GP Korei Południowej 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MPOWER Pn paź 07, 2013 17:17  Re: GP Korei Południowej 2013

xdomino996 napisał(a):
pawel92setter napisał(a):No proszę skrzydło było pęknięte od FP1? Bo jakoś cały weekend był Romain szybszy, nie tylko w Q3.

Grosjen jest zazwyczaj w treningach szybszy. Ale co ma piernik do wiatraka. To są treningi, każdy sobie pod siebie ustawia bolid. Liczą się kwalifikacje i wyścig. I w tym i w tym - Kimi na przestrzeni sezonu jest górą.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez ice Pn paź 07, 2013 17:45  Re: GP Korei Południowej 2013

MPOWER napisał(a):Kimi musi w końcu ścisnąć te zadki bo słabe występy w kwalach trochę irytują. W Ferrari z Alonso nie będzie taryfy ulgowej.

http://www.f1.v10.pl/Raikkonen,zepsul,s ... 04584.html
Wiele wyjaśnia. Swoją drogą Raikkonen w wyścigach bardzo zmienił swój styl jazdy w stosunku do poprzednich lat, strasznie ciasno wchodzi w zakręty, szczególnie było to widać na wejściu w zakręt 8 w Szanghaju i teraz w Korei to samo.

EDIT:@down - ale chodzi właśnie o drugą część wypowiedzi, w której jest mowa, że problemem Raikkonena w kwalifikacjach są zmienione opony.
Ostatnio edytowano Pn paź 07, 2013 19:55 przez ice, łącznie edytowano 2 razy
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Lukas Pn paź 07, 2013 19:42  Re: GP Korei Południowej 2013

ice - to samo było u nas w wypowiedzi po qualu...

W ostatniej części kwalifikacji popełniłem kosztowny w skutkach błąd na nowym komplecie opon, więc moje okrążenie nie było wystarczająco dobre
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez MPOWER Pn paź 07, 2013 22:59  Re: GP Korei Południowej 2013

Lukasz1234 napisał(a):Oczywiscie w każdym przypadku winny zespół zamiast Kimiego :lol:

Nie do końca. W końcu sam się przyznał, że popełnił błąd na ostatnim okrążeniu.
Ostatnio edytowano Wt paź 08, 2013 21:46 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez SirKamil Pn paź 07, 2013 23:35  Re: GP Korei Południowej 2013

Grosjean włożył mu 1,3 sekundy na okrążeniu, czy wobec tego rzeczywiście potrzebne jest jakiekolwiek "rozjaśnianie", bądź przeczytanie w newsie, że popełnił błąd? :wink: Kierowca tak szybki i tak dobry jak Raikkonen nie ma prawa przegrać kwalifikacji o taki rząd czasu w czystej jeździe bez błędu, nawet z kierowcą tak szybkim jak Grosjean.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bohdi Pn paź 07, 2013 23:52  Re: GP Korei Południowej 2013

SirKamil napisał(a):: Kierowca tak szybki i tak dobry jak Raikkonen nie ma prawa przegrać kwalifikacji o taki rząd czasu w czystej jeździe bez błędu, nawet z kierowcą tak szybkim jak Grosjean.


Sarkazm wyłapany, checked! :wink:
A o podsterownym, ustawionym pod RoGro bolidzie (co ciekawe, podobne do Romaina ustawienia preferował Kubek) już nie pamiętamy?
O zakazie wstępu do fabryki I zakazie wgladu w telemetrię kolegi z zespołu (do czego mieli obaj prawo)?
O uszkodzeniu przedniego skrzydła również?

A może inaczej, Kimi z P9 na P2, Romain z P3(4) na P3.

Punkty zdobywa się w Niedzielę, w wyścigu, a nie w Sobotę.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez SirKamil Wt paź 08, 2013 0:05  Re: GP Korei Południowej 2013

bohdi napisał(a):A o podsterownym, ustawionym pod RoGro bolidzie (co ciekawe, podobne do Romaina ustawienia preferował Kubek) już nie pamiętamy?


Nie pamiętamy. Nie miałem pojęcia, że Grosjean ustawiał bolid Raikkonena. Ciekawe natomiast kto ustawiał bolid Grosjeana, gdy dwa samochody były na torze? :o
Jeśli masz natomiast na myśli opieranie się na "podstawie" setupu Grosjeana w bolidzie Raikkonena, to pewnie byłoby łatwiej, gdyby Raikkonen nie rozsmarował swojego samochodu na ścianie, choć i tu z drugiej strony, sam Raikkonen utrzymuje, że mimo tego swój program zrealizował.

bohdi napisał(a):O zakazie wstępu do fabryki I zakazie wgladu w telemetrię kolegi z zespołu (do czego mieli obaj prawo)?
O uszkodzeniu przedniego skrzydła również?
Raikkonen i tak w tej fabryce nie bywał i bywać nie zamierzał więcej, niż wymagała tego procedura "odprawy" technicznej z nowym podwoziem... a z nowym podwoziem Lotusa zdaje się zdecydował się nie obcować :) Co do skrzydła, dobrze, że nie było rozpenkeniete na puł jeszcze w Q1.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bohdi Wt paź 08, 2013 0:23  Re: GP Korei Południowej 2013

Nie pamiętamy. Nie miałem pojęcia, że Grosjean ustawiał bolid Raikkonena. Ciekawe natomiast kto ustawiał bolid Grosjeana, gdy dwa samochody były na torze? :o
Jeśli masz natomiast na myśli opieranie się na "podstawie" setupu Grosjeana w bolidzie Raikkonena, to pewnie byłoby łatwiej, gdyby Raikkonen nie rozsmarował swojego samochodu na ścianie, choć i tu z drugiej strony, sam Raikkonen utrzymuje, że mimo tego swój program zrealizował.


Treningi polegają na porównywaniu ustawień obu bolidów, które realizują inne/odmienne programy w celu osiągnięcia jak najlepszego dla zespołu wyniku. Wgląd w telemetrię kolegi, pracującego nad innymi ustawieniami, jest bardzo ważną składową przygotowania się zespołu do zawodów.
Przypomnieć Ci ile razy Romain "rozsmarowywał" bolidy na ścianach/ innych bolidach, o mało co nie zabijając innych kierowców? Durnowaty argument.
Oczywiście, że Kimi zrealizował swój program, bo w wyścigu awansował z P9 na P2.

Raikkonen i tak w tej fabryce nie bywał i bywać nie zamierzał więcej, niż wymagała tego procedura "odprawy" technicznej z nowym podwoziem... a z nowym podwoziem Lotusa zdaje się zdecydował się nie obcować :) Co do skrzydła, dobrze, że nie było rozpenkeniete na puł jeszcze w Q1.

Wbrew pozorom, Kimi "bywał" w fabryce wiele razy.
A nowe podwozie, "produkujące" podsterowność zostało wprowadzone "pod" Romaina, dobrze o tym wiesz.


I powiem Ci, ze bardzo podobała mi sie postawa EB. Płaczący RoGro, ze nie jest w stanie wyprzedzić Kimiego I Bulion sprowadzajacy Groszka na ziemię, mówiąc mu "ścigaj się, jak dotychczas" ("race like it is").

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano Wt paź 08, 2013 0:42 przez bohdi, łącznie edytowano 3 razy
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez FOLLY Wt paź 08, 2013 0:40  Re: GP Korei Południowej 2013

Kurcze, dlaczego to tak długo trwa, że kłócicie się o pietruszkę. RAI czy GRO, który lepszy, ble ble ble. Właśnie skończyłem oglądać wyścig ze SKY SPORT, nikt nie zagadywał kierowców w pokoju zanim weszli na podium i słyszałem wyraźnie jak VET rozmawiał z GRO, a ten odpowiedział mu że popełnił błąd i Kimi go wyprzedził. Fajnie wyglądało jak po słowach Romain'a Sebastian popatrzył na Kimiego, a ten się uśmiechał kryjąc twarz pod ręcznikiem którym się wycierał. Wyścig mi się podobał, dużo fajnej walki i Hulkenberg zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
FOLLY
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 15:26

Postprzez Jimmy0555 Wt paź 08, 2013 21:36  Re: GP Korei Południowej 2013

Większość to już pewnie czytała, ale wklejam dla tych co tego nie zrobili:
Kimi Raikkonen (P2): Drugie miejsce to dobry wynik, jednak jesteśmy tu by wygrywać i walka o przebijanie się z dalszych miejsc nie jest idealnym rozwiązaniem. Kwalifikacje były dla mnie dość słabe, jednak ciężko powiedzieć, czy lepsza pozycja na starcie zrobiłaby dziś różnicę. Sebastian był od nas szybszy, nie tak mocno, ale jednak i jego opony były świeższe, więc ciężko byłoby go złapać. Byliśmy dziś bliżej Red Bulla, jednak nie wystarczająco blisko. Ludzie może będą mówili, że mieliśmy szczęście z samochodem bezpieczeństwa, jednak czasami takie coś się przytrafia, gdy inni na tym zyskują. Nadrobiliśmy pozycje nawet przed tym wypadkiem i gdybyśmy nie byli szybcy to i tak nie wykorzystalibyśmy tej okazji. Na koniec widzieliśmy, że z łatwością odjechaliśmy od innych rywali, więc myślę, że to zasłużona pozycja.

Romain Grosjean (P3): Fantastyczny wynik dla zespołu. Oczywiście jeden stopień wyżej na podium byłby dla mnie lepszy, a dwa stopnie wyżej najlepsze, jednak dzisiaj tak się sprawy nie ułożyły. Nasza walka z Lewisem była niezła i tempo było świetne, jednak dwa okresy neutralizacji zaszkodziły naszej walce o zwycięstwo. Po restarcie powinienem utrzymać się przed Kimim, jednak to był mój błąd i dałem się wyprzedzić. Wyjechałem nieco za szeroko w 15 zakręcie na śliskie pobocze, co pozwoliło mu dogonić mnie. Oczywiście prosiłem zespół, by pozwolił mi wyprzedzić go, gdyż miałem nowsze opony, jednak zdecydowali się, byśmy rozstrzygnęli to między sobą na torze, co jest naszą filozofią fair play. W drugim i trzecim sektorze traci się za kimś wiele docisku, więc ciężko jest wyprzedzić, jednak musimy być bardzo zadowoleni z podwójnego podium.

Eric Boullier, szef zespołu: Kolejne podwójne podium dla zespołu jest fantastycznym wynikiem i smakuje jak wygrana w tej fazie sezonu. Podziękowania dla wszystkich w Enstone za zapewnienie nam świetnych osiągów dzięki dłuższemu rozstawowi osi, co da nam zyski do końca roku, co się przyda, bo walczymy w obu klasyfikacjach. Ekipa wyścigowa zapewniła świetną strategię i postoje, podczas gdy kierowcy pojechali niezwykle dobrze. Wiele oczekujemy od ostatnich wyścigów i podia są naszym celem.
<cytat ze strony głównej f1wm.pl>

W sumie ja wierzę w ich wersję wydarzeń. Jak bardzo lubię Romaina, to tak przyznaje wam rację, że jednak błąd popełnił. Zbyt "łatwo" dał się wyprzedzić. Romain rozjeżdża regularnie Kimiego w kwalifikacjach, ale w wyścigach prawie zawsze to Kimi jest wyżej.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez MPOWER Wt paź 08, 2013 21:45  Re: GP Korei Południowej 2013

Jimmy0555 napisał(a): Romain rozjeżdża regularnie Kimiego w kwalifikacjach

Nie wiem jaki masz kalkulator ale z tego co mi wiadomo, jest 9:5 dla Kimiego w kwalach. Więc o jakiej regularności Ty piszesz?
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez bohdi Wt paź 08, 2013 22:07  Re: GP Korei Południowej 2013

Pozostawiam bez komentarza:
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez mfm Śr paź 09, 2013 8:59  Re: GP Korei Południowej 2013

To najlepiej pokazuje, że choć dzięki Boulierowi Romain może jeździć w Lotusie, to jednak sytuacja w teamie jest jasna. Spieprzył, dał się wyprzedzić, ale to nie oznacza, że szef będzie kazał Kimiemu przepuszczenie Grosjeana.
Brak entuzjazmu z P2 Kimiego? Odchodzi do SF, bo "strzelił focha", więc to teoretycznie problem kierowcy, a nie zespołu ;)
mfm
 
Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 12:39

Postprzez Gie Śr paź 09, 2013 12:54  Re: GP Korei Południowej 2013

bohdi napisał(a):Pozostawiam bez komentarza:

Taka scenka mogłaby mieć miejsce kilka lat wcześniej z innymi "aktorami". Panowie w strojach BMW. Zamiast Bouliera , Thiessen. Zamiast Grosjeana, Heidfeld a zamiast Kimiego Robert :)
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez SirKamil Śr paź 09, 2013 21:23  Re: GP Korei Południowej 2013

bohdi napisał(a):Przypomnieć Ci ile razy Romain "rozsmarowywał" bolidy na ścianach/ innych bolidach, o mało co nie zabijając innych kierowców? Durnowaty argument.
Oczywiście, że Kimi zrealizował swój program, bo w wyścigu awansował z P9 na P2..


Możesz przypomnieć, ale nie uczyni to faktu utrudnienia sobie wypracowania ustawień przed GP Korei 2013 wypadkiem, tj. zabrania czasu na torze i utrudnienia tegoż samego ekipie, tj. konieczności odbudowania zamiast doskonalenia samochodu "durnowatym argumentem". Generalnie szermierka argumentem z rodziny "a u was bili (no już niestety nie biją...) murzynów" w konkretnym kontekście GP, które odbyło się trzy dni temu jest raczej dziecinne, ale i tyle dobrego, że pokazuje jak ważna dla Ciebie ideologiczna wojenka.

bohdi napisał(a):Wbrew pozorom, Kimi "bywał" w fabryce wiele razy.
A nowe podwozie, "produkujące" podsterowność zostało wprowadzone "pod" Romaina, dobrze o tym wiesz.


Wiem? Pierwsze słyszę. Ja wiem, że decyzja o wprowadzeniu nowego podwozia i rozstawu osi zapadła wczesnym latem i miała na celu redukcję podsterowności. Być może przypadkiem jest, że ówcześnie był to jeszcze "100 %kimi's car", dla kimis dopieszczanego przed decyzją o nowym kontrakcie.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość