GP Australii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez hejter Cz mar 20, 2014 18:07  Re: GP Australii 2014

A ja myślę, że z takimi osądami należy poczekać co najmniej do Malezji. W Australii było dość specyficzne GP, gdyż zespoły jechały mocno asekuracyjnie. Do tego deszczowe kwalifikacje, które też pomogły w zamazaniu obrazu stawki. Mercedes jest szybki, to pewne, a RBR to dla mnie nadal zagadka. O Ferrari nawet się nie wypowiem :)
Avatar użytkownika
hejter
 
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 17:58
Lokalizacja: nieznana

Postprzez Lukasz1234 Cz mar 20, 2014 18:34  Re: GP Australii 2014

Obrazek
Avatar użytkownika
Lukasz1234
 
Dołączył(a): Pn lut 15, 2010 15:53

Postprzez Simi Cz mar 20, 2014 23:54  Re: GP Australii 2014

A według mnie na koniec sezonu będzie się już liczył tylko Mercedes i Red Bull. Merc ma obecnie bardzo dużą przewagę, ale Byki szybciutko się pozbierają. I jeszcze nie raz zobaczymy palucha ;/
Williams jest teraz silny i mogą myśleć o podium, czy, w sprzyjających okoliczniściach nawet zwycięstwie, ale wydaje mi się, że stajnia z Grove nie utrzyma takiego tempa rozwoju jak Srebrne Strzały i Czerwone Byki. McLaren to trochę zagadka, ale wydaje mi się, że będą trzecią siłą w stawce i coś wygrają, zdobędą trochę podium i tyle. A Ferrari? To zagadka, ale niestety nie nastawiam się na nic wielkiego. Powiem inaczej - nawet na nic wielkiego się po prostu nie zapowiada.

Malezja na pewno da nam kilka odpowiedzi. Zobaczymy jak poradzi sobie Vettel w sprawnym bolidzie, zobaczymy czy Mercedes utrzymuje przewagę, czy McLaren podwójne podium jest w stanie wtwalczyć nawet przy braku większych problemów rywali.. jest tego trochę. Pozostaje poczekać.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Europejczyk Pt mar 21, 2014 18:36  Re: GP Australii 2014

Posiedzenie Trybunału Apelacyjnego FIA w sprawie odwołania od dyskwalifikacji Ricciardo odbędzie się 14 kwietnia w Paryżu, pomiędzy wyścigami o GP Bahrajnu oraz Chin.


Sokolim Okiem ^


Sobie troche poczekamy..
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez ExiooPL N mar 23, 2014 13:37  Re: GP Australii 2014

Liczyłem, że będą to chcieli zrobić jak najszybciej - w tym tygodniu. Jeśli Red Bull wygrałby tą sprawę i dostaną ponownie punkty to zrobi się małe zamieszanie.
Avatar użytkownika
ExiooPL
 
Dołączył(a): Pn mar 14, 2011 18:58
Lokalizacja: Bytom
GG: 0000000

Postprzez Lukas N mar 23, 2014 13:57  Re: GP Australii 2014

Trybunał nigdy nie zbiera się w ciągu kilku dni i było tak przy każdej apelacji...
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Kazik N mar 23, 2014 16:09  Re: GP Australii 2014

http://www.autosport.com/news/report.php/id/113033
Panuje powszechna opinia, że jeżeli FIA raz "ugnie się" przed RBR to mamy niekończącą się historię ignorowania i podważania zasad wprowadzonych przez FIA. Inne zespoły też czekają na werdykt co jest oczywistym w tej sytuacji..
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze N mar 23, 2014 21:31  Re: GP Australii 2014

Ale FIA się nie ma co uginać, co najwyżej jest kwestia czy nie dali ciała pisząc przepisy (które mogą zresztą dość szybko zmienić).
Trybunał rozstrzygnie spór i tyle, nie pierwszy i nie ostatni.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Duif N mar 23, 2014 22:44  Re: GP Australii 2014

Ale jakie przepisy? Przepisy są OK. Problemem jeśli już nie były przepisy, ewentualnie nieprawidłowo działający przepływomierz, który też mógł ulec awarii - w końcu był to pierwszy wyścig z jego użyciem. Zobaczymy co powie na to FIA, ale nie sądzę, żeby zespoły chciały próbować udawania awarii przepływomierza.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze N mar 23, 2014 23:14  Re: GP Australii 2014

Problem z przepisami jest taki, że regulamin techniczny określa, że:
- przepływ nie może przekroczyć 100 kg/h (5.1.4)
- w samochodzie może znajdować się tylko jeden homologowany czujnik przepływu (5.10.3, 5.10.4)
W samym regulaminie nie ma żadnych odniesień do sytuacji, w której z homologowanym czujnikiem jest coś nie tak - to się pojawiło dopiero w dyrektywie technicznej.

Spodziewam się, że będą jechać po linii "zużycie było zgodne z regulaminem", a Trybunał będzie ważył, jakie znaczenie ma dyrektywa względem regulaminu, może weźmie pod uwagę że wszystkie zespoły były potencjalnie tak samo pokrzywdzone, więc RBR mógł uzyskać przewagę niezgodną z duchem rywalizacji...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron