GP Belgii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Patrick N sie 25, 2013 15:15  Re: GP Belgii 2013

Obrazek
Obrazek
Zdjęcia z żenującej postawy Greenpeace. Dobrze by było gdyby zniknęli z powierzchni Ziemi.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez mars28 N sie 25, 2013 15:31  Odp: GP Belgii 2013

W przypadku Maldonado wyglądało to co najmniej tak jakby próbował się na siłę dostać do alei serwisowej.
Avatar użytkownika
mars28
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 13:02
Lokalizacja: Kielce

Postprzez cichy N sie 25, 2013 15:48  Re: GP Belgii 2013

Obrazek

Prawie popłakałem się ze śmiechu! Z dedykacją dla jednego z naszych użytkowników !! :twisted:

Wyścig taki w miarę, zapowiadało się na mocne widowisko a zepsuł Vettel na pierwszym okrążeniu. Dobraaa postawa STR po fatalnych kwalifikacjach!
Troszkę zmartwiłem się Estebanem "Gjuitirejuzem" .. liczyłem, że chłopakowi choć jeden wyścig wyjdzie :-P

Ma ktoś jakiś dobry rzut, gdzie były telebimy w tym roku? Trochę mnie zdziwiło jak dostałem telefon od kumpla z hasłem na dzień dobry, z rykiem w tle: "Gdzie jest k... Kimi?!".. aż się zdziwiłem, że nie widzi tego co my w TV a nie było za bardzo jak dogadać się co do tego podczas wyścigu..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Arya N sie 25, 2013 15:55  Re: GP Belgii 2013

No cóż, rzeczywiście jak na zwykle wysokie standardy Spa ten wyścig nie był porywający, choć na początku trochę się działo. Wydaje mi się, że Spa spokojnie poradziłoby sobie bez DRS, a tu aż dwie strefy. Ale nie było tak źle, tylko ta końcówka, kiedy zrobiła się totalna procesja.
Szkoda, że deszcz był wczoraj, a nie dzisiaj Wolę deszczowy wyścig niż kwalifikacje.
Vettel i Red Bull nie dali żadnych szans reszcie. Alonso również bardzo dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę start z daleka. Hamilton zrobił, co mógł zrobić, Mercedesy wydawały się słabsze niż wczoraj, chociaż ciekawe, czy Nico nie mógł trochę bardziej przycisnąć, był cały czas niedaleko. Szkoda mi Kimiego, dużo pecha w ten weekend. Jeden z jego najlepszych torów, a tu wczoraj kiepski timing, na starcie wypchnięty z toru, a potem awaria. Ale w sumie akurat na niezawodność Lotusa nie ma co narzekać, to wyjątek. I bolid wydawał się tracić na prostych, co utrudniało wyprzedzenia, chociaż Icemanowi udało się parę ładnych manewrów. No cóż, nadal Kimi w Spa jest na podium albo nie kończy.
Ricciardo się też bardzo ładnie przesunął. Dla Buttona stosunkowo niezły wynik, choć trochę mieszali ze strategią.
Maldonado - no nie jestem piekielnie zaskoczona.

Najbardziej mnie wkurzyli w tym wszystkim ci z Greenpeace'u! :zakrywa: Lubię przyrodę, zwierzęta, zieleń i w ogóle, ale to jest jakaś przesada. Ja nie mogę, naprawdę akurat Spa się tak uczepić. To raczej nikły procent zanieczyszczenia na świecie. Niech pójdą se na lotnisko i się uwieszą :roll: Tam to się dopiero tworzy zanieczyszczeń i hałasu, i to cały rok. Albo bojkotują mleczarnie, bo krowy produkują metan. A tutaj drzewa dookoła, sama natura :-)
Też bym na nich buczała, gdybym tam była, publika w Spa :spoko: Tylko Seb trochę skonsternowany był, bo tłum na przemian wiwatował i buczał :P

Szanse na tytuł Vettela wzrosły, aczkolwiek ta przewaga nie jest taka wielka, jedna awaria, a RBR ma je nierzadko, i sytuacja mogłaby wyglądać inaczej. Ich pozycję poprawia to, że ciągle trzymają poziom, a Ferrari, Mercedes i Lotus mocno rywalizują ze sobą i zamieniają się miejscami. Gdyby mieli jednego mocnego rywala zamiast trzech, byłoby inaczej. Tak więc, mocna rywalizacja paradoksalnie psuje rywalizację o mistrzostwo :grin:

DOWN:
To może trochę pochopnie osądziłam w takim razie, czytałam już dawniej o jakichś stowarzyszeniach mających pretensje do Spa, więc założyłam, że to też taki przypadek.
Ostatnio edytowano N sie 25, 2013 16:16 przez Arya, łącznie edytowano 1 raz
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez Mahilda111 N sie 25, 2013 16:05  Re: GP Belgii 2013

Tylko że Greenpeace nie przyszedł tam krytykować, potępiać Formułę 1 czy coś, tylko zaprotestować przeciwko planom Shella, tytularnego sponsora GP Belgii. Tutaj więcej na ten temat: http://www.autosport.com/news/report.php/id/109471
Avatar użytkownika
Mahilda111
redaktor
 
Dołączył(a): So sty 29, 2011 9:14

Postprzez Michal2_F1 N sie 25, 2013 16:15  Re: GP Belgii 2013

Klimat Spa czuć było, ale gdzieś do 1/3 wyścigu, potem procesja totalna. Nie ma za dużo co pisać, Vettel dominuje, Alonso ładnie się wyratował, McLaren bardzo ostrożny, Kimi pechowy, Maldonado głupi, sędziowie surowi (choć mieli podstawy)...

Nie popełniający błędów kierowcy w super-niezawodnych bolidach z liderem mistrzostw świata (ze sporą przewagą w klasyfikacji) dominującym całe zawody, podczas gdy reszta jedzie bezpiecznie 2-3s od siebie. Na to nawet Spa nie pomoże.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez cichy N sie 25, 2013 16:21  Re: GP Belgii 2013

Obrazek
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Angulo N sie 25, 2013 16:24  Re: GP Belgii 2013

Prawie popłakałem się ze śmiechu! Z dedykacją dla jednego z naszych użytkowników !!

:rotfl:
Dobra, dobra, pierwszym zespołem, który przerwie dominację Red Bulla będzie właśnie McLaren.
Póki co gratuluję czwartej z rzędu podwójnej korony, bo RBR musiałby się zabawić w McLarena z 2012, żeby jej nie zdobyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Kazik N sie 25, 2013 16:39  Re: GP Belgii 2013

Wyścig mi się podobał (jak zawsze) ale podobnie jak większość z Was uważam, że zbyt wielkiej dramaturgii nie dostarczył. Chyba na drugim planie częściej działy się ciekawsze rzeczy.Zadziorna postawa młodszego Meksykanina, waleczny Sutil, Vergne też trochę się poszarpał.
A czołówka... stabilnie. Alonso pozytywnie a Webber pasywnie. On do szczególnie walecznych co prawda nigdy nie należał ale liczyłem, że mając szybki samochód w ostatniej części wyścigu przynajmniej się postara łapać Rosberga ale widocznie Webo nie miał takiego planu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cichy N sie 25, 2013 17:20  Re: GP Belgii 2013

Angulo napisał(a):
Prawie popłakałem się ze śmiechu! Z dedykacją dla jednego z naszych użytkowników !!

:rotfl:
Dobra, dobra, pierwszym zespołem, który przerwie dominację Red Bulla będzie właśnie McLaren.
Póki co gratuluję czwartej z rzędu podwójnej korony, bo RBR musiałby się zabawić w McLarena z 2012, żeby jej nie zdobyć.

Trzymam za słowo a i dziękuje - dziś również podobnie skomentowałem zwycięstwo :-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Anderis N sie 25, 2013 18:25  Re: GP Belgii 2013

THC-303 napisał(a):Ktoś twierdzi, że kary dla Pereza i Maldonado niesłuszne? Chętnie wyprowadzę z błędu jeśli tak ;)

Z tego, co czytałem, to Coulthard i Brundle nie byli pewni co do kary dla Maldonado. :-P
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez THC-303 N sie 25, 2013 18:25  Re: GP Belgii 2013

Anderis napisał(a):
THC-303 napisał(a):Ktoś twierdzi, że kary dla Pereza i Maldonado niesłuszne? Chętnie wyprowadzę z błędu jeśli tak ;)

Z tego, co czytałem, to Coulthard i Brundle nie byli pewni co do kary dla Maldonado. :-P


A Ty jesteś czy nie? ;)

A to mnie Brundle zaskoczył swoją drogą, bo Coulthardowi w kwestii powodowania kolizji mocno średnio ufam :D
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Anderis N sie 25, 2013 19:21  Re: GP Belgii 2013

Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że Maldonado zawinił. Aczkolwiek był tam też trącany przez Sutila, więc nie jestem pewien, czy wystarczająco kompleksowo przeanalizowałem sytuację. :lol:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez TommyYse N sie 25, 2013 19:46  Re: GP Belgii 2013

Co do ekipy Sky, to zarzucali sędziom niekonsekwencję, chcieli ukarania Hulkenberga (za to z Vergne).
Co do tego z Maldonado to tam tak ciasno było, że cudem byłoby wybrnięcie z tej sytuacji bez strat.
I co do tego z Greenpeace to precz z ekooszołomami!
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez SirKamil N sie 25, 2013 19:50  Re: GP Belgii 2013

Wystarczyło pojechać przy wewnętrznej, jak większość zawodników w zwarciu w tym miejscu. Cudów nam nie potrzeba. To odnośnie kontaktu z Sutilem, którego Maldo chyba się nie spodziewał. Co do wypadku z di Restą, którego Maldo nie spodziewał się jeszcze bardziej, to wystarczyło nie usiłować natychmiast zjechać do boksów po kontakcie z Sutilem.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości