GP Hiszpanii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Michal2_F1 N maja 11, 2014 14:59  GP Hiszpanii 2014

Co on Alonso zjeżdżał po raz trzeci, jestem w szoku jak Vettel go ośmieszył w ostatnim stincie.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez barti_kakti N maja 11, 2014 15:03  Re: GP Hiszpanii 2014

To prawda - to było po prostu besztanie. Totalne zgnojenie...
Ostatnio edytowano N maja 11, 2014 15:04 przez barti_kakti, łącznie edytowano 1 raz
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez Michal2_F1 N maja 11, 2014 15:04  Re: GP Hiszpanii 2014

Ricciardo zrobił 30 parę okrążeń na twardych to i Fernando był w staniu to zrobić. Dwie pozycje do tyłu. Żenada.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Angulo N maja 11, 2014 15:06  Re: GP Hiszpanii 2014

Patrząc na tempo Vettela to i tak bylby za nim.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Michal2_F1 N maja 11, 2014 15:08  Re: GP Hiszpanii 2014

Na twardych miał dobre tempo i utrzymywał 2-3s przed Vettelem, potem oczywiście zero myślenia, poczekali dodatkowe okrążenie by Vettel znalazł się przed Alonso. Ostatni stint to okropieństwo. Kimi też miał szanse być przynajmniej przed Bottasem, w ogóle tragedia jakaś.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez pawel92setter N maja 11, 2014 15:09  Re: GP Hiszpanii 2014

Kimi miał szansę być przed Bottasem? Jak miałby tego dokonać? Odpowiedź - być szybszym 0,5s na okrążeniu nie wchodzi w grę.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez TommyYse N maja 11, 2014 15:10  Re: GP Hiszpanii 2014

A tam Michał, przynajmniej masz auta w punktach :-?
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Simi N maja 11, 2014 15:10  Re: GP Hiszpanii 2014

Hamilton po raz kolejny udowodnił, że jest wprost genialnym kierowcą. Powoli jego zwycięstwa to formalność, ale Nico nie daje mu odpoczywać. I dobrze. Ostatnie kółka śledziło się z zapartym tchem. Walka Hamilton-Rosberg, Vettel-Bottas, Alonso-Raikkonen. Super. Kimi wreszcie był bardzo konkurencyjny w stosunku do Nando, w końcu widzieliśmy ich zaciętą walkę. Przed sezonem miałem nadzieję, że będą walczyć o coś więcej niż 6 pozycję, ale lepszy rydz niż nic :D
Ricciardo kolejny świetny wyścig. Jechał swoje, robił swoje i wreszcie ma podium. Pewnie niektórzy dalej stwierdzą, że nic szczególnego nie pokazał, ale ciężko oczekiwać, by zwolnił, by pięknie powalczyć o pozycję :grin: (pozdrawiam serdecznie @katinka ;) )
Vettel też ładny wyścig, znakomita strategia.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez karolVTEC N maja 11, 2014 15:11  Re: GP Hiszpanii 2014

A może użyjecie mózgu i pomyślicie, że Red Bull jest obecnie o krok, jak nie więcej przed Ferrari i bolid Alonso po prostu nie był w stanie utrzymać opon w dobrej kondycji? I Alonso z tym bolidem, który obecnie nie jest godny nazwy "Ferrari" po prostu nie mógł nic poradzić? Pomyślcie....

Wyścig, jak na Hiszpanię ciekawy :) Ale Mercedes jest tak daleko z przodu, że jeśli ktokolwiek ich dogoni w trakcie sezonu, to przewaga teraz wyrobiona będzie na tyle duża, że będzie już za późno. Ale liczę na ciekawą walkę o mistrzostwo między Hamiltonem a Rosbergiem do końca tego sezonu :)

A i nikt hejtujący tak bardzo Alonso (choć powinien hejtować całe Ferrari) nie wspomni o McLarenie, który jest obecnie w najgłębszej pupie i jest najgorszym zespołem z silnikiem Mercedesa, co dla tej marki jest sporym policzkiem. Oby z Hondą wdarli się do czołówki w 2015 ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Kazik N maja 11, 2014 15:12  Re: GP Hiszpanii 2014

Ale przynajmniej emocji było sporo na koniec. Trzy pojedynki...tylko Lewis wytrzymał. :wink:
P.S. Niech mi ktoś wytłumaczy co stało się z Filipkiem, który przecież jechał po punkty? :o
Ile razy on zjeżdżał?
Sorry ale nie ogarnąłem tej jego jazdy na koniec.
Aha, Romain dojechał. :brawo:
Ostatnio edytowano N maja 11, 2014 15:20 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez MPOWER N maja 11, 2014 15:20  Re: GP Hiszpanii 2014

Żadne Ferrari nie miało szans z Vettelem. Jedynie co, to mogli powalczyć z Bottasem. Mogli

I dobrze. Ostatnie kółka śledziło się z zapartym tchem. Walka Hamilton-Rosberg, Vettel-Bottas, Alonso-Raikkonen. Super. Kimi wreszcie był bardzo konkurencyjny w stosunku do Nando, w końcu widzieliśmy ich zaciętą walkę

Zaciętą walkę? Kimi na zużytych twardych a Alonso na nowych pośrednich?
Ferrari zwaliło strategię. To jakaś farsa. Kimi do drugiego pitu Alonso jechał podobnym tempem i kontrolował Hiszpana za sobą. Ferdek nie mógł sobie poradzić na torze, to załatwili to na pitstopach.
Ale no tak, przecież to Hiszpania, kraj Ferdka....


Brawa dla Mercedesa i Hamiltona. Dla mnie to jest nudniejsze, niż era Vettela i RBR.
Dobry wyścig Bottasa. Massa niewidoczny.
Mcl słabizna.
I brawa dla Ricciardo.

Kierowcy wyścigu - Vettel.

PS Mimo wszystko nadal to Ferrari nie leży Raikkonenowi. Bolid mu się ślizga i musi walczyć bardzo mocno.

EDIT
@down
W ten weekend Kimi był i lepszy w kwalach i lepszy w wyścigu. Wystarczyło śledzić czasy okrążeń. Kimi trzymał Alonso w dystansie a nie jak powiedział Borowczyk - Alonso kontroluje Raikkonena.
Ale punkty idą w świat a wyścigu nikt nie będzie pamiętał.
Nie chce mi się w tym temacie udzielać, bo nie mam czasu.
Ostatnio edytowano N maja 11, 2014 15:30 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez karolVTEC N maja 11, 2014 15:23  Re: GP Hiszpanii 2014

MPOWER napisał(a): Kimi do drugiego pitu Alonso jechał podobnym tempem i kontrolował Hiszpana za sobą. Ferdek nie mógł sobie poradzić na torze, to załatwili to na pitstopach.


Co proszę? Jak na moje oko, to oboje jechali podobnym tempem, nawet z lekkim wskazaniem na Alonso (jednak nie na tyle, aby podjąć się wyprzedzania) i Alonso trzymał równy, kontrolowany odstęp.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Michal2_F1 N maja 11, 2014 15:29  Re: GP Hiszpanii 2014

Strategia Alonso z wczesnym drugim postojem wyglądała naprawdę fajnie, widocznie u Kimiego zdecydowali się nie ryzykować. Tylko po co oni zrobili ten trzeci stop, skoro na własne życzenie odebrali sobie jakiekolwiek szanse (a mieli niemałe) na wygraną z Bottasem i Vettelem.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Simi N maja 11, 2014 15:29  Re: GP Hiszpanii 2014

@karolVTEC
Nie dziw się, sfrustrowany @MPOWER musi sobie poględzić. Przymykam na to oko, pomarudź sobie. ;)
Tylko jedno - mówiąc o "zaciętej" walce mam na myśli cały wyścig, ich tempo, a nie ten ostatni pojedynek. A tą "farsę", "kraj Alonso" etc to przemilczę, po prostu nie chcę mi się takich rzeczy komentować.
Pzdr, nie złość się bardzo ;)
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Michal2_F1 N maja 11, 2014 15:32  Re: GP Hiszpanii 2014

Naprawdę ktoś myśli, że dla Ferrari najważniejsze jest czy to Kimi czy Fernando będzie szósty? W sezonie gdzie na mistrzostwo szanse są minimalne?
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Następna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości