GP Monako

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kazik N maja 25, 2014 15:52  GP Monako

Jest po wyścigu więc wypada otworzyć wątek.
Wielkiej dramaturgii w Monako dzisiaj co prawda nie było ale padło kilka ciekawych rezultatów (jak to w Monte Carlo).
Pierwsze punkty dla Marussi. Niewiele brakowało a Caterham też by je zdobył i to za sprawą Ericssona. :)
Rosberg właściwie kontrolował wyścig od startu. SC nie wiele miało do gadania.
Przydałoby się jeszcze oficjalne rozwiązanie sytuacji-Perez-Button. Mam nadzieję, że wyniki bez zmian.
Vettel na razie pozostaje pechowcem nr 1 tego sezonu. Jazda w okolicach podium.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez karolVTEC N maja 25, 2014 16:06  Re: GP Monako

Ładny wyścig, godny Monte Carlo :)
Rosberg... jak wystartował tak zakończył. Bez dramaturgii, choć momentami ciśnienie było.
Hamilton... mieszane uczucia mam. Jeśli chodzi o walkę w generalce to właśnie jemu kibicuję, ale to iż Rosberg wciąż trzyma się wysoko zapowiada fajne mistrzostwa.
Ricciardo... świetnie, ładnie, bezproblemowo. Brawo! :D Coraz bardziej podoba mi się jego jazda i wyrasta na prawdziwego fightera :)
Alonso... po swojemu, pojechał czym miał i zdobył najlepszy możliwy wynik, choć widać było jego frustracje z formy bolidu na powtórce z przyblokowania koła (gest "rozpaczy" ręką).

Dalej ładna walka, także była, choć nie chce mi się omawiać wszystkich po kolei, ale:
Bianchi... ładny wyścig, pewnie czuje się większym zwycięzcą niż Rosberg :P Brawo! Choć powiem szczerze, że kibicowałem mojemu ulubieńcowi z Japonii, jednak bolid bądź opony znów nie ułatwiły mu życia, w efekcie kolejny rozczarowujący wynik dla "zielonych".
No i Raikkonen... już myślałem, że będzie ładnie, że będzie podium, jednak wpierw problemy, a później to już popłynął, czego kulminacją był incydent z Kevinem. No cóż...
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez mich909090 N maja 25, 2014 16:20  Re: GP Monako

@karolVTEC
Co miał dzisiaj Lewis zrobić.Pojechał solidny wyścig (w stylu Nico).Możliwość wyprzedzania zerowa,pit stop tylko jeden i to wtedy kiedy akurat wyjechał safety car.
Naprawdę chcę aby Lewis kiedy ma pechowy weekend, a taki teraz miał dowoził 18 pkt.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez cichy N maja 25, 2014 16:35  Re: GP Monako

Pod koniec wyścigu.. przysnąłem, więc z góry dzięki za info., czy gdzieś, coś będzie podawało powtórkę.

Mógłby mi ktoś w skrócie zdradzić, jak to się stało, że bianchi w punktach? :D ostatnie co pamiętam, to to, że był 11. i zjeżdżał do pitu :D
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez AleQ N maja 25, 2014 16:43  Re: GP Monako

Karol, ws. "machania" to Alo ewidentnie uniósł rękę ws. "ścięcia" zakrętu, a nie żadna rozpacz, kilku kierowców też tak robiło w przeszłości np. Heikki z czasów Maka :)

Jak na Monako to było mega ciekawie. Fajnie, że Nico wygrał, chociaż walka o tytuł zapowiada się sensownie.
RBR coraz szybsze, jednak ciężko będzie zrobić kolejny postęp na torze, gdzie są liczne proste, ale dobre i to.
Ferrari też nieźle, Kimas do momentu awarii pojechał najlepiej jak mógł, Fernando dziś bezbarwnie, lecz wpadły w sumie dobre pkt. W Kanadzie liczę na ich dalszy postęp.
A poza tym na plus Hulk, Bianchi i Ericsson . Na minus nurek Kimasa, Chilton, Lotus i Sauber.
Oby za 2 tygodnie było jeszcze ciekawiej, liczę na duży postęp makaroniarzy i walkę o coś więcej niż top5 :P
Ostatnio edytowano N maja 25, 2014 16:45 przez AleQ, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Kazik N maja 25, 2014 16:45  Re: GP Monako

karolVTEC napisał(a):No i Raikkonen... już myślałem, że będzie ładnie, że będzie podium, jednak wpierw problemy, a później to już popłynął, czego kulminacją był incydent z Kevinem. No cóż...

Tutaj masz cichy odpowiedź skoro śpisz podczas wyścigu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Grzesiek1713 N maja 25, 2014 16:47  Re: GP Monako

Kimi naoglądał się GP2
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez Anderis N maja 25, 2014 16:54  Re: GP Monako

Szkoda, że Rosbergowi nie udało się wykręcić fastest lapa, dołączyłby do stosunkowo nielicznego grona kierowców w historii F1, którzy zdobyliby "wielkiego szlema", czyli wygraną, PP, FL i prowadzenie przez wszystkie okrążenia w danym wyścigu.

Jednak 156 okrążeń z rzędu na prowadzeniu w GP Monaco to też niezłe osiągnięcie. :)

Wydarzeniem dnia niewątpliwie punkty Marussii! :D
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Pieczar N maja 25, 2014 17:22  Re: GP Monako

Swoją drogą - od 5 zawodnika były duble mimo SC w połowie wyścigu! Pogrom.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez MPOWER N maja 25, 2014 17:43  Re: GP Monako

Kimi i Chilton dostali tylko reprymendy i wszystko rozeszło się po kościach.

Retweeted Connor (@cmckinleyF1):

Max Chilton has been given a reprimand for colliding with Kimi Raikkonen during the race ‪#‎F1‬

@cmckinleyF1 Kimi Raikkonen has been given a reprimand for colliding with Kevin Magnussen ‪#‎F

Kimi również nie dostał kary za opuszczenie parady kierowców
cmckinleyF1 No further action taken by the stewards over Raikkonen missing the drivers parade


I uwielbiam wypowiedzi Alonso ;]
Wczoraj
"I think this one was probably my best of the year,"

a dzisiaj
Alonso to Movistar TV: "We are doing things well and scored 12 points more than my teammate".

Po prostu klasyk w wykonaniu Ferdka.
Już wiem po kim te "głupie" zabawy psychologiczne przejął Hamilton.
Całe szczęście, że zarówno Rosberg jak i Raikkonen nie są dziećmi i się w taki lamerskie zabawy nie bawią.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez yuri_orlov N maja 25, 2014 18:00  Re: GP Monako

MPOWER napisał(a):Całe szczęście, że zarówno Rosberg jak i Raikkonen nie są dziećmi i się w taki lamerskie zabawy nie bawią.


No faktycznie, Kimi na ten przykład jest momentami tak sfrustrowany że ucina wywiad i nie raczy nawet odpowiedzieć na pytania vide przedostatni wyścig. Już 6:0 dla Ferdka w wyścigach.
Avatar użytkownika
yuri_orlov
 
Dołączył(a): So kwi 19, 2014 14:30

Postprzez Duif N maja 25, 2014 18:04  Re: GP Monako

yuri_orlov - Kimi miał dziś tempo na P4. Riccardo by go pewnie dopadł. Jednak skończyłby przed Alonso. Wie ktoś co tam się dokładnie Kimiemu stało przy tym SC?

Vettel przejął rolę Webbera - szkoda mi go, tak jak szkoda było Marka.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez yuri_orlov N maja 25, 2014 18:09  Re: GP Monako

Duif napisał(a):yuri_orlov - Kimi miał dziś tempo na P4. Riccardo by go pewnie dopadł. Jednak skończyłby przed Alonso. Wie ktoś co tam się dokładnie Kimiemu stało przy tym SC?


Zwróć tylko uwagę że to wszystko to czyste dywagacje. Kimi miał tempo na P4, Kimi skończyłby przed Alonso.

Fakty są nieubłagane, Kimi nie skończył wyścigu przed Alonso bo popełnił błąd i oglądając ten wywiad nie mam pytań co do tego że sam zawinił. https://www.youtube.com/watch?v=o4TT1b6 ... tube_gdata

"Team didn't say that lapped cars may overtake me in the SC period" -.-;

Serio, ten kierowca jest tak doświadczony żeby robić takie dziecinne błędy ?
Avatar użytkownika
yuri_orlov
 
Dołączył(a): So kwi 19, 2014 14:30

Postprzez Duif N maja 25, 2014 18:13  Re: GP Monako

Jeśli twierdzisz, że to są dywagacje - udowodnij, że Kimi nie miał tempa na P4. Możesz przytoczyć tabelkę z czasami obu kierowców. Wtedy napisz, czy to dywagacje, czy fakty.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze N maja 25, 2014 18:17  Re: GP Monako

Wie ktoś co tam się dokładnie Kimiemu stało przy tym SC?


Chilton go zawadził i dostał za to reprymendę.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Następna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości