Przed GP Malezji 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez uqad So mar 29, 2014 12:31  Re: Przed GP Malezji 2014

katinka napisał(a):A jego imię 44 :twisted: To chyba z jakiegoś filmu wziął Andrzej, tylko tam było coś chyba "a jego imię 666" :P


:???:

Jak już to z Mickiewicza.
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Postprzez Endrju Szopen So mar 29, 2014 12:32  Odp: Re: Przed GP Malezji 2014

katinka napisał(a):. A jego imię 44 :twisted: To chyba z jakiegoś filmu wziął Andrzej, tylko tam było coś chyba "a jego imię 666" :P


No tutaj przydaje się wiedza o literaturze polskiej, bo nie, nie jest to chyba raczej z filmu ;-)

Hamilton i Vettel na mokrym w sprawnych samochodach musieli pozamiatac. Po raz kolejny jednak mamy Williamsy w kwalifikacjach nie tam, gdzie teoretycznie powinny się znajdować...
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez RdQ_ So mar 29, 2014 12:34  Re: Przed GP Malezji 2014

Voodoo napisał(a):Jeśli ktoś jeszcze tego nie widział, to dowód, że swego czasu dało się jeździć w deszczu bez TC :wink:


Może kiedyś jednak aerodynamika działała na deszczu? :detektyw:
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez uqad So mar 29, 2014 12:58  Re: Przed GP Malezji 2014

Tymczasem Bottas przesunięty o trzy miejsca do tyłu na starcie za blokowanie Ricciardo w Q2 (źr. Autosport).
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Postprzez katinka So mar 29, 2014 13:17  Re: Przed GP Malezji 2014

No tutaj przydaje się wiedza o literaturze polskiej, bo nie, nie jest to chyba raczej z filmu

Ups, trochę wstyd, no tak przyznaję się zapomniałam całkiem o tym cytacie. Pewno zasługuję na spalenie na stosie co najmniej? :grin: Nie lubię Mickiewicza, a zwłaszcza Dziadów. Tak czy inaczej taki cytat był też w jakimś filmie i to nie polskim, bo rzadko takie oglądam, stąd pamiętam, tylko liczba inna, więc koniec tematu.

Jeśli ktoś jeszcze tego nie widział, to dowód, że swego czasu dało się jeździć w deszczu bez TC

Fajny filmik i jak widać kiedyś w F1 było można. Wiadomo, że każdy sezon w F1 jest inny, a zwłaszcza te dawne, inne bolidy, aerodynamika, opony, jazda w deszczu nigdy nie jest łatwa. Ale wielu fanom chodzi chyba teraz o samo podejście do ścigania w deszczu ludków z FIA i obecnych kierowców. Właściwie co sezon mają udoskonalane opony deszczowe, a czasem nawet nie chcą wypróbować, co mnie zawsze dziwi, bo w wyścigach moto jednak to robią.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Simi So mar 29, 2014 13:25  Re: Przed GP Malezji 2014

@MPOWER
No wiesz, po Australii sytuacja wyglądała bardzo średnio. Zresztą myślę, że na razie też to P4 Nando nie daje powodów do jakiejś nadmiernej ekscytacji, ponieważ wiemy jak to jest w deszczu. Na suchym sytuacja może się przedstawiać inaczej. Choć oczywiście, jestem bardzo zadowolony ze świetnego występu Alonso, oby jutro ugrał jak najwięcej, ale chyba trudno celować w podium. Znając jednak Nando, wszystko jest możliwe ;)

Jeśli chodzi o incydent Alonso-Kvyat, prędzej skłaniałbym się ku temu, że winę za ten incydent ponosi mój ulubieniec, choć nie sądzę, aby kara sięnależala - on mógł po prostu nie widzieć Daniła w lusterkach. Zatem wolę nie "ogłaszać" winnego, bo warunki mogły grać tu dużą rolę.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez bartoszcze So mar 29, 2014 14:11  Re: Przed GP Malezji 2014

swego czasu dało się jeździć w deszczu bez TC


A jakie były czasy okrążeń w tamtym deszczu?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Duif So mar 29, 2014 14:24  Re: Przed GP Malezji 2014

RdQ_ napisał(a):Może kiedyś jednak aerodynamika działała na deszczu? :detektyw:


Pierwsze primo: aerodynamika wtedy była jeszcze dość uboga.
Drugie primo: jest sam na torze
Trzecie primo: dużo mniejsza moc, dużo mniejszy moment obrotowy
Czwarte primo: Deszcz już nie pada na filmie - jest tylko mokro na torze, ale widoczność dobra. Dziś mieliśmy przykład bardzo ograniczonej widoczności z Alonso w roli głównej.
Piąte primo: W skokach też dawniej latano przy kilkunastu metrach na sekundę. Tyle, że wtedy rekord świata wynosił 100m.
Szóste primo: Poczytajcie i pooglądajcie sobie trochę na czym polega jazda dzisiejszym bolidem po mokrym.

Jak można porównać jazdę bolidem sprzed trzydziestu kilku lat do dzisiejszej jazdy po mokrym. Luuuudzie.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez RdQ_ So mar 29, 2014 14:47  Re: Przed GP Malezji 2014

Duif, ja się zgadzam z Tobą, że wypuszczanie kierowców podczas tej ulewy nie mogło dojść do skutku, bo było niebezpieczne. Ale IMO, kwalifikacje można było rozpocząć dobre 10 minut wcześniej. Po to chyba robią te opony na deszcz.
Kurka wodna, kiedyś oglądałem wyścig Formuły Renault 3.5 (chyba na Nurburgringu) i z nieba spadła masa wody a jakoś młodziki jechały. A w F1 mam wrażenie, że zaraz Button powie, że nigdy nie widział gorszych warunków i wywieszają czerwone flagi/przekładają sesje.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez barti_kakti So mar 29, 2014 14:55  Re: Przed GP Malezji 2014

Do czego to doszło, że nawet Hamilton narzekał na warunki :D Jak dla mnie jest to koleś z największymi jajami, który totalnie nie kalkuluje, jeździ najbardziej widowiskowo, a tu dzisiaj płacz na warunki.
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez Kendzior So mar 29, 2014 14:59  Re: Przed GP Malezji 2014

W F1 w grę wchodzą potężne pieniądze więc każdy team dba o zawodnika, który ze sponsoringu pompuje kasę w zespół :). Więc jeśli wypuścili by w taką ulewę bolidy na tor i doszło by do wypadku, poważnego bo nie mówię tu o śmiertelnym to wtedy spłynęła by na sędziów i Eclestone'a ogromna krytyka, że po wypadku np. kontuzja wyklucza zawodnika z dalszej walki w sezonie i skończyło by się buntem zespołów i w sądzie a dodatkowo pewnie poleciały by głowy i kary pieniężne:). A co do opon deszczowych to z pewnością nie nadążały by odbierać takiej ilości wody z toru jaka była na Sepang a było jej sporo plus widoczność równa zeru :)
"Oczywiście są momenty, kiedy zastanawiasz się jak długo można to robić, ponieważ są inne aspekty tego stylu życia, które nie są miłe. Jednak ja po prostu kocham wygrywać” - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
Kendzior
 
Dołączył(a): So mar 29, 2014 10:16

Postprzez Darondi So mar 29, 2014 14:59  Re: Przed GP Malezji 2014

Duif napisał(a):
RdQ_ napisał(a):Może kiedyś jednak aerodynamika działała na deszczu? :detektyw:

Jak można porównać jazdę bolidem sprzed trzydziestu kilku lat do dzisiejszej jazdy po mokrym. Luuuudzie.


Normalnie. Bolidy sprzed trzydziestu kilku lat ciężko było opanować na suchym, a co dopiero na mokro - a przynajmniej tak przypuszczam. Przypuszczam również, że dzisiejsze bolidy nie są najtrudniejszymi do opanowania pojazdami w historii i w związku z tym mogliby próbować jeździć w ciężkich warunkach.
I z jednej strony piszesz, że podczas wolnej jazdy aerodynamika nie działa, z drugiej strony piszesz, że w latach '70, '80, aerodynamiki prawie nie było - co jest prawie równoznaczne - a Pan na filmiku nadal jedzie...
Ja jestem zdania, że zaczynają przeginać z przerywaniem sesji z powodu deszczów, ale wszystko w tej F1 zaczyna być ultra bezpieczne, tanie i ekologiczne więc czy takie pisanie cokolwiek zmieni?
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez Duif So mar 29, 2014 16:09  Re: Przed GP Malezji 2014

RdQ_, no i teraz się zgadzamy. 10 minut wcześniej byłoby ok. Podejrzewam jednak, że chodziło o to, że prognozy były niezbyt pozytywne i bali się że rozpoczną a nie dokończą nawet Q1.

Darondi. Bolidy sprzed 30 lat nie były aż tak tragiczne w prowadzeniu. Przede wszystkim były WOLNIEJSZE. Słowo klucz - wolniejsze.
Dzisiejsza F1 ma tak rozbudowaną aerodynamikę do której samochód jest przystosowany, że za wolna jazda powoduje praktycznie brak przyczepności. W starszych bolidach tej aero nie było, przyczepność była głównie mechaniczna, co nie dawało takich efektów ubocznych jak teraz.

Przy dzisiejszych silnikach i momencie obrotowym nie ma szans na rywalizację w gorszych warunkach niż te podczas których były rozgrywane Q2 i Q3.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez xdomino996 So mar 29, 2014 16:20  Re: Przed GP Malezji 2014

@up no nie wiem, patrząc na Mercedesa, za bardzo im te warunki nie przeszkadzały, a Hamilton z Rosbergiem jechali po prostu jak po sznurku. Caterham i Marussia (może Sauber i Williams) na większym deszczu by przepadli, ale reszta by jeszcze pewnie mogła pokonać tor w tempie 2:05
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez barti_kakti So mar 29, 2014 16:20  Re: Przed GP Malezji 2014

Ogólnie Red Bull jest już tuż tuż. Podoba mi się to - pokazuje potencjał inżyniersko-technologiczny tej ekipy. Co prawda na chwilę obecną Mercedes jest dalej poza zasięgiem, ale zakładając, że tam kierowcy mogą sobie nawzajem odbierać punkty, sądzę, że Sebastian włączy się do walki o majstra w drugiej połowie sezonu.
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron