Przed GP Bahrajnu 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Anderis So kwi 05, 2014 22:56  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

To mógłby być fantastyczny sezon, gdyby nie było Mercedesa. Chociaż mam wrażenie, że Red Bull niedługo ucieknie wszystkim jako wyraźny numer 2.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez barti_kakti So kwi 05, 2014 23:07  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

To wówczas byłby wyraźnym numerem 1 :D
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez Anderis So kwi 05, 2014 23:38  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Stąd też napisałem "chociaż".
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez barti_kakti So kwi 05, 2014 23:56  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

E tam, niektórzy pewnie by tego chcieli (po części może i ja).

Dominacja Mercedesa jest o tyle lepsza, że tutaj można liczyć w ramach tej dominacji na pojedynek dwóch kierowców tej stajni pomiędzy sobą (porównywalne umiejętności, brak jasnego i/lub jawnego faworyzowania któregoś). Czyli dominacja stajni nie jest tożsama z dominacją jednego zawodnika, na co w Red Bullu nie było ostatnio szans (może poza 2010).
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez MPOWER N kwi 06, 2014 2:44  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

rolnik sam w dolinie napisał(a):
bohdi napisał(a):
No jakoś tego na ST nie widać :wink:
Czasy poszczególnych sektorów S1 S2 S3
ALO - Q3 - 239 260 282
Kimi - Q3 - 242 262 285


W jakiej to jest jednostce czasu?
Jeśli już to to prędkość na Speed Trapie i jak widać Kimi osiągał większe. Więc chyba jednak widać.

Nie do końca. Bo to zależy też od przełożeń skrzyni biegów.

chmiel napisał(a):To było widać od razu po pierwszym "szybkim" kółku Alonso w Q3, a kolejne tylko to potwierdziło. Był wyraźnie wolniejszy niż w Q2, a cała reszta w stosunku do Q2 poprawiła swoje czasy. I to dużo, bo średnio o ok. 0,4-0,5 sekundy. Jedynie Magnussen poprawił się mniej znacząco - o 0,2s. Gołym okiem widać, że coś było nie tak z autem.

Też nie do końca. Możliwe, że popełnił błędy i nie potrafił do złożyć kółka.
Chyba jedynym kierowcą, który poprawia swoje czasy regularnie w Q1 Q2 i Q3 jest Vettel. Już nie raz widziałem sytuację, czy to w przypadku Raikkonena, Hamiltona czy nawet Alonso (kwalifikacje jak przegrał z Massą), że w Q3 nie potrafili złożyć dobrze kółka i mieli czasy gorsze niż w Q2.
Tym bardziej, że Pat Fry nawet nie wspomniał o usterce w bolidzie Fernando
Kwalifikacje były skomplikowane dla obu kierowców i Kimi pojechał dobre kółko, potwierdzając poprawę jaką wykonaliśmy, podczas gdy z Fernando nie wycisnęliśmy maksimum potencjału.

Ale mniejsza z tym. Zobaczymy tempo w wyścigu.

chmiel napisał(a):A skąd w ogóle ten cytat? Bo sam nigdzie się nie natknąłem.


Z Blogu Leo Turrini
http://blog.quotidiano.net/turrini/2014 ... accontare/
Team radio F1.

'L'unica cosa che mi interessa sapere è questa. dove si trova il salvatore della patria, che vantaggio ho su di lui?'
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez ExiooPL N kwi 06, 2014 9:47  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Ostatnia informacja o Vergne (wylądował w szpitalu po Australii) jest naprawdę wstrząsająca. Ci ciężcy kierowcy teraz muszą się przymusowo odchudzać byle być szybszymi. Do tego Sutil jedzie tutaj z pustym bidonem. Powinni powiększyć tą maksymalną wagę o kilka kilogramów.

Co do kwalifikacji to bardzo ciekawe, podobały mi się pomimo, że TOP10 typowałem podobnie. Jedyne co mnie zaskoczyło to Hulkenberg oraz Vettel.
Avatar użytkownika
ExiooPL
 
Dołączył(a): Pn mar 14, 2011 18:58
Lokalizacja: Bytom
GG: 0000000

Postprzez rvs N kwi 06, 2014 10:49  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Może to przypadek, ale zarówno Sutil i Vergne nie za bardzo sobie radzą z samochodami/partnerami... Ja odbieram to jako wymówkę ("przez wagę tracę 0,4 s")... Jasne, że są obaj ciężsi od zespołowych partnerów, ale coś jest na rzeczy. Dlaczego Vergne nie powiedział o tym w Malezji? Myślę, że gdy pokonał Kwiata, to nie musiał szukać wymówek... Tu przegrał, więc zaczął mówić/wymyślać... Może to wszystko jest prawdą, ale pamiętajmy, że oni rzadko mówią prawdę...
rvs
 
Dołączył(a): So cze 06, 2009 14:58
GG: 3176048

Postprzez chmiel N kwi 06, 2014 12:29  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

A ja myślę, że skoro w ostatnich latach było kilka przypadków, kiedy wyżsi kierowcy przesadnie się odchudzali, aby zyskać na szybkości (jak choćby najbliższy nam Polakom - Kubica, który wyglądał swego czasu prawie jak zombie), to jest coś na rzeczy. Nie wiem, czy kosztuje to 0,1s czy może 0,4s, ale coś tam kosztuje i powinno się moim zdaniem dążyć do tego, aby to minimalizować.

Chociaż nie ukrywam, że na moją opinię wpływ może mieć fakt, że sam jestem raczej względnie wysoki i zdecydowaną większość kierowców przewyższałbym o głowę, więc w tej sprawie sympatyzuję po prostu z wyższymi kierowcami. ;)

MPOWER napisał(a):Też nie do końca. Możliwe, że popełnił błędy i nie potrafił do złożyć kółka.

No tak, racja. Tyle że wtedy raczej nie byłoby podobnej straty w każdym sektorze na obu mierzonych okrążeniach. Któryś sektor byłby lepszy, któryś wyraźnie gorszy. A tutaj było widać, że Hiszpan po prostu nie jest w stanie pojechać tak szybko jak w Q2, nawet mimo mniejszej ilości paliwa w baku i polepszających się warunków. Także mogły to być bardzo liczne błędy w obu przejazdach, ale jednak bardziej prawdopodobne w tym przypadku wydawały się jakieś problemy z autem. W każdym razie, qual to już historia.

MPOWER napisał(a):Leo Turrini

Pierwsze słyszę. :-P
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Admx N kwi 06, 2014 12:48  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

z fb
Mechanics working on Kimi's car. Apparently there is a gearbox issue. More details shortly



aktualizacja :

Power Unit problems for Kimi Raikkonen, not gearbox. We'll keep you updated as soon as we get more info.
(Pitlanetalk)


akt2:

Ferrari have removed the power unit from Kimi's car for checks. Race is in 3 hours so plenty of time to fix
(pitlanetalk)
Ostatnio edytowano N kwi 06, 2014 13:11 przez Admx, łącznie edytowano 3 razy
Admx
 
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 17:08

Postprzez MPOWER N kwi 06, 2014 12:52  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Admx napisał(a):z fb
Mechanics working on Kimi's car. Apparently there is a gearbox issue. More details shortly

No i standard....
https://twitter.com/ferran_figufer/stat ... 20/photo/1

Alonso już grzebał w bolidzie Kimiego :-P
Ostatnio edytowano N kwi 06, 2014 13:52 przez MPOWER, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Reikai N kwi 06, 2014 13:10  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Mam nadzieje,że nic poważnego,bo liczę dziś na podium :)

Edit:Bez lipy ;) So apparently they already reassembled the car. Must have been a few electronic glitches. Kimi good to race.

Były jakieś kłopoty z elektroniką.Kimi na wyścig będzie gotowy.
Reikai
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 14:47

Postprzez MPOWER N kwi 06, 2014 13:53  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Reikai napisał(a):
Edit:Bez lipy ;) So apparently they already reassembled the car. Must have been a few electronic glitches. Kimi good to race.

Były jakieś kłopoty z elektroniką.Kimi na wyścig będzie gotowy.


Dokładnie. Jakieś problemy z zasilaczem(?)
Ferrari have removed the power unit from Kimi's car for checks. Race is in 3 hours so plenty of time to fix


Ufff :)
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez bartoszcze N kwi 06, 2014 14:21  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Power unit to jednostka napędowa :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Gołąb N kwi 06, 2014 15:01  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

bartoszcze napisał(a):Power unit to jednostka napędowa :)


http://www.racecar-engineering.com/articles/f1/2014-f1-the-power-unit-explained/
Avatar użytkownika
Gołąb
 
Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 8:37

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron