Testy - Sezon 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartoszcze Wt lip 08, 2014 14:38  Re: Testy - Sezon 2014

Wolff jeździła z 41, pasuje do hipotezy o dobieraniu numerów parami.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mexi Wt lip 08, 2014 15:04  Re: Testy - Sezon 2014

Odnośnie opon - coż, dla mnie F1 od lat kojarzyła się właśnie z takimi balonowatymi oponami na malutkich felgach...pomijając kwestie amortyzacji nadwozia i przenoszenia sił, jestem sceptyczny. Mam nadzieję jednak, że nowe koła będą wyglądały dobrze - wizualizacja nie jest taka zła, myślałem, że opony będą jeszcze bardziej niskoprofilowe. Zobaczymy jednak jutro "na żywo" jak to się będzie prezentowało ;)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez rolnik sam w dolinie Wt lip 08, 2014 15:24  Re: Testy - Sezon 2014

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale dla mnie większe felgi minimalizują straty wynikające z przebicia opony. Przy obecnych felgach złapanie gumy na jednym z tylnych kół zdecydowanie ogranicza sterowność, niejednokrotnie unosząc jedno z przednich kół. Przy użyciu większej felgi zostanie to zminimalizowane, oczywiście dalej trzeba będzie jechać dużo wolniej, ale przy trochę większej kontroli nad bolidem. Pewnie osoba która lobbuje przejście na większe felgi używała tego argumentu w zakresie bezpieczeństwa.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez slipstream Wt lip 08, 2014 15:34  Re: Testy - Sezon 2014

W sumie z tego co piszesz rolniku, to możemy mieć dodatkowy efekt widowiskowości F1 o którym ostatnio mowa, czyli lecących iskrach. W końcu taka felga bez opony będzie miała łatwiej aby po asfalcie trochę przytrzeć. Tak więc kolejny argument za :wink:

Pomijając jednak mniej lub bardziej poważą argumentację, to temat chyba zaszedł już na tyle daleko, że raczej wypada już się oswajać z tym i przygotowywać na takie koła.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez karolVTEC Wt lip 08, 2014 16:03  Re: Testy - Sezon 2014

Co do większych felg w F1... weźmy też pod uwagę, że obecne opony, jak to niektórzy mówią "baloniaste", stanowią także element zawieszenia bolidu. Wystarczy spojrzeć na powtórki w zwolnionym tempie, jak ta opona pracuje, jak wygina się w zakrętach i jak amortyzuje bolid na nierównościach. Przy większej feldze opona będzie sztywna, być może w warunkach Formuły 1 przyniesie więcej strat niż korzyści. Konieczne będzie też przekonstruowanie zawieszenia, aby bolid dał się prowadzić na sztywnych kołach, co w erze ograniczenia kosztów, przyniesie dodatkowe koszty :twisted:
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez hideto Wt lip 08, 2014 16:25  Re: Testy - Sezon 2014

Martius_28 napisał(a):
slipstream napisał(a):Tylko wiecie. Są felgi i felgi. W przypadku tak dużego koła problemem może okazać się nie tyle niski profil opony, co sam projekt i wygląd tej felgi. Są felgi z jakimi mogę sobie wyobrazić dobrze wyglądający bolid, jak i felgi przy których będzie wyglądał jak Lanos na alusach ze szrotu...


W F1 już dawno mogły być, ba nawet musiały by być, takie felgi z takimi oponami, tyle że, do teraz się z tym zwleka ze względu na jakże modne w ostaniach latach koszty. Nie wiem czy jest to zmiana faktycznie aż tak drastyczna dla samego bolidu, ale wyczytałem kilka lat temu, że przy zmianie z felg 13" na 18" trzeba całą zawieche przebudować, ze względu na to ,że te 13" balony gumowe przejmują dużą część roboty zawieszenia, a gdyby to odpadło to nie dało bys się tego zastąpić bez przeróbek. Oczywiście większe felgi niosą za sobą również możliwość zabudowy większych tarcz itp. itd., i tak cały światowy motorsport jeździ już na niskoprofilówkach, a F1 tkwi od lat w balonach.

Piękne bajki opowiadasz. W zeszłym tygodniu zostałeś w tej kwestii upomniany na tym forum. Tych kilka lat temu nie wiedziałeś nawet o istnieniu f1.

Tak czy siak, moim zdaniem pomysł nie przejdzie. Koszty to obniży głównie firmie produkującej opony. Zespoły i tak mają ograniczenia co do wielkości tarcz itp itd.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Martius_28 Wt lip 08, 2014 21:31  Re: Testy - Sezon 2014

hideto napisał(a):
Martius_28 napisał(a):
slipstream napisał(a):Tylko wiecie. Są felgi i felgi. W przypadku tak dużego koła problemem może okazać się nie tyle niski profil opony, co sam projekt i wygląd tej felgi. Są felgi z jakimi mogę sobie wyobrazić dobrze wyglądający bolid, jak i felgi przy których będzie wyglądał jak Lanos na alusach ze szrotu...


W F1 już dawno mogły być, ba nawet musiały by być, takie felgi z takimi oponami, tyle że, do teraz się z tym zwleka ze względu na jakże modne w ostaniach latach koszty. Nie wiem czy jest to zmiana faktycznie aż tak drastyczna dla samego bolidu, ale wyczytałem kilka lat temu, że przy zmianie z felg 13" na 18" trzeba całą zawieche przebudować, ze względu na to ,że te 13" balony gumowe przejmują dużą część roboty zawieszenia, a gdyby to odpadło to nie dało bys się tego zastąpić bez przeróbek. Oczywiście większe felgi niosą za sobą również możliwość zabudowy większych tarcz itp. itd., i tak cały światowy motorsport jeździ już na niskoprofilówkach, a F1 tkwi od lat w balonach.

Piękne bajki opowiadasz. W zeszłym tygodniu zostałeś w tej kwestii upomniany na tym forum. Tych kilka lat temu nie wiedziałeś nawet o istnieniu f1.

Tak czy siak, moim zdaniem pomysł nie przejdzie. Koszty to obniży głównie firmie produkującej opony. Zespoły i tak mają ograniczenia co do wielkości tarcz itp itd.


Aha, kocham takie komentarze...a więc co wg Ciebie jest bajką?? I zmartwię Cię...interesuję się tym od 94 roku, więc pewnie moja pasja jest starsza od Ciebie.
!! Forza Schumi !! Forza Ferrari !! Forza Kimi !!
Avatar użytkownika
Martius_28
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 19:28
GG: 2832896

Postprzez slipstream Wt lip 08, 2014 21:33  Re: Testy - Sezon 2014

interesuję się tym od 94 roku, więc pewnie moja pasja jest starsza od Ciebie.

Potwierdza się zatem stera prawda że staż o niczym nie świadczy, a na pewno o mądrości i zrozumieniu tego co się ogląda...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Martius_28 Wt lip 08, 2014 21:37  Re: Testy - Sezon 2014

slipstream napisał(a):
interesuję się tym od 94 roku, więc pewnie moja pasja jest starsza od Ciebie.

Potwierdza się zatem stera prawda że staż o niczym nie świadczy, a na pewno o mądrości i zrozumieniu tego co się ogląda...

No jak czytam niektóre Wasze posty, to pełna zgoda. I nadal nie wiem co jest tą bajką.
!! Forza Schumi !! Forza Ferrari !! Forza Kimi !!
Avatar użytkownika
Martius_28
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 19:28
GG: 2832896

Postprzez hideto Wt lip 08, 2014 21:42  Re: Testy - Sezon 2014

slipstream napisał(a):
interesuję się tym od 94 roku, więc pewnie moja pasja jest starsza od Ciebie.

Potwierdza się zatem stera prawda że staż o niczym nie świadczy, a na pewno o mądrości i zrozumieniu tego co się ogląda...

Nie ogląda od 94 roku. Na forum przybył z końcem roku szkolnego itp.

Weź chłopaku wyjdź z kolegami na podwórko. Albo chociaż znajdź jakąś grę komputerową i się nią zajmij a nam daj już spokój ze swoimi mądrościami i pisaniną z powietrza, łączenia jakichś faktów na prędce zasłyszanych.

Na tym forum są ludzie którzy oglądają F1 wiele lat (ze zrozumieniem), znają się na aspektach finansowych, marketingowych, 'sportowych', technicznych.

Nie oczarujesz nas swoją pisaniną. Sugeruję pisanie dużo dłuższych postów (pisanie, nie cytowanie), wtedy co inteligentniejsi po prostu przestaną czytać twoje wypociny. Dzięki temu, nie będziesz tak punktowany.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Martius_28 Wt lip 08, 2014 21:48  Re: Testy - Sezon 2014

hideto napisał(a):
slipstream napisał(a):
interesuję się tym od 94 roku, więc pewnie moja pasja jest starsza od Ciebie.

Potwierdza się zatem stera prawda że staż o niczym nie świadczy, a na pewno o mądrości i zrozumieniu tego co się ogląda...

Nie ogląda od 94 roku. Na forum przybył z końcem roku szkolnego itp.

Weź chłopaku wyjdź z kolegami na podwórko. Albo chociaż znajdź jakąś grę komputerową i się nią zajmij a nam daj już spokój ze swoimi mądrościami i pisaniną z powietrza, łączenia jakichś faktów na prędce zasłyszanych.

Na tym forum są ludzie którzy oglądają F1 wiele lat (ze zrozumieniem), znają się na aspektach finansowych, marketingowych, 'sportowych', technicznych.

Nie oczarujesz nas swoją pisaniną. Sugeruję pisanie dużo dłuższych postów (pisanie, nie cytowanie), wtedy co inteligentniejsi po prostu przestaną czytać twoje wypociny. Dzięki temu, nie będziesz tak punktowany.


Bardzo ciekawe stwierdzenia, tutaj nam przedstawiasz, naprawdę. I,że niby kiedy przybyłem na forum?? i, że niby data przybycia na to zacne forum, świadczy o tym, kto jak długo zajmuje się tematyka F1?? Gratuluję głupoty.
Nadal również nie przedstawiłeś mi co wg. Ciebie jest bajką. Rozumie, że może Ci czasem brakować argumentów, wiedzy itp, ale po co od razu obrażasz??

PS. tutaj masz artykuł odnośnie tych "moich bajek", kiedy to ( wg. Ciebie jeszcze się nie znałem na F1 ) Pirelli chciało wejść do F1 i jakie warunki stawiło.
http://www.f1.v10.pl/Pirelli,rozwaza,do ... 41445.html

Proponuje więc następnym razem, trochę stonować emocje zanim zaczniesz znowu kogoś obrażać, bo jak na razie to poza tym, nic mądrego nie wniosłeś tutaj do rozmowy.
!! Forza Schumi !! Forza Ferrari !! Forza Kimi !!
Avatar użytkownika
Martius_28
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 19:28
GG: 2832896

Postprzez Mexi Wt lip 08, 2014 22:04  Re: Testy - Sezon 2014

No ok, fajny link, ale co on wnosi do tematu? Że chcieli wejść do F1? Że chcieli robić 18"? Weszli do F1 ale jednak nie na swoich warunkach jak widać.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Martius_28 Wt lip 08, 2014 22:07  Re: Testy - Sezon 2014

Mexi napisał(a):No ok, fajny link, ale co on wnosi do tematu? Że chcieli wejść do F1? Że chcieli robić 18"? Weszli do F1 ale jednak nie na swoich warunkach jak widać.

Ano to, że taki temat był już klika lat temu, tak jak mówiłem, a zostało to skwitowane "bajką" ;)
!! Forza Schumi !! Forza Ferrari !! Forza Kimi !!
Avatar użytkownika
Martius_28
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 19:28
GG: 2832896

Postprzez Mexi Wt lip 08, 2014 22:12  Re: Testy - Sezon 2014

Myślę, że akurat nie o ten fragment się czepiano, ale to już by musiał hideto się wytłumaczyć 8-) Bo o pomysłach w sprawie zmiany felg na 18" to nawet ja słyszałem i to dawno ;)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez rafi230 Śr lip 09, 2014 9:18  Re: Testy - Sezon 2014

Obrazek

Opony na żywo, lecz jeszcze nie w bolidzie.

EDIT
Są i w bolidzie, nawet ładnie to wygląda!

Obrazek
Obrazek
rafi230
 
Dołączył(a): Wt mar 02, 2010 18:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość