Przed GP Kanady 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez chmiel N cze 08, 2014 14:10  Re: Przed GP Kanady 2014

A w hiszpańskich mediach pojawiła się podobno informacja, że w aucie Alonso występował wczoraj problem z systemem startowym. Nie wiem, czy to jest coś, co zdołają na wyścig zmienić lub naprawić, ale jeśli nie, to start może być bardzo trudny dla Hiszpana.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Indy N cze 08, 2014 14:14  Re: Przed GP Kanady 2014

Tak, niech jeszcze przestaną hamować w zakrętach bo to zbyt zachowawcze. Ryzyko się podejmuje gdy kalkulacje jego podjęcia wychodzą na plus. W Ferrari wykalkulowali sobie że się to nie kalkuluje więc nie ma się o co kłócić, tym bardziej że nie mamy zbyt wielkiego pojęcia o tych częściach.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MPOWER N cze 08, 2014 15:05  Re: Przed GP Kanady 2014

@chmiel
Pech Alonso. Może się im uda to naprawić. Z drugie mańki - może w końcu Kimi nie będzie miał pecha :)

Indy napisał(a):W Ferrari wykalkulowali sobie że się to nie kalkuluje więc nie ma się o co kłócić, tym bardziej że nie mamy zbyt wielkiego pojęcia o tych częściach.


Po drugim treningu w piątek
Retweeted Lorenzo De Luca (@LorenzoDL83):

Fisichella "Kimi quite happy with the car today, Fernando suffering of oversteer"]

Kimi zadowolony z poprawek. Alonso ma problemy z nadsterownością .

A w kwalifikacjach, po zdemontowaniu poprawek ,Alonso pakuje Raikkonenowi 0.4s, bo bolid już nie odpowiada Finowi.
Ostatnio edytowano N cze 08, 2014 16:00 przez MPOWER, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez rzeznik N cze 08, 2014 15:17  Re: Przed GP Kanady 2014

Biedny Kimi, czyżby znowu w boksach Ferrari zagościł dyrektor Santandera?

A teraz tak na serio. Jaki zespół w tak zaawansowanym sporcie jak F1, zrezygnowałby z dalszego progresu na rzecz zadowolenia jednego z dwóch kierowców, którzy walczą praktycznie o nic?
Ostatnio edytowano N cze 08, 2014 15:47 przez rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez bartoszcze N cze 08, 2014 15:22  Re: Przed GP Kanady 2014

Kimi zadowolony z poprawek. Alonso ma problemy z nadsterownością .


Interesujące:
ALO: The development package we have brought here in Canada has worked well, the car has improved and I am pleased about that,

"Pakiet który przywieźliśmy do Kanady działa dobrze, samochód się poprawił i jestem zadowolony"

RAI: All weekend, I haven't been completely satisfied with the handling of my car


"Przez cały weekend nie byłem w pełni zadowolony z zachowania samochodu"

Wypowiedzi po kwalifikacjach, za oficjalną:
http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 15926.html
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez MPOWER N cze 08, 2014 15:26  Re: Przed GP Kanady 2014

bartoszcze napisał(a):Wypowiedzi po kwalifikacjach, za oficjalną:
http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 15926.html

Z choinki się urwałeś :)? Przecież te wypowiedzi są zredagowane przez PR Ferrari.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez chmiel N cze 08, 2014 16:25  Re: Przed GP Kanady 2014

MPOWER napisał(a):@chmiel
Pech Alonso. Może się im uda to naprawić. Z drugie mańki - może w końcu Kimi nie będzie miał pecha :)

Czy pech Alonso to jeszcze zobaczymy dziś. Jeśli naprawią to na wyścig, to będzie wszystko OK. Bo w końcu wczoraj system startowy nie był tak istotny.

MPOWER napisał(a):Z drugie mańki - może w końcu Kimi nie będzie miał pecha :)

Szczerze mu tego życzę. :)

bartoszcze napisał(a):
Kimi zadowolony z poprawek. Alonso ma problemy z nadsterownością .


Interesujące:
ALO: The development package we have brought here in Canada has worked well, the car has improved and I am pleased about that,

"Pakiet który przywieźliśmy do Kanady działa dobrze, samochód się poprawił i jestem zadowolony"

[...]

Zdążyłem już zauważyć, że niektórzy fani Kimiego wierzą tylko w to, co im pasuje. ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Lukas N cze 08, 2014 17:19  Re: Przed GP Kanady 2014

Burać zespół nie mając żadnych danych, a do tego stwierdzić, że jeden z pięciu silników to nic i lepiej wywalić go w kosmos tylko po to, by móc powalczyć na czubie środka stawki, nazywając to spijaniem śmietanki... :spoko:
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez bartoszcze N cze 08, 2014 17:26  Re: Przed GP Kanady 2014

chmiel napisał(a):Zdążyłem już zauważyć, że niektórzy fani Kimiego wierzą tylko w to, co im pasuje. ;)


Dlatego nie podejmowałem już dyskusji wobec beznadziejności przypadku ;)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez MPOWER N cze 08, 2014 17:51  Re: Przed GP Kanady 2014

Lukas napisał(a):Burać zespół nie mając żadnych danych, a do tego stwierdzić, że jeden z pięciu silników to nic i lepiej wywalić go w kosmos tylko po to, by móc powalczyć na czubie środka stawki, nazywając to spijaniem śmietanki... :spoko:


Skoro twierdzisz, że zespoły poza Mercedesem to środek stawki to nie mam zamiaru dalej kontynuować tematu.
To samo ostatnio mówił Allison. Ferrari to dobry zespół, tylko nie podejmują ryzyka i walki. Inne zespoły potrafią postawić wszystkie karty na wynik a Ferrari analizuje, jak to robiło BMW za czasów Kubicy.

bartoszcze napisał(a):
chmiel napisał(a):Zdążyłem już zauważyć, że niektórzy fani Kimiego wierzą tylko w to, co im pasuje. ;)


Dlatego nie podejmowałem już dyskusji wobec beznadziejności przypadku ;)

Czasami się zastanawiam, czy niektórzy czasem nie oglądają F1 od tego sezonu.
Zdziwienie wielkie, że napisałem jak jest. To co jest wyklepane przez zawodnika przed i po weekendzie to wypowiedzi PR. Każdy kto ogląda wywiady Raikkonena wie ile On wypowiada słów. A niektóre wypowiedzi od PR mają więcej treści i słów, niż Kimi wypowie przez cały sezon. Ale to tylko przykład.

I Twoja wypowiedź z poprzedniego wyścigu do mnie
Szanuję Twój stosunek do Kimiego, ale nie łykaj bezkrytycznie każdego zdania, kropka.


Zdążyłem już zauważyć, że niektórzy fani Kimiego wierzą tylko w to, co im pasuje. ;)

I vice versa ;)
Koniec OT bo dyskusja do niczego nie prowadzi.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Lukas N cze 08, 2014 18:00  Re: Przed GP Kanady 2014

Inne zespoły potrafią postawić wszystkie karty na wynik a Ferrari analizuje


Złoty cytat sezonu 2014 :twisted:

Normalnie co za debile w tym Ferrari, analizują wyniki swoich poprawek (zamiast posłuchać nieomylnego fanatyka Kimiego), które są niestałe jak zdanie kobiety, ale to już inne kwestia - po prostu wesoło ogląda się Twój świat ;)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez slipstream N cze 08, 2014 18:03  Re: Przed GP Kanady 2014

Inne zespoły potrafią postawić wszystkie karty na wynik a Ferrari analizuje, jak to robiło BMW za czasów Kubicy.

Ale gdzieżby. Żadne analizowanie w BMW, bo oni mieli plan i tego planu się kurczowo trzymali - jeśli założyli sobie wygrywanie w 2009, to gdy pojawiła się szansa na wygrane w 2008 panicznie bali się tego zrobić żeby tylko nie wypaść z założonego planu. I choćby dlatego bytność BMW w F1 uważam za jeden z najśmieszniejszych epizodów współczesnej F1, bo nie był to żaden brak odwagi, przesadne analizowanie czy zwykła nieudolność, a był to plan który należało zrealizować i żadne odstępstwo nie było dopuszczalne, nawet jeśli oznaczało ono potencjalny sukces.

A tak na marginesie, cóz to za powiedzenie "postawić wszystkie karty na wynik" bo pierwszy raz widzę taką konstrukcję. Myślałem że jak już to postawić wszystko na jedną kartę, albo wyłożyć wszystkie karty na stół tudzież postawić wszystkie pieniądze na wynik, ale żeby karty... Jak się chce kogoś przekonać, to lepiej nie używać sformułowań których się nie rozumie w ferworze emocji.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mexi N cze 08, 2014 18:03  Re: Przed GP Kanady 2014

MPOWER, myślałem, ze nigdy tego nie napiszę, ale...pogrążasz się ;) Nie wiem czy pamiętasz awarię z Węgier i Walencji w 2008 - dwie kolejne awarie, w jednym wyścigu Kimi w drugim Felipe - obie spowodowane tym samym. Skończyło się to tym, że Massa nie wygrał WDC. Co prawda teraz nie walczą o mistrzostwo, ale myślę, że decyzję o niestosowaniu poprawek podjęli mimo wszystko nie na podstawie wróżenia z kuli ;)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez bartoszcze N cze 08, 2014 18:06  Re: Przed GP Kanady 2014

To co jest wyklepane przez zawodnika przed i po weekendzie to wypowiedzi PR.


Jeżeli uważasz, że PR wciska zawodnikowi w usta coś dokładnie odwrotnego niż sam czuje to.. w zasadzie gratuluję wiary w charakter swojego idola (że co innego myśli a zupełnie co innego mówi) - ponieważ treść tweeta i wypowiedź "PR" sobie bezapelacyjnie przeczą).
EOT.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Shaitan N cze 08, 2014 18:15  Re: Przed GP Kanady 2014

Ale macie końskie zdrowie chłopaki, podziwiam :-) .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron