GP Indii 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez katinka Wt paź 29, 2013 17:54  Re: GP Indii 2013

Nie mów tak, bo zaraz zostaniesz od razu zaszufladkowana do grupy osób wylewających ciągle "żółć" na F1, tak jak to próbowało zrobić paru użytkowników ze mną, gdy dokładnie to samo pisałem po singapurskim cyrku ;).

Wiem, ale jeśli ktoś to lubi, to niech sobie szufladkuje, nie boję się :P Po to chyba jest forum, aby się wypowiadać i dyskutować nawet jeśli się ma inne zdanie i nawet jeśli wie się mniej niż inni. Mnie nie nudzą wyścigi i nie porównuję F1 której nie oglądałam i nie znam, patrzę jaka jest ta którą ja teraz oglądam. Uwielbiam ściganie i F1 jako całość, ale te opony Pirelli z 2013 nie podobają mi się i już.

które wytrzymywały 50 kółek, a w specyfikacji kwalifikacyjnej (bo takie pierwotnie było założenie dwóch mieszanek) 15, a przy tym dawały wybór strategii na 1 lub 2 postoje w zależności od traktowania Pirelek przez zespoły - cóż za beznadziejne ogumienie!

Widocznie jest beznadziejne nie dla wszystkich :-) A czy komuś oprócz Sutilowi wytrzymały te opony 50 okrążeń? Hamilton po coś około 20 na twardszej już chyba mówił, że nie ma gum i się ślizgał. W/g mnie po prostu nie są za dobre dla tych agresywniej jeżdżących kierowców, a większość zespołów ma problemy by wstrzelić się w jak najlepszą pracę tych gum. Czasami się komuś udaje jak np. w tym GP zespołowi Force India. Chociaż sama jestem ciekawa jak tego cudu dokonali.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez pawel92setter Wt paź 29, 2013 20:06  Re: GP Indii 2013

Jeśli zespoły mają problemy, żeby się wstrzelić to to jest ich wina, a nie opon! Konstruowanie polega na szukaniu złotego środka. Niektóre zespoły zdecydowały się mniej obciążać opony, są przez to wolniejsi w kwalifikacjach, ale mogą na nich dłużej jechać rozsądnym tempem. Tak samo jest ze stylem jazdy. Fajnie to tłumaczył E. Scalabroni.

Nie patrz na to tylko z tej perspektywy, że Hamilton sobie czasami nie potrafi poradzić z oponami :)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez xdomino996 Wt paź 29, 2013 22:03  Re: GP Indii 2013

Co do opon to odpowiada za to charakterystyka bolidu, Force India wolno i mniej nagrzewa opony, przez co się one nie przegrzewają, do tego nie dysponują jakimś kosmicznym dociskiem, więc ich opony mocno nie cierpią. Do tego warto sporzjrzeć gdzie skończyło FI pomimo tego 50 okr stintu, to było bardziej na pokaz niżeli na wynik.

PS. Hamilton zabójca opon to mit stary jak świat.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Karol24 Śr paź 30, 2013 16:38  Re: GP Indii 2013

Hamilton stracił opony, bo jechał 20 okrążeń mniej niż sekundę za Massą. Z tymi oponami tak nie można. Gdy nie potrafi się kogoś wyprzedzić trzeba odpuścić na przynajmniej 2 sekundy, aby mogły się chłodzić. Ale Hamilton cały czas liczył, że go wyprzedzi.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez Anderis Śr paź 30, 2013 16:56  Re: GP Indii 2013

Rosberg też długo jechał za Massą (we wcześniejszej fazie wyścigu) i nie stracił opon. W Korei Hamilton nagle stracił opony jadąc w "czystym powietrzu". Wyjaśnienie nie jest takie proste. :razz:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez ice Śr paź 30, 2013 22:28  Re: GP Indii 2013

katinka napisał(a):Lubię gdy kierowcy próbują wyprzedzać, gdy tylko zobaczą trochę miejsca, w końcu to najlepsi kierowcy na świecie i twardzi faceci, a nie gdy kalkulują i czekają na jakieś strefy by nacisnąć guzik. Ale to tylko moje zdanie i może dziwne, ale moje spojrzenie na ściganie.

Fascynujesz się jakąś wyimaginowaną heroiczną walką.
Prawda jest taka, że ci naprawdę dobrzy kierowcy (np. Alonso, Raikkonen) nie muszą "podejmować prób" wyprzedzenia co zakręt, bo wiedzą (na ogół) kiedy manewr się powiedzie, a kiedy nie. Jak wiedzą, że jest szansa to po prostu skutecznie wyprzedzają, a jak wiedzą, że nie ma, to nie pchają się, żeby zepsuć komuś wyścig i wypaczyć tym samym wyniki wyścigu/mistrzostw.
Jeszcze piszesz, że kontakty to nie zawsze wina kierowcy.. a niby kogo? fazy księżyca? Jeśli ktoś często doprowadza do kontaktu to nie znaczy, że jest waleczny, ale po prostu cienki i tyle.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez katinka Cz paź 31, 2013 8:45  Re: GP Indii 2013

A czym @ice mam się fascynować? Kalkulowaniem na torze, czy tym płaczem przez radio naszych Mistrzów? :zakrywa:
Dlaczego mówisz wyimaginowaną? :-) Długo nie oglądam F1, ale przecież wcześniej trochę takich wspaniałych walk zapierających dech było. Chociażby ta Alonso i Massy w GP Niemiec 2007, Kubicy z Massą na Fuji 2007, Vettela i Alonso na Monza 2011, no i ta niezapomniana walka Lewisa z Raikkonenem wtedy na Spa. Czy mi się może to wszystko tylko śniło? :P A wszędzie tam była piękna walka na granicy, bez odpuszczania i były też lekkie kontakty. To uważasz, że Oni wszyscy są ciency? Ja fazy księżyca nie winię, ale to są wyścigi i jak walczy się na granicy, koło w koło, to kontakty czasem się zdarzają i traktuję to jako incydenty wyścigowe po prostu.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez bartoszcze Cz paź 31, 2013 9:31  Re: GP Indii 2013

katinka napisał(a):A czym @ice mam się fascynować?
Długo nie oglądam F1, ale przecież wcześniej trochę takich wspaniałych walk zapierających dech było. Chociażby ta Alonso i Massy w GP Niemiec 2007, Kubicy z Massą na Fuji 2007, Vettela i Alonso na Monza 2011, no i ta niezapomniana walka Lewisa z Raikkonenem wtedy na Spa. Czy mi się może to wszystko tylko śniło? :P A wszędzie tam była piękna walka na granicy, bez odpuszczania i były też lekkie kontakty.


Ekhm... to znaczy w 2011 były a teraz niby nie ma, tak? Czy też wtedy było trochę a teraz jest trochę tylko dziś nie uważasz ich za równie dobre bo?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez pawel92setter Cz paź 31, 2013 10:23  Re: GP Indii 2013

Mi tam się kalkulowanie na torze podoba. Co do płaczu przez radio to masz 100% racji. Teksty w stylu "nie mogę już jechać wolniej" zakrawają na śmieszność.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez katinka Cz paź 31, 2013 11:34  Re: GP Indii 2013

Ekhm... to znaczy w 2011 były a teraz niby nie ma, tak? Czy też wtedy było trochę a teraz jest trochę tylko dziś nie uważasz ich za równie dobre bo?

Bo żaden mnie nie zachwycił jak tamte manewry, rzadko teraz są takie walki koło w koło bez odpuszczania, nie mówiąc już o takich przez kilka zakrętów. Albo jak ten manewr w Eau Roge Webbera na Alonso w 2011, cudo! A czemu tak mi się wydaje? Nie wiem... Bo może jest DRS, który ułatwia życie; bo może opony za szybko się rozpadają; bo bolidy się trochę zmieniły; bo kierowcy robią wielkie halo z każdego agresywniejszego manewru rywala i z każdego wyjazdu poza tor? Ale to tylko moje zdanie i moje "bo" :-)
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez MPOWER So lis 02, 2013 15:28  Re: GP Indii 2013

Tutaj macie zapis wszystkich rozmów podczas GP Indii
http://www.f1fanatic.co.uk/2013/11/01/2 ... transcript
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez TommyYse So lis 02, 2013 19:59  Re: GP Indii 2013

I zapis adiowizualny :P

Hasło: dont_shout
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości