GP Hiszpanii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez yuri_orlov N maja 11, 2014 23:12  Re: GP Hiszpanii 2014

bohdi napisał(a):Wyścig, jak na Barcelonę, całkiem ciekawy.

Ale, jak widać, "kojenie żalów Ferdynanda" było ważniejsze, niz dorobek punktowy zespołu.


No wybacz, ale co najwyżej zespół zamieniłby pozycjami swoich kierowców. Nawet hipotetycznie zakładając że obydwaj kierowcy dostali by identyczną strategię i tak nie mieli by szans na dogienienie chociażby Bottasa. Więc o jakim "dorobku punktowym" mówisz ?

Z resztą, o czym my tu dywagujemy. Wydaje się że jednak ludzie wewnątrz zespołu mieli lepsze rozeznanie niż kibice analizujący bezmyślnie poszczególne stinty, nie biorąc pod uwagę warunków na torze - niejednokrotnie było widać że zarówno Fernando jak i Kimi musieli się natrudzić gdy po wyjeździe z boksów wyprzedzali wolniej jadących kierowców...

Skoro, de la Rosa stwierdził że strategia dla Kimiego wg symulacji była szybsza to chyba tak było. A że niektórzy mają klapki na oczach no to już nawet suche fakty nie pomogą...
Avatar użytkownika
yuri_orlov
 
Dołączył(a): So kwi 19, 2014 14:30

Postprzez bohdi N maja 11, 2014 23:20  Re: GP Hiszpanii 2014

Skoro, de la Rosa stwierdził że strategia dla Kimiego wg symulacji była szybsza to chyba tak było. A że niektórzy mają klapki na oczach no to już nawet suche fakty nie pomogą...

de la Rosa stwierdził, że strategia na 2 stopy "wydaje" się być szybsza (tak, mam abonament SkyF1). A o ile sekund to dopisał już Brundle (chyba, to on przeprowadzał wywiad, bo nie chce mi sie sprawdzać).

Z resztą, o czym my tu dywagujemy. Wydaje się że jednak ludzie wewnątrz zespołu mieli lepsze rozeznanie niż kibice analizujący bezmyślnie poszczególne stinty, nie biorąc pod uwagę warunków na torze -

Zapewne tak.
Ale analiza "post factum" daje lepsze pojęcie o tym, jak powinien byc przeprowadzony wyścig.
A w przypadku Ferrari, powinien być w zupełnie inny sposób.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Mexi N maja 11, 2014 23:23  Re: GP Hiszpanii 2014

A jakie mieli opony na swoich stintach?
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 23:35  Re: GP Hiszpanii 2014

bohdi napisał(a):Ale, jak widać, "kojenie żalów Ferdynanda" było ważniejsze, niz dorobek punktowy zespołu.

Bo to zespół, dla którego ważniejsza jest polityka. Póki tego starego dziada Luci nie wywalą, tak będzie.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Arnulf Pn maja 12, 2014 7:01  Re: GP Hiszpanii 2014

AleQ napisał(a):Poza tym spore brawa dla RG, który w przeciwieństwie do Maldo zajął się walką o pkt


Ależ Maldonado też bardzo walczył o punkty. I jeden nawet udało mu się zdobyć... ;)
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez leni93 Pn maja 12, 2014 22:31  Re: GP Hiszpanii 2014

Maldonado po prostu zbiera punkty w innej lidze niż Grosjean ;)
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez cwiek Pn maja 12, 2014 22:58  Re: GP Hiszpanii 2014

Czepiacie się ;) Grosjean 4, Maldonado 4. Jak widać, dotrzymuje kroku swojemu teamate'owi :D
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez bohdi Wt maja 13, 2014 0:24  Re: GP Hiszpanii 2014

Mexi napisał(a):A jakie mieli opony na swoich stintach?

Tu masz zestawienie:
http://magazine.pzero.com/cms-web/upl/e ... x-Race.pdf

Kimi swój ostatni, długi stint robił na zużytych twardych gumach (a chyba miał jeszcze jeden komplet nowych), Alonso, ostatni krótki na zużytych miękkich/medium.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Shaitan Wt maja 13, 2014 16:52  Re: GP Hiszpanii 2014

W minionych sezonach jazda na używanych oponach była powszechna w Ferrari. Nie wiem jak to jest w tym sezonie (myślę, że może być podobnie), ale Ferrari stosowało zabieg polegający na tym, że przejeżdżali jedno okrążenie na nowych gumach po czym odstawiali ten komplet na wyścig. Dzięki temu, taka "używana" opona dawała im lepsze osiągi niż opona zupełnie nowa. Jazda na używanych może być zatem świadomym działaniem, a nie czynnikiem działającym na niekorzyść.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez chmiel Wt maja 13, 2014 18:41  Re: GP Hiszpanii 2014

bohdi napisał(a):Kimi swój ostatni, długi stint robił na zużytych twardych gumach (a chyba miał jeszcze jeden komplet nowych), Alonso, ostatni krótki na zużytych miękkich/medium.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Tak. Kimi na tej mieszance przejechał tylko jedno okrążenie w spacerowym tempie. Było to w Q1, Kimi był na okrążeniu wyjazdowym i wtedy Pastor spowodował czerwoną flagę, więc Fin zjechał od razu do boksów. Poza tym sam sobie Raikkonen też jest winien, że musiał wyjeżdżać w Q1 drugi raz, aby poprawić czas i być pewnym awansu do Q2, przez co napoczął więcej kompletów twardszej mieszanki opon. Alonso wyjechał w Q1 raz, zrobił jedno szybkie okrążenie i wystarczyło, dzięki czemu miał potem na wyścig nowiusieńki komplet twardych opon. Także tutaj znowu można mieć pretensje raczej tylko do Kimiego, że nie miał w zanadrzu na wyścig żadnych kompletnie nowych twardych gum. No ewentualnie jeszcze do Pastora, ale to jest bardzo naciągane. A że ta używana mieszanka miała za sobą tylko jedno spacerowe kółko, to dalej uważam, że Kimi był po prostu zbyt wolny w wyścigu na twardej mieszance i to zdecydowało.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Endrju Szopen Wt maja 13, 2014 20:41  Re: GP Hiszpanii 2014

Kilka słów po wyścigu w Hiszpanii w drodze z uczelni do domu. Nic odkrywczego w zasadzie :P

Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rolnik sam w dolinie Wt maja 13, 2014 20:56  Re: GP Hiszpanii 2014

Sorry Endrju, ale te filmy nagrywane w trakcie spaceru, do mnie nie trafiają. Już lepiej nagrać jakiś krótki audio podcast czy coś, bo korzyści z oglądania Ciebie mimo wszystko nie odnosimy. A oglądanie tak trzęsącego się wideo przez dłuższy czas jest męczące. Może lepiej pójść w stronę zagranicznych kanałów o podobnej tematyce i wyświetlać w tym czasie fotki? (musiałbyś się trzymać licencji jeśli masz monetyzację na kanale) Tabelki, wykresy, statystyki lub jakiekolwiek różne rzeczy za którymi pójdą korzyści.
Na przykład mówisz o porównaniu Rosberga i Hamiltona, możesz rzucić jakimś wykresem który porównuje czasy ich okrążeń w trakcie ostatniego wyścigu.
Nie mówię, że anuluję subksrybcję, bo idea kanału jest bardzo fajna, ale mimo wszystko nie zyskało to wielkiej popularności, trzeba by się zastanowić czemu.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Endrju Szopen Wt maja 13, 2014 21:11  Re: GP Hiszpanii 2014

Dzięki za opinię i wiem, wiem... Jest dużo do popracowania nad programem, a natłok obowiązków mi w tym nie pomaga. Mam kilka pomysłów, miesiąc przerwy i zmiana komputera mi pomogły, jednak potrzebuję spokojnego wprowadzania ich w życie. Także mam nadzieję, że pozytywnie Was zaskoczę w nadchodzącym czasie :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kazik Wt maja 13, 2014 21:29  Re: GP Hiszpanii 2014

rolnik sam w dolinie napisał(a):Sorry Endrju, ale te filmy nagrywane w trakcie spaceru, do mnie nie trafiają.

A mi z kolei nie podobała się ta "spacerowa" forma przekazu na początku (za pierwszym razem) ale teraz po kilku strzałach (np. po takim jak dzisiaj) to uważam, że Endrju jest tak zabawny podczas opowiadania o wyścigu, że zaczyna mi się to bardzo podobać. :) Naprawdę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bohdi Wt maja 13, 2014 21:50  Re: GP Hiszpanii 2014

Tak. Kimi na tej mieszance przejechał tylko jedno okrążenie w spacerowym tempie. Było to w Q1, Kimi był na okrążeniu wyjazdowym i wtedy Pastor spowodował czerwoną flagę, więc Fin zjechał od razu do boksów.

chmiel, nie tłumacz mi, proszę oczywistych oczywistości. Dobór mieszanek, to tylko jedna za składowych taktyki zespołu.
Tutaj chodzi o coś więcej.
Jak dobrze wiesz, obaj kierowcy Ferrari mieli "założoną" taktykę na 2 stopy przed wyścigiem. Na pierwszy, ba na drugi również, pitstop został "zawołany" zawodnik jadący na niższej pozycji. Dobrze wiesz jaka jest "niepisana" zasada ściągania kierowców na zmianę opon. Została ona złamana w tym przypadku tylko I wyłącznie ze wzgledu na narzekania Alonso. Dziwnym jest fakt, że skoro taktyka zawodnika jadącego na niższej pozycji uległa zmianie I zakładała "podcięcie" zawodów jadącego wyżej, nikt po stronie pitwallu Kimiego nie zareagował.
I na tym polegała frustracja Kimiego I jego fanów.
że Kimi był po prostu zbyt wolny w wyścigu na twardej mieszance i to zdecydowało

Chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś. On oszczędzał kapcie, bo tak zakładała jego taktyka. Taktyka, która nie została odpowiednio "sprostowana" po zmianach w "planie wyścigu" kolegi jadącego na niższej pozycji.

Zdecydowanie natomiast zaczyna być widoczny fakt, że im lepiej "idzie" Finowi w trakcie weekendu, tym psychika Ferdynanda słabnie. I tak też stało sie w ostatnim wyścigu, jak I przy okazji idiotycznych odzywek w Bahrainie. A że Kimi powoli zaczyna "budzić" się (zdecydowanie szybciej niż zakładałem), bardzo ciekawie zapowiada się pozostała część sezonu. Zwłaszcza ta, zaczynająca się od Spa.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron