Przed GP Malezji 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SkaTeR Cz mar 27, 2014 17:51  Przed GP Malezji 2014

Obrazek
Pełna nazwa: Petronas Malaysian Grand Prix

Lokalizacja: Sepang, Malezja
Długość toru: 5,543 km
Liczba okrążeń: 56
Pełny dystans: 310,408 km

Jak wiadomo w Malezji pogoda potrafi czasem negatywnie zaskoczyć. Obawiam się, że będziemy mieli powtórkę z 2009, o ile nie gorzej. Prognozy są wręcz fatalne. Duże szanse w deszczu ma moim zdaniem Williams i McLaren. Jednak na sucho duże szanse na zwycięstwo ma Hamilton oraz Rosberg.
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez rzeznik Cz mar 27, 2014 18:03  Re: Przed GP Malezji 2014

Duże szanse w deszczu ma moim zdaniem Williams

Massa i Bottas mają całkiem odmienne zdanie na ten temat.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez xdomino996 Cz mar 27, 2014 18:05  Re: Przed GP Malezji 2014

Ja (i pewnie kilku jeszcze użytkowników) po tym co widziałem na Q w Australii, twierdzę podobnie. Mercedes w każdych warunkach jest faworytem. Na deszczu zagrozić mu może RB i McL, a na suchym? Awaria, tylko i wyłącznie.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez MPOWER Cz mar 27, 2014 18:07  Re: Przed GP Malezji 2014

rzeznik napisał(a):
Duże szanse w deszczu ma moim zdaniem Williams

Massa i Bottas mają całkiem odmienne zdanie na ten temat.

Niech zgadnę :P W deszczu większe szanse na pewno widzi Bottas ;)

Konferencja prasowa
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez step07 Cz mar 27, 2014 18:40  Re: Przed GP Malezji 2014

http://www.yr.no/place/Malaysia/Selango ... l_Circuit/
Prognoza pogody dla toru Sepang z bardzo fajnej norweskiej stronki. Ma padać ale czy będzie tak jak w 2009 roku? Pamiętam ulewę sprzed 2 lat i wyścig przerwany na ponad godzinę. Potem fantastyczna jazda Alonso i pogoń Pereza. To był wyścig wg mnie najciekawszy w Malezji na przestrzeni kilku ostatnich lat.
Co do szans to chyba trudno się nie zgodzić, że faworytem nr 1 jest Mercedes. Tylko tym razem liczę na bezawaryjność bolidu oznaczonego nr 44 i zwycięstwo tego pana. Kto może zagrozić srebrnym strzałom? Jeśli będzie sucho to myślę, że głównie Williams. W Australii mieli, a właściwie miał Bottas świetne tempo wyścigowe. Po przebiciu opony przebijał się z 16 pozycji i wyprzedzał jako jeden z nielicznych na Albert Park. Gdyby nie błąd i uderzenie w bandę stanąłby na podium. Ciekawe jak poradzi sobie Massa? Miło by było zobaczyć go w wyścigu przed Alonso, taki mały rewanż za ostatnie sezony ;) Na mokro obaj kierowcy Williamsa mieli problemy w Australii tak więc jestem ciekawy czy w razie ewentualnego deszczu będą potrafili być tak samo konkurencyjni jak na suchym.
Ponadto silny będzie Red Bull. Jeśli nie będą mieli większych problemów to Vettel powinien wrócić do walki. Poza tym powalczą wg mnie McLaren i Ferrari. Ci ostatni to taka trochę niewiadoma. Już nie umiem się doczekać jutrzejszych treningów. Trzeba nastawić budzik na 5tą :)
step07
 
Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 17:16

Postprzez rzeznik Cz mar 27, 2014 19:07  Re: Przed GP Malezji 2014

Niech zgadnę :P W deszczu większe szanse na pewno widzi Bottas ;)

Źle mnie zrozumiałeś.
Massa:
„Suche Q1 poszło nam dobrze."
„Normalne warunki są dla nas korzystniejsze."
„W deszczu nie było łatwo prowadzić bolidu, miałem ogromne problemy ze stabilnością tylnej osi."
„Po prostu brakuje nam docisku z tyłu. Wiemy o tym i próbujemy poprawić."
Bottas:
„Zdaje się, że czym bardziej sucho, tym lepiej dla nas. Ale musimy to naprawić, bo przecież będzie więcej deszczowych grand prix."
„Tył bolidu reaguje żywiołowo i więcej przyczepności na torze nam pomaga."
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Simi Cz mar 27, 2014 23:46  Re: Przed GP Malezji 2014

Deszczowe warunki=dodatkowe emocje. Mam ogromną nadzieję, że nie będzie powtórki z 2009. Deszcz jest ok, pod warunkiem że nie ma go za dużo. Jeśli miałbym typować faworytów, to na swojej liście zapisałbym Mercedesa, Red Bulla, McLarena i Williamsa. W deszczu przewaga Merca będzie mniejsza i czuję, że świetnie może to wykorzystać Red Bull, bądź McLaren. W przypadku suchego wyścigu, należy się przygotować na moc Williamsa. Treningi na pewno pokażą nam parę spraw, jestem strasznie ciekaw jak spisze się silnik Hamiltona. Mam nadzieję, że zespół wyciągnie odpowiednie wnioski i Hamilton nie będzie musiał zmagać się z kolejnymi problemami z jednostką napędową.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez idylla Pt mar 28, 2014 8:54  Re: Przed GP Malezji 2014

Jeśli wyniki 2 treningu są miarodajne to ciekawa czasówka się zapowiada, pierwsza siódemka mieści się w 0,4s i oby tak pozostało. Mam nadzieję , że nie będzie lać ani podczas kwalifikacji ani wyścigu.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez bartoszcze Pt mar 28, 2014 9:13  Re: Przed GP Malezji 2014

Wie ktoś ile okrążeń Grosjeana w FP2 było mierzonych?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Lukas Pt mar 28, 2014 9:17  Re: Przed GP Malezji 2014

„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Semai Pt mar 28, 2014 9:26  Re: Przed GP Malezji 2014

Lotus dalej szaleństwo z ilościa przejechanych lapów. Maldonado będzie obrażać team juzteraz czy dopiero po kolejnym GP ?
Mundo will go where he pleases!
Avatar użytkownika
Semai
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 7:10

Postprzez Kazik Pt mar 28, 2014 9:38  Re: Przed GP Malezji 2014

Abstrahując od wyników osiąganych podczas tych dwóch sesji, które jakiś obraz dają to jest coś co zwraca uwagę w Malezji. Czy zauważyliście, że F1 w TV jest głośniejsza na Sepangu? (i to wyraźnie głośniejsza). :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez chmiel Pt mar 28, 2014 9:40  Re: Przed GP Malezji 2014

Zmiany w jednostkach napędowych:
A new CE for MAS/ERI/KOB
A new ES for MAS/KOB
A new CE PSU for VET
A new MGU-K, MGU-H, TC and ICE for MAL

Gdzie: CE - elektronika sterująca, ES - magazyn energii, MGU-K - generator energii kintetycznej, MGU-H - generator energii cieplnej, TC - turbosprężarka, ICE - silnik.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Saruto Pt mar 28, 2014 9:46  Re: Przed GP Malezji 2014

Kazik napisał(a):Czy zauważyliście, że F1 w TV jest głośniejsza na Sepangu? (i to wyraźnie głośniejsza). :)

Widocznie im kazali podkręcić dźwięk :P a tak na serio to nie kumam podejścia - siedzę na kanapie i narzekam na dźwięk F1 : :o przecież i tak ten dźwięk jest zniekształcony w przekazie. Byłem na kilku wyścigach i powiem szczerze, że to jest nawet męczący dźwięk.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik Pt mar 28, 2014 9:51  Re: Przed GP Malezji 2014

Saruto napisał(a):
Kazik napisał(a):Czy zauważyliście, że F1 w TV jest głośniejsza na Sepangu? (i to wyraźnie głośniejsza). :)

Widocznie im kazali podkręcić dźwięk :P

Bernie był w paddoku i coś na ten temat mówił na Sky ale było tak głośno, że nie usłyszałem. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Następna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron