GP Bahrajnu 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartoszcze N kwi 06, 2014 18:09  Re: GP Bahrajnu 2014

Patrząc na tempo Williamsa po SC to ja się dziwię gdzie ktoś ich widział na podium.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Damos N kwi 06, 2014 18:09  Re: GP Bahrajnu 2014

Nie było by emocji? Kolego...
Świetna, twarda a jednak dość czysta walka Hamiltona i Rosberga. Zarówno na samym początku jak i w środku oraz w ramach deseru - na koniec wyścigu. Emocjonująca walka Force India oraz Williamsów. Świetna jazda Ricciardo, który po raz kolejny pokazał, że Vettel nie jest najlepszym kierowcą, którego nie można pokonać.
Były emocje do samego końca, było prawdziwe ściganie koło w koło, zakręt w zakręt - bez kolizji (vide Vettel vs Webber), były dramatyczne zwroty akcji (rolka + safety car) i "słabsi" byli przed "mocniejszymi" (Ricciardo vs Vettel, Force India vs Red Bull, Bottas vs Alonso). Czego więcej chcieć? :D
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Van_Helsing N kwi 06, 2014 18:10  Re: GP Bahrajnu 2014

Wspaniały wyścig :D . Dawno nie widziałem tyle akcji na torze. Świetna walka pomiędzy Mercami o prowadzenie, za nimi również bardzo dużo się działo :) . Co do Pastora, mam nadzieję, że skończy się na kilku punktach karnych. Aż mnie zmroziło jak zobaczyłem obracający się w powietrzu bolid Gutierreza. Wyglądało to jak jakiś manewr z gier o F1.
Ostatnio edytowano N kwi 06, 2014 19:53 przez Van_Helsing, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Postprzez Shaitan N kwi 06, 2014 18:14  Re: GP Bahrajnu 2014

chmiel napisał(a):+5 na starcie w GP Chin i 3 pkt karne dla Maldonado.

Coś niezrozumiałego dla mnie. Nie karze się 2 razy za to samo przewinienie... Totalny idiotyzm... :źle:
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Mexi N kwi 06, 2014 18:15  Re: GP Bahrajnu 2014

Wyścig jeden z najlepszych w ostatnim czasie :) Brawa dla Mercedesa, w takiej formie to powinni łatwo pobić rekordy Red Bulla z ostatnich lat (choć Vettel mógł bić rekordy indywidualne, tutaj będzie ciężej, gdyż obaj kierowcy są bliżsi w umiejętnościach). Bardzo dobry duet, bardzo dobry silnik i bardzo dobre nadwozie skutkują przewagą 1.5s na okrążeniu, na ostatnich 10ciu - ponad 24s. Gdyby chcieli to zdublowaliby większość kierowców. Wyścig świetny także z uwagi na dużo walk wewnątrzzespołowych, każda w miarę czysta.

Wielki plus dla Ricciardo, nie wiem tylko czy on jest taki mocny czy Vettel taki słaby ;) Niemniej, oczekuję emocjonującej walki, byleby tylko Helmut jej nie ukrócił. Plusy dla FI, Williamsa (choć ci przegrali na SC).

I na tym moje zachwyty się kończą ;). Długie proste ukazały przewagę silników Mercedesa nad silnikami Ferrari a te niewielką przewagę nad silnikami Renault. Zeszłoroczne plotki o różnicy mocy nawet 100KM nie musiały być przesadzone. W tej chwili miła odmiana po dominacji Red Bulla, ale za kilka wyścigów pewnie także będziemy jej mieli dość. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie zamrożenia rozwoju silników bez wyrównania szans, strach pomyśleć, co by się działo na Monzy. Liczę, że inni zbliżą się osiągami do tego silnika, ale czy dorównają? Będzie ciężko. Na chwilę obecną zapowiada się dominacja jak z 1988. Gdyby zamiast Rosberga był jakiś ogórek, Hamilton prawdopodobnie miałby łatwą (choć długą) drogę do pobicia rekordów Vettela i jego RBR.

Maldonado - co on tam chciał zrobić? Tak to nawet w rfactorze się nie wyprzedza.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Alladyn N kwi 06, 2014 18:16  Re: GP Bahrajnu 2014

Cholera człowiek jednego wyścigu nie obejrzał i akurat był ciekawy ech... Można prosić o linka gdzie można by było obejrzeć wyścig :)
"Może kiedyś odwiedzimy podobne miejsce i dla odmiany nie wystrzelamy miejscowych."-Sweetwater (Battlefield Bad Company 2)
Avatar użytkownika
Alladyn
 
Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 11:16
Lokalizacja: Valencja

Postprzez f1kruku N kwi 06, 2014 18:19  Re: GP Bahrajnu 2014

Maldonado vs Gutierrez

Obrazek
Sprawdź moje autografy :) http://www.f1collection.com/
oraz daj lajka :p - https://www.facebook.com/f1collection
Avatar użytkownika
f1kruku
 
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 15:29
Lokalizacja: Brzeg
GG: 5430365

Postprzez Master N kwi 06, 2014 18:23  Re: GP Bahrajnu 2014

Maldonado pojechał jak amator. Ja nie wiem, jak można tak się zachować. O wiele ładniej zrobił to Bottas, który zahamował znacznie później od Raikkoena i odbił ładnie w lewo, wyjeżdżając poza tor, dzięki czemu uniknął kolizji.

Pastor pojechał tak, jakby Gutka tam nie było. Nie wiem na co liczył.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez barti_kakti N kwi 06, 2014 18:28  Re: GP Bahrajnu 2014

A takie pytanie - gdzie można mieć dostęp do transkrypcji radio wyścigu?
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez slipstream N kwi 06, 2014 18:32  

Co do występku Maldonado to nalezy miec na uwadze że on dodatkowo wyjezdzał z boksów. Niby już za linią wyjazdu, ale wciąż to Maldonao byl włączającym się do wyścigu a nie walczącym aby w ogóle uznawać to za incydent wyscigowy
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mati93 N kwi 06, 2014 18:33  Re: GP Bahrajnu 2014

Dobra, dawno nie komentowałem na forum, na ale mam ochotę to z siebie wydusić, jeśli nawet mnie zjedziecie.

Internet huczy, że było to jeden z najlepszych wyścigów jakie F1 widziała od parunastu lat, jaki on super, tyle się działo. To ja się pytam, co ja oglądałem przez te parę lat.
Okej, dużo wyprzedzania, nagły zwrot akcji z SC i dość spektakularny wypadek, były "nudniejsze" wyścigi, no cholera jasna czym tu się ekscytować? Tym że mamy identyczną sytuację jak rok temu? Tyle że zamiast RBR mamy Mercedesy, które uciekły od reszty stawki po 5 okr. na prawie 15 sekund.
Czym się ekscytować, tym że porobiły się tak duże różnice między zespołami, że jedyna walka na torze to walki bratobójcze?

Walka między Rosbergiem a Hamiltonem, była super, wyglądała tak jak trzeba, tyle że chcę oglądać takie walki między różnymi zespołami.

Może i za dużo wymagam, ale boli mnie to jak przez te parę lat F1 się zmieniła.
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez cwiek N kwi 06, 2014 18:35  Re: GP Bahrajnu 2014

No jasne, kiedyś to było tak super. A lata 2000-2008 to już w ogóle piękne czasy ;)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Europejczyk N kwi 06, 2014 18:36  Re: GP Bahrajnu 2014

Piękny wyścig, Piękna walka... Miód malina :) Warte odnotowania jest 2 miejsce FI w generalce ! Liczyłem na podium dla Massy, ale Pereza równie miło jest widzieć :)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez SPIDER N kwi 06, 2014 18:38  Re: GP Bahrajnu 2014

Mercedes stworzył sobie własną ligę i klasyfikację, w której ścigają się Hamilton i Rosberg. Żenujące dla innych zespołów jest to, jak szybciutko obydwa bolidy odjechały po restarcie.

Szkoda, że dzisiaj Rosberg nie wygrał. Piękna, czysta walka na początku i pod koniec mimo tego, że otrzymali polecenie z samej góry aby obydwa bolidy znalazły się na mecie. W Red Bullu taka walka pomiędzy Vettelem i Webberem nawet nie miała by prawa bytu.

Ferrari żenująco słabe.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Mati93 N kwi 06, 2014 18:38  Re: GP Bahrajnu 2014

cwiek napisał(a):No jasne, kiedyś to było tak super. A lata 2000-2008 to już w ogóle piękne czasy ;)



Ach cudna ironia :)

Wiesz, tylko tak się składa że przez większość, powtarzam WIĘKSZOŚĆ, nie wszystkie, było tak że jeden TEAM, nie dominował stawki totalnie tak jak ma to teraz miejsce od 2 lat.
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości