GP Australii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy N mar 16, 2014 8:56  GP Australii 2014

Jakby mi ktoś powiedział podczas testów, że jeden z Byków będzie na podium a STR zdobędzie podwójne punkty to bym wyśmiał! Dodatkowo, co za debiut Magnussena, ten gościu idealnie pasuje też do McLarena, prawie, że kamienna twarz, stonowany i szybki! Brawa dla Kwiatka!!

Przed sezonem postawiłem na Nico, oby mi się zwróciło chociaż, choć czuję, że chłop może na prawdę powalczyć o majstra!
Na koniec - Bottas, ależ się napracował!!

PS. Wiedzieliście, że Kimi jest najstarszym kierowcą w stawce? :D
PS2. Sauber w ogole jezdzi w tym roku? :P
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Duif N mar 16, 2014 8:58  Re: GP Australii 2014

No i tak jak się spodziewałem - nowa f1 jest piękna. Jest taka jaka F1 powinna być ;)
Rosberg pojechał profesorsko. Cały wyścig idealny, bezbłędny. Radość na końcu, wspólna z zespołem, wymowna.
Walka Riccardo z Magnussenem jest chyba zapowiedzią genialnej walki w trakcie sezonu. Nowa krew F1 jest dobrą krwią. Nie tylko dobrze opłaconą ;)
Symbolicznie urwany nos Buttona wyglądał faktycznie komicznie, ale dla niego ten wyścig to też ogromny sukces. Zaznaczając przy tym sprzyjający SC.
Ferrari bez błysku, Alonso solidnie. Raikkonen z przebłyskami jednak musi uporać się z przodem tego auta.
Na wielki plus Toro Rosso - świetnie się zaprezentowali. Na minus zdecydowanie Perez i zespół FI. Hulk wyciągnął dużo, jednak bolid nie spełnia pokładanych nadziei.

Kaaaaaaaaamiiiiiikaaaaaadze niestety zepsuło wyścig Felipe. Williams jest w stanie jechać tempem czołówki - jeszcze będą mocni w tym sezonie. Bottas bardzo ładny wyścig - mimo tej wpadki ze ścianą i przymusowego pit-stopu, 6 pozycja.

Na największy minus tego wyścigu? Grzegorz Jędrzejewski.
Jego gadanie było gorsze niż gadanie Borowczyka. Gadki o oszczędzaniu paliwa, kiedy kierowcy kręcą silnik do 10k-12k rpm, były żenujące.

EDIT
Cichy, zmień już to forumowe odzienie, bo aż w oczy bije :D
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ziolek10 N mar 16, 2014 9:00  Re: GP Australii 2014

Raikkonen straszna mizeria, Kamui fatalny błąd, ale brawa dla TOP3 - Rosberg genialny świat, Magnussen super debiut, no i gratulacje dla Ricciardo, mimo problemów RBR dojechał na znakomitej drugiej pozycji.

Swoją drogą ciekawe gdzie byłby Bottas, gdyby nie to uderzenie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez Stepchen N mar 16, 2014 9:02  Re: GP Australii 2014

BDB wyścig Rosberga, Ric i Magnussena (dobrze piszę?). Cholernie mi szkoda Massy i Bottasa, Williams ma ogromny potencjał i myślę że gdyby nie flak to Bottas by walczył z Buttonem może Magnussenem. Kimi słabo, sauber też strasznie, na + Force India.
Stepchen
 
Dołączył(a): N mar 24, 2013 11:57

Postprzez pawel92setter N mar 16, 2014 9:03  Re: GP Australii 2014

Bottas się napracował, ale sam sobie to zafundował. Szkoda, bo świetny wynik przeszedł koło nosa. Biorąc pod uwagę najwyższe prędkości maksymalne Williamsa, liczę na to, że w Malezji będzie lepiej!

Wyścig mi się podobał, było sporo walki. Kilku kierowców miało duże problemy podczas hamowania (Raikkonen). Szkoda, że Kobayashi zdjął Massę na samym początku.

Nico Rosberg świetny start, a potem kontrola od startu do mety. Okazało się, że dużo w tym pomogły problemy Hamiltona. (Działał podobno tylko 5 cylindrów w silniku).

Hulkenberg jak zwykle pokazał ładną defensywną jazdę i zrobił co mógł. Przyćmił Pereza, choć ten pewnie miał jakieś problemy techniczne.

Alonso- szara eminencja. Zrobił co mógł.

McLaren liderem Mistrzostw Świata Konstruktorów! :grin:
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez xdomino996 N mar 16, 2014 9:04  Re: GP Australii 2014

Ciąg dalszy problemów Hamiltona, ten gość ma pecha do szybkich maszyn.

Brawa dla tych do dojechali, dobry wyścig, mało awarii, a ludzie spodziewali się że nikt nie dojedzie :-) .
Stawka w wyścigu wygląda gdzieś tak
Mercedes>Ferrari/Red Bull/McLaren/Williams>Toro Rosso/FI>Caterham/Lotus/Sauber>Marussia.

Smuci forma Lotusa, Saubera i Marussi. Ten ostatni miał mieć lepszą formę, a znowu są z tyłu, Sauber totalnie skopał projekt, a Lotus ma chyba nawet niezły bolid (ale nie aż tak jak 2 grupka), ale awarie nie pozwalają na nic, jak się pozbierają to może być nawet ok.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez karolVTEC N mar 16, 2014 9:04  Re: GP Australii 2014

Dziwnie jakoś było... trza się będzie przyzwyczaić do nowego stanu rzeczy (dźwięk, dziwne awarie, paliwo...). Ale mimo to zapowiada się fajny sezon (oby Mercedesy zbytnio nie odjechały konkurencji :twisted: )
Kobayashi... cóż, zdarza się. Z pewnością nie chciał, żeby tak się stało, ale na zblokowane hamulce to się już nic nie poradzi.
Alonso po Alonsemu :P Raikkonen... jakby momentami nie ogarniał, ale trzeba dać temu czas.
Brawo dla całego podium. Dla Rosberga, dla Mr Smile i dla młodego Duńczyka :) Takie podium zdecydowanie mi odpowiada (no może zamiast Rosberga mógłby być Alonso).
I jakoś nieszczególnie się cieszyłem z awarii Vettela... wolałbym, żeby jeździł po tyłach, bo nie ogarnia bolidu :evil: A na podium zdecydowanie Riccardo wygląda lepiej od palucha.
I Williams... gigantyczny potencjał, oby choć jeden kierowca z tego zespołu powalczył o tytuł :)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez rangiz N mar 16, 2014 9:05  Re: GP Australii 2014

Aż żal Williamsa, mogli być nawet liderem i punktować gdzieś w granicach McLarena, a tutaj podwójny pech. Ciekawie było mniej więcej do zjazdu SC, później standardowa stypa, nie wiem czym tak na końcu się Polsat podniecał.
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Europejczyk N mar 16, 2014 9:06  Re: GP Australii 2014

Mi strasznie szkoda Massy, liczyłem na wysokie miejsce a tu taki klops... :-( Bottas świetnie odrobił pozycję po tym oderwanym kole :warrior:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Michal2_F1 N mar 16, 2014 9:08  Re: GP Australii 2014

Ale to Ferrari jest mało konkurencyjne :/ Podobno jakiś problem z silnikiem Alonso miał, ale Kimas latał po poboczach. Jestem bardzo niezadowolony. Jeszcze Mercedes prawie pół minuty przed resztą. Williams ma fantastyczne tempo wyścigowe, dzięki Bottasowi coś się działo w tym wyścigu. Brawo Dan i Kevin.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez baron N mar 16, 2014 9:09  Re: GP Australii 2014

Kobayashi :x . Wyścig fajny, szkoda, że Felipe odpadł już po 1 zakręcie, byłyby punkty dla 2 Williamsów. Bottas znakomicie, pomijając ten błąd, byłby tuż za podium.

Rosberg genialny wyścig, jechał w zupełnie innej lidze, Mclaren znakomicie, Daniel również świetna, bezbłędna jazda. Ferrari jakoś bez błysku, Hamilton i Vettel pech, ale ktoś musiał mieć tą awarię, co ciekawe już na początku wyścigu. Słabo Sauber i naturalnie Lotus.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez bartoszcze N mar 16, 2014 9:10  Re: GP Australii 2014

A Chilton śrubuje rekord ukończonych wyścigów od debiutu.. ;)

Gratulacje dla Ricciardo za start - zbierał się wolno, ale genialnie wybrał jazdę po prostej, wszyscy w koło tańczyli, Magnussen mało nie wyleciał w tym szalonym ataku, a Daniel chlast, i utrzymał drugie.

Sam wyścig... bardzo stabilny, żeby nie harce Bottasa to byłoby w zasadzie nudno (nie licząc pierwszych okrążeń), ciśnienie najbardziej podnosił duet komentatorski (a jak masz dziecko obok to nawet zakląć nie wypada).
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez xdomino996 N mar 16, 2014 9:10  Re: GP Australii 2014

rangiz napisał(a):Aż żal Williamsa, mogli być nawet liderem i punktować gdzieś w granicach McLarena, a tutaj podwójny pech.

Pech przyciągnął Bottasa do bandy? Po prostu jego błąd, pech to jest jak nagle jedna cewka zapłonowa przestaje działać.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez SirKamil N mar 16, 2014 9:11  Re: GP Australii 2014

Magnussen ma talent i poukładane w głowie. Bardzo się cieszę widząc go na podium. Jeśli ogląda się go w F1 równie dobrze, jak w FR3.5 to dużo mówi. Dan to już rutyniarz, ale nadal bardzo młody. Poza tym Bottas, Kwiat :dobrze: Zmiana warty, zmiana warty panowie kierowcy. Czekam na Vandoorne, Frijnsa i kolejnych z mojej listy. Takie wyścigi jak ten przecierają im drogę.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Europejczyk N mar 16, 2014 9:15  Re: GP Australii 2014

@xdomino996

Dlaczego postawiłeś Marussie na samym końcu ? Chilton chociaż dojechał do mety...
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Następna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron