GP Japonii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kazik N paź 13, 2013 19:52  Re: GP Japonii 2013

Enpasant napisał(a):@Kazik
No właśnie człowieku to co sam napisałeś. Nie ma co nazywać błędu Massy "kretyńskim", jak tam ktoś stwierdził na pierwszej stronie tego wątku. Błąd w ferworze walki. Jak sam nastukałeś na własnej klawiaturze...

No ale człowieku piszesz to tak jakbym to ja właśnie wieszał psy na Filipku. On dzisiaj zepsuł sobie wyścig sam a nie zawsze takie wyścigi miewał oczywiście.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze N paź 13, 2013 20:03  Re: GP Japonii 2013

Kazik napisał(a): Dan Ricciardo (dyskusyjna bo nie zyskał pozycji a jedynie dystans w stosunku do następnego).


Zyskał. Gdyby miał nie wylecieć za tor w 130R, to musiałby hamować i nie wyprzedziłby di Resty. A tak wyleciał i wrócił na tor przed rywalem nie tracąc tempa (i nie dając mu szansy na kontrę, która byłaby oczywista po wyhamowaniu w obrębie toru).
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik N paź 13, 2013 20:13  Re: GP Japonii 2013

bartoszcze napisał(a):
Zyskał. Gdyby miał nie wylecieć za tor w 130R, to musiałby hamować i nie wyprzedziłby di Resty. A tak wyleciał i wrócił na tor przed rywalem nie tracąc tempa (i nie dając mu szansy na kontrę, która byłaby oczywista po wyhamowaniu w obrębie toru).

No...patrzyłem na to ale może nie wychwyciłem właściwie tego momentu. Mi się wydawało, że jak wyleciał poza tor to jedynie nabrał szybkości. Są pewnie powtórki więc nie dyskutuję. Może i tak było. :dobrze:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Endrju Szopen Pn paź 14, 2013 8:09  Odp: GP Japonii 2013

Był to bardzo taktyczny wyścig, nie wiadomo było jaka taktyka jakie wyniki przyniesie, a do tego było sporo improwizacji. Do tego gadania na RBR, że znowu Webberowi coś specjalnie traktuję olewczo, bo cokolwiek by nie zrobili to zawsze są tymi złymi, Vettel jest dzieciakiem, który popełnia błędy. Ustalmy kilka faktów:

-Vettel niesamowicie się rozwinął od roku 2009,zwłaszcza jeśli chodzi o czystą szybkość, proponuję obejrzeć starsze wyścigi, albo skróty, widać to gołym okiem.
-ostatni raz Webber w zwycięskiej formie był w 2010 roku, ale też nie cały sezon. Znów polecam starsze wyścigi.
-jeśli policzymy błędy Vettela i Webbera to tak, Vettel popełnił ich więcej, ale jeśli zostaniemy tylko w latach 2009-2010. Wiemy w takim razie, że takie przedstawianie rzeczywistości jest niekompletne i niekompetentne; jeśli weźmiemy okres czasu 2009-teraz to nagle się okaże, że Seb wyplenił błędy, także te pod presją, a Mark błędy popełnia często, a nawet w sytuacjach kiedy w tym samym wyścigu w podobnej sytuacji Vettel albo ktoś inny poradził sobie bez problemu.
-podobnie z awariami - Webber wcale nie ma ich dużo więcej, a może nawet miał ich mniej. A już na pewno Seb przez swoje stracił kilka pewnych zwycięstw. Dlatego awarie nawet nie powinny się liczyć, bo tutaj niewiele mają do powiedzenia, pojawiają się po obu stronach. Z tym że niektórzy pamiętają tylko awarie Webbera, cóż za zbieg okoliczności.
-strategia Webbera w wyścigu była dobra, miał szansę na zwycięstwo. Ale nie potrafił wyprzedzić Romaina jada na szybszych oponach, kiedy Grosjean miał dużo starsze opony niż kiedy wyprzedzal go Vettel dobierając się do niego już w szykanie, dzięki czemu mógł użyć DRS. Gdyby można było przewidzieć, że Markowi nie uda się go wyprzedzić to zastosowano by inną taktykę. I tyle, nie ma co drazyc.
-i przy okazji - Vettel miał naprawdę gorszy weekend, nie wiem czemu, ale to nie był Seb, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie był tak szybki jak do tej pory. To sport, zdarza się spadek formy. I Seb taki złapał, na razie tylko na Japonię.

Ja wiem, że łatwo oskarzyc kogoś o coś, zwłaszcza jeśli nie bierze się wszystkich faktów pod uwagę i jest się uprzedzonym. W innych zespołach dzieją się rzeczy za które na Red Bullu wiesza się psy, więc nie próbujcie przekonywać mnie, że to nie są uprzedzenia, bo jak czytam komentarze na głównej i niektórych tutaj, jak wylewa się jad, to niedobrze mi się robi.

Dziękuję za uwagę, wszelkie próby naginania faktów, żeby spróbować pokazać, że gadam bzdury potraktuje z przymrużeniem oka.
Ostatnio edytowano Pn paź 14, 2013 8:26 przez Endrju Szopen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Ziolek10 Pn paź 14, 2013 8:15  Re: GP Japonii 2013

cichy napisał(a):Obrazek


Czy ma ktoś może filmik z całym zajściem?
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez Zakhary Pn paź 14, 2013 9:33  Re: GP Japonii 2013




Obrazek

Nie ma żadnego onboardu ani z bolidu Bianchi'ego ani Giedo. Ale ten drugi dość solidnie chyba wpakował się w bariery patrząc na zdjęcia z f1.com i w/w filmiku.
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez TommyYse Pn paź 14, 2013 9:57  Re: GP Japonii 2013

Obrazek
van der Garde napisał(a):Mój start był niezły, ale kiedy wchodziłem w pierwszy zakręt zostałem ściśnięty przez oba samochody Marussi, po czym doszło do kontaktu z Bianchim, podczas którego utraciłem przednie skrzydło i uderzyłem w barierę. Było to mocne uderzenie, ale ze mną wszystko w porządku.

Bianchi napisał(a):W pierwszym zakręcie van der Garde uderzył w tylne skrzydło mojego bolidu, przez co wypadłem z toru i wjechałem w żwir.

Ja wiem że to najsłabsze zespoły, ale jakieś wideo powinni pokazać moim zdaniem (onboard na 100% jest).
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Endrju Szopen Pn paź 14, 2013 10:00  Odp: GP Japonii 2013

Właśnie, jak to jest z tymi onboardami? Bo zawsze się zastanawiałem. Czy onboardy nagrywane są ze wszystkich samochodów przez cały wyścig? I jeśli tak to czemu niektórych nigdy nie widzimy albo nie pokazują ich na powtórkach?
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kondzio Pn paź 14, 2013 10:48  Re: GP Japonii 2013

Ten incydent został pokazany z innego ujęcia w skrótach robionych przez FOM i pokazywanych bezpośrednio po wyścigu (po podium i konferencji w ojczystych językach). Można było je zobaczyć np. na Fuji TV (był stream na vipboksie), bo oni nie kończyli transmisji od razu po podium, w przeciwieństwie do większości nadawców. Pewnie zamieszczą to ujęcie w filmiku na f1.com.

Co do onboardów, pewne jest to, że FOM jest w stanie odbierać sygnał z 9 kamer pokładowych jednocześnie -- http://i.imgur.com/teL1LN7.jpg Czy po wyścigu mają dostęp do całego wyścigu z każdej kamery? Tego nie wiem, teoretycznie nie powinno być przeszkód.
Kondzio
 
Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 23:49
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Enpasant Śr paź 16, 2013 12:24  Re: GP Japonii 2013

@Kazik
Czytaj... czytaj... czytaj... a zrozumiesz dlaczego moje: "no właśnie"... Nie "wieszam psów", wręcz przeciwnie - bronię Massy przed stwierdzeniem, że popełnił "kretyński błąd".
"W samochodzie zalewałem się łzami - dopóki nie odezwał się silnik. Wtedy mogłem zamknąć tę szufladkę i otworzyć inną." (Sir Jackie Stewart)
Avatar użytkownika
Enpasant
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 8:44

Postprzez SirKamil Cz paź 17, 2013 21:47  Re: GP Japonii 2013

Tak jak myślałęm były jakieś hece z niepokazanym dublowaniem Pereza przez parę Grosjean, Webber przy okazji którego Webber wyprzedzał. Wcześniejsze urywki wskazywały na mały upór Meksykanina.


Radio. 52 okr
Romain Grosjean do Ayao Komatsu
Ocenzurowano przez FOM. Webber wyprzedził Grosjeana podczas dublowania Bottasa i Pereza
"**** blue flags!"
http://www.f1fanatic.co.uk/2013/10/17/2013-japanese-grand-prix-team-radio-transcript-2/
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bohdi Cz paź 17, 2013 22:04  Re: GP Japonii 2013

Powtórkę wyścigu oglądałem z włączonym "onboardem" Romka, tak więc dublowanie widziałem.
Hec tam nie było, ale Perez ewidentnie zwolnił Groszka (na jednym z zakrętów Romain musiał pojechać bardzo "szeroko" przez co stracił do RB) I ułatwił sprawę Webberowi.
Sam się zastanawiałem, czy bez "pomocy" Pereza, Webbo byłby w stanie wyprzedzić RoGro.
Moim zdaniem, raczej nie, a na 100% miałby bardzo utrudnione zadanie.
Groszek miał ogromną przewagę nad Webbo w szybkich zakrętach, na co zwracali uwagę zarówno Crofty jak I Brundle.

Tak więc "****"
Usprawiedliwione!
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez SirKamil Cz paź 17, 2013 22:34  Re: GP Japonii 2013

Wyrażam podobny pogląd od tamtej chwili. Na ostatnich okrążeniach Romęę nie spadł z klifu opon, więc utrzymanie pozycji wydawało się osiągalne, ale było... minęło...
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez bartoszcze Cz paź 17, 2013 23:04  Re: GP Japonii 2013

Tak na marginesie to ten transcript (oczywiście inny fragment) jest kolejnym potwierdzeniem że to Mark sobie spieprzył wyścig, a nie zespół mu go spieprzył.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości