GP Hiszpanii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez karolVTEC N maja 11, 2014 16:44  Re: GP Hiszpanii 2014

MPOWER, w sumie robisz dużo szumu o nic. Po pierwsze widać jak bardzo faworyzujesz Kimiego i zakrawa to powoli na fanatyzm niestety. A po drugie i kluczowe... te pozycje nie są ważne, gdyż tak czy siak dojechali obok siebie, jednak miejsca, o które Ferrari powinno walczyć były o 1 okrążenie przed nimi, więc dyskusja czy Alonso czy Raikkonen jest bezcelowa i tyle. I tak nikt z nich nie zdobędzie mistrzostwa w tym roku, chyba że podpiszą cyrograf z diabłem.

I nikt nie wspomina tu o McLarenie, najsłabszym zespole z silnikiem Mercedesa... z wyścigu na wyścig idzie im coraz gorzej, a jak tak dalej pójdzie, to niebawem będą rywalizować z Marussią i Caterhamem. Rozumiem, że jest to dla nich przejściowy sezon i w kolejnym chcą uczynić znaczący postęp, no ale proszę... McLaren bez punktów, kiedy to nawet Lotus dojechał wyżej? Hańba!
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez chmiel N maja 11, 2014 16:58  Re: GP Hiszpanii 2014

MPOWER napisał(a):W ten weekend Kimi był lepszy (nie w kontekście, że Hiszpana znokautował) i powinien wygrać Fin.

Ale jak dla mnie Kimi wcale nie był lepszy od Fernando. Byli jak najbardziej na równi aż do ostatniego stintu Kimiego w wyścigu. Wtedy szala przeważyła się minimalnie na korzyść Alonso. Bo nadal będę twierdził, że Kimi nie wykorzystał odpowiednio świeżej twardszej mieszanki. Nie powinien jechać na niej aż tak wolno, jak jechał. Mógł spokojnie utrzymać Hiszpana przed sobą, a nie utrzymał z własnej winy, nie z winy zespołu.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Angulo N maja 11, 2014 17:03  Re: GP Hiszpanii 2014

I nikt nie wspomina tu o McLarenie, najsłabszym zespole z silnikiem Mercedesa... z wyścigu na wyścig idzie im coraz gorzej, a jak tak dalej pójdzie, to niebawem będą rywalizować z Marussią i Caterhamem. Rozumiem, że jest to dla nich przejściowy sezon i w kolejnym chcą uczynić znaczący postęp, no ale proszę... McLaren bez punktów, kiedy to nawet Lotus dojechał wyżej? Hańba!

Nie wiem czy najsłabszym. Tempo Buttona i Magnussena było regularnie lepsze niż Force India tylko tradycyjnie Button musiał stracić 5 pozycji na starcie.
Co do braku punktow - nie przyzwyczaiłeś się jeszcze? :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez karolVTEC N maja 11, 2014 17:06  Re: GP Hiszpanii 2014

Chodzi o to, że jest mi smutno z tego powodu... :-(
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez sasza82 N maja 11, 2014 17:09  Re: GP Hiszpanii 2014

McLaren bez punktów, kiedy to nawet Lotus dojechał wyżej? Hańba!


Chyba nie doceniasz potencjału Lotusa IMHO...Poza tym tak choćby w poprzednim sezonie McLaren był lepszy :)
sasza82
 
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 13:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Grzesiek1713 N maja 11, 2014 17:12  Re: GP Hiszpanii 2014

Kolejny karny punkt dla Maldonado :P
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 17:38  Re: GP Hiszpanii 2014

karolVTEC napisał(a):MPOWER, w sumie robisz dużo szumu o nic. Po pierwsze widać jak bardzo faworyzujesz Kimiego i zakrawa to powoli na fanatyzm niestety. A po drugie i kluczowe... te pozycje nie są ważne, gdyż tak czy siak dojechali obok siebie, jednak miejsca, o które Ferrari powinno walczyć były o 1 okrążenie przed nimi, więc dyskusja czy Alonso czy Raikkonen jest bezcelowa i tyle. I tak nikt z nich nie zdobędzie mistrzostwa w tym roku, chyba że podpiszą cyrograf z diabłem.

Tak, jestem fanatykiem ;] A Ty kim jesteś ?
Co z tego, że dojechali obok siebie? Każdy punkt się liczy.
Nieważne, że nie wygrają tytułu. Ważna jest też walka wewnątrz zespołu.
Potem będę czytał wypociny, że Kimi z Alonso jeździli w jednym zespole i Kimi przegrał z Alonso.
A Ferrari postawi na primadonnę w następnym sezonie a iceman będzie jego pomagierem.

Kimi też chce wyjaśnienia.
http://www.autosport.com/news/report.php/id/113909

Tension in the Ferrari motorhome with Kimi Raikkonen angry about pit stop call and demanding explanation.
Ostatnio edytowano N maja 11, 2014 17:52 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez karolVTEC N maja 11, 2014 17:42  Re: GP Hiszpanii 2014

Ferrari nie postawi na Alonso w przyszłym sezonie, bo Alonso se pójdzie do McLarena :evil: Tak, wiem że to są plotki i ploteczki, ale osobiście uważam, ze jest to prawdopodobne, iż skuszą go nowe jednostki Hondy, które mogą być lepsze od Mercedesa. ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez xdomino996 N maja 11, 2014 17:55  Re: GP Hiszpanii 2014

MPOWER napisał(a):Kimi też chce wyjaśnienia.
http://www.autosport.com/news/report.php/id/113909

Niech sobie sam wyjaśnia. Jego problem. Miał niezagrożony numer 1 w Lotusie, nawet kosztem Grosjeana, to było źle. Teraz też będzie źle. Dlatego ja uważam, że może jeszcze kolejny sezon się pomęczy Kimi, ale w 2016 już go w F1 nie zobaczymy. To nie jest typ kierowcy, który jeździ tak jak robił to Rubens, bardziej to taki kierowca, któremu jak się znudzi to odejdzie i tyle (2009, pomijam kwestie wynagrodzenia Ferrari, jak by mu zależało to by zostal), obecna sytuacja jeszcze bardziej ku jego odejściu sprzyja.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez barti_kakti N maja 11, 2014 18:05  Re: GP Hiszpanii 2014

karolVTEC napisał(a):Ferrari nie postawi na Alonso w przyszłym sezonie, bo Alonso se pójdzie do McLarena :evil: Tak, wiem że to są plotki i ploteczki, ale osobiście uważam, ze jest to prawdopodobne, iż skuszą go nowe jednostki Hondy, które mogą być lepsze od Mercedesa. ;)


Oj jakbym chciał, jeśli dojdzie do transferu, ażeby McLaren stworzył w przyszłym sezonie ultra-szybką, dominującą maszynę, ale dramatycznie awaryjną. Ferdziu miałby powtórkę z 2005 roku, ale z odwrotnej pozycji. Ciekawe co by mówił np. odpadając jako lider na ostatnim okrążeniu, "że wygrał ten kto był lepszy"?
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez grejfrut N maja 11, 2014 18:24  Re: GP Hiszpanii 2014

xdomino996 napisał(a):
MPOWER napisał(a):Kimi też chce wyjaśnienia.
http://www.autosport.com/news/report.php/id/113909

Niech sobie sam wyjaśnia. Jego problem. Miał niezagrożony numer 1 w Lotusie, nawet kosztem Grosjeana, to było źle. Teraz też będzie źle.

Więc twoim zdaniem nie ma prawa usłyszeć słowa wyjaśnienia od zespołu na temat tego co się stało w trakcie wyścigu, tylko dlatego, że wcześniej odszedł z innej ekipy, w której był liderem? Pogardził wcześniej biednym Lotusem, to niech teraz cierpi w niewiedzy ten zły Fin, dobrze mu tak. Bardzo logiczne myślenie.

Rzeczywiście, to Kimiego problem, który teraz musi wyjaśnić, bo jak to oleje, to w przyszłości zrobią tak samo, a w świat pójdzie znowu fama, że Kimi he doesn't care.
Avatar użytkownika
grejfrut
 
Dołączył(a): N gru 06, 2009 19:08

Postprzez kamil_zmc N maja 11, 2014 18:25  Re: GP Hiszpanii 2014

Oto co Kimi miał do powiedzenia na temat wyścigu:
kamil_zmc
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 12:47

Postprzez Indy N maja 11, 2014 18:38  Re: GP Hiszpanii 2014

xdomino996 napisał(a):
MPOWER napisał(a):Kimi też chce wyjaśnienia.
http://www.autosport.com/news/report.php/id/113909

Niech sobie sam wyjaśnia. Jego problem. Miał niezagrożony numer 1 w Lotusie, nawet kosztem Grosjeana, to było źle. Teraz też będzie źle. Dlatego ja uważam, że może jeszcze kolejny sezon się pomęczy Kimi, ale w 2016 już go w F1 nie zobaczymy. To nie jest typ kierowcy, który jeździ tak jak robił to Rubens, bardziej to taki kierowca, któremu jak się znudzi to odejdzie i tyle (2009, pomijam kwestie wynagrodzenia Ferrari, jak by mu zależało to by zostal), obecna sytuacja jeszcze bardziej ku jego odejściu sprzyja.


To jedno że mamy na forum fanatyka Raikkonena który myśli że cały świat rzuca Kimiemu kłody pod nogi ale daj spokój i nie rób szaleństwa w drugą stronę. Co to za żałosny argument z Lotusem w kwestii wyjaśniania sobie wątpliwości przez Kimiego i szefostwo Ferrari? Jakby twój podwładny chciał w pracy z Tobą o czymś porozmawiać to rzuciłbyś mu "źle Ci było w poprzedniej pracy"?
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez xdomino996 N maja 11, 2014 18:50  Re: GP Hiszpanii 2014

Może faktycznie złą część zacytowałem, bardziej trafne byłoby zacytowanie całej wypowiedzi MPOWER'a. Też mogłem dopisać, że chodziło raczej o fakt, że mając pewny numer 1 w Lotusie i odchodząc do Ferrari wiadomo było, że tego numeru 1 nie dostanie, (chodzi o obecny równy status). Kimi chcę wyjaśnień i tutaj jest sprawa, że zespół zastosował według mnie 2 strategie, gdyż któraś z nich mogła się bardziej opłacić, jeżeli chcę takich wyjaśnień to ok, ale jego wypowiedzi (kolejny raz " nie wiem", albo ostatni odpał z motywacją), wskazują jakby szukał w zespole winnych swoich problemów. Przyszedł do zespołu i nie rzucą się nagle na niego wszyscy, bo ma problemy z bolidem, ktory był przez tyle lat dostrajany do Alonso. Ferrari i tak dużo czasu mu poświęca na pomoc przy bolidzie (te poprawki o których mówił na m.in. początku Montezemolo).

Mój ton był w tamtej wypowiedzi jednak nieodpowiedni, mogłem od razu tak napisać, aczkolwiek o taką wypowiedz mi chodziło i nie zmieniam zdania, że Kimi w F1 długo się już nie pobawi :)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Arnulf N maja 11, 2014 18:57  Re: GP Hiszpanii 2014

Jakoś na próżno szukam jakichkolwiek opinii o dzisiejszym wyścigu Vettela. Ten kierowca, o którym już oczywiście wszyscy wiemy, że bez dobrego samochodu jest nikim i w ogóle - nagle w dzisiejszym wyścigu pokazał wielką klasę i umiejętności. Przebić się na 4 pozycję po takich problemach, bez SC i do tego jeszcze w Barcelonie... niesamowita jazda Niemca. Oczywiście zagorzałym przeciwnikom Niemca dalej to nie wystarczy.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron