GP Belgii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ice N sie 25, 2013 21:16  Re: GP Belgii 2013

katinka napisał(a):Rany, co za przewrażliwieni i upierdliwi sędziowie byli na Spa dzisiaj :???: To jest F1, walka i sport kontaktowy, czy jakieś pierdołowate ściganie, gdzie kierowcy muszą przy wyprzedzaniu zostawiać miejsce jak dla co najmniej 2 ciężarówek.

Muszą zostawić tyle by wystarczyło dla drugiego kierowcy, a sport kontaktowy to np. Boks albo Mma, nie F1. Polecam mniej pana Jędrzejewskiego, który w przypływie niekontrolowanych emocji najchętniej urządziłby destruction derby, a więcej sprawiedliwego spojrzenia na rywalizację, ale co ja tam wiem, biedny Sergio będę mistrzem świata Perez, taki dzielny, heroicznie walczy niczym dzikie zwierze o przetrwanie a ci niedobrzy sędziowie wrednie go tłamszą...
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez TommyYse N sie 25, 2013 21:25  Re: GP Belgii 2013

Absolutnie ice, popieram całkowicie.
Po prostu więcej respektu i będzie OK.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Saruto N sie 25, 2013 22:22  Re: GP Belgii 2013

ice napisał(a):Muszą zostawić tyle by wystarczyło dla drugiego kierowcy, a sport kontaktowy to np. Boks albo Mma, nie F1. Polecam mniej pana Jędrzejewskiego, który w przypływie niekontrolowanych emocji najchętniej urządziłby destruction derby, a więcej sprawiedliwego spojrzenia na rywalizację, ale co ja tam wiem, biedny Sergio będę mistrzem świata Perez, taki dzielny, heroicznie walczy niczym dzikie zwierze o przetrwanie a ci niedobrzy sędziowie wrednie go tłamszą...

Wcześniej zawodnicy też jeździli ciut agresywnie i jakoś nie było wielkiego halo ;) dzisiejsze kary zostały wyciągnięte z kapelusza i tylko psuły widowisko.
Sędziowie czas na emeryturkę bo dziwaczejecie jak Bernie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik N sie 25, 2013 22:30  Re: GP Belgii 2013

Saruto napisał(a):
ice napisał(a):biedny Sergio będę mistrzem świata Perez, taki dzielny, heroicznie walczy niczym dzikie zwierze o przetrwanie a ci niedobrzy sędziowie wrednie go tłamszą...

Wcześniej zawodnicy też jeździli ciut agresywnie i jakoś nie było wielkiego halo ;) dzisiejsze kary zostały wyciągnięte z kapelusza i tylko psuły widowisko.

Gdybym ja był stewardem (tak jak dzisiaj Warwick podobno) to...nie ukarałbym nikogo za ściganie się w F1.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cichy Pn sie 26, 2013 6:13  Re: GP Belgii 2013

ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Patrick Pn sie 26, 2013 6:56  Odp: GP Belgii 2013

cichy napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=pRBVGKFgAUU

Aż dwie flagi wywiesili, kozaki nie ma co. :D
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez THC-303 Pn sie 26, 2013 8:09  Re: GP Belgii 2013

TommyYse napisał(a):To pierwsze zderzenie z Sutilem to jak dla mnie incydent wyścigowy, Sutil nie jest bez winy.


Przeanalizuj ten obrazek:
Obrazek
Co jest winą Sutila?

EDIT: Już widzę, że zmieniłeś zdanie, ok.

ice napisał(a):
katinka napisał(a):Rany, co za przewrażliwieni i upierdliwi sędziowie byli na Spa dzisiaj :???: To jest F1, walka i sport kontaktowy, czy jakieś pierdołowate ściganie, gdzie kierowcy muszą przy wyprzedzaniu zostawiać miejsce jak dla co najmniej 2 ciężarówek.

Muszą zostawić tyle by wystarczyło dla drugiego kierowcy, a sport kontaktowy to np. Boks albo Mma, nie F1. Polecam mniej pana Jędrzejewskiego, który w przypływie niekontrolowanych emocji najchętniej urządziłby destruction derby, a więcej sprawiedliwego spojrzenia na rywalizację, ale co ja tam wiem, biedny Sergio będę mistrzem świata Perez, taki dzielny, heroicznie walczy niczym dzikie zwierze o przetrwanie a ci niedobrzy sędziowie wrednie go tłamszą...


Sorry, ice ale teksty o zostawianiu miejsca, które wyszły z Twojej klawiatury po Monako są co najmniej niestosowne, baaaardzo delikatnie to ujmując.

Albo zostawiamy, albo nie zostawiamy. Ja jestem za tym, że zostawiamy i tak Raikkonen powinien to robić tak Perez też powinien to robić. A nie wszyscy oprócz Raikkonena zostawiamy.

Oczywiście tym razem masz całkowitą rację, ale już lepiej chyba mieć swoje zdanie 'nie zostawiamy miejsca', niż oceniać sytuację tylko w zależności od tego kogo ona dotyczy.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez katinka Pn sie 26, 2013 9:29  Re: GP Belgii 2013

@ice, nie wiem czemu myślisz, że jestem zapatrzona w Pana Jędrzejewskiego. Ja jakoś specjalnie nie słucham tych gości ze studia Polsatu, nie podniecam się każdym kontaktem czy kolizją, chociaż szczerze mówiąc nawet pomimo błędów, które robią, wolę w komentowaniu niekontrolowane emocje niż wcześniej tamtego Pana flegmatycznego.
To chyba nie chodzi o to, że nie patrzę na ściganie sprawiedliwie, po prostu lubię w F1 prawdziwą walkę bez odpuszczania, agresywną jazdę kierowców, oczywiście jakieś granice też są. Ale myślę, że akurat na Spa Perez ich nie przekroczył, ten tor to nie Monaco, gdzie bandy są blisko. Dla mnie Sergio jest szybkim kierowcą i ma talent, a czy na mistrza świata, to nie wiem, okaże się gdy będzie miał taką szansę. No wypchnął trochę Groszka na tarkę gdy walczył o pozycję i co? Potem w wyścigu Vergne też przy wyprzedzaniu wypchnął chyba Hulkenberga i kary nie dostał. Zdziwiło mnie narzekanie Grosjeana, no ale Lotus chyba w ogóle ma z tym mały problem :P Nie lubię takiego marudzenia, a tym bardziej u kierowcy, który w tej kwestii aniołkiem nie jest i też czasami jeździ agresywnie. I jakby co, to tak samo mówiłabym, gdyby chodziło o marudzącego Lewisa.
Nie wiem dlaczego takie halo się robi z walki na torze. No przecież ile razy były w wyścigach takie sytuacje i było w porządku, nikt nie płakał, a i sędziowie nie karali za każdą pierdołę. Czyż nie z zapartym tchem oglądało się np. tą walkę Kubicy, który wtedy jeszcze nie kalkulował z Massą na Fuji 2007? Cud malina...
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez manieq Pn sie 26, 2013 9:47  Re: GP Belgii 2013

Akurat sytuacja z Grosjeanem została przez sędziów rozwiązana bardzo dobrze. Został wypchnięty całkowicie na tarkę. Jeszcze trochę i złapałby trawę, a wtedy najpewniej Sergio i Romka nie byłoby w wyścigu. Za to kara dla Pastora zdecydowanie zbyt surowa.
http://www.youtube.com/watch?v=aZQqgcripwo
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez TommyYse Pn sie 26, 2013 9:48  Re: GP Belgii 2013

Podsumowanie

+ super kontra
Ostatnio edytowano Pn sie 26, 2013 9:54 przez TommyYse, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Simi Pn sie 26, 2013 9:51  Re: GP Belgii 2013

@katinka
Chcąc pooglądać sobie wielką walkę na torze, kontakty między samochodami, polecam touring car. :)
Jeśli chodzi o wczorajszy wyścig, nie oglądałem wyścigu, natomiast sędziowie zwykle podejmują słuszne decyzje. Czy tym razem tak było, nie wiem, pooglądam powtórki. Ale prawda jest taka, że w F1 często nie ma szans na kontaktową walkę, bo od razu od bolidów odpadają jakieś części, urwane skrzydła itd. W wyżej wymienionym touring car (WTCC, BTCC) naprawdę nie można na to narzekać.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez THC-303 Pn sie 26, 2013 10:22  Re: GP Belgii 2013

katinka napisał(a):Nie wiem dlaczego takie halo się robi z walki na torze.

Nikt nie robi z walki na torze żadnego halo. Jakoś nikt się nie czepia Sutila, że trzy (zdaje się) razy wyprzedzał przed Eau Rouge, także nikt się nie czepia manewrów w ostatniej szykanie. Toż to miodzio popatrzeć na wyprzedzanie w takim miejscu jak Sutil, albo czyste manewry bez drs jakie w wyżej wymienionej ostatniej szykanie prezentowali już nie pamiętam którzy kierowcy.

Perez złamał przepisy przy obronie pozycji i dostał DT. Słusznie. Wymiar kary w postaci S&G dla Maldonado to już konsekwencja tego, że nie mogli ukarać tak samo nieprzepisowej obrony przy której obyło się bez ofiar i bezmyślnego wyeliminowania Di Resty i prawie wyeliminowania Sutila.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cichy Pn sie 26, 2013 10:23  Re: GP Belgii 2013

TommyYse, gdzie ta kontra? Bo oglądam trzeci raz i oprócz standardowego machnięcia 'raz - dwa' nic nie widzę :(
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez IceMan11 Pn sie 26, 2013 10:23  Re: GP Belgii 2013

@Simi
Ja już 3 wyścigu pod rząd nie widziałem. Normalnie mnie szlag jasny trafia. Tym razem zaklepałem sobie wolne na dwa weekendy we wrześniu - nie muszę chyba dodawać, co to za weekendy :D
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Simi Pn sie 26, 2013 10:32  Re: GP Belgii 2013

@IceMan11
Heh, tylko dwa wyścigi są we wrześniu, więc to chyba jasne ;)
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron