Przed GP Austrii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo N cze 22, 2014 8:42  Re: Przed GP Austrii 2014

4) No jasne, że Hamilton ma większego pecha od reszty. Zwłaszcza w 2007 miał pełno awarii i był karany za co się da. Pięć lat później odpokutował za to wszystko.

W 2008 rzeczywiście był karany za każdą pierdołę i sędziowie robili wszystko, by Massa wygrał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Kubuś Fatalista N cze 22, 2014 8:46  Re: Przed GP Austrii 2014

Michal2_F1 napisał(a):4) No jasne, że Hamilton ma większego pecha od reszty. Zwłaszcza w 2007 miał pełno awarii i był karany za co się da. Pięć lat później odpokutował za to wszystko.


CO?

Przecież w 2007 sędziowie robili wszystko aby wygrał Hamilton. Nie przypominam sobie aby dostał jakąś karę.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez bartoszcze N cze 22, 2014 8:47  Re: Przed GP Austrii 2014

Angulo napisał(a):W 2008 rzeczywiście był karany za każdą pierdołę


Czyli?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Sycior N cze 22, 2014 9:52  Re: Przed GP Austrii 2014

Przykłady prosimy, bo z tego co pamiętam to akurat Hamilton był ulubieńcem sędziów, (pierwszy czarnoskóry kierowca w F1, poprawność polityczna itd.)
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez Anderis N cze 22, 2014 9:53  Re: Przed GP Austrii 2014

Angulo napisał(a):W 2008 rzeczywiście był karany za każdą pierdołę i sędziowie robili wszystko, by Massa wygrał.

Ale szczęście było po jego stronie i wygrał GP Monako mimo złapania kapcia z własnej winy (i to nie dlatego, że genialnie odrabiał straty, ale dlatego, że zyskał na nieplanowanym pit stopie), a szalę zwycięstwa WDC na jego stronę przechylił ustawiony wyścig w Singapurze (gdzie pewnie zamiast zyskać 6 punktów do Massy, straciłby 2 gdyby nie wyjazd SC spowodowany przez Pirueta).
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Kubicomaniak N cze 22, 2014 10:52  Re: Przed GP Austrii 2014

Czemu na stronie jest podane że Perez startuje z P11 , przecież miał być ukarany cofnięciem o 5 pozycji ?
To jak to jest ? Sędziowie chyba nie cofnęli kary , czy może jednak ?
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez TommyYse N cze 22, 2014 11:52  Re: Przed GP Austrii 2014

Startuje 16.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez katinka N cze 22, 2014 11:58  Re: Przed GP Austrii 2014

@Michal2
1. No ok, może to pytanie było głupie, ale myślałam, że Lewis może sobie wziąźć nowe gumy na wyścig, jeśli nie ustanowił żadnego czasu w Q3. A poza tym naprawdę jakoś mi umknęło, że od tego sezonu startują na oponach z Q2, myślałam, że wciąż jest tak, że na tych z Q3, na których kierowca ustanowił swój najlepszy czas.
2. Przecież napisałam, że Massa wcale nie odstaje od uznawanego za wielki talent Bottasa i uważam, że to jak na razie jest jego dobry sezon. A ogólnie, to Felipe uważam może nie za walecznego kierowcę, ale potrafi być szybki i wygrywać. Ale chyba nie powiesz mi, że jest on jakimś równym zawodnikiem i że zespół zawsze może liczyć na jego punkty? Massa to nie Alonso. Jesteś chyba kibicem Ferrari więc powinieneś wiedzieć jak było. To skandaliczne.
3. Nie wiem czy teoria roku, ale Ty chyba też nie wiesz czy i na kogo Merc stawia, a na kogo nie? Widziałeś, przecież napisałam, że nie mówię, że to jakiś spisek, a o tym mniej dopieszczonym bolidzie LH tak mi się pomyślało, bo przypomniały mi się słowa T.Wolffa. On dał do zrozumienia kiedyś, że jeśli rywale Merca będą coraz bliżej, a tak się chyba dzieje, bo przegrali nie tylko wyścig, ale i qual. Mówił, że zrobią wszystko by zdobyć te tytuły i wtedy mogą nawet wyróżnić kierowcę nr 1 w zespole. Nie wiem czy już tak jest, ale tak może być, prawda? No nie, aleś mnie od rana rozbawił tym - "Dwaj równorzędni kierowcy" :rotfl:
4. Może czasami piszę bzdury, ale Ty wszystko interpretujesz po swojemu :? Powiedziałam przecież, że Hamilton ma większego pecha od sezonu 2011, a 2012 to już w ogóle był pech do kwadratu, a mógł powalczyć o WDC. Ten sezon też wydaje mi się, że nie będzie lepszy. Pokaż mi w takim razie kierowcę oprócz Alonso, który stracił tyle szans walki o tytuł, bo ja nie wiem jaki. A owszem, w 2007 zdarzyło się, że Lewis nie dostał kary, ale teraz też czasami to się w wyścigach zdarza u innych kierowców, są tylko reprymendy i o dziwo jakoś Wam to nie przeszkadza.

Z największym szacunkiem, ale czy Ty oglądasz jakąś inną F1? Jak tak to powiedz gdzie ja mogę ją śledzić, bo może tam Ferrari jeździ na porządnym poziomie i sobie popatrzę na konia na podium :)

Nie, nie oglądam F1 w trzecim wymiarze jeśli się o to pytasz. Po prostu może trochę inaczej patrzę na wyścigi i kierowców niż Ty, i co innego w tych wyścigach jest dla mnie ważne. Chyba Cię jakoś wnerwiam, sama nie wiem. Obiektywna też może nie zawsze jestem, ale cóż nikt nie jest doskonały i bez wad, i tyle.

@slipstream, no ok może trochę szukałam usprawiedliwień dla tego spina Hamiltona, ale dlatego, że to dziwne, że w takim miejscu się obrócił, na dohamowaniu. Tym bardziej, że gdyby popełnił błąd, to by się przyznał, a od razu po qualu nie wiedział co się stało, nacisnął hamulec i zablokował się tył, tak mówił. A że Lewis już miał wcześnie problemy z hamulcami, a Merc się chwalił, że je rozwiązali, więc Toto Wolff może sobie gadać o nierówności na torze, która była przyczyna spina, jasne.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Ziolek10 N cze 22, 2014 12:13  Re: Przed GP Austrii 2014

Romain Grosjean to start from the pit lane after a gearbox change + other rear aero tweaks #f1

Grosjean z boksu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez bartoszcze N cze 22, 2014 12:36  Re: Przed GP Austrii 2014

FIA ostro o wyjeżdżaniu poza tor:
During the race, any driver leaving the track on the exit of Turn 8 who appears to have gained a clear and lasting advantage by doing so, will be reported to the stewards.

"We would not, for example, expect a driver who left the track on the exit of Turn 8 to attempt to pass a driver in front of him in to Turn 1.


"Oczekujemy na przykład, by żaden kierowca, który wyjechał poza tor na wyjściu z Zakrętu 8, nie próbował wyprzedzać w Zakręcie 1"
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kubuś Fatalista N cze 22, 2014 12:38  Re: Przed GP Austrii 2014

Wystarczy tylko za krawężnikiem zostawić metrowy pas trawy (prawdziwej trawy) i praktycznie ograniczymy wyjeżdżanie poza tor. A nawet jeśli ktoś wyjedzie to tylko na tym straci. Ale lepiej jest wylać hektar asfaltu ...
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez xdomino996 N cze 22, 2014 12:41  Re: Przed GP Austrii 2014

I tak będą równi i równiejsi, w Kanadzie można było przelecieć szykanę bez odjęcia, to co tutaj o jakiś karach mówią.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Angulo N cze 22, 2014 12:43  Re: Przed GP Austrii 2014

Przykłady prosimy, bo z tego co pamiętam to akurat Hamilton był ulubieńcem sędziów, (pierwszy czarnoskóry kierowca w F1, poprawność polityczna itd.)

Malezja - -5 pozycji na starcie za blokowanie innych kierowców, tyle tylko, że w regulaminie nie było takiego zapisu.
Francja - DT za wyprzedzenie Vettela, a potem ścięcie szykany, które nie dało mu żadnej przewagi.
Belgia - absurdalna kara za ścięcie szykany przy wyprzedzaniu Kimiego, którego potem przepuścił, absurdalna w tym sensie, że później wielokrotnie powtarzano ten występek, ale nie karano za to. Kimi w dodatku nie dojechał do mety, więc jedynym beneficjentem był oczywiście Massa.
Japonia - najbardziej absurdalna kara jaką widziałem, Hamilton niby zepchnął Kimiego na pobocze, ale coś takiego zdarza się dziesiątki razy i nikt nawet nie myśli o karaniu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Dawid17 N cze 22, 2014 12:49  Re: Przed GP Austrii 2014

No i to by było na tyle... Przypominając sobie sezon 2007 i 2008 to raczej najwięcej przywilejów miał Hamilton.
"albo sie coś ma, albo się czegoś nie ma"
Avatar użytkownika
Dawid17
 
Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 22:08

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron