GP Włoch 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Anderis N wrz 08, 2013 21:28  Re: GP Włoch 2013

Gdyby Hamilton wygrał 3 wyścigi z rzędu, a Vettel 3 razy nie ukończył, to dalej Vettel jest liderem mistrzostw. (pod warunkiem, że Alonso nie będzie drugi we wszystkich tych wyścigach) :P

Moim zdaniem tylko jakiś nieprawdopodobny zbieg okoliczności może odebrać Red Bullowi oba tytuły, nawet, gdyby już więcej palcem nie kiwnęli w kwestii poprawy osiągów obecnego bolidu.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Jimmy0555 N wrz 08, 2013 21:29  Re: GP Włoch 2013

Teraz moje 3gr.

Znów Vettel wygrywa, szkoda. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z pozycji Czerwonych. Massa naprawdę dobrze jechał w tym wyścigu. Alonso obiektywnie patrząc, ma jeszcze szanse na majstra. Niewielkie, ale zawsze są. Bardzo jestem zadowolony z obecnego tempa wyścigowego Ferrari.

Rozczarowany jestem trochę Lotusem. Kwalifikacje fatalne, nie wiem czy nie najgorsze w tym roku. Tempo Kimiego było dobre, ale i tak niestety nie zdążył odrobić tego pit-stopu. Szkoda!
2 wyścigi bez punktów i szansa na mistrza przepadła :/
Mam nadzieję że Lotus jeszcze złapie formy pod koniec sezonu i Kimi wjedzie na te 3 miejsce w generalce.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez Kazik N wrz 08, 2013 22:09  Re: GP Włoch 2013

Anderis napisał(a):Prawda jest taka, że już mogliby zaprzestać rozwoju obecnego bolidu. Sauber już zaprzestał, a jaki postęp poczynili. Podobnie było z FI w zeszłym roku. Widać Hulk lubi jeździć nierozwijanymi bolidami. :-P

No bo co by nie mówić to dzisiejszy rezultat Hulka (jak i wczorajszy) jest dość zdumiewający. 8-)
Ja dalej nie wiem jak On to zrobił.
Przecież ten Sauber w tej części sezonu nie jest szybki. Ani przez chwilę nie był szybki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez SirKamil N wrz 08, 2013 23:15  Re: GP Włoch 2013

W mały szok wbiło mnie tempo Raikkonena biorąc pod uwagę kaszaniaste kwalifikacje i fakt, że E21 nie jest najlepiej zoptymalizowany pod niski docisk. Czyste powietrze... jak mało ten samochód jeździł w tym roku w czystym powietrzu bez ruchomej szykany na nosie, jak mordercze tempo mógł, może mieć... Te nieszczęsne kwalifikacje są problemem Lotusa, choćby mieli tylko jedną, dwie linie rywali przed sobą.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Kazik N wrz 08, 2013 23:38  Re: GP Włoch 2013

Kimi to chyba sam sobie może podziękować za dzisiejszy brak punktów. Marzenia o walce o tytuł raczej się dzisiaj skończyły (chyba nawet nie dzisiaj)..
Razem z di Restą zrobili mniej więcej to samo.
"hamulce się niestety zblokowały".
Ale faktycznie patrząc na tempo Romaina w ostatniej fazie wyścigu to naprawdę mogło być nieźle.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez rolnik sam w dolinie Pn wrz 09, 2013 8:26  Re: GP Włoch 2013

Jakimś cudem zabłądziłem z tym postem do sezonu ogórkowego :eek:
Przyznam, że po q2 zastanawiałem się czy większą niespodzianką jest nieodpadnięcie Hamiltona czy duetu Lotusa. Po wyścigu widać było, że dla Lotusa nie była to kolejna pomyłka tylko brak odpowiedniego pakietu na ten tor (o tym przekonamy się w kolejnych wyścigach, bo być może to nie był jednorazowy spadek formy). Dla Hamiltona był to natomiast wypadek przy pracy, do czego sam się przyznał.
Wyścig jak na suchą Monze moim zdaniem ciekawy, świetny wyścig Massy - w sumie to był świetny wyścig dla kierowców Ferrari i Red Bulla. Nie wiem co się działo z tą ich skrzynią biegów, ale było to dziwne. Szczególnie u Vettela któremu zabronili dokręcać na 5 i 6 biegu, bali się, że tryby nie wytrzymają? Pogoń Hamiltona z pewnością dodała trochę emocji do wyścigu, wydaje mi się, że slow puncture o którym mówił inżynier pomogło Mercedesowi. Inaczej próbowaliby jechać na 1 pit i Hamilton utknąłby z tyłu za wolniejszymi kierowcami.

P.S. Gwizdy jak dla mnie żałosne, po walce wygrał lepszy pakiet. Najwidoczniej pakiet z czerwonym bolidem nie był najlepszy i Tifosim ciężko było to wczoraj pojąć. Zrozumiałbym gwizdy gdyby wypychali się z toru, zajeżdżali drogę w picie itp. Ale wyścig był czysty, więc gwizdy mocno nie na miejscu.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Lukas Pn wrz 09, 2013 10:27  Re: GP Włoch 2013

Skrzynie Red Bulla na Monzy ogólnie coś nie były zbyt trwałe, bo tryby wymienili już z soboty na niedzielę...
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez lg2000 Pn wrz 09, 2013 11:42  Re: GP Włoch 2013

Lukas napisał(a):Skrzynie Red Bulla na Monzy ogólnie coś nie były zbyt trwałe, bo tryby wymienili już z soboty na niedzielę...
Skrzynia biegów to nie tylko tryby. Tryby każdy wymienia dopasowując je do charakterystyki toru. Na to nie ma ograniczeń.
Ostatnio edytowano Pn wrz 09, 2013 13:26 przez lg2000, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez Lukas Pn wrz 09, 2013 13:06  Re: GP Włoch 2013

Są ograniczenia, nie można w trakcie weekendu zmieniać wielkości trybów, gdyż jest to łamaniem przepisów. Red Bull mógł dokonać zmiany w sobotni wieczór tylko dlatego, że wymieniał na takie same, a chyba nie robili tego z braku innych zajęć.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez rolnik sam w dolinie Pn wrz 09, 2013 14:33  Re: GP Włoch 2013

Wydaje mi się też, że aby delegat techniczny (Jo Bauer) zgodził się na wymianę po kwalifikacjach to zespół powinien podać jakiś dobry powód wymiany. Powód "wymieńmy bo chcemy wymienić" może być niewystarczający.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez TommyYse Pn wrz 09, 2013 17:19  Re: GP Włoch 2013

A Monza to podobno BARDZO ŁAGODNY tor dla skrzynek.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez madeinitaly Pn wrz 09, 2013 20:46  Re: GP Włoch 2013

Panowie, odbiegnę od tematu, szukam zdjęcia jak Vettel przecina linię mety, najlepiej ale to już jako dodatek gdyby na tle widać było Ferrari, spotkał ktoś się może z takim foto? :)
madeinitaly
 
Dołączył(a): Cz mar 15, 2012 10:12

Postprzez Europejczyk Pn wrz 09, 2013 20:56  Re: GP Włoch 2013

Coś takiego ? :)

Obrazek
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez madeinitaly Pn wrz 09, 2013 21:14  Re: GP Włoch 2013

Super, wielkie dzięki, muszę kolegę ustawić do pionu i pokazać do wygrał na Monzy bo coś mi cały czas za uchem ze Ferrari to że Alonso tamto a tutaj kolega V w całej okazałości :)
madeinitaly
 
Dołączył(a): Cz mar 15, 2012 10:12

Postprzez Simi Pn wrz 09, 2013 23:12  Re: GP Włoch 2013

@rolnik sam w dolinie
Piszesz jakbyś nigdy nie był na Monzy lub jakbyś nigdy nie oglądał GP Włoch. Tam zawsze tak jest gdy nie wygrywa ktoś z Czerwonych :)
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron