GP Włoch 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MPOWER N wrz 08, 2013 16:00  Re: GP Włoch 2013

Tak, popełnił tam błąd to racja ale było ciasno. Tylko, że nadal miał ok 1 sekundy straty i Button też tam popełnił błąd, bo wjechał zbyt asekuracyjnie, czego się Kimi nie spodziewał. Metę przejechali różnicą 0.3s ;), dlatego napisałem, że kółko dwa ;)
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez IceMan11 N wrz 08, 2013 16:04  Re: GP Włoch 2013

1 s to nie siedzenie za spojlerem. Zauważ, że Perez przed dohamowaniem był naprawdę daleko, a po błędzie Fina brał się za wyprzedzanie go. Stracił tam masę czasu i 10 lokatę.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Michal2_F1 N wrz 08, 2013 16:06  Re: GP Włoch 2013

Coś niesamowitego! Vettel wygrywa na Monzy w przepięknym stylu! Cudownie pojechał, mnóstwo walki w czołówce, emocje od początku do końca, zmienne warunki, tylko Hamilton jakiś taki niewidoczny, nie wiem co się stało. Fantastycznie, że Pirelli zmieniło opony, teraz mam super rywalizację na każdym okrążeniu, na każdym zakręcie. Zresztą muszę ściągnąć wyścig z on-boardu bo tyle było tych manewrów, że połowy nie widziałem.

Wybaczcie, ale nic innego nie mam do napisania. Może poza tym, że fajnie widzieć Webbera na podium. Polubiłem go. No i atmosfera cudowna na prostej startowej po wyścigu.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez MPOWER N wrz 08, 2013 16:22  Re: GP Włoch 2013

Perez nie było daleko. Co Ty teraz piszesz. Ostatnie kółka Pereza spowalniał Button. Gdy Kimi wyprzedził Pereza, Meksykanin siedział za nim. Jak mógł być daleko, skoro po prostej startowej i po wyjściu Fina z 2 zakrętu Perez był obok Raikkonena? Kimi nie wyleciał z szykany tylko popełnił błąd na dohamowaniu.
1 s to nie siedzenie za spojlerem.

Kimi odrabiał straty. Na początku 53 kółka miał ok 0.5s straty a metę przejechali z różnicą 0.3s. To jest siedzenia na spojlerze.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez ice N wrz 08, 2013 16:26  Re: GP Włoch 2013

Takie błędy to wielu kierowców popełniało, przykładowo Hamilton przestrzelił szykane i co też mamy gdybać czy by np wyprzedził Grosjeana gdyby nie to? no ale wiadomo, @IceMan jest "obiektywny" zawsze jedynie do Raikkonena.

Michal2_F1 napisał(a):tylko Hamilton jakiś taki niewidoczny

Dobre, pomijając już, że realizator faktycznie się na nim dużo skupiał to przecież Hamilton ciągle gonił i się przebijał.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez cichy N wrz 08, 2013 16:39  Re: GP Włoch 2013

Obrazek
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez TommyYse N wrz 08, 2013 16:40  Re: GP Włoch 2013

No, Paul pokazuje ostatnio że zabezpieczenia kół (przykręconych) działają, nawet obie osie sprawdził.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Anderis N wrz 08, 2013 16:41  Re: GP Włoch 2013

Ktoś tam wcześniej pisał, że Hamilton byłby zagrożeniem dla Vettela. Nie wydaje mi się. Skończył 23 sekundy za Rosbergiem. To mniej więcej tyle, ile kosztował go ten dodatkowy pit stop. Fakt, że potem musiał walczyć z wolniejszymi kierowcami, ale miał też średnio świeższe opony od całej reszty i naprawdę długo jechał w "czystym powietrzu". Kręcił dobre czasy okrążeń, bo był na innej strategii od reszty. Mercedes był tutaj jakiś taki niemrawy i już w sesjach treningowych dało się to zauważyć.

Monza na sucho. :zzz:

Szkoda, że dalej nie mieliśmy żadnego mokrego wyścigu w tym sezonie. A kwalifikacji mokrych pod dostatkiem. A przecież w teorii jest większa szansa na mokry wyścig, niż qual, bo wyścig dłużej trwa.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Europejczyk N wrz 08, 2013 17:06  Re: GP Włoch 2013

Ferrari wyprzedziło Merce w klasyfikacji konstruktorów... Będzie ciekawie, bo jak na razie są to tylko 3 punkty przewagi.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Lukasz1234 N wrz 08, 2013 17:12  Re: GP Włoch 2013

Na tor niemajacy szybkich zakretów jak np. S2 na Spa dajemy dwie najtwardsze mieszanki to wyścig mamy taki, a nie inny.
Czym się sugerowali przyznając te mieszanki na Monze to nie mam najmniejszego pojęcia :hmm: :źle:


Vettel jechał swój wyścig, ani przez moment nie było najmniejszych wątpliwości kto go wygra
Wielkie brawa dla Hulka :dobrze: , nie ukrywam, liczę na kontrakt z mocniejszym czarno-złotym teamem od 2014.
Avatar użytkownika
Lukasz1234
 
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 15:53

Postprzez THC-303 N wrz 08, 2013 17:20  Re: GP Włoch 2013

ice uczy obiektywizmu. Ba, wobec Raikkonena. Czytanie tego forum jest ciekawsze niż jakiekolwiek GP, przebija nawet Nurburg 1999 albo UK 2003. I jeszcze rozjaśnia mi umysł.

Wyścig mocno taki sobie, kilka wyprzedzeń niby było, znaczna część bez DRS, ale wytypować kolejność w czołówce można było po pierwszym kółku. Za mój pomysł obejrzenia go na Polsacie się szczerze wstydzę po tym co panowie komentatorzy wyprawiali.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Pieczar N wrz 08, 2013 17:24  Re: GP Włoch 2013

Na tor niemajacy szybkich zakretów jak np. S2 na Spa dajemy dwie najtwardsze mieszanki to wyścig mamy taki, a nie inny.
Czym się sugerowali przyznając te mieszanki na Monze to nie mam najmniejszego pojęcia

Rozumiem, że jak nie ma 10 wyprzedzań w strefie DRS na okrążeniu to wyścig jest nudny? Jeden z lepszych suchych wyścigów na Monzy w ostatnich latach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez gregoff N wrz 08, 2013 17:25  Re: GP Włoch 2013

Nic ciekawego nie da się napisać o Monzy. Vettel zrobił swoje na plus to samo Alonso. Chociaż decyzja o tak opóźnionym pit stopie kontrowersyjna. Patrząc na kłopoty Vettela pod koniec wyścigu można by powiedzieć, że te 3-4 sekundy stracone mogły by bardzo sprawę podkręcić.

Webber znowu na starcie słabo, ale przynajmniej dojechał trzeci. Massa ciągle zagubiony, ale 4 miejsce jest i to się liczy mu na plus. Lotus w rozsypce a Mercedes bez wiary więc pierwsze 4 miejsca były praktycznie rozdzielone po 10 kółkach. Brawo dla Hulka za wspaniałą postawę. Na pewno nie zaszkodziło to Sauberowi:)

Paul di Resta = gratulacje dla tego pana. Odjęcie gazu w drugiej szykanie wyścigu jest naprawde niezłym pomysłem szczególnie, że przed nim przepychanka i każdy moze troszkę wcześniej zahamować:)

Perez kontra Kimi = dość styczna sytuacja. Perez go wypchnął a potem Kimas stracił chyba zimną krew bo mało charakterystyczny dla niego błąd.

Cały wyścig dość mało ciekawy. Poza małymi wyjątkami nikt nie zszokował. Ale też nie była to procesja typowa, bo wszyscy byli blisko siebie i jeden błąd mógł dużo kosztować.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez IceMan11 N wrz 08, 2013 17:33  Re: GP Włoch 2013

Webber słabo wystartował? Z tego co widziałem, to Mark wystartował lepiej od Vettela. Jedynie Massa wystrzelił jak z procy. Gdyby nie Brazylijczyk, Webber utrzymałby pozycję po starcie, co już samo w sobie świadczy o dobrym starcie - zwłaszcza z P2.

PS. Inną sprawą jest to, że Vettel mimo słabego startu ponownie nie dał się ograć.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez ice N wrz 08, 2013 17:45  Re: GP Włoch 2013

THC-303 napisał(a):ice uczy obiektywizmu. Ba, wobec Raikkonena. Czytanie tego forum jest ciekawsze niż jakiekolwiek GP, przebija nawet Nurburg 1999 albo UK 2003. I jeszcze rozjaśnia mi umysł.

Odczep się typie, bo to nie moja wina, że gul ci skacze, bo twój Perez jeździ jak jeździ (czy też z innego powodu), jak coś ci się nie podoba w moich postach to podaj argumenty, albo zachowaj żałosne przytyki dla siebie na drugi raz.
Bez odbioru.
Ostatnio edytowano N wrz 08, 2013 17:47 przez ice, łącznie edytowano 1 raz
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości