe.

katinka napisał(a):Chodzi o to, że uważam, że przy takiej agresywniejszej jeździe, walce koło w koło, nawet po kontakcie, gdy obaj kierowcy jadą dalej i praktycznie nic nie tracą, no to nie powinno być kar, bo może to potem zniechęcić kierowców do walki na torze, a jak dla mnie tych co kalkulują już w F1 mamy dosyć.

Praktycznie nic nie tracą to pojęcie bardzo względne. A zniechęcić do walki to sędziowie mogą tych kierowców, którzy nie potrafią walczyć i to by wyszło wszystkim na dobre. Taki Alonso czy Raikkonen zawsze wyprzedzają jak należy i jakoś nie muszą się bać, że załapią karę... Może dobrym pomysłem byłoby nakazywanie przez sędziów oddania pozycji w przypadku gdy ktoś ją zdobył nieuczciwie zamiast od razu karać, ale to by trzeba dobrze przemyśleć, za i przeciw, ale na pewno nie może być taka sytuacja, że kierowca za nieregulaminowe zachowanie nie ponosi żadnych konsekwencji.

katinka napisał(a):Ciekawe też, czemu tarki nie są zaliczane do toru, gdy chodzi o wyprzedzanie, jeśli w trakcie wyścigu czy kwalifikacji kierowcy przecież najeżdżają na nie, a czasami nawet ostro atakują je w zakrętach by zyskać cenne sekundy.
Tarka to nie jest element toru, a kierowcy ich używają bo na torze muszą pozostać jedynie 2 koła a nie 4.

EDIT@down: nie wiem z czego się tak cieszysz bo nawet głupek by zauważył, że jazda Raikkonena środkiem była celowa, a poza tym jest to znana praktyka od lat, ale gadaj sobie zdrów, i nie, nie wiemy obaj, tylko widocznie wg ciebie sędziowie są nieomylni, a po ostatnie to nie mówimy nic o Malodnado, więc to co on mówił po wyścigu o swoim incydencie mało mnie interesuje w kontekście tego co mówił Raikkonen po Monako. Bez odbioru.
Ostatnio edytowano Pn sie 26, 2013 14:27 przez ice, łącznie edytowano 2 razy
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez THC-303 Pn sie 26, 2013 14:11  Re: GP Belgii 2013

ice napisał(a):jak sam po wyścigu stwierdził


:D :D :D

A Maldonado sam stwierdził, że to Sutil jest winny jego kolizji z Di Restą. A Piquet Jr stwierdził kiedyś, że potrafi jeździć.

Mój kochany, drogi ice. Obaj wiemy tak samo dobrze dlaczego Perez jadąc idiotycznie wczoraj dostał karę a jadąc idiotycznie w Monako nie dostał. Tak, dlatego że wczoraj nie trafił na równie głupie zachowanie przeciwnika, a w Monako trafił i sędziowie nie mieli wyjścia, bo jak ukarać jednego albo drugiego kiedy obaj pojechali jednakowo hmmm... niemądrze.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez xdomino996 Pn sie 26, 2013 15:29  Re: GP Belgii 2013

@up Perez jedzie głupio, a Raikkonen "niemądrze" :D
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez THC-303 Pn sie 26, 2013 15:52  Re: GP Belgii 2013

ice, miał być eot, po co ten edit?

środkiem

Środkiem który był coraz bliżej lewej strony.

Ach, przecież sam o tym mówił... Sorry, jasne że środkiem ;)
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez katinka Pn sie 26, 2013 16:02  Re: GP Belgii 2013

Tych co nie myślą także.

Owszem THC, ale intensywne myślenie pozostawiam szachistom, a w wyścigach trochę bardziej cenię spontaniczność na torze i serce do walki ;)

Taki Alonso czy Raikkonen zawsze wyprzedzają jak należy i jakoś nie muszą się bać, że załapią karę...

Jasne @ice, nie mogę zaprzeczyć. Przyznaję, kontaktów czy kolizji przy wyprzedzaniu tych dwóch kierowców rzadko powoduje lub wcale. Ale kiedyś chyba były czasy, że potrafili walczyć agresywniej, wyprzedzali, aż czasami zapierało dech i nie patrzyli czy rywal jest dwoma kołami na torze czy czterema poza. Teraz no cóż większość wyprzedza jak należy lub wcale jeśli się nie opłaca.
Może dobrym pomysłem byłoby nakazywanie przez sędziów oddania pozycji w przypadku gdy ktoś ją zdobył nieuczciwie zamiast od razu karać, ale to by trzeba dobrze przemyśleć, za i przeciw, ale na pewno nie może być taka sytuacja, że kierowca za nieregulaminowe zachowanie nie ponosi żadnych konsekwencji.

Pomysł ciekawy, na pewno 100 x lepsze niż strata tylu sek za stop & go czy za przejazd przez aleję serwisową. Chociaż osobiście nie jestem za karaniem kierowców przy takich manewrach wyprzedzania jak ten Pereza ze Spa. Tym bardziej, że wcześniej za wiele podobnych manewrów nie było kar, nawet w tym GP, przykład Vergne i Hulkenberga. Pewno więc trochę też chodziło o to z tą karą, że to Perez, który zawsze jeździ i walczy agresywnie, a niektórzy o to płaczą;)
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez THC-303 Pn sie 26, 2013 16:19  Re: GP Belgii 2013

katinka napisał(a):Owszem THC, ale intensywne myślenie pozostawiam szachistom, a w wyścigach trochę bardziej cenię spontaniczność na torze i serce do walki ;)

Myśleć powinni wszyscy ludzie bez wyjątku, nie tylko szachiści ;)

katinka napisał(a):za wiele podobnych manewrów nie było kar, nawet w tym GP, przykład Vergne i Hulkenberga.

Nie wiem czy to nie był Ricciardo, ale przyjmijmy, że JEV. A więc. Hulk wypycha JEV-a, ten mimo wszystko mieści się w torze i wyprzedza Hulka. Perez wypchnął RG tak, że Francuz stracił 2 pozycje. Dlatego brak kary dla Hulka mimo kary dla Pereza IMHO słuszny, bo krzywdy żadnej JEV-owi nie wyrządził.

katinka napisał(a):Pewno więc trochę też chodziło o to z tą karą, że to Perez, który zawsze jeździ i walczy agresywnie, a niektórzy o to płaczą;)

Sprawiedliwość jest niesprawiedliwa. Nie można tak samo traktować Pereza, który (jak napisałem) tylko głupocie równie 'agresywnych i walecznych' rywali zawdzięcza, że to dopiero jego pierwsza kara w sezonie i np Buttona.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez xdomino996 Pn sie 26, 2013 16:58  Re: GP Belgii 2013

Mi się podoba jego agresywna jazda, ale z umiarem, nie zostawił Grosjeanowi miejsca, za to samo Francuz dostał karę na Węgrzech. Wypchnięcie zawodnika na tarkę jest super sposobem na wyprzedzeniu, w końcu tarka nie jest aż tak równa, nie jest tak nagrzana i nagumowana jak tor, więc Francuz nie miał szans, a powinien, bo Sergio nie wyprzedził go aż o tyle.
PS. Nico Erickowi został więcej miejsca.
PS2. Niech Sergio dalej jeździ agresywnie, ale niech fani takiej jazdy (w tym ja) i on sam spodziewa się kar.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Simi Pn sie 26, 2013 17:41  Re: GP Belgii 2013

@katinka
Rany, czasami mam wrażenie, że co niektórzy wysłaliby mnie na oglądanie Destruction Derby czy coś w tym stylu.

Ja na pewno do tych ludzi nie należę ;) W pełni rozumiem Twój punkt widzenia, wiem o co Ci chodzi :)
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez TommyYse Pn sie 26, 2013 18:10  Re: GP Belgii 2013

cichy napisał(a):TommyYse, gdzie ta kontra? Bo oglądam trzeci raz i oprócz standardowego machnięcia 'raz - dwa' nic nie widzę :(

To niedowidzisz albo nie chcesz tego zobaczyć. Na wyjściu z Raidillon złapał nadsterowność i potrzebna była kontra. Nazwałem ją super z powodu na prędkość przy jakiej została wykonana.

@katinka
taki jest aktualnie regulamin i do niego się stosujemy - inną kwestią jest to czy regulamin nam się podoba czy nie :D

To był Vergne w sytuacji z Hulkiem i myślę że kary dla Hulka nie było też dlatego, że Vergne zrewanżował się w następnym zakręcie.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez rzeznik Pn sie 26, 2013 18:26  Re: GP Belgii 2013

Na wyjściu z Raidillon złapał nadsterowność i potrzebna była kontra. Nazwałem ją super z powodu na prędkość przy jakiej została wykonana.

Analogiczna sytuacja z Robertem trzy lata temu. Nie wiem czy ktoś pamięta.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Simi Pn sie 26, 2013 20:21  Re: GP Belgii 2013

"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Kazik Pn sie 26, 2013 22:01  Re: GP Belgii 2013

Patrząc po raz nt.-y na ten manewr to zastanawiam się dlaczego Checo powiedział potem, że teraz rozumie karę. Pierwotnie (przez radio) powiedział, że nie zrobił nic złego...bo przecież nie zrobił nic złego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Damos Wt sie 27, 2013 9:23  Re: GP Belgii 2013

Bo tak jest dla niego bezpieczniej. Z sędziami się nie dyskutuje, jeśli nie ma się duuuużego nazwiska. Checko albo to zrozumiał albo inni zrozumieli za niego. I aby uniknąć losu groszka pokajał się i okazał zrozumienie dla arbitrów.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości