Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Gie So lip 05, 2014 14:08  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Mógłby ktoś wrzucić końcówkę? Zobaczyłem czas 2 sektora Vettela i poszedłem zrobić sobie kawę :D
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Simi So lip 05, 2014 14:19  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Co za kwalifikacje! Wszystko idzie po myśli Nico, nic nie idzie po myśli Lewisowi. Widać do kogo ma trafić ten tytuł. Już się wydawało, że Hamilton wreszcie zdobędzie to P1 i nagle bum. Szkoda też, że Ricciardo nie pojechał okrążenia, bo startuje daleko za Vettelem, a tak to byłby raczej przynajmniej niedaleko za nim. Ciekawe co się będzie działo jutro, ale Rosberg wręcz na pewno dojedzie jako pierwszy. A co z Hamiltonem? Jeśli nie narobi nic głupiego powinien być drugi, ale jest już chyba tak wściekły, że o błąd będzie łatwo. Mówcie co chcecie, ale gość ma przekichane od dobrych paru Grand Prix. A Rosberg tymczasem zero problemów, troszkę szczęścia i mamy co mamy. No ale właśnie to zwykle charakteryzuje mistrzowskie sezony, więc dla mnie obecnie przewaga Nico jest większa niż to co widzimy w klasyfikacji.
Ciekawe jak będą odrabiać straty Ferrari i Williamsy, ale oj - będzie się działo!
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez karolVTEC So lip 05, 2014 14:20  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Dawno nie widziałem tak pokręconych kwalifikacji... pod koniec aż oniemiałem, gdy zobaczyłem, co się stało...

Ferrari i Williams strategicznie porażka totalna. W ogóle, mógłby ktoś przypomnieć, kiedy to Ferrari straciło oba bolidy już w Q1? Brawo Marussia :D

Co do Q3.... nie wiem... co to się stało z Hamiltonem? Czy to jakiś błąd, czy ktoś go zablokował, czy nieporozumienie z zespołem? Ciężko stwierdzić, ale taki kierowca nie traci 3 sekund od tak sobie. I Button dowalił :D

Co do wyścigu... na pewno z tyłu będzie ciekawie, bo Alonso i Williamsy będą chciały się przebić, Raikkonen pewnie oleje sprawę i straci gdzieś skrzydło. Marussia, przynajmniej na początku wyścigu będzie chciała namieszać. I Hamiltona bym nie skreślał, być może jutro pojedzie swój życiowy wyścig. I z uwagą trzeba śledzić chłopaków z Force India, bo na dopełnienie podium właśnie typowałbym któregoś z nich, a nie Red Bulla.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez chmiel So lip 05, 2014 14:27  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

slipstream napisał(a):
baron napisał(a):A Hamilton bardzo rozczarowuje. Na pewno popełnił znów gdzieś błąd.

Nie wiem czy to błąd, a jeśli to na pewno w głowie a nie jeździe, bo Lewis pewnie odpuścił myśląc że nikt go nie pobije.

Dokładnie. Dostał info przez radio, że jeśli uważa, że już nie poprawi czasu, to ma przepuścić Nico i przepuścił, odpuszczając tym samym kompletnie te ostatnie kółko. No i ładnie się na tym przejechał.

Co do Q1 i Williamsa oraz Ferrari, tak jak ktoś napisał - w końcówce znowu zaczęło padać i nie dało się już poprawić czasu. Tragiczna strategia obu teamów (zauważyliście tą panikę w garażu Ferrari, kiedy inni już byli na okrążeniu wyjazdowym na slikach? Oni byli naprawdę zaskoczeni tym, co się dzieje i dopiero sięgali po sliki. Co się wyrabia w tym zespole, to totalna katastrofa...). Ale warto też zauważyć, że na P15 i P16 w Q1 byli kierowcy RBR, więc oni także byli blisko odpadnięcia już w pierwszym bloku kwalifikacji.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Karol24 So lip 05, 2014 14:28  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Hamilton zjechał do boksu, nie ukończył ostatniego pomiarowego okrążenia. Bo jego czasy nie dawały mu poprawy po 2 sektorach, jak wszystkim zresztą. A tu nagle wszyscy poprawli się w 3 sektorze o 3 czy 4 sekundy.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez kamo_159 So lip 05, 2014 14:30  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Przypadkiem nie było tak, że faktycznie Hamilton miał najlepszy czas i po prostu odpuścił. A po chwili anulowano mu jego najlepszy czas?
kamo_159
 
Dołączył(a): Cz gru 17, 2009 15:38

Postprzez Kazik So lip 05, 2014 14:44  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Angulo napisał(a):Gratuluje Rosbergowi tytułu...

Już nie przesadzajcie, please. :wink: Któryś raz z rzędu słyszę o gratulacjach dla Nico a tu raptem połowa sezonu. Wybitna przesada z tymi gratulacjami. Tak wiele rzeczy jeszcze się może wydarzyć...
P.S. Takich wyników quala jak dzisiaj to raczej nie dało się przewidzieć. :)
Ostatnio edytowano So lip 05, 2014 14:50 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Ziolek10 So lip 05, 2014 14:50  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

karolVTEC napisał(a):W ogóle, mógłby ktoś przypomnieć, kiedy to Ferrari straciło oba bolidy już w Q1?


Całkiem niedawno, GP Malezji 2010 :smile:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez baron So lip 05, 2014 15:23  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez slipstream So lip 05, 2014 15:40  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

No i Lewis się kaja i przeprasza za odpuszczenie okrążenia. I mówi że potrzeba mu teraz takiego startu jak w Austrii.

I made a mistake today and pulled out of the lap when I should have kept going. It was a tough qualifying with the changing conditions and we got through most of it really well, until the most important part. It was my decision, a bad call, and that decided my qualifying. I'm so sorry to have disappointed the fans here today as their support has been fantastic and I'll do what I can to have a great race for them tomorrow. I need to have a start like I had in Austria two weeks ago and then do my best to get back to the front; you never know what might happen. It's difficult when you're just out of the car to express your emotions and see the positive but I'll go back to the team and my family now and we'll build up for tomorrow from there.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez exxxile So lip 05, 2014 15:48  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Nieśmiało wtrącę, iż moim zdaniem zespół powinien zmobilizować Hamiltona i powiedzieć mu, że są jeszcze szanse. Sam Lewis też mnie zaskoczył, bo akurat jego uważam za zawodnika, który ciśnie do końca, a on po prostu sobie odpuścił. I ekipa i kierowca zachowali się w tej sytuacji bardzo nietypowo.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Simi So lip 05, 2014 15:49  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Cóż innego mu pozostaje? Za błędy się płaci. Boję się tylko, że jutro poniosą go nerwy. Maksymalnie będzie drugi. Rosberg nie odbierze sobie P1.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez TommyYse So lip 05, 2014 15:54  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

Kazik napisał(a):
Angulo napisał(a):Gratuluje Rosbergowi tytułu...

Już nie przesadzajcie, please. :wink: Któryś raz z rzędu słyszę o gratulacjach dla Nico a tu raptem połowa sezonu. Wybitna przesada z tymi gratulacjami. Tak wiele rzeczy jeszcze się może wydarzyć...


Angulo, kto jak kto, ale ty powinieneś pamiętać jak ludzie gratulowali McLarenowi tytułów w obu klasyfikacjach już po Australii 2012. Pamiętam te wyniki ankiet, "Komu przypadnie tytuł?" 90% na McLarena...

JB <3 :D
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Angulo So lip 05, 2014 16:05  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

I właśnie ja napisałem, że to czysta głupota, tym bardziej biorąc pod uwagę wyczyny McLarena z przeszłości. Wyszło jak zwykle na moje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Arnulf So lip 05, 2014 16:45  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2014

To dlaczego robisz teraz dokładnie to samo, skoro to czysta głupota?
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron