GP Singapuru 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy Cz wrz 26, 2013 6:29  Re: GP Singapuru 2013

Ponoć na konto lotusa trafiła skromna sumka od Valsecchiego.. hm.

Ale źródło własne, więc z dystansem..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez SirKamil Pt wrz 27, 2013 16:01  Re: GP Singapuru 2013

Nic dziwnego. Wsparcie Valsecchiego aż kipi od ogromnego sponsoringu.

Co zaś tyczy się opon i głębszych filozoficznych dyskusji na temat sensu wyścigów, to niestety widać, że umysłu wielu forowiczy toczy nieuleczalny rak mitu o "ciśnięciu na absolutnym limicie gdyby nie te opony" czy jakoś tak, bo ta bzdura przybiera różne nazwy.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Shaitan So wrz 28, 2013 11:27  Re: GP Singapuru 2013

http://www.minardi.it/international/new ... 0dky-dpuf/
Włoskie źródła donoszą o dziwnych dźwiękach wydawanych przez silnik w samochodzie Vettela podczas okrążeń, kiedy odjeżdżał rywalom 2s/okrążenie. Saga z kontrolą trakcji w RBR wraca. Uzasadniają to 1)płynnym stylem jazdy Vettela2)przyspieszaniem 50m wcześniej niż inni 3)dziwnym dźwiękiem silnika w jego samochodzie 4)nienaturalnie duża 2 sekundowa przewaga na jednym kółku
Tak tylko informacyjnie zapodaję.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Lukas So wrz 28, 2013 14:22  Re: GP Singapuru 2013

Moi drodzy, dotyczy to wszystkich użytkowników i wszystkich tematów na forum. Posty jednozdaniowe, choćby wyrażające coś sensownego, ale bez ani grama argumentacji będą wywalane, gdyż czat znajduje się w innym miejscu serwisu. Mamy ostatnio kilku nowych rozmówców, którzy chcą zgrywać mistrzów ciętej riposty, więc uprzejmie odradzam.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez xdomino996 So wrz 28, 2013 15:44  Re: GP Singapuru 2013

To z TC ma nawet sens, ale jeżeli nie udało się niczego znaleźć to tego nie znajdą.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Grzesiek1713 N wrz 29, 2013 8:11  Re: GP Singapuru 2013

Testy a.d. 2014 się zaczęły, więc wykluczyć nawet tego nie można, oj red bull tak łatwo nie odpuści 5 z rzędu mistrzostwa
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez R90 N wrz 29, 2013 15:45  Re: GP Singapuru 2013

Pierdzielenie głupot o 'moczeniu jajek po piątkowych treningach' średnio do mnie trafia, zwłaszcza jeśli są podawane racjonalne argumenty przez niezależne osoby. Przewaga rzędu 2 czy 2,5 sek pochodząca tylko od kierowcy jest praktycznie niemożliwa, gdzie przewaga rzędu 0,5s/okr jest już duża a tu mamy 5 razy więcej. W kwalach Rosberg przegrał tylko niecałą 0,1s. Chyba każdy widział, w jakim tempie Vettel oddalał się do Nico po neutralizacji. Wszystko szyte grubymi nićmi.

Wygląda to na taktykę często stosowaną przez Vettela. Czyli jak najszybszy odjazd od 2 kierowcy, tak aby nei daj Boże być w strefie DRS a później tylko kontrolować i utrzymywać przewagę. Wygląda to na włączenie 'magicznego' przycisku na kilka okrążeń , budowa przewagi i wyłączenie tego systemu.
A i żeby nie było, bo zaraz wejdą na mnie obrońcy RBR. Seb jest b.dobry ale chyba każdy jest zaintrygowany taką przewagą, zwłaszcza jeśli ktos podał argumenty, które mogą świadczyć o stosowanie przez RBR zabronionych systemów.
Także fakt, iż taki typ toru leży Mercedesowi a dostali ładne lanie w wyścigu, bo w Q Rosberg o mały włos nie pokonał Vettela. Ferrari to inna sprawa, są słabsi ale Alo zawsze ma torpedowy start i przebija się na czoło, nawet jak startuję z odległej pozycji.
R90
 
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 10:42

Postprzez Oy_ciec N wrz 29, 2013 17:18  Re: GP Singapuru 2013

Czy zaraz to muszą być jakieś nielegalne tricki ? Czysty tor(na obiekcie ulicznym ma to duże znaczenie), bolid rozwijany do teraz (bo tylko RB na to stać, inni już odpuścili), przewaga utrzymywana od 3 sezonów, bolid szyty na miarę pod kierowcę i taka przewaga jest możliwa. A nawet jeśli robili by coś nieczystego, to i tak nie ma szans, żeby to wyszło na jaw, są zbyt wpływowi w światku F1. Co rusz ktoś wsłuchuje się w dźwięk silnika Byka, czy wpatruje w ślady jakie zostawia na asfalcie. To już mnie śmieszyć zaczyna, bolidy RB jeżdzą każdego weekendu GP na oczach setek inżynierów i projektantów z innych zespołów, i żaden z nich jakoś takich cudownych rewelacji się nie dopatruje. A pewnie im zależy, pewnie dużo bardziej niż fanom teorii spiskowych którzy bolid Vettela widzieli tylko w TV.

A kierowcy tacy jak Alonso i Hamilton, mówią takie rzeczy, bo co innego mają mówić. Na razie wstrzymam się z wytykaniem im zazdrośnictwa, dopóki Sebastian nie będzie wygrywał bolidem skonstruowanym przez inną stajnię, niż tę, która ma największy budżet i najlepszego projektanta. Co pewnie szybko nie nastąpi, więc na razie krytycy Vettela mogą sobie szaleć.
Oy_ciec
 
Dołączył(a): N maja 12, 2013 16:26

Postprzez rzeznik N wrz 29, 2013 17:23  Re: GP Singapuru 2013

Wszystko ok, ale żeby był szybszy od swojego kolegi zespołowego aż o 2 sekundy? Webber to nie jest może kierowca typu Hamilton, Alonso czy wspomniany Vettel, ale aż taki słaby to on nie jest. Takich batów to nawet Pietrow od Kubicy nie dostawał. Legalne czy nielegalne ale coś musi być co daje taką przewagę.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez R90 N wrz 29, 2013 17:34  Re: GP Singapuru 2013

Mercedes też nie szczędzi środków na rozwój, Rosberg mając 5s straty do Vet, może mówić o czystym torze.

Skoro oszukują, to inni też powinni to zacząć. FIA wszystkiego nie zauważy i tak, bo są lisy w tym sporcie bardziej cwane od tych speców z FIA
R90
 
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 10:42

Postprzez Jimmy0555 N wrz 29, 2013 20:13  Re: GP Singapuru 2013

Jak to się mówi w każdej plotce jest ziarnko prawdy...
Wydaje mi się że na początku Vettel nie jeździł najlepiej bez TC. Trochę dziwne, że młody Vettel jeździ płynniej, niż kierowcy dużo bardziej doświadczeni.

Oczywiście nie wierzę w te plotki, mimo że nie lubię zbytnio RB, to uważam że jakby to wyszło na jaw mieli by zbyt wiele do stracenia.
EDIT (dodaję, bym nie został źle zrozumian)
Uważam, że RBR stosuje legalne metody. Newey w końcu jest znakomitym konstruktorem.
Ostatnio edytowano Pn wrz 30, 2013 5:56 przez Jimmy0555, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez rolnik sam w dolinie N wrz 29, 2013 22:21  Re: GP Singapuru 2013

Jimmy0555 napisał(a):Jak to się mówi w każdej plotce jest ziarnko prawdy...
https://www.youtube.com/watch?v=8FK15yOFX9w< Nie wiem czy tutaj są specjalne popisy Vettela.


Nie wierzę w to co przeczytałem....

Żeby nie było niedomówień:
Tak to specjalne popisy Vettela jak to zazwyczaj się robi na wszystkich tego typu show. Nie wiem jak można było chociażby pomyśleć o czymś innym.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez cwiek N wrz 29, 2013 23:22  Re: GP Singapuru 2013

Jak to się mówi w każdej plotce jest ziarnko prawdy...
https://www.youtube.com/watch?v=8FK15yOFX9w< Nie wiem czy tutaj są specjalne popisy Vettela,


:zakrywa: :zakrywa: :omg:
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Jimmy0555 Pn wrz 30, 2013 5:55  Re: GP Singapuru 2013

Nie no, przepraszam za niewiedzę. Nigdy nie byłem na takim pokazie, relacji też nie oglądałem, ale to w sumie mogło wydawać się logiczne.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez Patrick Pn wrz 30, 2013 14:41  Re: GP Singapuru 2013

Mercedes też nie szczędzi środków na rozwój

Ja podam inny przykład, że pieniądze nie idą w parze z rozwojem, a mianowicie historia Toyoty w F1.

Co do całej sytuacji z TC - już podczas GP Kanady pojawiły się różne przypuszczenia - a to charakterystyczny dźwięk silnika, a to przerywane ślady. I powiem tak - gdyby coś tu było głębszego na rzeczy, FIA czy inne zespoły by już to bardziej zanalizowały, a w razie wątpliwości poczyniły jakieś kroki. Narazie to mi wygląda na fanaberie ludzi, którym nudzi dominacja się jednego kierowcy/zespołu.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron