GP Włoch 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy N wrz 08, 2013 14:38  GP Włoch 2013

Gwizdać to se możecie. Ale mistrzostwo i tak jest już nasze :)

Strasznie szkoda mi JEV'a, mógł być dobry wynik, bardzo dobry.
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez pawel92setter N wrz 08, 2013 14:41  Re: GP Włoch 2013

Moim zdaniem JEV miał jedynie szanse na małe punkty (1-2)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pieczar N wrz 08, 2013 14:42  Re: GP Włoch 2013

Gdyby nie zawalone kwalifikacje Hamiltona i Raikkonena (+ jego problemy na starcie i wczesny pit stop), to Vettel nie miałby tak łatwo. Raikkonen jechał tempem Vettela a Hamilton był pod koniec jeszcze szybszy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez baron N wrz 08, 2013 14:42  Re: GP Włoch 2013

Kimi odegrał się na stracie za Monako. :-D

Wyścig wiał lekką nudą, oczywiście były momenty ciekawe, ale w środku stawki. Vettel już może się cieszyć z 4 tytułu.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez xdomino996 N wrz 08, 2013 14:42  Re: GP Włoch 2013

Lewis i Kimi odpada w rywalizacji o mistrza. Zostaje Hiszpan i Niemiec, czyli powtórka z rozrywki. Jednak liczę na Lewisa jeszcze w tym sezonie, reszta torów powinna pasować Mercedesowi (i Lewisowi). Nico całkiem ładnie P5 to dobry wynik, a Reszta pojechała swoje :D
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Europejczyk N wrz 08, 2013 14:42  Re: GP Włoch 2013

Kurde, życzyłem Hulkowi jak najlepszego miejsca, ale coś czułem, że będzie to coś około 10, a tu prosze - 5 :) Gratulacje, super wynik.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez ice N wrz 08, 2013 14:47  Re: GP Włoch 2013

baron napisał(a):Kimi odegrał się na stracie za Monako. :-D

Zależy co masz na myśli. Na powtórce było widać, że Perez wypchnął Raikkonena tuż przed dohamowaniem i ten najpierw musiał wrócić na prawidłowy tor, żeby zacząć hamować. Coś podobnego miało chyba miejsce w Chinach. Perez jest ślepy albo robi to celowo i tyle, inaczej nie da się tego wytłumaczyć.
Ostatnio edytowano N wrz 08, 2013 14:51 przez ice, łącznie edytowano 1 raz
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Angulo N wrz 08, 2013 14:47  Re: GP Włoch 2013

Pieczar napisał(a):Gdyby nie zawalone kwalifikacje Hamiltona i Raikkonena (+ jego problemy na starcie i wczesny pit stop), to Vettel nie miałby tak łatwo. Raikkonen jechał tempem Vettela a Hamilton był pod koniec jeszcze szybszy.

Ja nie wiem kto ustala strategię w Mercedesie, ale dzisiaj to totalnie przylamili z tym drugim postojem Hamiltona. Ściągnęli go, gdy był szybszy od Massy, już nie wspominając o kierowcach za nim. Czemu nie przetrzymali go dłużej to ja nie wiem, stracili tym samym siódme miejsce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Simi N wrz 08, 2013 14:48  Re: GP Włoch 2013

Hulk i Ricciardo naprawdę bardzo dobra postawa. Szkoda Hamiltona, bo mógłby trochę namieszać.
Alonso też bardzo pozytywnie, niestety Vettel był nie do dogonienia. Drugie miejsce jest jednak ok, dobrze że wytrzymał presję nałożoną przez Webbera. Kimi - wielkie rozczarowanie, zupełnie bezbarwnie.
A Vergne nie oszukujmy się, wyżej niż dziewiąty by nie był.
Osobiście oczekiwałem znacznie lepszej postawy McLarena, a tu naprawdę mizernie. Smutek i nostalgia.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez MPOWER N wrz 08, 2013 14:49  Re: GP Włoch 2013

Kurde nie widziałem startu...Co tam Kimi odwalił?
Z tego co widziałem na necie, to wyglądało tak jakby Perez chciał zepchnąć Kimiego z toru, Fin złapał pobocze i gdy złapał przeczypność było już za późno na efektywne hamowania....

W każdym razie - Vettel świetnie pojechał czyli swoje.
Alonso fuksiarz - gdyby nie problemy Webbera....
Massa jechał zdecydowanie lepszym tempem jak Alonso.

I brawa dla Hamiltona. Świetna jazda, świetne tempo Mercedesa.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez pawel92setter N wrz 08, 2013 14:51  Re: GP Włoch 2013

Kimi - wielkie rozczarowanie, zupełnie bezbarwnie.


Na jakiej podstawie tak sądzisz? Bo jeśli oceniasz wyścig tylko po wyniku to dziękuję.

Od momentu pit stopu, jadąc na oponach młodszych o 2 okrążenia stracił do Vettela 1,5 sekundy. Jedyne ułatwienie jakie miał to takie, że jechał 2 stinty na miękkich oponach.
Ostatnio edytowano N wrz 08, 2013 14:54 przez pawel92setter, łącznie edytowano 1 raz
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez IceMan11 N wrz 08, 2013 14:52  Re: GP Włoch 2013

To raczej nic spektakularnego być szybszym od Vettela w końcówce, gdy ten w zasadzie dowozi bolid do mety, bądź oszczędza bolid, paliwo czy też opony.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez xdomino996 N wrz 08, 2013 14:55  Re: GP Włoch 2013

Angulo napisał(a):
Pieczar napisał(a):Gdyby nie zawalone kwalifikacje Hamiltona i Raikkonena (+ jego problemy na starcie i wczesny pit stop), to Vettel nie miałby tak łatwo. Raikkonen jechał tempem Vettela a Hamilton był pod koniec jeszcze szybszy.

Ja nie wiem kto ustala strategię w Mercedesie, ale dzisiaj to totalnie przylamili z tym drugim postojem Hamiltona. Ściągnęli go, gdy był szybszy od Massy, już nie wspominając o kierowcach za nim. Czemu nie przetrzymali go dłużej to ja nie wiem, stracili tym samym siódme miejsce.

Zrobili co mogli najlepszego, ba nawet według mnie trochę za późno, bo powinni go zdjąć szybciej, no ale chcieli wyprzedzić przed wyjazdem Kimiego, nie udało się. A co do czasów to przed wyjazdem kręcił 1:27, wyjechał i miał 1:25-1:26, patrząc na czyste tempo. A jakby dojechał do Massy to straciłby jeszcze więcej.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez IceMan11 N wrz 08, 2013 14:56  Re: GP Włoch 2013

Alonso fuksiarz - gdyby nie problemy Webbera....


Żaden fuksiarz. Czy to jego wina, że Webber mając możlwość obronienia się, przegrywa? Tempo Webbera do 1pitu było w zasadzie takie samo jak Alonso. Po pitstopie, tempo Webbera mimo problemów było nawet lepsze, a więc zawinił on sam, dając się wyprzedzić Alonso na wczesnym etapie wyścigu.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez R90 N wrz 08, 2013 14:58  Re: GP Włoch 2013

Ferka to niech sobie już odpuści ten sezon, bo tylko szkoda ich czasu , zasobów oraz straconych nerwów na robienie sobie jakiś nadziei. Niech mają do siebie pretensje, ze okres od GP Hiszpanii do GP WB przespali a RBR pracował nad problemami i wyrobili sobie przewagę, której już nie da się zniwelować. Dodatkowo forma Vettela też jest wysoka więc jeśli nie jakieś dramatyczne awarie pod koniec sezonu , to szanse są bliskie zero. Nie ma się co oszukiwać. Lepiej przeznaczyć czas i kasę na nowy bolid, bo zawsze jest szansa, na coś innowacyjnego, tak aby odsadzić konkurencje i pisać nowy rozdział w historii F1, tak jak robi to teraz RBR
R90
 
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 10:42

Następna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron