GP Hiszpanii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez xdomino996 N maja 11, 2014 19:00  Re: GP Hiszpanii 2014

@Arnulf oczywiście masz rację, ale raczej się nie zaliczam do zagorzałych przeciwników Niemca, pojechał na prawdę super, a ostatni stint miał warty pochwały.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 19:23  Re: GP Hiszpanii 2014

@kamil_zmc
Ten filmik wklejałem stronę wcześniej.

To jedno że mamy na forum fanatyka Raikkonena

Tak, najłatwiej tak powiedzieć. Tylko ciekawe, że to nie moje widzimisie, tym bardziej że Kimi również żąda wyjaśnień.
Fajnie się to czyta. Fanatycy czy sympatycy Alonso wyzywają kibiców Raikkonena od fanatyków. Tylko najpierw proszę o spojrzenie w lustro.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez grejfrut N maja 11, 2014 19:26  Re: GP Hiszpanii 2014

xdomino996 napisał(a):Może faktycznie złą część zacytowałem, bardziej trafne byłoby zacytowanie całej wypowiedzi MPOWER'a. Też mogłem dopisać, że chodziło raczej o fakt, że mając pewny numer 1 w Lotusie i odchodząc do Ferrari wiadomo było, że tego numeru 1 nie dostanie, (chodzi o obecny równy status). Kimi chcę wyjaśnień i tutaj jest sprawa, że zespół zastosował według mnie 2 strategie, gdyż któraś z nich mogła się bardziej opłacić, jeżeli chcę takich wyjaśnień to ok, ale jego wypowiedzi (kolejny raz " nie wiem", albo ostatni odpał z motywacją), wskazują jakby szukał w zespole winnych swoich problemów. Przyszedł do zespołu i nie rzucą się nagle na niego wszyscy, bo ma problemy z bolidem, ktory był przez tyle lat dostrajany do Alonso. Ferrari i tak dużo czasu mu poświęca na pomoc przy bolidzie (te poprawki o których mówił na m.in. początku Montezemolo).

Mój ton był w tamtej wypowiedzi jednak nieodpowiedni, mogłem od razu tak napisać, aczkolwiek o taką wypowiedz mi chodziło i nie zmieniam zdania, że Kimi w F1 długo się już nie pobawi :)

To jasne, że długo w F1 nie pobawi, choćby ze względu na swój wiek, dlatego tym bardziej musi wyciskać co się da z tych ostatnich sezonów jakie mu w tym sporcie zostały. I gdyby jego celem na te ostanie sezony było tylko bycie nr 1 w jakimkolwiek zespole, to pewnie został by w Lotusie, ale wydaje mi się, że miał inne priorytety, dlatego nie dziw się, że na zwyczajowym briefingu po wyścigu zada swoim inżynierom kilak pytań.

Z twojej wypowiedzi wynika też, że Kimi ma się godzić na jazdę sprawiającym mu problemy bolidem, tylko dlatego, że był robiony pod Alo, ma nie szukać rozwiązań i nie spodziewać się, że zespół mu pomoże. Moim zdaniem, własnie od tego jest zespół, ale cóż, to tylko moje zdanie - ja uważam, że kierowca zawsze ma prawo oczekiwać pomocy, niezależnie od tego jaki jest jego statu i nie wyobrażam sobie miłosiernego samarytanina, który powiem inżynierom: idźcie pomóc mojemu partnerowi, bo mi już nie warto.

I nie wiem skąd Ci się wzięło to, że Kimi szuka w zespole winnych, skoro był pierwszym, który przyznał, że to jego styl jazdy jest powodem problemów.
Avatar użytkownika
grejfrut
 
Dołączył(a): N gru 06, 2009 19:08

Postprzez Indy N maja 11, 2014 19:31  Re: GP Hiszpanii 2014

Arnulf napisał(a):Oczywiście zagorzałym przeciwnikom Niemca dalej to nie wystarczy.


Znasz ich. Nie wyprzedził "debiutanta" Ricciardo więc jest do bani :D
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 19:35  Re: GP Hiszpanii 2014

I nie wiem skąd Ci się wzięło to, że Kimi szuka w zespole winnych, skoro był pierwszym, który przyznał, że to jego styl jazdy jest powodem problemów.

Podobnie w sezonie 2012 po powrocie do F1 zapytany dlaczego Romain jest od niego szybszy w kwalach nie szukał winnych tylko powiedział "Po prostu jest ode mnie szybszy/lepszy"
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez xdomino996 N maja 11, 2014 19:43  Re: GP Hiszpanii 2014

grejfrut napisał(a):Z twojej wypowiedzi wynika też, że Kimi ma się godzić na jazdę sprawiającym mu problemy bolidem, tylko dlatego, że był robiony pod Alo, ma nie szukać rozwiązań i nie spodziewać się, że zespół mu pomoże. Moim zdaniem, własnie od tego jest zespół, ale cóż, to tylko moje zdanie - ja uważam, że kierowca zawsze ma prawo oczekiwać pomocy, niezależnie od tego jaki jest jego statu i nie wyobrażam sobie miłosiernego samarytanina, który powiem inżynierom: idźcie pomóc mojemu partnerowi, bo mi już nie warto.

Nie tyle ma się godzić, co po prostu czekać na poprawki, a nie odwalać fochy podczas wywiadów. Hamilton też mówił, że bolid mu nie odpowiada itp, ale nie naciskał aż tak na zespół tylko robił swoje.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez grejfrut N maja 11, 2014 19:52  Re: GP Hiszpanii 2014

Jeśli oczekujesz od kierowcy pokornego czekania i robienia swojego to ja nie mam przeciw temu argumentów. Weź tylko poprawkę na to, że w przypadku Kimiego taka postawa jest błyskawicznie nazywana pewnym oklepanym określeniem: "brak motywacji" :grin:
Avatar użytkownika
grejfrut
 
Dołączył(a): N gru 06, 2009 19:08

Postprzez ice N maja 11, 2014 20:23  Re: GP Hiszpanii 2014

Dokładnie, albo brak motywacji i niechęć do rozwijania bolidu albo fochy, wymagania itd. Jesteście ludzie po prostu śmieszni, a jeszcze bardziej wasza wścieklizna. Polecam: http://picco.pl/pol_pl_Masc-na-bol-dupy-1341_1.jpg
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez AleQ N maja 11, 2014 21:16  Re: GP Hiszpanii 2014

barti_kakti napisał(a):
karolVTEC napisał(a):Ferrari nie postawi na Alonso w przyszłym sezonie, bo Alonso se pójdzie do McLarena :evil: Tak, wiem że to są plotki i ploteczki, ale osobiście uważam, ze jest to prawdopodobne, iż skuszą go nowe jednostki Hondy, które mogą być lepsze od Mercedesa. ;)


Oj jakbym chciał, jeśli dojdzie do transferu, ażeby McLaren stworzył w przyszłym sezonie ultra-szybką, dominującą maszynę, ale dramatycznie awaryjną. Ferdziu miałby powtórkę z 2005 roku, ale z odwrotnej pozycji. Ciekawe co by mówił np. odpadając jako lider na ostatnim okrążeniu, "że wygrał ten kto był lepszy"?


Nie manipuluj, bo wiesz, jak wyglądała wtedy sytuacja z DNFem Kimiego, ale jak widać fani Icemana chyba już z nim za bardzo popili :twisted:

W sumie jak na Katalonie było ciekawie.
Mercedes robi sobie demolkę niczym Ferrari w 2004 roku. Ciekawe czy ktoś będzie w stanie ich pokonać chociaż w jednym wyścigu. W sumie w Monako mogą dziać się cuda , więc kto wie :P
RBR robi co może, ale widać, że przez silnik sporo tracą, jednak brawa za świetną taktykę dla Vettela.
Ferrari totalnie bezbarwnie, można już spokojnie powiedzieć, że szanse na tytuł przekładamy (znowu) o kolejny rok.
Williams obiecująco, jednak też nie idealnie, FI średnio, natomiast McLaren katastrofa na całej linii. Poza tym spore brawa dla RG, który w przeciwieństwie do Maldo zajął się walką o pkt :wink:
W Monako mam nadzieję, na spore show i loterie :-D
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 21:58  Re: GP Hiszpanii 2014

Wg AMuS Alonso się pienił ("płakał") w radiu, że chce zjeżdżać pierwszy na pitstopy, mimo że Raikkonen miał do tego prawo, ze względu że wygrał kwalifikację i był przed Alonso.
Po niemiecku
Doch warum änderten die Ferrari-Strategen ohne Vorwarnung die Taktik? Alonso hatte der Teamleitung über Funk so lange die Ohren vollgejammert, dass seine Reifen zu stark abbauen würden und er im Verkehr feststecke. Die Verantwortlichen an der Boxenmauer hatten praktisch keine andere Wahl, ihn früher reinzuholen. In solchen Sachen ist Alonso ein cleverer Fuchs. Kein anderer Pilot kann ein Rennen aus dem Cockpit so gut lesen, wie der zweifache Weltmeister aus Oviedo.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Indy N maja 11, 2014 22:29  Re: GP Hiszpanii 2014

Tak przerywając na chwilę spiskową teorie dziejów: wie ktoś gdzie mogę znaleźć najlepsze czasy z sektora 3 z tego wyścigu i kwalifikacji? Ponoć wyniki z S3 w Hiszpanii są mocno skorelowane z wynikami w Monako a jakoś nie mogę tego odszukać. Byłbym wdzięczny za pomoc :)
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 22:33  Re: GP Hiszpanii 2014

Na F1 Fanatic sprawdzałeś :)?
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez SirKamil N maja 11, 2014 22:54  Re: GP Hiszpanii 2014

"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez yuri_orlov N maja 11, 2014 22:58  Re: GP Hiszpanii 2014

Wyścig po przerwie 3 tygodniowej pokazał że nikt do Mercedesa nie nadrobił, baa... Mercedes chyba powiększył przewagę. Teoretycznie nie mają nic rewolucyjnego lub do tej pory nie zostało to odkryte a niedługo będą dublować całą stawkę...
Świetny wyścig Bottasa, który wyrasta na nr 1 w Williamsie.

Nie mogę powstrzymać się od bezdechu ze śmiechu gdy czytam te teorie spiskowe o tym jak to biedny Kimi został skrzywdzony przez zespół... strategia dla niego była lepsza od strategii dla Fernando. Zgodnie z tym co powiedział Pedro de la Rosa symulacje Ferrari zakładały że strategia na 2 pitstopy jest 7 sekund szybsza od tej na 3

A to że Fernando zjeżdżał wcześniej na pitstopy od Kimiego, no cóż, skoro miał zaliczyć o jeden pitstop więcej to i jego stinty powinny być odpowiednio krótsze. Ale nadal znajdą się jacyś fanatycy którzy węszą teorie spiskowe.
W sumie to od tego momentu chyba zacznę ich wspierać w tych teoriach, bo Kimi jest w ciemnej dupie z jego pretensjonalnym nastawieniem. Taki wielki kierowca, oczekuje faworyzowania a nie potrafił ukończyć ani jednego wyścigu przed Ferdkiem, to nawet w Marussi nie ma takiej dyspropocji jeśli chodzi o wyniki... 5:0 dla Ferdka i bezdyskusyjnie zarysowana hierarchia na resztę sezonu :>

I jeszcze ta jego mina... https://www.youtube.com/watch?v=Hl4ILLADlUU
No na pewno Ferrari się ugnie pod presją tej mimiki...
Avatar użytkownika
yuri_orlov
 
Dołączył(a): So kwi 19, 2014 14:30

Postprzez bohdi N maja 11, 2014 23:05  Re: GP Hiszpanii 2014

Wyścig, jak na Barcelonę, całkiem ciekawy.
Wielkie brawa dla Hamiltona, Ricciardo, Romaina oraz Vettela.
Bez dyskusji Sebowi należy się tytuł "man of the race". Swietna jazda.

Co do sytuacji w Ferrari trzeba być ślepym, aby nie zauważyć, że taktyka zaproponowana przez pit-lane zepsuła zawody Kimiemu oraz całemu zespołowi.
Czay okrążeń Kimiego I Alonso:
http://en.mclarenf-1.com/index.php?page ... o%20Alonso

Widać, że do drugiej rundy pitstopów ich okrążenia były identyczne. Po drugiej zmianie ogumienia Kimi oszczędzał opony jadąc taktyką na 2 "pity".

Co więcej, gdy przeanalizujemy czasy pierwszej 10-tki, gdyby Czerwoni zastosowali identyczną taktykę u obu kierowców (3 pit-stopy), ściągając ich wcześniej do boksów w kolejności w jakiej byli na torze (czyli Kimi pierwszy, potem Alonso) obaj kierowcy mogli być o jedno, a może I dwa, "oczka" wyżej.
Ale, jak widać, "kojenie żalów Ferdynanda" było ważniejsze, niz dorobek punktowy zespołu.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron