GP Australii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez idylla Wt mar 18, 2014 6:33  Re: GP Australii 2014

@up
Takie samo jak w Maranello:-)
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez chmiel Wt mar 18, 2014 11:34  Re: GP Australii 2014

Fate napisał(a):Dominacja Mercedesa jest o tyle lepsza od dominacji Red Bulla z poprzednich sezonów, że oznacza tylko dominację jednego zespołu w klasyfikacji konstruktorów, ale już niekoniecznie dominację jednego kierowcy w drugiej klasyfikacji. Wątpię by Hamilton albo Rosberg potrafił punktowo odjechać swojemu team mate'owi tak jak Vettel odjeżdżał Webberowi i dobrze.

Zgadzam się. Rzeczywiście to jest plus tej zmiany dominacji RBR na dominacje Merca. Vettel miażdżył Webbera, za to Rosberg już w zeszłym sezonie nie był wcale gorszy od Lewisa, a w tym sezonie przy takiej, a nie innej specyfice wyścigów w tym roku, może być dla niego jeszcze groźniejszym rywalem dzięki swoim atutom. Ale ja jeszcze chociaż trochę mam się zamiar połudzić, że ktoś Merca dogoni i żeby tej dominacji jednego zespołu jednak nie było. :-P

MPOWER napisał(a):
nie wiadomo do końca, jak by to wyglądało, gdyby nie utknięcie Alonso za Hulkiem. Fernando był w stanie jechać szybciej i stracił za Niemcem sporo czasu.

Po wyprzedzeniu Hulka miał czyste powietrze i przyspieszył Tempo wyglądało dobrze i mniej więcej jechał tempem RBR czy też McL. I tak byśmy dokładnie nei wiedzieli jaka jest różnica w czasie w stosunku do Mercedesa bo jak sam zauważyłeś, Rosberg jechał "oszczędnie"

W sytuacji, kiedy Rosberg nie jechał na maxa, kogokolwiek ciężko do nich dokładnie porównać. Widać, że byli zdecydowanie najlepsi i to z dużą przewagą, jednak nie do końca wiadomo, jak duża czy ogromna jest ta przewaga. Może kolejne GP dadzą nam odpowiedź. Osobiście, jak już wspomniałem, bardzo liczę na bezproblemowe GP Malezji w wykonaniu Williamsa. Co do Ferrari, to w tej chwili właśnie bardziej interesuje mnie ich porównanie do RBR czy McL, bo Mercedes jest dużo przed Czerwonymi. Ale tego porównania po samym GP Australii również się nie podejmę.

bartoszcze napisał(a):
"Z jakichś powodów wyprzedzanie jest teraz trudniejsze niż wcześniej


Bottas akurat nie miał z tym wielkich problemów.
Sądzę, że wszyscy jechali ostrożnie i czekali na dość oczywiste okazje, nie żyłując na maksa. No i tor był raczej wąski, zaczekajmy na Sepang. Być może też tryb "boost" wcale nie jest takim magicznym guzikiem jak się wstępnie wydawało.

Oby! Chociaż niemałe znaczenie w przypadku Bottasa miało chyba to, że Williams wydawał się po prostu naprawdę dużo, dużo szybszy od aut kierowców, których wyprzedzał.

MPOWER napisał(a):Ferrari wierzy, że nie ustępuje Mercedesowi, tylko mają problemy z ERS
Retweeted PitLaneTalk (@pitlanetalk):

We believe the Ferrari engine is as powerful as Mercedes, but their ERS cannot run at full capacity yet due to electrical glitches.

Kolejne: Oby! Ale póki nie zobaczę, nie uwierzę...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez MisieQ1997 Śr mar 19, 2014 9:13  Re: GP Australii 2014

Mogę liczyć na powtórkę kwalifikacji z GP Malezji w godzinach wieczornych czy w ogóle, bo ja akurat w nastepna sobotę idę na turniej w billarda :)
MisieQ1997
 
Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 20:10
Lokalizacja: Tczew
GG: 47157213

Postprzez AMG_GP Śr mar 19, 2014 11:42  Re: GP Australii 2014

Charlie Whiting z FIA ujawnił, że producenci silników, w tym mające problemy Renault i dominujący Mercedes, już wystosowali pisma do FIA, by móc dokonać zmian. :grin:

Mercedes i Renault już znaleźli rozwiązanie na poprzedzające ich problemy ? oby 8-)

silniki Ferrari podobno ważą o 13 kg za dużo :P

Alonso i Kimi wysłani do dietetyka :D
Avatar użytkownika
AMG_GP
 
Dołączył(a): Pn mar 19, 2012 11:46

Postprzez bartoszcze Śr mar 19, 2014 12:50  Re: GP Australii 2014

Zapewne są to wnioski dotyczące niezawodności.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez sEB-q Śr mar 19, 2014 14:22  Re: GP Australii 2014

A ja tylko od siebie dodam tyle: patrząc na tempo Ricciardo w wyścigu wcale nie byłbym pewien dominacji Mercedesa w tym sezonie. Jak Red Bull się ogarnie to Vettel będzie wygrywał wyścigi aż na koniec sezonu dogoni lidera punktacji coś jak Schumi w 1996 roku.

PS. wygląd i dźwięk bolidów w tym sezonie już nie tyle co mi się nie podobają ale wręcz jest mi wstyd że taki piękny sport tak zszedł na psy. Wiem że o V12 w obecnych czasach można pomarzyć ale czy do cholery najbardziej zaawansowany sport motorowy na świecie musi brzmieć jak F3?
Ayrton Senna - My name is legend
Avatar użytkownika
sEB-q
 
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kid Śr mar 19, 2014 14:32  Re: GP Australii 2014

sEB-q napisał(a):PS. wygląd i dźwięk bolidów w tym sezonie już nie tyle co mi się nie podobają ale wręcz jest mi wstyd że taki piękny sport tak zszedł na psy. Wiem że o V12 w obecnych czasach można pomarzyć ale czy do cholery najbardziej zaawansowany sport motorowy na świecie musi brzmieć jak F3?

Zobaczymy co FIA wymyśli w kwestii przepisów dotyczących nosów. Jeśli koniecznie chcą niskich nosów, to muszą narzucić wygląd zbliżony do bolidów Brawna z 2009. Tam niski nos wyglądał zgrabnie i nikomu nie przeszkadzał. Co do brzmienia silników: ekologia, ekologia i jeszcze raz ekologia. Cieszmy się, że nie jeżdżą z V4 jak chciano na początku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kid
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zgf1 Śr mar 19, 2014 15:28  Re: GP Australii 2014

sEB-q napisał(a):A ja tylko od siebie dodam tyle: patrząc na tempo Ricciardo w wyścigu wcale nie byłbym pewien dominacji Mercedesa w tym sezonie. Jak Red Bull się ogarnie to Vettel będzie wygrywał wyścigi aż na koniec sezonu dogoni lidera punktacji coś jak Schumi w 1996 roku.

Moze i tempo Riccardo wydladalo dobrze(bo wygladalo) ale spokojnie Mercedes na 100% nie pokazal pelnego potencjalu...
Zobacz chocby kiedy Rosberg strzelil najszybsze okrazenie(2/3 baku, gorszy tor), kiedy inni...
Mercedes jechal moim zdaniem spacerowym tempem.



Skonczcie tu ciagle dyskusje o dzwieku, zalozcie sobie osobny watek... 90% wiadomosci w temacie GP Australii to dzwiek.
Avatar użytkownika
zgf1
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:39

Postprzez MPOWER Śr mar 19, 2014 21:23  Re: GP Australii 2014

Hamilton został zapytany co sądzi po wyścigu Australii na temat nowych młodzików

Hamilton nie sądzi, że wraz z nową erą techniczną w F1, nadeszła nowa era kierowców.

„Wciąż jest... Vettel, ja, Alonso i Kimi. To nie jest nowa era.To po prostu nowa fala przychodzących młodzików".
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Endrju Szopen Śr mar 19, 2014 21:27  Re: GP Australii 2014

Duif napisał(a):W czym V8 jest lepsze od V6? I dlaczego V8 to prawie to samo co V10, ale V6 to już nie to samo co V8. Ludzie, trochę konkretów i mniej ględzenia od rzeczy. Nowe silniki to jest naprawdę coś ciekawego i nowoczesnego. Ale kiedyś było lepiej.


:dobrze:

I przy okazji - słów kilka o wyścigu. Miało być dzień wcześniej, ale nie wyszło.

Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez AMG_GP Śr mar 19, 2014 23:15  Re: GP Australii 2014

Endrju Szopen
aż dziwne że nie widzieliśmy Cię w polsacie :lol:

Twoje podsumowanie jest trochę śmieszne :-)

i za szybko skreślasz Ferrari....
Avatar użytkownika
AMG_GP
 
Dołączył(a): Pn mar 19, 2012 11:46

Postprzez Endrju Szopen Cz mar 20, 2014 9:36  Re: GP Australii 2014

AMG_GP napisał(a):Endrju Szopen
aż dziwne że nie widzieliśmy Cię w polsacie :lol:

Twoje podsumowanie jest trochę śmieszne :-)

i za szybko skreślasz Ferrari....


Śmieszne? Ja wiem, że odwalam fuszerę i mój program nie ma większej wartości, no ale weź, że od razu śmieszne... :razz:

I nie skreślam Ferrari. Ale widzę znowu to samo w ich wykonaniu, a Alonso już też mówił coś, że Ferrari to świetny zespół i sobie poradzi, dlatego takie a nie inne słowa; ale dodałem, że mogą być szybsi, więc ich nie skreślam wcale :)


Edit: Chyba dotknąłem za mocno strunę forunowych tifosi, bo jak mało lapek jakichkolwiek dostaję generalnie to teraz w 20 godzin dostałem dwie w dół :-P gwoli ścisłości - są dla mnie minusem Australii. Nigdzie ich nie skreśliłem, schlucajcie uważniej :-*
Ostatnio edytowano Cz mar 20, 2014 17:51 przez Endrju Szopen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MisieQ1997 Cz mar 20, 2014 12:52  Re: GP Australii 2014

MisieQ1997 napisał(a):Mogę liczyć na powtórkę kwalifikacji z GP Malezji w godzinach wieczornych czy w ogóle, bo ja akurat w nastepna sobotę idę na turniej w billarda :)

Odpowiedzcie mi ;)

Admin: może najpierw warto zadać pytanie, by potem upominać się o odpowiedź?
MisieQ1997
 
Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 20:10
Lokalizacja: Tczew
GG: 47157213

Postprzez Europejczyk Cz mar 20, 2014 13:05  Re: GP Australii 2014

Skoro była powtórka z Australii, to z Malezji też na pewno będzie :)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez R90 Cz mar 20, 2014 18:02  Re: GP Australii 2014

Ja myślę, że RBR szybko się pozbiera i z Mercem będą walczyć o majstra. Owszem Ferrari nigdy nie należy skreślać (bardziej samego Alonso, jako kierowcę ), ale widać , że są w tyle i znów muszą gonić liderów podczas gdy liderzy w miejscu nie stoją. Ferrka to jak narazie trzecia siła ale na ostatnim stopniu podium stoi też Mclaren, Williams...także sezon będzie arcyciekawy, tak mi się przynajmniej wydaję :)
R90
 
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 10:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron