GP Abu Zabi 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy N lis 03, 2013 19:52  Re: GP Abu Zabi 2013

Wielkie brawa dla sędziów !! :brawo:
ich idiotyzm osiągnął dziś apogeum !!
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Arnulf N lis 03, 2013 19:53  Re: GP Abu Zabi 2013

bartoszcze napisał(a):który tor jazdy jest podporządkowany - linia wyścigowa czy wyjazd z boksów?


Na potwierdzenie Twojej tezy: czasami kierowcom sędziowie machają niebieskimi flagami, gdy wyjeżdżają z boksu, a na normalnym torze jedzie inny samochód.
Ostatnio edytowano N lis 03, 2013 19:53 przez Arnulf, łącznie edytowano 1 raz
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez SirKamil N lis 03, 2013 19:53  Re: GP Abu Zabi 2013

Kazik napisał(a):Ja tam z Alonso raczej nie widzę problemu.
Mnie trochę zastanawia ta krótka jazda Kimiego. Takie doświadczenie, taki staż pracy a tu taka amatorka w walce o P 20? Cały wyścig był przed nim.
http://www.youtube.com/watch?v=38YbgT2n2OE
Mała nadsterowność, kontra i nadzianie się na koło VDG. W sumie koniec sprawy. Błędy się zdarzają.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez TommyYse N lis 03, 2013 20:01  Re: GP Abu Zabi 2013

@up
Coś jak Alonso w Indiach, tylko tu VDG nie miał na nic wpływu, nie tak jak Webber w Indiach :P
Ale faktem jest że zawalił to strasznie, chociaż nie spodziewałbym się jakichś dużych punktów.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Endrju Szopen N lis 03, 2013 20:17  Re: GP Abu Zabi 2013

W sytuacji Alonso-Vergne niektórzy uczepili się jakiś konkretnych elementów, które nie za bardzo mają związek z tym na czym polega problem i za co Fernando powinien dostać karę.

Otóż uniknięcie zderzenia było konieczne, Vergne nie za wiele mógł zrobić już będąc w tym zakręcie, jedyną drogą do uniknięcia kolizji była reakcja Alonso, który wykonał ją świetnie. Problem zaczyna się wtedy, gdy Alonso po przejechaniu poza torem nie oddał pozycji. Tu nie chodzi o to, że miał zniknąć, albo usunąć się z drogi. Chodzi o to co powinno nastąpić po tym. Uniknął kolizji - świetnie. Został do tego zmuszony, ale to niczego nie zmienia, nie raz takie sytuacje mieliśmy.

Weźmy np. Belgię 2008, walka Hamilton-Raikkonen. Ostatnia szykana, Hamilton wyprzedza Kimiego, ale tam nie ma miejsca dla dwóch samochodów. Lewis musi ściąć szykanę. Więc to robi, dzięki czemu nie dochodzi do kolizji. Nie zdjęło to jednak z niego obowiązku oddania pozycji po uzyskaniu jej po ścięciu szykany/wyjechaniu poza tor. Lewis więc oddał pozycję. (i już nie wchodzę w kolejne wydarzenia, które przez sędziów stały się totalną głupotą i farsą, chodzi tylko o sytuację w szykanie)

Więc jak dla mnie z Alonso fakt zmuszenia do wyjazdu poza tor nie zdjął z niego obowiązku oddania pozycji po uzyskaniu jej poprzez wyjazd poza tor. To moje zdanie, może się mylę, ale tak to wygląda dla mnie.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SirKamil N lis 03, 2013 20:30  Re: GP Abu Zabi 2013

Nie zgadzam się, że Raikkonen 'zwalił strasznie'- przede wszystkim miał pecha. Drążek kierowniczy zwłaszcza podczas skręcania to jedyne miejsce, którego uszkodzenie przy tak symbolicznej energii może unieruchomić samochód i to się niestety stało.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez RdQ_ N lis 03, 2013 21:51  Re: GP Abu Zabi 2013

Sokolim Okiem napisał(a):Przy wyprzedzaniu Vergne'a poza torem rejestrator przeciążeń w samochodzie Alonso odnotował 25 G po uderzeniu w tarkę. W myśl przepisów kierowca musiał po wyścigu poddać się kontroli medycznej (najpierw centrum medyczne na torze, potem nawet wizyta w szpitalu), która nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Alonso żartował: „Wciąż mam wszystkie zęby na miejscu. Plecy trochę bolą, bo uderzenie było mocne”.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez leni93 N lis 03, 2013 23:12  Re: GP Abu Zabi 2013

Obrazek

Dosyć poważnie to wyglądało szczerze powiedziawszy :O
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez RdQ_ N lis 03, 2013 23:14  Re: GP Abu Zabi 2013

Gdyby ktoś miał problem z linkiem, który dał Leni93 (bo mi nie działa jego link):
Obrazek
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez leni93 N lis 03, 2013 23:25  Re: GP Abu Zabi 2013

Chyba usunięto fotke z mojego linku stąd nie działa. W każdym bądź razie jestem w szoku, że po takim niepozornym uderzeniu bolidu o ziemie kierowca może doznać aż takich obrażeń/doznać tak silnego bólu.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez robertunio N lis 03, 2013 23:28  Re: GP Abu Zabi 2013

Bylbym wdzieczny gdyby ktos zechcial zerknac tutaj - najlepiej obejrzec do konca i zobaczyc powtorke z lotu ptaka:
http://www.youtube.com/watch?v=A-SSrTngzbo
i wyjasnil mi dlaczego wtedy kare dostal wypchniety poza tor. Z gory dziekuje.
Avatar użytkownika
robertunio
 
Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 23:47

Postprzez THC-303 Pn lis 04, 2013 8:05  Re: GP Abu Zabi 2013

Jak dla mnie (ale tu już interpretuję dość dowolnie, bo nie wiem czy, kiedy i na ile Button Vettela widział) po prostu sędziowie oceniają pierwszy chronologicznie manewr. Powtórka z lotu ptaka pokazuje, że najpierw Vettel wyjeżdża sobie szerzej żeby mieć lepszą prędkość na wyjściu, a dopiero potem Button schodzi skrajnie do linii. Istnieje możliwość, że gdyby Vettel nie wyjechał to Button zostawiłby miejsce. Powtarzam - ja tak na to patrzę.

A zresztą nawet jeśli - póki co sędziowie karali za każde wyprzedzenie poza torem. Może czasem było to głupie, ale przynajmniej byli konsekwentni. Nieważne (wg nich) czy Massa wypchnął RG, Raikkonen Hamiltona w Spa, Button Vettela, Perez Alonso w Monako itd. Albo oddajesz pozycję, albo dostajesz karę. Przynajmniej była konsekwencja, chociaż RG nie do końca na karę zasługiwał IMO. Teraz się wyłamali mimo, że Alonso na wyjeździe miał bezwzględny obowiązek puścić kierowcę na linii wyścigowej. Nie rozumiem tej decyzji w najmniejszym, ale to najmniejszym stopniu.

Od razu odwołuję się do sytuacji Sutil-Maldoanado. Tam obaj (słowo klucz) ścięli szykane jadąc koło w koło, a zyskał wypychany, a nie wypychający. Czyli decyzja o braku kary dla mnie zrozumiała i słuszna.

EDIT:
To nie jest ruch drogowy, nie masz oznakowań ani świateł.

Masz oznakowania. Tylko zamiast odwróconego trójkąta jest niebieska flaga. Oznakowania są inne, ale są. Braku świateł nie skomentuję, przypominam tylko za co ostatnio karę dostał Pic.
Ostatnio edytowano Pn lis 04, 2013 8:09 przez THC-303, łącznie edytowano 1 raz
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cichy Pn lis 04, 2013 8:07  Re: GP Abu Zabi 2013

ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez MisieQ1997 Pn lis 04, 2013 9:34  Re: GP Abu Zabi 2013

bartoszcze napisał(a):Hulk zniknął przede wszystkim dzięki swojemu lizakowemu. Przegapiłem przy tym (akurat ktoś mnie rozpraszał) jego atak w końcówce na STR, czy on tam dwa naraz wyprzedził?


Tak dwa naraz :D

-- Pn lis 04, 2013 9:44 --

Według mnie wyścig fajny. Brawa dla Vettela. Należało mu się to zwycięstwo i czwarty tytuł. Grosjean jak zwykle wysoko dobrze też Rosberg, kolejny wyścig lepszy od Hamiltona. Webber w końcu jest tam gdzie powinnien. Szkoda Hulka, gdyby nie lizakowy byłby.wysoko :D. Czekam na USA :D
MisieQ1997
 
Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 20:10
Lokalizacja: Tczew
GG: 47157213

Postprzez bartoszcze Pn lis 04, 2013 9:47  Re: GP Abu Zabi 2013

robertunio napisał(a): dlaczego wtedy kare dostal wypchniety poza tor. Z gory dziekuje.


Ponieważ nie został wypchnięty. Reszty nie trzeba.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron