GP Hiszpanii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ice N maja 11, 2014 15:34  Re: GP Hiszpanii 2014

Simi możesz sobie krytykować to co mówi MPOWER, ale Prawda jest jednak taka, że gdyby Raikkonen jechał na takiej strategii co Alonso na 90% skończyłby przed nim. Alonso byłby trochę szybszy na twardych, ale raczej nie wyprzedziłby go skoro męczył się na miękkich i w dodatku sporo nowszych.
Strategia dla Raikkonena była po prostu głupia. W Ferrari chyba sobie zakodowali strategie Kimiego z Lotusa. To mogłoby wypalić, ale nie na tak twardych zestawach opon jakie były przyznane na Hiszpanię.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 15:35  Re: GP Hiszpanii 2014

@Simi - taka jest prawda. Alonso wygrał przez strategię, bo akurat w ten weekend Kimi był lepszy.
Wkurza mnie takie coś załatwiane w garażach.
Tak Ferrari będzie robić co wyścig, aby Alonso był wyżej?
Wystarczą znowu wypowiedzi Monte, który nadal stawia wyżej Alonso niż Raikkonena.
Sezon się dopiero zaczął i jak widać - kłamstwa Monte wychodzą - nie ma równych kierowców w Ferrari. Nr 1 to Alonso.

O moją frustrację się nie martw.
Jestem ciekaw, ilu by tutaj psioczyło, gdyby Alonso był na miejscu Raikkonena i to Kimi na końcu wyścigu był przed Ferdkiem. Oczywiście byłaby cisza :???: , i siedzielibyście cicho.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez kuba N maja 11, 2014 15:36  Re: GP Hiszpanii 2014

ice napisał(a):Alonso byłby trochę szybszy na twardych, ale raczej nie wyprzedziłby go skoro męczył się na miękkich i w dodatku sporo nowszych.

Nie męczył. Raczej kontrolował dokładnie to co się dzieje znając swoje tempo i tempo partnera. Co do reszty się zgodzę.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Simi N maja 11, 2014 15:40  Re: GP Hiszpanii 2014

@ice
Temu nie przeczę. Być może tak było, pewnie tak. Ale tempo mieli porównywalne, dojechali jeden za drugim. Jednym (np. ja) ta kolejność się podoba, inni (np. @MPOWER, Ty) woleliby odwrotną sytuację. Ale pisanie o "kraju Alonso" etc śmierdzi mi frustracją i szukaniem teorii spiskowych. Ja, zatwardziały przeciwnik Vettela nigdy nie pisałem o sabotowaniu Webbera itp i tego typu brak obiektywizmu po prostu mi ciąży. Tym bardziej u takiego użytkownika jak @MPOWER, którego szanuję i uważam za bardzo konkretnego gościa.

@MPOWER
Cóż, przynajmniej zachowalibyśmy (mówię za siebie) obiektywizm i nie pisalibyśmy o żadnych teoriach spiskowych.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez cichy N maja 11, 2014 15:52  Re: GP Hiszpanii 2014

Był to 4 z 5 wyścigów, który oglądałem z taką miną:

Obrazek

Przewaga z jaką MGP dyskwalifikuje stawkę jest oszałamiająca.
Korzystając z okazji pragnę pozdrowić krzykaczy, że dominacja RB zniszczyła ten sport :twisted:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 16:02  Re: GP Hiszpanii 2014

Simi napisał(a):@MPOWER
Cóż, przynajmniej zachowalibyśmy (mówię za siebie) obiektywizm i nie pisalibyśmy o żadnych teoriach spiskowych.

Na pewno! ;]
To wytłumacz mi co dziś chciał zyskać Ferrari? Do Bottasa mieli co najwyżej szansę a reszta przed nimi była szybsza.
Skoro Kimi jechał wyżej, dlaczego Finowi nie dali strategii aby był jeszcze wyżej?
Lepszą strategię dostał Alonso, a Kimi znowu dojechał na metę za Hiszpanem. Dzisiaj Fin zasłużenie powinien być przed nim.
Pisałem - tak samo robili z Massą. Jak Alonso na torze jechał za Massą, który jechał lepszym tempem niż Hiszpan, zaraz team coś wykombinował (oczywiście strategią) aby Felippe skończył za Hiszpanem.

Dlatego tłumaczę, że podobnie jak w Malezji nie pozwolili Rosbergowi wyprzedzić w zeszłym sezonie Hamiltona (chodziło o Petronas, który wyłożył kasę na Lewisa) tak pewnie ku radości kibiców hiszpańskich i szefa Santandera - wypchnęli Hiszpan wyżej. Polityka i nic więcej. Tu nie trzeba snuć teorii, to widać gołym okiem.
Ferrari dzisiaj wyżej i tak by nie dojechało. Wszyscy przed nimi byli lepsi/szybsi. Więc walczyli w sumie o "pietruszkę".
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Kazik N maja 11, 2014 16:03  Re: GP Hiszpanii 2014

cichy napisał(a):
Przewaga z jaką MGP dyskwalifikuje stawkę jest oszałamiająca.
Korzystając z okazji pragnę pozdrowić krzykaczy, że dominacja RB zniszczyła ten sport :twisted:

Różnica jest taka, że jak na razie mamy rywalizację dwóch kierowców (na razie).
To trochę atrakcyjniejsze niż dominacja jednego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez chmiel N maja 11, 2014 16:04  Re: GP Hiszpanii 2014

Może zacznę od tego: wg symulacji przed wyścigiem strategia na 2 postoje miała być szybsza niż na 3. I to właśnie 2 pity były celem. Także gadanie, że Ferrari specjalnie ustawiło tak strategię, aby Alonso skończył przed Kimim, jest trochę śmieszne.

A w ogóle najlepsze jest to, że kiedy w Bahrajnie Kimi jechał tuż za Alonso, ale dojechał za Hiszpanem, to fani Fina mówili, że wyścig na remis. Teraz, kiedy póki jechali na tej samej strategii, to Hiszpan był tuż za Kimim, komentarze brzmią: "Kimi był lepszy cały weekend". :twisted: Alonso jechał w wyścigu 1-2 sekundy za nim, nie pozwalając mu się oddalić, w qualu przegrał o 0,036s, a tutaj nastroje jakby Kimi zdemolował Ferdka. :-D

Teraz co do samego Kimiego, a nie jego niektórych fanów - Kimi był zbyt wolny, kiedy założył twardsze opony. Spokojnie mógł skończyć przed Alonso, gdyby odpowiednio wykorzystał strategię, jaką dostał. Tuż po założeniu świeżych opon powinien był zmniejszać stratę do Hiszpana, który miał przed sobą jeszcze jeden pit stop. Ale jeśli Raikkonen na oponach nowszych od Hiszpana o bodajże 8 kółek jechał wolniej i to niemało, to do kogo tu mieć pretensje? Tylko do siebie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Indy N maja 11, 2014 16:05  Re: GP Hiszpanii 2014

cichy też z taką miną oglądam wyścigi, ogólnie nie mam zwyczaju szczerzyć się do monitora ;)

Wyścig całkiem fajny, z jednej strony trochę nudnawy ale pojedynki w końcówce przykuły w fotel. Szkoda że Rosberg nie dał rady wygrać, świetnie jeździł Vettel, słabo McLaren, fajnie że Lotus włączył się do walki o punkty i że Perez podejmuje walke z Hulkenbergiem.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sycior N maja 11, 2014 16:06  Re: GP Hiszpanii 2014

Wole dominację Meśków niż RB. Po pierwsze jakaś odmiana. Po drugie nie cierpię Vettela i RB :P Fakt faktem, miażdżą ostro i póki co nikt im nie wydrze majstra. Rekord zwycięstw bolidu należy do McLarane MP4/4, czyżby miał pęknąć w tym sezonie? myślę ża tak ;p Póki co nie ma kto im zagrozić. Tak w ogóle uważam że powinni wywalić to GP z kalendarza, niby coś tam się działo, ale nadal to nie było to. Cóż następne czeka nas Monaco :D
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez Simi N maja 11, 2014 16:07  Re: GP Hiszpanii 2014

@MPOWER
O, kolega @chmiel wszystko pięknie napisał. Nie zamierzam się powtarzać.
Natomiast co do obiektywizmu - widzisz, akurat ja nie mam z tym problemu.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 16:12  Re: GP Hiszpanii 2014

A w ogóle najlepsze jest to, że kiedy w Bahrajnie Kimi jechał tuż za Alonso, ale dojechał za Hiszpanem, to fani Fina mówili, że wyścig na remis. Teraz, kiedy póki jechali na tej samej strategii, to Hiszpan był tuż za Kimim, komentarze brzmią: "Kimi był lepszy cały weekend".

Nie zgadzam się z tą wypowiedzią bo sobie dopisujesz.
Jak Kimi w Bahrajnie przegrał z Alonso - jechał podobnym tempem do Alonso ale to Alonso był lepszy. Nie było co się sprzeczać. Problem polegał na tym, że pisali tutaj, że Alonso dołożył albo zdecydowanie był lepszy niż Kimi.
O te słowa utworzył sie OT
Dzisiaj Kimi zasłużył na dojechanie przed Alonso.
Alonso jechał w wyścigu 1-2 sekundy za nim, nie pozwalając mu się oddalić, w qualu przegrał 0,036s, a tutaj nastroje jakby Kimi zdemolował Ferdka.

:D
Kimi we wszystkich Q miał większą przewagę. W Q2 Alonso fuksem wszedł do Q3, wyprzedzając Nico o setne tysięczne sekundy.
W Q3 Kimi popełnił kilka błędów, dlatego tylko wygrał o 0.036s.

I ta obiektywność. :D
Jak Alonso jedzie 1s przed Raikkonenem, to Alonso kontroluje wyścig.
Jak dzisiaj Kimi jedziesz przed Alonso - to oczywiście znowu to Alonso kontroluje :D

Dzisiaj to Kimi kontrolował Alonso a nie odwrotnie. Jak się za blisko zbliżył Ferdek Kimi przyśpieszał a nie odwrotnie.

Ale tak, Alonso w każdym wyścigu jest lepszy i w każdym wszystko kontroluje. Masse też zawsze kontrolował :)


Teraz co do samego Kimiego, a nie jego niektórych fanów - Kimi był zbyt wolny, kiedy założył twardsze opony. Spokojnie mógł skończyć przed Alonso, gdyby odpowiednio wykorzystał strategię, jaką dostał

Zbyt wolny?
Kimi miał na tych kapciach dojechać do mety. Lepiej je zajechać tak jak Alonso, który wiedział, że zjedzie na jeszcze jeden pit ;] To na pewno by wykorzystał strategię....

Kimi po wyścigu


Koniec OT
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez chmiel N maja 11, 2014 16:30  Re: GP Hiszpanii 2014

MPOWER napisał(a):Jak Kimi w Bahrajnie przegrał z Alonso - jechał podobnym tempem do Alonso ale to Alonso był lepszy. Nie było co się sprzeczać. Problem polegał na tym, że pisali tutaj, że Alonso dołożył albo zdecydowanie był lepszy niż Kimi.

MPOWER napisał(a):I ta obiektywność. :D
Jak Alonso jedzie 1s przed Raikkonenem, to Alonso kontroluje wyścig.
Jak dzisiaj Kimi jedziesz przed Alonso - to oczywiście znowu to Alonso kontroluje :D

MPOWER, proszę Cię. Przecież sam pisałem wtedy, że wyścig jak najbardziej na remis między kierowcami Ferrari. Nawet nie próbowałem forsować tezy, że Alonso był zdecydowanie lepszy. Dlatego też sugestii o braku obiektywizmu nawet nie będę brał na poważnie. Za to Ty wtedy walczyłeś o to, że Kimi pojechał na równi z Fernando, a teraz w analogicznej sytuacji twierdzisz, że to Kimi był lepszy, a nie że jechali na równi. To jest brak obiektywizmu.

MPOWER napisał(a):Zbyt wolny?
Kimi miał na tych kapciach dojechać do mety. Lepiej je zajechać tak jak Alonso, który wiedział, że zjedzie na jeszcze jeden pit ;] To na pewno by wykorzystał strategię....

Kimi miał przejechać na twardszej mieszance 22 kółka, a Alonso przejechał 18. Czy to taka duża różnica? Biorąc pod uwagę, że kiedy Alonso jechał na tych oponach, był sporo cięższy (więcej paliwa w baku)? Wg mnie Kimi i tak powinien jechać na tej twardszej mieszance dużo szybciej. A już na pewno nie powinien tracić czasu do Alonso, który miał te opony starsze o 8 kółek. To już było po prostu niedopuszczalne, jeśli chciał odpowiednio wykorzystać strategię i utrzymać się przed Fernando.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 16:35  Re: GP Hiszpanii 2014

chmiel napisał(a):Kimi miał przejechać na twardszej mieszance 22 kółka, a Alonso przejechał 18. Czy to taka duża różnica? Biorąc pod uwagę, że kiedy Alonso jechał na tych oponach, to był cięższy (więcej paliwa w baku)? Wg mnie Kimi i tak powinien jechać na tej twardszej mieszance dużo szybciej. A już na pewno nie powinien tracić czasu do Alonso, który miał te opony starsze o 8 kółek. To już było po prostu niedopuszczalne, jeśli chciał odpowiednio wykorzystać strategię i utrzymać się przed Fernando.

Kimi miał dojechać na nich do mety a Alonso mógł je zarżnąć, bo miał jeszcze jeden zjazd. To się nazywa agresywna strategia.
Kimi najwięcej stracił jak został na zużytych pośrednich, gdzie Alonso odrabiał na twardych ok. 2s na okrążeniu.

Co do reszty. Skończyła się nasza rozmowa na PW. Nie miałem do Ciebie wtedy pretensji tylko do kogoś innego o czym dobrze wiesz. I tak samo teraz.
Nigdzie nie napisałem, że Kimi był wtedy lepszy. Alonso wygrał bo był przez cały weekend lepszy i na tym się nasze wypowiedzi na PW skończyły. Kimi wtedy niewiele odbiegał od Ferdka tempem w wyścigu.
W ten weekend Kimi był lepszy (nie w kontekście, że Hiszpana znokautował) i powinien wygrać Fin.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Michal2_F1 N maja 11, 2014 16:38  Re: GP Hiszpanii 2014

Ściąganie na pit-stop Alonso przed Raikkonenem z pewnością wzbudza kontrowersje. Fani Kimiego nie mogą tego przeżyć widzę. Trudno, nic na to się nie poradzi. Ja z kolei nie mogę odżałować tego ostatniego postoju, była szansa na czwarte miejsce, szkoda że ją zmarnowali. Powodem stopu miało być pokrycie Vettela, no gratulacje udało się.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości