GP Wielkiej Brytanii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bohdi Pn lip 07, 2014 0:24  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Michal2_F1 napisał(a):Niech mi powie ktoś dlaczego manewr Vettela na Alonso w Copse był legalny (Seb wyjechał 4 kołami poza tor) a manewr Grosjeana na Massie na Hungaro rok temu nie był?


Dwie podobne, ale jednak nieco inne sytuacje.
Na Hungaro, Roman wyprzedził Massę będac poza torem, czyli czterema kołami poz białą linią wyznaczającą tor.
Kara była o tyle idiotyczna, gdyż Groszek uratował tym manewrem nie tyle samego siebie, ale przede wszystkim Filipa.
Wychodząc z lewego łuku był znacznie szybszy niż Massa, który nie pozostawił mu miejsca na wyjściu z zakrętu I zmusił do opuszczenia toru (dosłowniw na 2-3 sekundy). Po zawodach, sam Massa przyznał, że nie rozumie za co Romain dostał karę.

Dzisiaj, Sebastian wyprzedził Alonso będąc na torze, dopiero po wyprzedzeniu Ferdynanda "wypadł" czterema kołami poza tor. Przed wyprzedzeniem rowniez byl "poza". Sam manewr był więc prawidłowy.
Bardzo dobrze opisywał to Ant na Skypadzie, warto pogrzebac na YT.
Ostatnio edytowano Pn lip 07, 2014 11:46 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez idylla Pn lip 07, 2014 5:38  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Bardzo emocjonujące GP.
Merc lata świetlne przed innymi, pech ROS tylko zaostrzy walkę o mistrzostwo.
BOT zdecydowany bohater wyścigu, na plus BUT i MAG
Walka ALO z VET wisienką na torcie choć nieco zepsutą "jękami" obydwu kierowców, nawiasem mówiąc siebie wartych jeśli chodzi o naruszanie limitów toru.
RBR ciut zawaliło kierowcom strategie zakładając twarde ogumienie na restart wyścigu, a w przypadku VET fundując mu dodatkowy postój.
Generalnie gdyby nie Mercedes to mielibyśmy fascynującą walkę pomiędzy: Williamsem, SF, FI, RBR :-P
Oby więcej takich GP w dalszej części sezonu.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez katinka Pn lip 07, 2014 11:45  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Świetne GP, jak zwykle Silverstone nie zawiodło<3 Fajnie, cieszę się, że Lewis wygrał, motywację mu to da. Na pewno lepsza byłaby walka na torze z Rosbergiem i dopiero potem zwycięstwo, ale to też jest super, bo walczył i był bardzo szybki, a przy okazji punkty odrobione prawie. No i teraz przynajmniej jest bardziej sprawiedliwie w awariach... Muszą tylko poprawić pit stopy Hamiltona, bo zawsze coś tam nie tak.
Szkoda, że Vettel nie zdobył podium, jechał chyba na P3, poszłam po picie, a jak wróciłam, to już walczył z Alonso i Magnussenem, nie wiem jak to się stało, a RIC na podium. Walka Seby z Fernando piękna, było ostro i na granicy tak jak powinno być, szkoda tylko tego płakania. Rany co za faceci, po takiej walce skarżą na siebie przez radio, brakowało chyba jeszcze telefonu do mamusi :rotfl: A Lauda chciał, aby kierowcy teraz bez sędziów, sami rozwiązywali takie problemy, tylko chyba zapomniał, że w jego czasach w F1 było inaczej. Liczyłam na jakieś dobre miejsce Pereza i dużo punktów dla SFI, ale ten kontrakt z Vergne trochę popsuł mu wyścig, a poza tym chyba nie mieli tempa, podobno wiatr im przeszkadzał. Hulkenberg co prawda w punktach, ale ostatnio jeździ jakoś niemrawo, no i McLaren mu odmówił. Bottas to nie mój ulubiony kierowca, a jego jazda tym bardziej, ale to co wczoraj zrobił na Silver z P16 jest mega :dobrze: A Ferrari jak już tak się reorganizuje, to powinno chyba dać szansę w końcu Julesowi Bianchi, bo ostatnio chłopak sporo pokazuje w tej słabej Marussi.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez pawel92setter Pn lip 07, 2014 11:51  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Bottas to nie mój ulubiony kierowca, a jego jazda tym bardziej, ale to co wczoraj zrobił na Silver z P16 jest mega


A co Ci się wcześniej nie podobało w jego jeździe? On już niejednokrotnie pokazywał, że umie wyprzedzać. A walka z Mercedesami w Austrii była znakomita. (Ataki na Rosberga)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez barti_kakti Pn lip 07, 2014 16:03  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

karolVTEC napisał(a):Men of the race: Alonso :D Przebijanie się z końca stawki, walka na torze i solidne tempo.


Przecież te same rzeczy można powiedzieć o Bottasie, który zanotował dużo lepszy wynik.
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez Anderis Pn lip 07, 2014 16:32  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Zawsze o tytule "Man (bo men to liczba mnoga) of the race" decydują odczucia subiektywne, bo zawsze jest kilku zawodników, o których można powiedzieć, że trudno było wymagać, żeby zrobili w trakcie wyścigu coś więcej, a nigdy nie jest do końca jasne na ile końcowy wynik jest zasługą kierowcy, a na ile bolidu.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Ziolek10 Pn lip 07, 2014 16:49  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Obrazek

Martwiąco to wygląda...
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez MarK Pn lip 07, 2014 20:47  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Dla mnie w ogóle najciekawszy weekend wyścigowy tego sezonu - bo zaczęło się już w sobotę. Super emocje i walka na torze, wreszcie nie "dzięki" DRSowi.

Co do Man of the race, to Alo i Bottas zasługują po równi, ale jednak Alo za te kosmiczne manewry, no i jednak wciąż dysponuje on bolidem słabszym, także od Williamsa.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez katinka Pn lip 07, 2014 23:47  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

A co Ci się wcześniej nie podobało w jego jeździe?

Lepiej nie powiem co, bo będziesz uważać to za głupie, a ja no oceniam kierowców po swojemu. Bottas po prostu nie jest na mojej liście tych których jazda mnie zachwyca. Nigdy nie powiedziałam, że Valtteri nie umie wyprzedzać, jest dobry, ale jak dla mnie jeździ za spokojnie, jest poukładany, pewno też często kalkuluje, no i prawie w ogóle nie robi błędów, nie wydaje mi się, aby kiedyś w walce wywiózł innego kierowcę poza tor, by tak zaciekle walczył o pozycję. Z tego co wiem, ma delikatny, taki płynny styl jazdy, ja chyba wolę narwańców;) Jeszcze przed swoim debiutem w F1 Bottas był tu tak reklamowany, że chyba spodziewałam się czegoś więcej. Teraz jest tak samo wychwalany Felipe Nasr i jestem b.ciekawa jak on sobie w F1 poradzi, ale i tak przyjdzie Raffaele Marciello i pozamiata, będzie najlepszy z tej trójki :P Oczywiście widzę, że w kwalifikacjach potrafi być szybki, podobało mi się też to P3 na mokrym torze w qualu w Kanadzie w zeszłym sezonie. No i ten wczorajszy wyścig na Silverstone, nawet nie samo podium, ale to jak walczył z tak dalekiej pozycji na starcie. Red Bull Ring w mniejszym stopniu, ataki Bottasa na Rosberga no były fajne, ale nic z nich nie wynikło, a Merce nie miały chyba jakiegoś super tempa tylko problemy z przegrzewaniem się bolidu.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Arnulf Wt lip 08, 2014 7:45  

Co to znaczy, że prawie w ogóle nie popełnia błędów? To chyba jest zaleta kierowcy, a nie wada. Tym bardziej mnie dziwi określenie jazdy Bottasa mianem "spokojnej" bo z aktualnej stawki jest chyba jednym z najczęściej wyprzedzających kierowców. To co ma jeździć od linii do linii żeby jego jazda nie byla zbyt spokojna?
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Duif Wt lip 08, 2014 8:54  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

katinka, masz czasem naprawdę ciekawe wypowiedzi, okraszone argumentami. Wszystko to zawsze przedstawione jest z twojej perspektywy, zwykle odmiennej od reszty. Ale ta wypowiedź… Tego się nie da czytać. To co przytoczył arnulf - jeśli brak popełniania błędów jest wadą, to odstaw to co bierzesz ;) Twoje argumenty są inwalidą w tym wypadku.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez RdQ_ Wt lip 08, 2014 10:25  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

Dlatego ja zacząłem ignorować posty Katinki i Wam też to polecam. :smile: Drogą jej rozumowania najlepszymi kierowcami powinni być narwańcy pokroju Maldonado czy Yuji'iego Ide, bo wywożą swoich przeciwników poza tor i nie kalkulują czy kogoś rozwalić, czy nie - oni po prostu to robią. :twisted:
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez katinka Wt lip 08, 2014 13:35  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

@Arnulf, @Duif
Po pierwsze nic nie biorę :P Po drugie ciężko mi na ten temat napisać jakieś argumenty, które by Was przekonały, bo i wiedzę o F1 mam mniejszą, a poza tym to tylko moje spojrzenie na wyścigi, a Wy macie przecież całkiem inne, ale szanuję je jakby co. A po trzecie przecież nigdzie nie mówię, że niepopełnianie błędów jest wadą, mówię tylko, że wolę takich kierowców, którzy te błędy robią, a to jest różnica, co nie? Wy wolicie zawodników co są bezbłędni, perfekcyjni i kalkulują, a ja za takimi na torze po prostu nie przepadam i tyle. Wolę jak kierowca jest spontaniczny i nawet jak robi błędy, nie przeszkadza mi to, bo przeważnie są one spowodowane ciśnięciem i szukaniem limitów bolidu i toru, a to mi się podoba u kierowcy wyścigowego.
Ogólnie to nie wiem za bardzo o co Wam chodzi? Możecie sobie myśleć co chcecie, ale doceniam Bottasa, talent na pewno chłopak ma, ale jakoś specjalnie nie jaram się jego jazdą, nie jest moim ulubionym kierowcą. Jeśli chodzi o spokojną jazdę, to już sam styl Bottasa jest taki chyba coś jak Buttona, płynny i delikatny, wolę bardziej agresywnie jeżdżących kierowców i takich co czasem nie odpuszczą gdy walczą o pozycję bez zastanawiania się czy się opłaci. Nawet w życiu trzeba czasami zaryzykować, by nie żałować potem że się nawet nie spróbowało, a co dopiero mówić o tak wspaniałym sporcie jak F1 i wyścigi. Pewno Lewis po tym qualu na Silver mógłby coś o tym powiedzieć...


Dlatego ja zacząłem ignorować posty Katinki

Ojej no zaraz się popłaczę http://emoty.blox.pl/resource/cray.gif
Drogą jej rozumowania najlepszymi kierowcami powinni być narwańcy pokroju Maldonado czy Yuji'iego Ide, bo wywożą swoich przeciwników poza tor i nie kalkulują czy kogoś rozwalić, czy nie - oni po prostu to robią.

Ależ wcale nie, bo wiesz, drogą mojego rozumowania jest to, że ja zwyczajnie wolę takiego ostrzej jeżdżącego kierowcę, nawet jak Maldonado czy Perez, którzy zresztą potrafią być bardzo szybcy, a że czasem walcząc nie dojeżdżają do mety, to takie są wyścigi. A Ty może wolisz kierowców nudniejszych, kalkulujących jak szachiści i takich co na koniec kariery można stawiać pomniki za bezbłędną jazdę, każdy lubi co chce. Taki Schumi na ten przykład na torze nie był czasami idealny, ale był wielkim kierowcą i wiedział jak zdobywa się mistrzostwo, a na pewno że nie odpuszczaniem i tak powinno być. Nie obchodzi mnie czy ktoś ma 7 tytułów czy żadnego, czy uważają go za najlepszego kierowcę świata czy za najgorszego w stawce, podejście do ścigania się dla mnie liczy, waleczność i jazda na torze, taka która mi się podoba, daje cudowne emocje i szybsze bicie serca, to wszystko.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Martius_28 Wt lip 08, 2014 13:44  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

@up :cmok: - szkoda, że moja żona nie ma takiego podejścia do F1 jak Ty ;P dla niej to tylko nudna forma spędzania czasu przed Tv, w czasie kiedy można by obejrzeć ....Kardashianów. :???:
!! Forza Schumi !! Forza Ferrari !! Forza Kimi !!
Avatar użytkownika
Martius_28
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 19:28
GG: 2832896

Postprzez pawel92setter Wt lip 08, 2014 13:58  Re: GP Wielkiej Brytanii 2014

katinka

A błąd Bottasa podczas GP Australii, gdy gonił czołówkę po starcie z odległej pozycji? A wypadek z Hamiltonem, gdy oddublowywał się mimo, że nie miał szans na punkty i mógł odpuścić? To, że ktoś nie psuje wyścigów innym kierowcom nie znaczy, że jest mniej waleczny albo, że mu nie zależy. Valtteri umie, w odróżnieniu od Pereza, czysto wyprzedzić zawodnika od którego jest lepszy.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość