GP Austrii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez baron N cze 22, 2014 15:07  GP Austrii 2014

No i po wyścigu. Nie był zbyt emocjonujący. Rosberg wygrał dobrą pozycją startową. Mimo wszystko brawa dla Hamiltona za dobrą jazdę. Obawiam się jednak, że Lewis ten sezon przegra. No i oczywiście brawa dla Bottasa za pierwsze podium w tym sezonie. Massa tak jak myślałem ukończył za Bottasem. Jak już widziałem, że po 1 pit-stopie wyjechał za Finem, to wiedziałem, że 4 pozycja to max. Do tego Bottas był minimalnie szybszy. Alonso solidnie jak zawsze, no i Perez znakomicie(FI to mistrzowie strategii). Button i Kimi kiepsko. Szkoda Kwiata.

Vettel... Bywa xD.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Simi N cze 22, 2014 15:12  Re: GP Austrii 2014

Lewis wykonał świetną robotę i szkoda, że nie udało się wyprzedzić Nico. Chociaż tyle, że zminimalizował swoje straty.
Mimo wszystko wierzę, że w końcu i Nico dopadną jakieś kłopoty :?
Zmierziło mnie porównanie pitów ROS i HAM. O ile się nie mylę, Lewis stracił 1,9s do Nico na pit stopach i śmiem twierdzić, że gdyby Hamiltona obsłużyli tak samo szybko jak Rosberga przy pierwszej wizycie, Brytyjczyk wyjechałby przed Rosbergiem.
Świetny wynik Williamsa, spodziewałem się, że to Bottas będzie wyżej.
Ładnie Alonso, zrobił co mógł. Niezwykle słaby wyścig RBR, ładnie pojechał za to Magnussen.
Aach no i byłbym zapomniał - Perez MAN OF THE RACE :-D
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez katinka N cze 22, 2014 15:15  Re: GP Austrii 2014

Tor Red Bull Ring przecudny, ciekawy, wspaniały, a wyścig może być. Szkoda naprawdę Vettela, co drugi wyścig to jakaś awaria, drugi pechowiec. No i Massa nie dał rady utrzymać P1, nie miał tempa na to i ten przydługi pit stop, a myślałam że to on da podium Williamsowi. Dobry też start i jazda w tym GP Lewisa, tylko co z tego jak każą mu zwalniać i wciąż te problemy i gadki w wyścigu o hamulcach, oszczędzaniu itp. bla, niech lepiej zrobią coś z tym. Kimi dzisiaj jakoś bezbarwnie, Alonso jak zawsze, za to Sergio super! Bardzo się cieszę, świetny wyścig Checo, zaczyna się chłopak rozkręcać w nowym zespole i w wyścigach ostatnio jest bardziej widoczny niż tak wychwalany nawet przeze mnie - Hulkenberg.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez bartoszcze N cze 22, 2014 15:24  Re: GP Austrii 2014

Gadki o oszczędzaniu to domena komentatorów, którzy nie wiedzą co się dzieje i plotą co im ślina przyniesie.
Szkoda że Lewis nie docisnął wcześniej, może się bali o wytrzymałość hamulców.
Awaria Kwiata przedziwna, restart Vettela nie lepszy.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Simi N cze 22, 2014 15:36  Re: GP Austrii 2014

Hamilton faktycznie wydawał się bardzo bać o hamulce. Myślę, że mógł nie jechać na maksa z ich powodu w niektórych momentach. Ostateczną pogoń zaczął chyba gdzieś koło 68 okrążenia. Gdyby zaczął cisnąć ze dwa kółka wcześniej, mógłby złapać Rosberga, ale oczywiście nie można tego traktować jako pewnik. To w dalszym ciągu tylko gdybanie. Niestety.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Kazik N cze 22, 2014 15:43  Re: GP Austrii 2014

Thrillera dzisiaj nie było ale cieszy przynajmniej to, że kierowcy Williamsa dojechali bez przygód tam gdzie większość kibiców się spodziewała ich widzieć. Gwiazdy wyścigu? Valtteri na pewno, Lewis na pewno.
Checo Perez też ten wynik nie zawdzięcza wyłącznie dobrej strategii zespołu. Dał sporo od siebie.
Ogromny pech Sebastiana i gdyby nie ta sytuacja to być może nie za wiele w tym wyścigu można by mówić o kierowcach RBR. Jedynie Daniel rzutem na taśmę zdołał się wbić na ósmą pozycję.
Para Alonso-Raikkonen...no cóż. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez fordern N cze 22, 2014 16:00  Re: GP Austrii 2014

Hamilton jak dla mnie przegrał ten wyścig w boksach.

Łączny czas postojów u Rosberga: 43.138
Łączny czas postojów u Hamiltona: 44.781
Różnica na korzyść Rosberga: 1.643

Przed pierwszym stopem było w granicach sekundy. Po zmianie opon Rosberg minął obydwa Williamsy, z którymi zaczął walczyć Hamilton. Przyczyna jego porażki leży właśnie tu, moim zdaniem.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Anderis N cze 22, 2014 16:48  Re: GP Austrii 2014

Ponoć na Skaju mówili, że Hamilton źle się ustawił na stanowisku serwisowym w trakcie pierwszego pit stopu, stąd ta strata. Przynajmniej tak wspominają na Autosporcie.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez gregoff N cze 22, 2014 16:58  Re: GP Austrii 2014

Przyczyna porażki Hamiltona to miejsce za Rosbergiem we wczorajszych kwalifikacjach. Dzisiaj i tak zrobił bardzo dużo (fenomenalny start i pierwsze kółko). Ogólnie Rosberg po pierwszych przegranych wyciągnął wnioski i podkręcił tempo a Lewis naprawdę ma problemy. Ale mistrzostwa są bardzo długie i jeszcze wiele może się zdarzyć.

Williams po raz pierwszy w tym sezonie poważnie zagroził dominacji Mercedesów. Jeśli jeszcze troszkę podkręcą tempo to na pewno doda to pikanterii rywalizacji. O ile oczywiście Mercy dzisiaj troszkę kontrolnie jechały po wpadce w Kanadzie... Tego dowiemy się dopiero po paru kolejnych wyścigach.

Moim zdaniem Williamsy troszkę też taktycznie zawaliły wyścig. Za każdym razem pojawili się w boksach przynajmniej o okrążenie za późno. Do tego doszło katastrofalne okrążenie Massy przez zjazdem do boksów 1:15 do 1:12 Hamiltona. Szczególnie, że Bottas w drugim stincie miał naprawdę mocne tempo i prawie wyprzedził Rosberga. Ale i tak moim zdaniem za weekend należą się pochwały całej ekipie.

Alonso - samotny bój o 4 pozycje zakończył się pod koniec wyścigu kiedy opony nie wytrzymały jego tempa. Szkoda tego kierowcy bo to kolejny zmarnowany sezon utalentowanego zawodnika. Ciekawe co by zrobił w Williamsie...

Poza tym Perez kolejny raz pokonuje Hulka a Red Bulle po Kanadzie zwrot o 180 stopni:)

Liczę na to, że od teraz sezon zacznie się trochę wyrównywać aby nie tylko problemy Mercedesa
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez TommyYse N cze 22, 2014 17:04  Re: GP Austrii 2014

Tymczasem zgodnie z zapowiedzią sędziów co do łagodniejszego traktowania incydentów na torze, kolizja VET-GUT nie pociągnie za sobą żadnych konsekwencji.

Wyścig względnie spokojny, liczyła się strategia. Ja wiem, że łatwo się ocenia oglądając w fotelu i nie mamy danych jakie maja na pitwall, ale Williams chyba zrypał strategię czekając tak długo z pit-stopami. Moim zdaniem to oni powinni zjechać jako pierwsi, albo od razu pokryć Mercedesa. A tak się nie stało i stracili pozycje właśnie w boksach. Ale, tak jak pisze @gregoff, mimo wszystko należą się wielkie brawa bo w końcu jest to podium i wykorzystany potencjał :)

Brawo mimo wszystko dla Magnussena który potrafił jakimś cudem wywalczyć P7, podczas gdy Button marne P11 :sad:
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Saruto N cze 22, 2014 17:07  Re: GP Austrii 2014

Stwierdzenie, że Hamilton przegrał w boksach jest śmieszne. Przegrał dlatego, że mają za dobry bolid ;)
Bardzo dobra postawa Williamsa, aż miło się patrzy jak Frank się uśmiecha.
I gratulacje dla Nico za pierwszy mistrzowski tytuł. Miejmy nadzieję, że w kolejnym sezonie nie będzie dla nich tak łatwo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez hejter N cze 22, 2014 17:15  Re: GP Austrii 2014

bartoszcze napisał(a):restart Vettela nie lepszy.

Jak dla mnie za ten restart powinien dostać karę. Najpierw stoi przed alejką, dając do zrozumienia, że kończy wyścig i nagle ni z tego ni z owego rusza, wcinając się w środek walki (będąc dublowanym). Dziwne.
Avatar użytkownika
hejter
 
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 17:58
Lokalizacja: nieznana

Postprzez xdomino996 N cze 22, 2014 17:26  Re: GP Austrii 2014

W sumie dziś to Hamlton miał fuksa, że w ogóle dojechał. Płonące hamulce to nie jest świetna wiadomość.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez gregoff N cze 22, 2014 17:49  Re: GP Austrii 2014

Cały wyścig monitorowali te hamulce i kontrolowali sytuację. Chyba mogli pojechać troszkę szybciej, ale woleli dmuchać na zimne. Jak zaznaczyłem wyżej, dopiero kolejne wyścigi pozwolą nam na szczegółową ocenę sytuacji na linii Mercedes - reszta stawki.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez cichy N cze 22, 2014 17:58  Re: GP Austrii 2014

Wynik Red Bulla to kara za zmianę nazwy zakrętów :P hehe.
Ogólnie to fajnie wygląda.. mam nadzieję, że stare tory zaczną częściej powracać!
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Następna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron