GP Indii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Endrju Szopen N paź 27, 2013 15:40  Odp: GP Indii 2013

Aa, czyli bardziej go ukarali za nie zjechanie? No to tak, nie widziałem innego takiego przypadku.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pieczar N paź 27, 2013 15:42  Re: GP Indii 2013

SirKamil napisał(a):
Pieczar napisał(a):
. Wielu fanów Kimiego narzeka to , że nie ściągnięto go na postój wcześniej. Wydaje mi się, że i tak w takim wypadku ukończyłby wyścig na tym samym miejscu, a wtedy pojawiłyby się odwrotne pretensje, że nie zastosowano takiej strategii jak u Grosjeana, że chodziło o sabotaż i inne takie pierdolamento.

Gdyby był ściągnięty około 48 okrążenia wyjechałby gdzieś za kolejką Gro-Mas-Ham-Per mając świeże opony i wystarczająco dużo czasu żeby ich wyprzedzić. Prawdopodobnie z palcem w tyłku dojechałby na P3.

Pitu pitu :)
Raikkonen miał też _dużo_ czasu na wyprzedzenie Hulkenberga w znacznie wolniejszym ogólnie Sauberze, ale zamykał budzik na prostej i psinco mógł zrobić. Widziałem też jednego z najszybszych na prostej Alonso, który na dobre utknął za wolniejszymi ogólnie samochodami, choć posiadał względem nich znacznie korzystniejszą prędkość maksymalną, niż Lotus w starciu z Mercedesem i McLarenem.

Pitu pitu :)
Ten znacznie wolniejszy Sauber był w porywach tylko 0.5 sekundy wolniejszy od Raikkonena. I wiesz doskonale, że Saubery nie od dziś są najszybsze na prostej i zawsze są problemy z ich wyprzedzaniem o czym przekonał się w Korei Hamilton, który pod koniec dzisiejszego wyścigu nie miał już opon. Kolejka Grosjeana była do łyknięcia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez bartoszcze N paź 27, 2013 15:45  Re: GP Indii 2013

fordern napisał(a):Plotka głosi, że Vettel za przestępstwo po zakończeniu wyścigu dostał reprymendę i 25 tysięcy kary.


Powiedzcie Plotce że jest głupi, parafrazując stary dowcip koszarowy.
Vettel dostał reprymendę.
Zespół dostał 25 tysięcy kary za niewystarczające poinstruowanie kierowcy że po wyścigu ma zjechać bezpośrednio do parku zamkniętego.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Simi N paź 27, 2013 15:56  Re: GP Indii 2013

Bez sensu taka kara. Radość Vettela po wyścigu była spontaniczna i prawdziwa. Takie emocje kibice chcą oglądać. A przepisy swoje.. beznadziejne.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez SirKamil N paź 27, 2013 15:59  Re: GP Indii 2013

Pieczar napisał(a):Pitu pitu :)
Ten znacznie wolniejszy Sauber był w porywach tylko 0.5 sekundy wolniejszy od Raikkonena. I wiesz doskonale, że Saubery nie od dziś są najszybsze na prostej i zawsze są problemy z ich wyprzedzaniem o czym przekonał się w Korei Hamilton, który pod koniec dzisiejszego wyścigu nie miał już opon. Kolejka Grosjeana była do łyknięcia.

Fiu fiu, żż pół sekundy? Wstępnie sądziłem, że mniej. Nie no, przy takiej różnicy nie było mowy o wyprzedzeniu znacznie znacznie wolniejszego Saubera, nie byłoby i przy okazji Pereza i Hamiltona tym bardziej. Mocno życzeniowe te wizje dotyczące Raikkonena- sam bym chciał, aby była to prawda, ale niestety bez dojechania na jeden postój, podium było utopijnym celem.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez rolnik sam w dolinie N paź 27, 2013 16:03  Re: GP Indii 2013

ice napisał(a):Już jakieś 20 kółek przed końcem powinni go ściągnąć i każdy normalny robił wielkie oczy, ale tu nikomu nie przegadasz, na tym forum nastał lotuso-grosjeanizm i ma się bardzo dobrze ;)


Wydaje mi się, że pisanie takich rzeczy przez <szerokie grono fanów> Raikkonena jest nie na miejscu. Szczególnie w kwestii 'przegadania'.
Jednak po części muszę się zgodzić, bo wiadomo, że Grosjean miał dużo słabsze momenty. Wtedy wszyscy wieszali na nim psy i chcieli go wyrzucić (albo chociażby pisanie w dużej ilości jaki to on jest be przed jego zakontraktowaniem na ten sezon) .Teraz nagle po paru dobrych wynikach jest PRO znalazło się szerokie grono kibiców i ludzie są przekonani, że ten kierowca musi startować w przyszłym roku bo ma talent. Ciekawe jakie byłyby komentarze gdyby Romain powtórzył na następnym wyścigu Belgie :twisted:

Wyścig był jak dla mnie bardzo ciekawy, nie tylko ze względu na Grosjeana. Również dobra postawa Pereza (co już licznie zauważyliście), Rosberg też pokazał że się podnosi i był dużo szybszy od Hamiltona. Alonso nie ma co komentować, ale przyznam że żart o tym, że może użyć kasku drugi raz był na początku śmieszny. Vettelowi trzeba pogratulować mistrzostwa bo jak widać nie miał sobie równych i zasłużenie zdobył tytuł. Szczerze mówiąc nie interesuje mnie to czy końcowa "scena" była wyreżyserowana czy też nie - bo była inna niż wszystko i podobało się to fanom. Szkoda Webbera to chyba odpowiedni moment na odejście z tej zapuszkowanej rzeczywistości.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Jimmy0555 N paź 27, 2013 18:49  Re: GP Indii 2013

No proszę was, kary za takie coś? Nie było nikogo na torze, więc nie było niebezpieczeństwa.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez bartoszcze N paź 27, 2013 19:02  Re: GP Indii 2013

Kara nie jest za złamanie zasad bezpieczeństwa, tylko zasad porządkowych - każdy samochód po zakończeniu wyścigu ma się udać bez niepotrzebnych opóźnień bezpośrednio do parku zamkniętego (pkt 43.3 regulaminu sportowego).
A sędziowie i tak uznali, że z uwagi na szczególne okoliczności ograniczą się do reprymendy.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Shaitan N paź 27, 2013 19:06  Re: GP Indii 2013

Alan Permane ‏@AlanPermane 2h
It seems I have upset a few people by shouting at Kimi, I can understand the die hard fans not liking it, but I do find it odd that some of them say they want to kill my family because of a telling off. #losers

Czyli jacyś idioci piszą do Permane, że chcą zabić jego rodzinę za tekst do Kimiego. To chyba trzeba zostawić bez komentarza... :bezradny:
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez bohdi N paź 27, 2013 19:32  Re: GP Indii 2013

Pisze tylko jeden idiota:
https://twitter.com/WY1017

A Permane, swoją drogą, odkrywa kolejne, po ordynarnej odzywce w trakcie wyścigu, pokłady dna.

Kara nie jest za złamanie zasad bezpieczeństwa, tylko zasad porządkowych - każdy samochód po zakończeniu wyścigu ma się udać bez niepotrzebnych opóźnień bezpośrednio do parku zamkniętego (pkt 43.3 regulaminu sportowego).
A sędziowie i tak uznali, że z uwagi na szczególne okoliczności ograniczą się do reprymendy.

Dokładnie.

A grzywna zostanie przekazana na cele charytatywne.

DOWN:
Czy ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
Zobacz sobie Ćwierkacza AP I zwróć uwagę, że te pogróżki są dziełem JEDNEGO człowieka, który chyba sam potrzebuje pomocy.
Ostatnio edytowano N paź 27, 2013 19:55 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez xdomino996 N paź 27, 2013 19:50  Re: GP Indii 2013

Shaitan napisał(a):
Alan Permane ‏@AlanPermane 2h
It seems I have upset a few people by shouting at Kimi, I can understand the die hard fans not liking it, but I do find it odd that some of them say they want to kill my family because of a telling off. #losers

Czyli jacyś idioci piszą do Permane, że chcą zabić jego rodzinę za tekst do Kimiego. To chyba trzeba zostawić bez komentarza... :bezradny:

To jest to, co mówilem w innym temacie, fani Kimiego są specyficzni, taka chmara, co odda życie za niego. Alonso, Vettel, czy Hamilton tez mają fanów, ale bez przesady.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez TommyYse N paź 27, 2013 20:31  Re: GP Indii 2013

cichy napisał(a):

Reikai napisał(a):Zrozumiał ktoś całą wypowiedź Kimiego?

AP = "Kimi,get out of the fucking way!"
KR = "Don't shout there,fuck,I brake out of the corner,I was can't,but Rosberg was much too fast for it"
@F1PitRadio

@down - no z pewnością tam słychać have a chance i chyba Rosberg
Ostatnio edytowano N paź 27, 2013 20:42 przez TommyYse, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez bohdi N paź 27, 2013 20:38  Re: GP Indii 2013

Oraz inna interpretacja (wg mnie bardziej "wiarygodna"):
AP: Kimi get out of the f****** way



KR: Don't shout there f*****, I'll let when I have a chance but just not in a fast corner.


"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez katinka N paź 27, 2013 20:42  Re: GP Indii 2013

No i o to mi chodziło. W F1 klasyfikacja jest ważniejsza niż to, czy ktoś walczy czy nie. Dla Witmarsha ważne będzie to ile dany kierowca dowiezie punktów a nie to, czy zrobi niesamowity atak na innego kierowcę czy rozwali pół stawki. :>

@RdQ_, no nie wiem, czy akurat Martin Witmarsh patrzy tylko na dowiezione punkty, On zawsze chyba lubił walecznych kierowców, takich jak Lewis czy Perez. Przecież wcześniej nawet Sergio za bardzo nie opieprzał za tą piękną, agresywną jazdę. I to chyba jeden też z nielicznych szefów zespołów, któremu nie przeszkadza gdy zawodnicy z jego teamu walczą między sobą na torze. Naprawdę nie wiem co rozumiesz przez "rozwali pół stawki"? Przecież Groszkowi tylko raz wtedy na Spa coś takiego się zdarzyło, a te płacze kierowców, że ktoś tam kogoś podczas walki wypchnął poza tor są w taki kontaktowym sporcie jak F1 co najmniej dziwne, nie mówiąc już że śmieszne :-D

Button miał dzisiaj sporo pecha, bo musiał zjechać od razu na początku (a startował na średnich oponach), założyli mu miękkie na drugi stint i tak oto wylądował na tyle stawki, potem jeszcze 3 pit i tak wyszło). Czym się Perez wykazał? Wciskaniem na chama w zakręt? Dzisiaj bardzo dobry wyścig, ale na przestrzeni całego sezonu nie jest lepszy od Buttona

@TommyYse, wiem że dzisiaj Button miał kontakt i musiał zjechać wcześniej, bo już na 7 kółku. Ale ja nie mam na myśli dzisiejszego GP, chodzi mi o cały sezon w jego wykonaniu. Akurat ten 2013 był po prostu bezbarwny, ale ma więcej punktów od Pereza to fakt. Nie porównuję umiejętności, nie mówię, że Perez jest lepszym kierowcą od Buttona. Po prostu chyba jego jazda bardziej mi się podobała, było widać, że w wielu wyścigach ryzykuje i walczy o jak najlepszą pozycję, gdy tylko widzi najmniejszą szansę wyprzedzenia. I to się może podobać.

A ten tekst Permane do Kimiego, no cóż fajny nie był i myślę, że inżynier wyścigowy nie powinien tak odzywać się do swojego kierowcy. Ale dziwne to, bo w tym samym stylu niektóre teksty Raikkonena uważane są przez wielu kibiców za cool, a u innych tylko za chamowate, to jakiś fenomen chyba :P
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez SirKamil N paź 27, 2013 20:47  Re: GP Indii 2013

Ani dziwne, ani śmieszne. F1 to nie zapasy ani sumo polegające na wypychaniu rywala z przestrzeni rywalizacji. Ścigać trzeba się czysto, bo inaczej to w ogóle nie jest ściganie.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości