GP Bahrajnu 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez idylla N kwi 06, 2014 19:47  Re: GP Bahrajnu 2014

Naprawdę bardzo dobry wyścig, pomimo innej ligi w której podróżowali HAM z ROS( przepiękne pojedynki na starcie, pod koniec pierwszego stintu i po restarcie), rewelacyjne FI, dobry występ RBR ( brawa dla RIC), trochę zawodu przy Williamsie(widać było że strasznie szybko zżera im opony), szkoda trochę McLarenów(ale tempo też nie było rewelacyjne), kompletna klapa na ten moment w SF. Co do MAL szkoda gadać, choć nie rozumiem karania w ten sposób kierowców , skoro dostał DT to czemu ma być -5 na starcie w Chinach, podobnie zresztą z RIC w przypadku Malezji? Poza tym jeśli już jakoś zakwalifikować wykroczenia to wypuszczenie RIC ze stanowiska z niedokręconym kołem skończyło się -10, a wjechanie w innego zawodnika zupełnie beż pomyślunku -5?
Oby więcej takich pojedynków w przyszłych GP i to zarówno w obrębie jednego teamu jak i w odniesieniu do wszystkich ekip.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez bartoszcze N kwi 06, 2014 19:52  Re: GP Bahrajnu 2014

Rocquelin to Vettel: Let Daniel go through, please, Daniel is quicker.


To było w początkowej fazie, po restarcie już takich tekstów nie było, a walka między redbullami była jeszcze ładniejsza.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez katinka N kwi 06, 2014 19:56  Re: GP Bahrajnu 2014

Wyścig super, prawdziwe ściganie. Ciekawe na ile to dzięki układowi toru Sakhir na którym zawsze było sporo walki i wyprzedzeń, a na ile może dzięki jakiejś zmianie w tym sezonie, ale wszystko jedno, nie marudzę, było super. Jedynie co, to już wiem, że od dźwięku silnika V6 turbo wolę tamten stary dudniący V8. Nie wiem, czy to wina transmisji z netu, ale mam wrażenie, że te nowe jednostki czasem brzmią jak suszarka do włosów u fryzjera :P
Walki Lewisa i Rosberga cudo, jak te z początku w F1, bez szczypania i kalkulowania. Myślałam, że jajo zniosę po tym SC, ale Hamilton nie dał odebrać sobie zwycięstwa i to na twardszych gumach, no i nie było żadnego TO co najważniejsze! :) Również kierowcy Williamsa, SFI i RBR pokazali ikrę, nawet Ricciardo, świetne ściganie, powalczyli chłopaki :dobrze: No i wielkie gratki dla Sergio, wykorzystał na torze wszystko co mógł, walczył i okazał się sprytniejszy od też bardzo dobrze jadącego Hulka i Massy, zasłużone P3 i czekam na kolejne rewelacyjne wyścigi utalentowanego meksykańskiego kierowcy. Szkoda Gutierreza, ale dobrze, że z nim ok. Całkiem miał dobry wyścig, a Sutil w tym sezonie przy nim, to wygląda już w ogóle na przeciętnego kierowcę i w dodatku marudnego. W sumie szkoda trochę też Maldonado, bo znowu się zacznie jazda. Ciekawe, czy ta kolizja to tylko jego błąd, czy może coś było z bolidem nie tak, bo wydawało mi się, że jechał tak jakoś dziwnie na wprost, nawet nie skręcał.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez TommyYse N kwi 06, 2014 19:58  Re: GP Bahrajnu 2014

barti_kakti napisał(a):I w tegorocznym Bahrajnie wcale nie było dramatu pod względem różnicy szybkości. Czas PP minimalnie wolniejszy, a w FL różnica już praktycznie żadna. A jakie są jeszcze rezerwy w wydobyciu mocy z tych konstrukcji.



Bo nowe autka są super szybkie na prostych, których w Bahrajnie troszku jest ;) W Barcelonie pewnie będzie całkiem spora różnica, ciekawe jak w Monako czy na Hungaro.

Wyścig rewelka! :D Tylko Maki i Ferki załamują :/ W obu McLarenach padły sprzęgła.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez PawelPob N kwi 06, 2014 20:01  Re: GP Bahrajnu 2014

Moja mama jaak uslyszala to stwierdziła,że bolidy silniki V6 brzmią jak stado krów. Myślała,że oglądam transmisję z wypasu :lol: :lol:
Już był w ogródku, już witał się z gąską :)
STANOWCZE "NIET" DLA SIEROTEK W FORMULE 1
PawelPob
 
Dołączył(a): N paź 23, 2011 15:28

Postprzez bartoszcze N kwi 06, 2014 20:05  Re: GP Bahrajnu 2014

Stop&Go, punkty karne i obniżenie pozycji na starcie to jakby nie patrzeć już potrójne karanie.


Nie żebym chciał Pastora bronić (zwłaszcza w porównaniu z sankcjami dla Ricciardo za Malezję), ale jak tak czytam przepis art. 16.3 regulaminu, to mam wrażenie, że sędziowie mogli wlepić tylko jedną z przewidzianych tam kar (punktu to osobna bajka) - czyli albo stop&go, albo cofnięcie na starcie (nie żeby to robiło różnicę). W odróżnieniu, przepis art. 23.12.c, którym trafiono Daniela, przewiduje wyraźnie nałożenie dwóch kar (jeśli samochód jedzie dalej).

Tak sobie tylko głośno myślę.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez xdomino996 N kwi 06, 2014 20:14  Re: GP Bahrajnu 2014

Najlepsze czasy wyścigu teoretycznie nic nie mówią, ale panowie zobaczcie to...
1 Nico Rosberg Mercedes 1:37.020
2 Lewis Hamilton Mercedes 1:37.108
3 Nico Hulkenberg Force India-Mercedes 1:38.785

O dziwo najbardziej może szokować 9 miejsce:

9 Romain Grosjean Lotus-Renault 1:39.443

Rozumiem dominacja, ale to już jest przesada :( (niech mają chociaż poniżej 1s na okrążenie.)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez rzeznik N kwi 06, 2014 20:15  Re: GP Bahrajnu 2014

To bezapelacyjnie wina Maldonado, ale potrójna kara to zdecydowanie za dużo. Dobra, trzy punkty są może okej, ale skoro odbył już karę w wyścigu, to dlaczego zostanie cofnięty jeszcze w następnym?
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Mexi N kwi 06, 2014 20:22  Re: GP Bahrajnu 2014

Rzeczywiście, szokuje to 9 miejsce Groszka. Ale w drugiej połowie wyścigu miał tempo porównywalne z tymi przed sobą. Dziś Mercedesy były spokojnie o 1.5-2.0 s szybsze od reszty, gdyby nie SC i ich walka pod koniec pierwszego stintu, kto wie czy Perez nie byłby blisko okrążenia straty.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez cichy N kwi 06, 2014 21:16  Re: GP Bahrajnu 2014

:arrow: http://www.dailymotion.com/video/x1maow ... -ros_sport Rosberg vs Hamilton
:arrow: http://www.dailymotion.com/video/x1mapb ... -ant_sport Analiza - Sergio, Mercedesy, Pastory i inne :) (2:50 dla zwolenników teorii Grzegorza i P. Andrzeja ;) )
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Michal2_F1 N kwi 06, 2014 21:22  Re: GP Bahrajnu 2014

rzeznik napisał(a):
wcale Seb nie puścił go jak ktoś twierdzi tylko walczył z całych sił


Ricciardo: We're losing time like this.
Rennie: Understood.
Rocquelin to Vettel: Let Daniel go through, please, Daniel is quicker.


Mam na myśli końcówkę.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Anderis N kwi 06, 2014 21:56  Re: GP Bahrajnu 2014

Pieczar napisał(a):A tak swoją drogą ciekaw jestem jak długo jeszcze Rosberg będzie pomijany przy wymienianiu najlepszych kierowców obecnej F1. Hamilton miał go pokonać i pokazać jego miejsce w stawce a jak narazie nic takiego nie ma miejsca. Rosberg nie jest może efektownie jeżdżącym kierowcą, ale jest za to bardzo efektywny. Regularnie punktuje, a i dzisiaj pokazał że też ma jaja. Przyznam się, że sam nigdy nie traktowałem go jako top F1, ale to co pokazywał jeszcze w czasach z Schumacherem, a szczególnie jego jazda od 2 sezonów spowodowała, że zdecydowanie zmieniłem zdanie na jego temat.

Ja już dawno zwracałem uwagę, że Nico został bezpodstawnie zaszufladkowany jako kierowca średnio-niezły.

Ale akurat jestem rozczarowany tym, że nie poradził sobie dzisiaj z Hamiltonem. Jak chce zostać WDC to takie okazje musi wykorzystywać. Był dziś troszkę szybszy od Lewisa, w dodatku SC bardziej mu pomógł, a nie przeszkodził. Chyba trochę za bardzo bał się spowodowania kolizji w T4. No i ten przegrany start, który wszystko skomplikował. Lewis był dziś lepszy, bardziej pewny siebie podczas walki koło w koło i Nico nie potrafił wykorzystać swojej niewielkiej przewagi w szybkości. To nie rokuje zbyt dobrze na pozostałe wyścigi. No ale sytuacja jest taka, że o wyniku tego pojedynku może równie dobrze zadecydować niezawodność- szczególnie w ostatnim wyścigu sezonu.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Mexi N kwi 06, 2014 22:19  Re: GP Bahrajnu 2014

Tak jak pisałem wcześniej, takich bratobójczych walk w Mercedesie może być w tym sezonie więcej, bo na chwilę obecną panowie wiedzą, że to między nimi rozegra się walka o WDC. Dlatego też, jeżeli Nico chce iść w ślady ojca, musi takie sytuacje wykorzystywać. Póki co, 2:1 dla Hamiltona - zapewne byłoby 3:0 gdyby nie problemy techniczne w Australii. Jego też typuję w ostatecznym rozrachunku na mistrza.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Duif N kwi 06, 2014 22:36  Re: GP Bahrajnu 2014

Co do McLarena... Magnussen się totalnie zawieruszył poza 10-tką. Natomiast Button jechał bardzo dobry wyścig... dopóki zespół nie postanowił przeciągać jego pierwszego zjazdu. Później się posypała strategia. Jenson tracił sporo czasu na wyprzedzaniach, głównie Ferrari. Pierwszy stint był za długi o jakieś 4 kółka.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 N kwi 06, 2014 22:51  Re: GP Bahrajnu 2014

Przecież Button był piąty w czasie SC więc aż tak dużo nie stracił, jedynie pozycję na rzecz Hulkenberga w czasie pierwszych pitstopów. Domyślam się, że od restartu miał problemy bo spadał mocno.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron