Przed GP USA 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez leni93 So lis 16, 2013 21:31  Re: Przed GP USA 2013

Webber już w TR tuż po przejechaniu najszybszego okrążenia mówił, że popsuł ostatni zakręt i stąd brak PP.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez Anderis So lis 16, 2013 21:57  Re: Przed GP USA 2013

bartoszcze napisał(a):Policzyłem na spokojnie i wychodzi, że Vettel miał dziś szczęście - Mark na ostatnim kółku zepsuł ciutkę trzeci sektor, tracąc w nim dwie dziesiąte w stosunku do swojego najlepszego wyniku.

Skoro Mark sam sobie zepsuł trzeci sektor, to trudno mówić o szczęściu Vettela.

piotr_del_grey napisał(a):Ale osobiście, jako faja ekipy z Grove, największe brawa kieruję w stronę Valtteriego Bottasa! Bardzo mocne kwalifikacje, piękny występ, jeżeli jutro dobrze wystartuje to nawet na mecie może być wyżej niż po kwalifikacjach.

Piękny występ to byłby, gdyby w Q3 pojechał na miarę możliwości i nie zagotował opon. Z perspektywy sezonu P9 wygląda rewelacyjnie, ale trzeba otwarcie przyznać, że Bottas po prostu popsuł Q3.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez piotr_del_grey So lis 16, 2013 22:00  Re: Przed GP USA 2013

Właśnie spojrzałem na to z perspektywy sezonu - wracam do domu po całonocnej pracy i jeździe samochodem, odpalam F1WM, a tu Bottas w Q3! Enjoy! Ten mój komentarz to była jedna z pierwszych myśli po zobaczeniu wyników. Szkoda, mogłoby być lepiej ale i tak wygląda to dużo lepiej niż nawet w Abu Dhabi. Ale jutro spodziewać można się wszystkiego.
Nigdy nie kłóć się z idiotą,
najpierw zniży Cię do swojego poziomu,
później pokona doświadczeniem.
piotr_del_grey
 
Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 14:57
GG: 37698737

Postprzez bartoszcze So lis 16, 2013 22:16  Re: Przed GP USA 2013

Anderis napisał(a):Skoro Mark sam sobie zepsuł trzeci sektor, to trudno mówić o szczęściu Vettela.


Nie zamierzam Vettelowi ujmować, ale Webber miał rekordy w pierwszych dwóch sektorach i tego Seb nie był w stanie przebić genialną jazdą w trzecim. Dopóki Mark nie zepsuł...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Anderis So lis 16, 2013 22:18  Re: Przed GP USA 2013

Ale jak się popełnia mniej błędów od rywala, to to nie jest kwestia szczęścia, tylko umiejętności. W Q3 trzeba przejechać szybkie i bezbłędne kółko.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez bartoszcze So lis 16, 2013 22:23  Re: Przed GP USA 2013

Again: nie ujmuję Vettelowi umiejętności, pojechał bezbłędne kółko. Ale to, czy rywal pojedzie bezbłędne, to już od własnych umiejętności nie zależy - za to można porównać tempo.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Anderis So lis 16, 2013 22:25  Re: Przed GP USA 2013

Nie zależy od własnych, ale zależy od umiejętności przeciwnika. Jeśli przeciwnik popełni błąd, to nie można mówić, że miałeś szczęście, bo wykonałeś po prostu od niego lepszą robotę.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez bohdi So lis 16, 2013 23:17  Re: Przed GP USA 2013

bartoszcze napisał(a):
Anderis napisał(a):Skoro Mark sam sobie zepsuł trzeci sektor, to trudno mówić o szczęściu Vettela.


Nie zamierzam Vettelowi ujmować, ale Webber miał rekordy w pierwszych dwóch sektorach i tego Seb nie był w stanie przebić genialną jazdą w trzecim. Dopóki Mark nie zepsuł...


Po dwóch sektorach Vettel miał prawie pół sekundy straty do Webbo.

Seba S3 pojechał genialnie.
Wielki szacun... Jak Go nie lubię...
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Lukas So lis 16, 2013 23:29  Re: Przed GP USA 2013

Czasy sektorów:
Seb: 26,2 38,5 31,5
Mark: 26,0 38,5 31,6

Jak na złość nie chce wyjść ani pół sekundy straty, ani genialny S3 Vettela :) Po prostu Mark się przyznał, że w 19 i 20 zakręcie chciał za bardzo i nie wyszło.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez bohdi N lis 17, 2013 0:27  Re: Przed GP USA 2013

Co nie zmienia faktu, że S3 było genialne w wykonaniu Vettela
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez marrak N lis 17, 2013 9:26  Re: Przed GP USA 2013

Webber na ostatnim pomiarowym w 3. sektorze miał 31.8 a nie 31.6. Na LT zostają najlepsze czasy sektorów.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez xdomino996 N lis 17, 2013 10:27  Re: Przed GP USA 2013

No tak, ale to zestawienie z 31.6 pokazuje, że 31.5 nie był genilany, bo tylko 0.1 szybszy od rekordu marka :) Po prostu kangur zawalil S3.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Shaitan N lis 17, 2013 10:59  Re: Przed GP USA 2013

Szkoda, że RBR tak w ostatnim czasie odjechał. W zasadzie mamy w II połówce sezonu kwalifikacje do miejsc 3-22, ewentualnie czasem 2-22.
Wczoraj bardziej Webber przegrał PP niż Vettel je wygrał. Niemniej w sytuacji kiedy Newey "czyści" plecy kierowcom na kosmiczne 0,7s, to mogą oni spokojnie puścić wodze fantazji i się ścigać. Była to jednak zupełnie inna liga.

Z kierowców w "normalnych" bolidach na uwagę zasługuje przede wszystkim Grosjean, który spiął mocno pośladki i w bardzo ciasnej rywalizacji "wygrał kwalifikacje" poprawiając się z sesji na sesję. Kovalainen zrobił chyba to, o czym się śniło włodarzom Lotusa i świetnie wykorzystuje jak na razie swoje pięć minut. Bardzo dobra i solidna robota trzeba powiedzieć, a w obecnej sytuacji strata 0,5s do Romaina, to absolutnie żaden wstyd.
Hulk jak zwykle fantastycznie i ciągle mam nadzieję, że w przyszłym sezonie dostanie bolid, na który zasługuje.
Nieźle Perez, który chyba ma coś do udowodnienia i w przeciwieństwie do innych kierowców opuszczających swoje ekipy nie zachowuje się na torze jak sflaczała dętka.
Bottasowi przyszło zapłacić frycowe i niestety zjadły go chyba nerwy. Nie martwię się jednak o niego, bo wiem, że będą z niego ludzie. Kolejne wizyty w Q3 powinny spowodować, że nie będzie tak łatwo pękał.

Zapowiada się mega interesujący wyścig :dobrze: !
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Arnulf N lis 17, 2013 11:25  Re: Przed GP USA 2013

Zapowiada się mega interesujący wyścig :dobrze: !


Super. To pierwszy wyścig od GP Japonii 2008, którego nie mam możliwości obejrzeć na żywo. Bardzo jestem z tego faktu niezadowolony, no ale obowiązki jednak wzięły górę. Jeśli ktoś miałby informację, gdzie mógłbym później z odtworzenia obejrzeć wyścig (była jakaś stronka z archiwalnymi wyścigami) to prosiłbym o link na PW, będę bardzo wdzięczny.

Tym bardziej mi szkoda, bo wyniki kwalifikacji były interesujące (samych kwalifikacji też nie mogłem obejrzeć...) i cieszą mnie takie pozycje jak P4 Hulkenberga czy P8 Kovalainena. 9 pozycja Bottasa to też bardzo fajna sprawa i mam nadzieję, że cała trójka zdobędzie punkty w wyścigu. Hulkenbergowi się należą jak psu buda po ostatnich 2 wyścigach bez punktów, Kovalainena po prostu lubię, a Bottas też fajnie by było, żeby w klasyfikacji generalnej jednak udało mu się wyprzedzić pewnego wspaniałego paydrivera, a no i parę punktów dla zespołu na koniec tak tragicznego sezonu też by się przydało.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez piotr_del_grey N lis 17, 2013 11:52  Re: Przed GP USA 2013

Za Bottasem startują kolejno Ricciardo, Di Resta, Rosberg i Massa. Właśnie Rosberg zapewne wyprzedzi fina najszybciej. Ricciardo i Di Resta mogą startować na twardszych oponach i Valtteri się przed nimi utrzyma. Najważniejsze żeby nie wypaść z dziesiątki, potem jechać równo i spokojnie. Będą punkty, chciałbym żeby wyprzedził Gutierreza, bo o Pastorze wspominać nie trzeba :D
Nigdy nie kłóć się z idiotą,
najpierw zniży Cię do swojego poziomu,
później pokona doświadczeniem.
piotr_del_grey
 
Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 14:57
GG: 37698737

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron