GP Japonii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Europejczyk N paź 13, 2013 8:47  GP Japonii 2013

Gratulacje dla Vettela, chociaż gdyby nie ta wspaniała taktyka RBR to na 1szym miejscu stałby jesgo zespołowy kolega....

Gutierrez też ładnie, pierwsze punkty :)


Edit: Niezła wtopa komentatorów z Polsatu, gdy na samym starcie gdy Grosjean wyszedł na prowadzenie, pomylili go z Vettelem :D No ale zdarza się....
Ostatnio edytowano N paź 13, 2013 8:54 przez Europejczyk, łącznie edytowano 1 raz
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez xdomino996 N paź 13, 2013 8:50  Re: GP Japonii 2013

Pech Mercedesa, Ferrari ładnie. Szkoda Grosjeana, bo mógł teoretycznie wygrać, ale w praktyce to RB już nawet opony najlepiej oszczędza. Taktyka Webbera taka zła nie była, jakby Vettel utknął za Romainem, a Webber by go wyprzedził w 1 lub 2 okrążenia to by wygrał.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez baron N paź 13, 2013 8:53  Re: GP Japonii 2013

Ja jestem ponownie rozczarowany i zwycięstwem Vettela i kiepską jazdą Massy(wiedziałem, że tak będzie).
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez cichy N paź 13, 2013 8:54  Re: GP Japonii 2013

Taktyka RBR dla Marka nie była taka zła, tutaj od razu wolę to napisać, bo zaraz się większość z Was rzuci.

Brawa dla Saubera, szczególnie dla Estebana.. choć wyprzedzili STR :shock: Co do Mercedesa jeszcze.. strasznie mi przypominają jeden z niemieckich zespołów :-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Enpasant N paź 13, 2013 8:54  Re: GP Japonii 2013

Brawo dla Grosjeana! Red Bull nie zrobił nic nadzwyczajnego (jeśli nie jest niczym nadzwyczajnym stałe zwyciężanie...). Wartość dodaną też stworzył Sauber. Fantastyczna postawa obu kierowców. Alonso i Raikkonen też jak zwykle - kwalifikacje takie sobie - wyścig równo, na wysokim poziomie. Szkoda Massy. Sędziowie jak zwykle egzekutorami, nie rozjemcami. Formula (Tires) 1 rządzi, gdyby nie opony oglądalibyśmy na torach wyścigi tramwajów.
"W samochodzie zalewałem się łzami - dopóki nie odezwał się silnik. Wtedy mogłem zamknąć tę szufladkę i otworzyć inną." (Sir Jackie Stewart)
Avatar użytkownika
Enpasant
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 8:44

Postprzez Europejczyk N paź 13, 2013 8:57  Re: GP Japonii 2013

Nawet jeśli Alonso wygra w Indiach, VET do tytułu wystarczy 5. miejsce. Przy 2. lokacie ALO wystarczy 8. Przy trzeciej i niżej – VET mistrzem. Massa powiedział, że komunikat „Multifuncition Strategy A” nakazywał oddanie pozycji Alonso – oczywiście tym razem nie posłuchał.- Sokolim Okiem
Ostatnio edytowano N paź 13, 2013 9:01 przez Europejczyk, łącznie edytowano 1 raz
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez uqad N paź 13, 2013 9:00  Re: GP Japonii 2013

Enpasant napisał(a):Szkoda Massy.


Ale czego szkoda? Kretyńskiego przewinienia? Słabego wyścigu? Zaprzepaszczenia powiększenia przewagi nad Mercedesem w klasyfikacji konstruktorów?
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Postprzez Simi N paź 13, 2013 9:05  Re: GP Japonii 2013

Massa pojechał beznadziejne. Najpierw wszystko szło dobrze, miał lepsze tempo od Nando, no fajnie, a potem? Szkoda komentować.

Vettel popełnił naprawdę sporo błędów, jakoś nie w jego stylu.
Grosjean znakomity start, świetny wyścig i udało się pokonać Kimiego. Pięknie.
Powiem szczerze, że podobała mi się dziś jazda Ricciardo, szkoda tej kary..dość surowa.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Anderis N paź 13, 2013 9:08  Re: GP Japonii 2013

Simi napisał(a):Powiem szczerze, że podobała mi się dziś jazda Ricciardo, szkoda tej kary..dość surowa.

Ta kara była akurat oczywista. W zakręcie, w którym Dan wyprzedził Force India wyjechał poza tor. Hulk w Singapurze, czy Grosjean na Węgrzech musieli oddać pozycje w dużo bardziej niejednoznacznych sytuacjach.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Enpasant N paź 13, 2013 9:09  Re: GP Japonii 2013

[quote] Ale czego szkoda? Kretyńskiego przewinienia? Słabego wyścigu? Zaprzepaszczenia powiększenia przewagi nad Mercedesem w klasyfikacji konstruktorów ?[/quote]

@uquad
Szkoda człowieka. Ma cały czas pecha. Był mistrzem świata przez minutę. I po tej minucie już tylko w dół. Z mojego punktu widzenia żal mi zwyczajnie człowieka. "Kretyńskie przewinienie" mogło być spowodowane kilkunastoma czynnikami technicznymi. Prędkość w alei kontroluje automat.
"W samochodzie zalewałem się łzami - dopóki nie odezwał się silnik. Wtedy mogłem zamknąć tę szufladkę i otworzyć inną." (Sir Jackie Stewart)
Avatar użytkownika
Enpasant
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 8:44

Postprzez Simi N paź 13, 2013 9:11  Re: GP Japonii 2013

@Anderis
Oczywista oczywistość ;)
Ale mimo wszystko uważam, że Dan nie miał tam innej możliwości niż wyjechanie poza tor.. a manewr był dość odważny. Mógł zaraz po tym przepuścić Force India i nie byłoby bałaganu. Potem i tak by go wyprzedził ;)
Muszę sobie oglądnąć powtórki tego wydarzenia.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez cichy N paź 13, 2013 9:12  Re: GP Japonii 2013

Massa powiedział, że "Strategia A" oznacza Alonso, nakazuje oddać mu pozycję. Tym razem tego nie zrobił :-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Enpasant N paź 13, 2013 9:14  Re: GP Japonii 2013

Hamilton - największy pechowiec. Szkoda, że na podium Vettel się z tego tłumaczy. Jordan zadał ciekawe pytanie "kto zadecydował o strategii i oponach?". Vettel nie odpowiedział kto.
"W samochodzie zalewałem się łzami - dopóki nie odezwał się silnik. Wtedy mogłem zamknąć tę szufladkę i otworzyć inną." (Sir Jackie Stewart)
Avatar użytkownika
Enpasant
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 8:44

Postprzez Kazik N paź 13, 2013 9:14  Re: GP Japonii 2013

Enpasant napisał(a):
"Kretyńskie przewinienie" mogło być spowodowane kilkunastoma czynnikami technicznymi. Prędkość w alei kontroluje automat.

Na powtórce po wyścigu była widać wyraźnie, że to ewidentny błąd Filipka, za późno hamował przed wjazdem w alejkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze N paź 13, 2013 9:15  Re: GP Japonii 2013

To nie wina taktyki, tylko wykonania. Mark jadąc na 3 stopy miał podobne tempo jak Seb jadący na 2, tak się nie da wygrać.

Zastanawia mnie tylko, czy Grosjean miał jakieś problemy z bolidem w drugim stincie, czy po prostu RB miał tak kosmiczne tempo, że jednak nie dało się im dorównać.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Następna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron