Przed GP Bahrajnu 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Reikai So kwi 05, 2014 17:22  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Spokojnie z tym gloryfikowaniem Kimiego,bo gdyby Hulk nie zepsuł swojego okrążenia w Q2 to Kimi nawet nie wszedłby do Q3 :P.Za to racja,że w Q3 pojechał świetnie,Alonso znowu w Q3 gorzej pojechał niż w Q2.
Reikai
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 14:47

Postprzez barti_kakti So kwi 05, 2014 17:23  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Co sądzicie o kierowcach Mercedesa? Ja myślę, że zakulisowo jest wielkie parcie aby majstem był Hamilton, ale przed kurtyną oczywiście będą mówić o braku team-orders i faworyzowania kogokolwiek. Ciekaw jestem jak w tym odnajdzie się Rosberg, który jest bardzo niedocenianym kierowcą.
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez Angulo So kwi 05, 2014 17:34  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

pojedynek o P3 między Bottasem, Perezem, Raikkonenem a Buttonem (może Massa się wmiesza), "szarża" Alonso, który z pewnością będzie chciał odrobić i dostać się do pierwszej piątki, a może i podium (kto wie :-D ), no i ciekawy pojedynek między kierowcami Red Bulla, bo choć dzieli ich Hulk i Kwiat, to jeśli dojdzie do bezpośredniej konfrontacji... może dojść do historycznych wydarzeń :)

Taa, jasne. Co wyścig mówi się w podobnym tonie, a potem jedyne akcje to wyprzedzanie w boksach, które jest mega przewidywalne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Damos So kwi 05, 2014 17:47  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

barti_kakti napisał(a):Co sądzicie o kierowcach Mercedesa? Ja myślę, że zakulisowo jest wielkie parcie aby majstem był Hamilton, ale przed kurtyną oczywiście będą mówić o braku team-orders
Masz jakieś podstawy do takiego myślenia? Dlaczego zespół wiszący na finansowym sznurku trzymanym przez niemieckiego producenta samochodów, używający silnika z tej samej smyczy, zarządzany w większości przez Niemców/Austriaków miałby sabotować niemieckiego kierowcę na rzecz Brytyjczyka? Można wymyślić coś lepszego niż zwycięstwo Niemca aby zachęcić Niemców do sięgnięcia głębiej do kieszeni?
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez katinka So kwi 05, 2014 17:48  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Ta pierwsza dziesiątka trochę nie po mojej myśli, ale może jutro na mecie kolejność w każdym zespole się odwróci. Szkoda tego błędu Lewisa, ale się dymiły te gumy. Szansa na PP była, ale jutro za to liczę na ostra walkę na starcie. Oby tylko LH dobrze wystartował, bo w tym sezonie jak na razie starty ma takie sobie. Ciekawe co tam przydarzyło się Hulkenbergowi, że nie wszedł do Q3, ale w sumie cieszę się, że niedoceniany Checo pokazał swoją szybkość. Trochę duża ta przewaga Merca, z jednej dominacji na drugą, nie fajnie.

Ja myślę, że zakulisowo jest wielkie parcie aby majstem był Hamilton, ale przed kurtyną oczywiście będą mówić o braku team-orders i faworyzowania kogokolwiek

A skąd taki Twój wniosek, bo co? Jakby tak patrzeć, to Rosberg jest Niemcem, a nie Hamilton. A to faworyzowanie Hamiltona już jest, czy dopiero nastąpi? Bo jak na razie, to kierowcy Merca są blisko siebie.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez barti_kakti So kwi 05, 2014 18:11  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Damos napisał(a):Masz jakieś podstawy do takiego myślenia? Dlaczego (4) zespół wiszący na finansowym sznurku trzymanym przez niemieckiego producenta samochodów (1), używający silnika z tej samej smyczy, zarządzany w większości przez Niemców/Austriaków (2) miałby sabotować niemieckiego kierowcę na rzecz Brytyjczyka? Można wymyślić coś lepszego niż zwycięstwo Niemca aby zachęcić Niemców do sięgnięcia głębiej do kieszeni? (3)


Ad. 1 - Międzynarodowy kapitał takiego kalibru w dzisiejszym świecie nie kieruje się takimi sentymentalno-anachronicznymi względami jak narodowość. Pieniądz nie ma narodowości (nawet jeśli Niemcy statystycznie dalej stanowią gro klientów). Również w sporcie taki podział już wg. mnie nie istnieje (chociażby reprezentacja Niemiec w piłce nożnej).

Ad. 2 - Silnik to może i nadal wytwór w dużym stopniu niemieckich inżynierów, ale nawet sama siedziba zespołu powinna Ci coś powiedzieć odnośnie stosunków co do sentymentu narodowościowego (argument ten dobrze koreluje z #1)

Ad. 3 - Tak, można - dając im nową gwiazdę w taki sposób by Ci uwierzyli, że jest ona ich własną. Hamilton bardzo dobrze pasuje do tego szablonu. Dodatkowo uzupełnienie odpowiedzi tego pytania znajduje się w #1.

Ad. 4 - Celowo zostawiłem sobie ten wycinek na koniec, bo będzie świetnym spięciem w klamrę wszystkiego co poprzedzono. W świetle ponadnarodowych interesów takiej marki jak Mercedes, sądzę, że sukces Hamiltona będzie lepszym magnesem, lepszym katalizatorem globalnego wizerunku marki. Zważcie, że legendami praktycznie każdej dyscypliny sportowej jest murzyn: boks - Muhammad Ali, koszykówka - Michael Jordan, golf - Tiger Woods, piłka nożna - Pele. Myślę, że ludzie którzy na prawdę podejmują decyzję (a broń boże nie jest to niejaki Dieter) nie są na tyle ignoranccy by tego nie wiedzieć.
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez bartoszcze So kwi 05, 2014 18:18  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

W świetle ponadnarodowych interesów takiej marki jak Mercedes


Mimo wszystko Mercedes przede wszystkim patrzy przede wszystkim własnego rynku. Najlepszym dowodem jest to, kto był poprzednikiem Hamiltona w fotelu...
Lewisa promował Ross, ale decyzje i pieniądze koniec końców płyną ze Stuttgartu.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez idylla So kwi 05, 2014 18:23  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Pytanie zasadnicze, czemu na tym etapie sezonu mając z palcem w ....... sekundową przewagę nad resztą ekip , zarządzający zespołem mieliby stosować team orders, faworyzując jednego z kierowców?
Ostatnio edytowano So kwi 05, 2014 18:42 przez idylla, łącznie edytowano 1 raz
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Fate So kwi 05, 2014 18:35  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Ludzie już tak mają, że zawsze doszukają się wszędzie teorii spiskowych.
Avatar użytkownika
Fate
 
Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 10:52

Postprzez Wojtek So kwi 05, 2014 18:40  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

barti_kakti napisał(a):Ad. 1 - Międzynarodowy kapitał takiego kalibru w dzisiejszym świecie nie kieruje się takimi sentymentalno-anachronicznymi względami jak narodowość. Pieniądz nie ma narodowości (nawet jeśli Niemcy statystycznie dalej stanowią gro klientów). Również w sporcie taki podział już wg. mnie nie istnieje (chociażby reprezentacja Niemiec w piłce nożnej).


Kapitał ma narodowość i to większą niż Ci się wydaje. Gdyby było inaczej to ani tesco, ani france telecom, ani cała masa innych firm inwestujących w Naszym kraju nie wysysała by z niego każdej możliwej złotówki. Tesco nie wiele kupuje od polskich producentów zadowalając za to swoich brytyjskich kontrahentów, a ft każe sobie płacić horrendalne kwoty za korzystanie ze znaku towarowego.
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 3:32

Postprzez Duif So kwi 05, 2014 18:44  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

idylla napisał(a):Pytanie zasadnicze, czemu na tym etapie sezonu mając z palcem w ....... sekundową przewagę nad resztą ekip , zarządzający zespołem mieliby stosować team orders, faworyzując jednego z kierowców?


Po to, żeby jeden drugiemu nie zabierał punktów, które mogą okazać się cenne, gdy któryś z zespołów do nich doskoczy.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez idylla So kwi 05, 2014 18:49  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Skoro tak jest jak mówisz to czekam że ROS wygra już do końca wszystko bo prowadzi na dzień dzisiejszy, więc chyba już zespół nie będzie mu zabierać tych "brakujących" punktów w końcówce sezonu :wink: .
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Duif So kwi 05, 2014 18:52  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Nie mówię, że stosują. Mówię, dlaczego by mogli stosować ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Indy So kwi 05, 2014 19:01  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Doszukiwać się team orders w Mercedesie mogą tylko ludzie z gatunku tych, którzy gdy nie ma powodu do marudzenia muszą go sobie wymyślić. Są jakieś powody do stawiania takich hipotez poza wybująłą wyobraźnią?
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MPOWER So kwi 05, 2014 19:07  Re: Przed GP Bahrajnu 2014

Reikai napisał(a):Spokojnie z tym gloryfikowaniem Kimiego,bo gdyby Hulk nie zepsuł swojego okrążenia w Q2 to Kimi nawet nie wszedłby do Q3 :P.Za to racja,że w Q3 pojechał świetnie,Alonso znowu w Q3 gorzej pojechał niż w Q2.

Sam się właśnie zastanawiam co się stało z Ferdynandem bo w Q3 zepsuł dwa kółka. Może problemy z bolidem?

Reikai napisał(a):MPOWER Dosłownie tłumacząc to Alonso powiedział troche ostrzej.''Gdzie jest ten zbawiciel Raikkonen i jaką mam nad nim przewage?''
Chociaż już zdążyłem przeczytać,że troche zostało to przeinaczone przez media.

Specjalnie napisałem Raikkonen aby "nie bawić" się w te epitety.
Co do zmyślania dziennikarzy to już znamy. W Malezji przekręcili słowa (zwłaszcza polscy dziennikarze) i napisali po kwalifikacjach, że Alonso wykręcił czas w Q3 z uszkodzonym bolidem (źle skręcał w prawo a lewo w ogóle nie mogłem skręcać - tak powiedział Alonso). Tylko, że tak powiedział po zderzeniu z Kwiatem a nie po kwalifikacjach.

A to hasło - kto wie? W każdej plotce jest ziarno prawdy. W końcu wszyscy mówili, że Alonso będzie prowadził grę psychologiczną. Nie tak dawno się wypowiadał Alonso oficjalnie, że nie są tam gdzie powinni być ale najważniejsze, że Raikkonen jest za nim.
Takie o to z innego źródła
Kimi Raikkonen and Fernando Alonso have both been supporting the company line – working for the good of the team, they are mere employees and they will work hard in regards improving the Ferrari – and yet reports reach us from our Italian friends about a sarcastic radio message from Alonso during FP3.
The only thing that I really want to know is this, where is the saviour of the homeland, what advantage do I have over him?

Ale koniec tego pitolenia :)

Ciekawe kwalifikacje ze względu na walkę od pozycji 3 w dół. Bardzo ładnie Bottas.
Nie wiem jak Kimi, bo nadal do końca bolid nie jest taki jaki by chciał. Dostał jakieś poprawki ale jeszcze nie skonfigurował bolidu z nimi (po części sam sobie winien, bo wczoraj uszkodził podłogę i nie zrobił zakładanych kilometrów). A w Q2 był problem z hamulcami i nie działały prawidłowo.

Pieczar napisał(a):U Kimiego cały czas widać tendencję zwyżkową. Liczę na dobry weekend i pokonanie Alonso jutro :)

Też na to liczę ;) I na dobre punkty Bottasa ;)

Kimi po kwalifikacjach
http://www.espn.co.uk/f1/motorsport/story/152741.html
Ostatnio edytowano So kwi 05, 2014 19:21 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości