GP Malezji 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Arnulf Śr kwi 02, 2014 19:59  Re: GP Malezji 2014

paymey852 napisał(a): zaraz zaczniecie mówić że oszczędzanie paliwa to najwspanialsze podczas wyścigu.


Ale któż to paliwo tak zajadle oszczędza? Co jak co ale w GP Malezji widać było, że gadanie o snujących się po torze bolidach, odpuszczaniu gazu w połowie prostej i oszczędzaniu wszystkiego co się da łącznie z uszami osób znajdujących się na trybunach to... bzdura.

jans21 napisał(a):No i te teksty w rodzaju: pracownik olał pracodawcę - przecież to nie jest stosunek pracy jaki znamy z życia


Oczywiście, że jest to taki sam stosunek pracy jaki znamy z życia. To, że z towarzystwem kamer i wielkich pieniędzy niczego nie zmienia. Kierowcy zawierają kontrakty z zespołami, czyli są ich pracownikami, a zespoły - pracodawcą. Massa nie posłuchał polecenia zespołowego - zignorował tym samym polecenie przełożonego.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez F1Fan2014 Śr kwi 02, 2014 20:03  Re: GP Malezji 2014

Uwaga, ogłaszam rozejm do 23 listopada 2014. Tego dnia dowiemy się jak duże znaczenie będą miały te 2 punkty, jeśli w ogóle będą jakieś miały.
F1Fan2014
 
Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 19:06

Postprzez Anderis Śr kwi 02, 2014 20:23  Re: GP Malezji 2014

paymey852 napisał(a):mam dosyć tej dyskusj

To się z niej wycofaj.

paymey852 napisał(a):zaraz zaczniecie mówić że oszczędzanie paliwa to najwspanialsze podczas wyścigu.

Padłem. :-D I co jeszcze powiemy?

paymey852 napisał(a):co to wyścig po kasę?

Akurat w F1, jak w mało którym sporcie, istnieje korelacja pomiędzy tym, ile pieniędzy zespół ma do dyspozycji, a jak jest konkurencyjny. Poza tym każdy sport na najwyższym poziomie jest w dużej mierze wyścigiem po kasę.

paymey852 napisał(a):bo nie po to oglądam wyścigi aby pod koniec roku podniecać się kto najwięcej kasy zarobił.

Nikt Ci się nie każde podniecać tym kto ile kasy zarobił. Ale powinno do Ciebie dotrzeć, że to nie jest ważne po co Ty oglądasz F1, co chciałbyś w niej widzieć itp. Ważne jest jak ona funkcjonuje. A funkcjonuje tak, że zespół zatrudnia kierowcę, m. in. za pieniądze, które zarabia za pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Kierowca jest pracownikiem zespołu, a nie jego dyrygentem. Z reguły kierowca więcej zawdzięcza zespołowi, niż na odwrót. Poza tym, o ile zawodnik nie zamierza pożegnać się z ekipą w ciągu najbliższych tygodni albo miesięcy, to dla własnego dobra powinien on się starać, żeby zespołowi wiodło się jak najlepiej od strony finansowej, bo to przekłada się na to, jak konkurencyjny będzie zespół w bliższej i dalszej przyszłości. No i jak pokazała przeszłość, kierowcę dużo łatwiej zastąpić od zespołu.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Indy Śr kwi 02, 2014 20:41  Re: GP Malezji 2014

paymey852 myślę że koledzy wyżej pomogli Ci dostrzec czym charakteryzuje się tak zwany sport zawodowy a ja jeszcze odniosę się do tego:

Argumenty Williamsa są słabe a Massa miał jaja aby to powiedzieć


Mam nadzieję że Massa miał równie wielkie jaja podczas negocjacji z Williamsem i powiedział im, że zastrzega sobie prawo do olania zespołu gdy będzie mu się wydawało, że jego wiedza na temat tego co należy robić będzie większa niż wiedza całego zespołu strategów i że zignoruje priorytety zespołu jeśli miałyby one kosztować go punkty. Podejście "moja racja jest najmojsza" może sprawdzało się w gimnazjum i w liceum ale z pewnością nie w sytuacji gdy dostajesz polecenie od pracodawcy.

Uwaga, ogłaszam rozejm do 23 listopada 2014. Tego dnia dowiemy się jak duże znaczenie będą miały te 2 punkty, jeśli w ogóle będą jakieś miały.


Bzdurne podejście. Jak założysz restauracje i kupisz gaśnice, to decyzja o jej zakupie nie będzie ani trochę głupsza tylko dlatego, że przez lata działania lokalu będzie sobie tylko stać w pogotowiu. Williams działa w warunkach niepewności i należy o tym pamiętać oceniając ich a nie zgrywać mędrca 7 miesięcy później bo 2 pkt okażą się mieć znaczenie lub nie.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez paymey852 Śr kwi 02, 2014 21:04  Re: GP Malezji 2014

Podam przykład jak można zacytować fragment czyjejś wypowiedzi i zrobić z tego temat dnia
Anderis napisał(a):. Ale powinno do Ciebie dotrzeć, że to nie jest ważne po co Ty oglądasz F1

i tutaj mogę poruszyć milion inny tematów.
Wybraliście fragmenty moich emocjonalnych wypowiedzi a kilkukrotnie pisałem że Massa zrobił źle ale jako zwykły prosty kibic rozumiem czemu on twierdzi że robił coś dla siebie i zespołu.
Tutaj jest cały czas jedno i to samo liczy się tylko zespół, jak by pierwszy raz w historii F1 ktoś powiedział nie.
Nie tracę więcej waszego czasu, przepraszam. Bawcie się dalej.
paymey852
 
Dołączył(a): Wt kwi 21, 2009 15:03

Postprzez chmiel Śr kwi 02, 2014 22:53  Re: GP Malezji 2014

Transkrypcja TR. Co ciekawe, aż 3 razy inżynier wyścigowy Massy powtarzał mu, aby przepuścił Bottasa, a potem zrobił to jeszcze ktoś inny z zespołu. Tutaj nie stwierdzono, kto dokładnie, ale gdzieś natknąłem się, że był to Rod Nelson.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Gie Cz kwi 03, 2014 8:51  Re: GP Malezji 2014

Skoro jest transkrypcja to czy mógłby ktoś porównać (jeśli ktoś ma pod ręką wyścig) z jakim opóźnieniem pojawiało się TR w tv? Jedno okrążenie, więcej? Bo raczej na bieżąco tego nie puszczają.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Anderis Cz kwi 03, 2014 10:55  Re: GP Malezji 2014

Opóźnienie było nie większe, niż kilkadziesiąt sekund. Co prawda nie mam wyścigu "pod ręką", ale youtube nie boli. :evil:

EDIT: a jednak nie. Ta transkrypcja nie podaje na którym okrążeniu rzeczywiście odbyła się rozmowa. Widać, że Bottas mówi, że "mogę go dorwać na następnym okrążeniu" w trakcie ostatniego okrążenia wyścigu. To chyba nie ma sensu, nie? :-D
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez paymey852 Cz kwi 03, 2014 11:43  Re: GP Malezji 2014

Anderis napisał(a):Opóźnienie było nie większe, niż kilkadziesiąt sekund. Co prawda nie mam wyścigu "pod ręką", ale youtube nie boli. :evil:

EDIT: a jednak nie. Ta transkrypcja nie podaje na którym okrążeniu rzeczywiście odbyła się rozmowa. Widać, że Bottas mówi, że "mogę go dorwać na następnym okrążeniu" w trakcie ostatniego okrążenia wyścigu. To chyba nie ma sensu, nie? :-D

Hamilton
Bottas +1:25,537
paymey852
 
Dołączył(a): Wt kwi 21, 2009 15:03

Postprzez katinka Cz kwi 03, 2014 16:12  Re: GP Malezji 2014

Podejście "moja racja jest najmojsza" może sprawdzało się w gimnazjum i w liceum ale z pewnością nie w sytuacji gdy dostajesz polecenie od pracodawcy.

No ciekawe, bo się składa, że nie wszyscy ze świata F1 potępiają Massę i nie każdy patrzy tylko okiem pracodawcy. Chociażby Stirling Moss, który dużo wie w tym temacie, a i z gimnazjalistą nie ma chyba nic wspólnego? Akurat Filipowi nie powinno się zarzucać, że nie myśli o dobru zespołu, bo robił to przez ostatnie 4 czy 5 lat praktycznie bez narzekania, w przeciwieństwie do kilku innych płaczków nr 2. Team orders pomimo, że jest w F1 od dawna, to zawsze chyba będzie kontrowersyjny, dla mnie to w ogóle jest coś co z pasją, ściganiem i walką na torze ma guzik wspólnego, co najwyżej z kasą.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez rzeznik Cz kwi 03, 2014 16:33  Re: GP Malezji 2014

Chociażby Stirling Moss, który dużo wie w tym temacie

Gdyby nie miał w kontrakcie zapisu o tym, że nie musi stosować się do poleceń zespołowych, to postąpiłby jak Massa. A czy Massa miał to zapisane w kontrakcie, tego pewnie się nie dowiemy.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez hejter Cz kwi 03, 2014 18:37  Re: GP Malezji 2014

katinka napisał(a):No ciekawe, bo się składa, że nie wszyscy ze świata F1 potępiają Massę i nie każdy patrzy tylko okiem pracodawcy.

Taki Bottas np. dostał TO zaraz na początku wyścigu, żeby broń Boże nie wyprzedzać Massy. To też jest równie kontrowersyjne, a jednak nikt się tym nie przejmuje. Za to mamy 7 czy 8 stronę lamentów nad "pokrzywdzonym" Massą. Dla mnie to z igły widły. Zgadzam się, że sam tekst "is faster than you" moze nie był zbyt przemyślany, ale z drugiej strony w przeciwieństwie do tego z Fernando, Bottas na prawdę jechał szybciej. Jak inaczej mieli powiedzieć, że Bottas jest szybszy od Massy? :D Może "Felipe, You are slower than Valtteri" :D
Avatar użytkownika
hejter
 
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 17:58
Lokalizacja: nieznana

Postprzez Indy Cz kwi 03, 2014 19:21  Re: GP Malezji 2014

katinka napisał(a):
Podejście "moja racja jest najmojsza" może sprawdzało się w gimnazjum i w liceum ale z pewnością nie w sytuacji gdy dostajesz polecenie od pracodawcy.

No ciekawe, bo się składa, że nie wszyscy ze świata F1 potępiają Massę i nie każdy patrzy tylko okiem pracodawcy. Chociażby Stirling Moss, który dużo wie w tym temacie, a i z gimnazjalistą nie ma chyba nic wspólnego? Akurat Filipowi nie powinno się zarzucać, że nie myśli o dobru zespołu, bo robił to przez ostatnie 4 czy 5 lat praktycznie bez narzekania, w przeciwieństwie do kilku innych płaczków nr 2. Team orders pomimo, że jest w F1 od dawna, to zawsze chyba będzie kontrowersyjny, dla mnie to w ogóle jest coś co z pasją, ściganiem i walką na torze ma guzik wspólnego, co najwyżej z kasą.


Nie wiem co tam Moss mówił, jeśli powiedział "od interesu zespołu wyżej cenie sobie 2 punkty i własne ego" to ma moim zdaniem infantylne podejście do całej sprawy. Poza tym ja patrzyłem przecież na tą sprawę okiem Massy: pisałem że jeśli miał zamiar olewać zespół to powinien tą informację przekazać już podczas pierwszych rozmów o możliwości zatrudnienia.

To że ileś tam lat Massa zachowywał się tak jak powinien miałoby komuś odebrać prawo do krytyki, w sytuacji gdy zachował się nieprofesjonalnie?

Jedynym skutecznym lekarstwem na team orders byłaby chyba jedynie możliwość wystawiania przez zespoły tylko jednego kierowcy w wyścigu. Sprawa raczej nierealna więc niewiele w kwestii team orders nam zostaje poza zaakceptowaniem obecnego stanu rzeczy.

Jak inaczej mieli powiedzieć, że Bottas jest szybszy od Massy? :D Może "Felipe, You are slower than Valtteri" :D


Sposób przekazania team order był akurat dość głupi, mogli powiedzieć coś w stylu "daj się wyprzedzić Bottasowi".
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jans21 Pt kwi 04, 2014 9:17  Re: GP Malezji 2014

hejter napisał(a):
katinka napisał(a):No ciekawe, bo się składa, że nie wszyscy ze świata F1 potępiają Massę i nie każdy patrzy tylko okiem pracodawcy.

Taki Bottas np. dostał TO zaraz na początku wyścigu, żeby broń Boże nie wyprzedzać Massy. To też jest równie kontrowersyjne, a jednak nikt się tym nie przejmuje. Za to mamy 7 czy 8 stronę lamentów nad "pokrzywdzonym" Massą. Dla mnie to z igły widły. Zgadzam się, że sam tekst "is faster than you" moze nie był zbyt przemyślany, ale z drugiej strony w przeciwieństwie do tego z Fernando, Bottas na prawdę jechał szybciej. Jak inaczej mieli powiedzieć, że Bottas jest szybszy od Massy? :D Może "Felipe, You are slower than Valtteri" :D

Po pierwsze to nie było klasyczne TO tylko TO w formie reprymendy po tym jak jego bolid zetknął się z tyłem bolidu kolegi z zespołu, a po drugie to takie klasyczne TO w rodzaju przepuść kolegę bo jest szybszy i jest szansa na większe punkty dla zespołu jest zwyczajnie bez najmniejszego sensu na tak wczesnym etapie wyścigu kiedy jeszcze bardzo trudno przewidzieć jak się dalej potoczy sytuacja na torze. Dla mnie jako zwolennika czystego ścigania wszystko jest OK, a że miłośnicy klasyfikacji zespołów uważają inaczej to już ich problem.
jans21
 
Dołączył(a): Pn wrz 03, 2012 10:51

Postprzez Duif Pt kwi 04, 2014 9:20  Re: GP Malezji 2014

Bottas i na koncu dostał TO, żeby nie podejmować ryzyka i nie brać się za wyprzedzanie Massy. Posłuchał? Tak. Massa posłuchał? Nie. Proste jak dwa razy dwa.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron