GP Japonii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Enpasant N paź 13, 2013 9:29  Re: GP Japonii 2013

@Kazik
Nie widziałem powtórki i nie będę zajmował stanowiska, ale skoro Massa ma opóźniony czas reakcji, jak się tu sugeruje - określając jego zachowanie jako "kretyńskie", to nie powinien jeździć w wyścigach. To znaczy, że w Ferrari pracują niebezpieczni ludzie. Tego rodzaju błąd przy wjeździe na Pit Lane, świadczy (jeśli jest spowodowany przez kierowcę) o nieumiejętności utrzymania koncentracji. Taka cecha eliminuje człowieka jako kierowcę, zwłaszcza w F1. I w to, w przypadku Massy, ciężko mi uwierzyć.
Ostatnio edytowano N paź 13, 2013 9:37 przez Enpasant, łącznie edytowano 1 raz
"W samochodzie zalewałem się łzami - dopóki nie odezwał się silnik. Wtedy mogłem zamknąć tę szufladkę i otworzyć inną." (Sir Jackie Stewart)
Avatar użytkownika
Enpasant
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 8:44

Postprzez IceMan11 N paź 13, 2013 9:32  Re: GP Japonii 2013

@Simi
Vettel popełnił naprawdę sporo błędów, jakoś nie w jego stylu.


Co znaczy sporo? I jeśli możesz, proszę wymień te błędy.

Taktyka dla Webbera to oczywiście niezłe jajca, ale... Po co mają dawać mu wygrywać jak ten odchodzi? Przecież Vettel może pobić rekord wygranych z rzędu. Myślę, że wolą tę drugą opcję. Wiem, że to straaaszne, ale co zrobić? Nikt nie będzie pamiętał pojedynczego zwycięstwa Marka Webbera. Z kolei rekord gdzieś się zapisze.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Kazik N paź 13, 2013 9:37  Re: GP Japonii 2013

Enpasant napisał(a): Tego rodzaju błąd przy wjeździe na Pit Lane, świadczy (jeśli jest spowodowany przez kierowcę) o nieumiejętności utrzymania koncentracji. Taka cecha eliminuje człowieka jako kierowcy, zwłaszcza w F1. I w to, w przypadku Massy ciężko mi w to uwierzyć.

Bez przesady z tym brakiem koncentracji. Po prostu zblokował koła tuż przed linią wjazdu.Takie rzeczy się zdarzają w ferworze walki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Enpasant N paź 13, 2013 9:38  Re: GP Japonii 2013

@Kazik
No właśnie... :)
"W samochodzie zalewałem się łzami - dopóki nie odezwał się silnik. Wtedy mogłem zamknąć tę szufladkę i otworzyć inną." (Sir Jackie Stewart)
Avatar użytkownika
Enpasant
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 8:44

Postprzez Shaitan N paź 13, 2013 9:58  Re: GP Japonii 2013

Genialny start Grosjeana. Z pewnością jeden z najlepszych jakie widzieliśmy w tym sezonie. Cały wyścig również bardzo dobry dla Francuza. Szkoda tylko, że w II połowie wyścigu RBR jechał już w innej lidze. Mimo wszystko bardzo bliskie było utrzymanie 2 miejsca. Zastanawiam się czy gdyby duet WEB-GRO nie natknął się na tą procesję, to czy końcowy wynik nie byłby inny.
Kolejny raz Raikkonen pokazał dobrą jazdę i odzyskanie części strat poniesionych w sobotę.
Na uwagę zasługuje jazda kierowców Saubera, którzy wykorzystują bardziej konkurencyjny bolid (tym razem oboje). No i pierwsze punkty Gutierrreza, na co zanosiło się już od jakiegoś czasu. Jak kiedyś pisał @Anderis, gdyby jego partnerem nie był najlepszy kierowca środka stawki, to wówczas na jego debiut patrzyłoby się zupełnie inaczej.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez IceMan11 N paź 13, 2013 10:01  Re: GP Japonii 2013

Najlepszy kierowca środka stawki brzmi jak średniak. Idąc dalej. Gutierrez przy średniaku w takim razie wypada naprawdę średnio :)
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez R90 N paź 13, 2013 10:04  Re: GP Japonii 2013

Cieszę się, że IceMan nazwał rzeczy po imieniu. Myślę, że nawet gdyby nie odchodził, to zrobiliby tak samo.
R90
 
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 10:42

Postprzez Shaitan N paź 13, 2013 10:10  Re: GP Japonii 2013

IceMan11 napisał(a):Najlepszy kierowca środka stawki brzmi jak średniak.

Nie ważne jak brzmi, ważne jak jeździ :wink: .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez slipstream N paź 13, 2013 10:19  Re: GP Japonii 2013

I szkoda tylko Hamiltona, bo gdyby trochę poblokował Vettela mogło być nieco ciekawiej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez TommyYse N paź 13, 2013 10:23  Re: GP Japonii 2013

IceMan11 napisał(a):Taktyka dla Webbera to oczywiście niezłe jajca, ale... Po co mają dawać mu wygrywać jak ten odchodzi? Przecież Vettel może pobić rekord wygranych z rzędu. Myślę, że wolą tę drugą opcję. Wiem, że to straaaszne, ale co zrobić? Nikt nie będzie pamiętał pojedynczego zwycięstwa Marka Webbera. Z kolei rekord gdzieś się zapisze.

Różne taktyki dla obu kierowców miały też może u celu niedopuszczenie do bezpośredniej walki między nimi. Dublet i tak mają, więc to była taka bezpieczniejsza opcja.

Świetna sytuacja w konstruktorce się robi :-D Ferrari, Mercedes i Lotus o miejsce 2., a Sauber, jeśli wszystko potoczy się jak w Korei i Japonii to może nawet McLarena dogonić.

Co do wysokiej formy Lotusa i Saubera w końcówce sezonu, tak się zastanawiam czy to może być sprawa szukania sponsorów. Wszyscy przerzucają zasoby na auta na 2014 rok, a Lotus i Sauber mogłyby jeszcze troszkę bardziej od innych pociągnąć rozwój tegorocznego samochodu (zmiana długości rozstawu osi w Lotusie). Wyższe wyniki = większe zainteresowanie. Ciekawe czy utrzymają tą formę do końca sezonu.
Ostatnio edytowano N paź 13, 2013 10:29 przez TommyYse, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Simi N paź 13, 2013 10:29  Re: GP Japonii 2013

@IceMan11
No tak, uderz w stół, a nożyce się odezwą. Zawsze. Musisz. Nie wytrzymasz.
Po pierwsze - przecięcie opony Lewisowi. Bardzo delikatny błąd, ale jednak. Blokowanie kół. Wypadnięcie poza tor... i zachwianie się po wyjściu z samochodu ;) :D
Nie mówię, że jechał słabo. Wygrał. Był najszybszy. Ale jego jazda nie była w pełni doskonała. Zwykle gdy wygrywa jedzie jak maszynka. Jak zaprogramowany. Szybko. Perfekcyjnie. Prosto do mety. Dziś tego nie było.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Anderis N paź 13, 2013 10:30  Re: GP Japonii 2013

Nie zapominajcie, że obaj kierowcy Red Bulla jechali za Grosjeanem przez wiele okrążeń w momencie podjęcia decyzji o zróżnicowaniu strategii dla obu kierowców. Uważam, że zrobili to po to, żeby mieć pewność, że co najmniej jeden z nich skończy przed Francuzem. Jadąc "grzecznie" na takiej samej strategii, mogło się skończyć zwycięstwem Lotusa. A tak udało się postawić Grosjeana pod presją, której nie udało się wytrzymać (nie, że Francuz albo zespół popełnili jakiś błąd, po prostu nie byli w stanie się przeciwstawić).
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Jimmy0555 N paź 13, 2013 10:34  Re: GP Japonii 2013

@Iceman, trzeba być ślepym żeby nie widzieć błędów Vettela. Szczególnie w pierwszej połowie wyścigu miał ich sporo.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez IceMan11 N paź 13, 2013 10:49  Re: GP Japonii 2013

@Simi
Nie uderz w stół, tylko jak piszemy "wiele" tzn. ni mniej ni więcej, że było ich zarąbiście sporo, a w takim wypadku przydałaby się argumentacja. Koła blokowała cała pierwsza trójka - dla mnie błąd minimalny zważywszy na to, że osamotniony nie był. Wyjazd poza tor - jedyny błąd jaki popełnił. Przecięcie opony? Bez kitu. Zobacz jak ścisnęli Vettela na starcie. Teoretycznie mógł przyhamować, ale wtedy straciłby jeszcze więcej pozycji - ponownie nie widzę żadnego błędu.

Może lepiej będzie napisać - poczepiam się troszkę. Wtedy nożyce się nie odezwą, a tak na siłę szukasz błędów. Pozdro :)
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Simi N paź 13, 2013 10:53  Re: GP Japonii 2013

@IceMan11
Mhmm...taa.. cóż, wiadomo że "wiele" błędów w przypadku kierowcy, który wygrał Grand Prix nie może oznaczać jakiejś strasznej mnogości. Niepotrzebnie czepiasz się słówek.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości