GP Niemiec 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Simi N lip 20, 2014 15:02  Re: GP Niemiec 2014

Wyścig był pasjonujący bez dwóch zdań. Nie było momentów nudy. Lewis fantastyczny wyścig, ograniczył straty ile tylko mógł. 14 punktów to jeszcze zdecydowanie bez żadnych tragedii, ale jeśli wziąć pod uwagę, że to już czwarty pod rząd weekend z problemami.. oj nie układa mu się, zwłaszcza na tle Nico.
Bottas trzeci pod rząd finisz na podium, Williams wniebowzięty. Massa? Szkoda gadać. Oczywiście, nie jego błąd, ale gość naprawdę przyciąga do siebie wypadki, awarie.. (syndrom DC? ;p)
Vettelowi trochę się przyfarciło jeśli chodzi o pokonanie Daniela ;p, ale fakt faktem, że pojechał dobry wyścig. Więcej nie mógł.
Ricciardo duużo stracił, ale oglądanie jego późniejszych dokonań było przyjemnością.
Mało kto na pewno to zauważył i mało kto przyjmie to do wiadomości, ale ten Wasz okropny Maldonado dziś naprawdę zrobił co tylko mógł..
Ostatnio edytowano N lip 20, 2014 15:07 przez Simi, łącznie edytowano 1 raz
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Tomski N lip 20, 2014 15:02  Re: GP Niemiec 2014

A takie dachowanko Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomski
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 15:17

Postprzez idylla N lip 20, 2014 15:03  Re: GP Niemiec 2014

Wyścig świetny, dużo bezpośredniej walki, świetna jazda BOT, HAM, ALO, VET, RIC.
W sumie to Ham prawie był w niebie, gdyby Charlie zdecydował się na SC Lewis miał szansę na zwycięstwo( a w sumie z powodu "mniejszych pierdół" nie raz i nie dwa wypuszczano SC na tor).
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Van_Helsing N lip 20, 2014 15:04  Re: GP Niemiec 2014

mr_bean2000 napisał(a):Ps. Ma ktoś wideo ze startu? Przegapiłem, a czytam, że Massa już coś popłakuje :-D

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Postprzez Angulo N lip 20, 2014 15:04  Re: GP Niemiec 2014

W sumie to Ham prawie był w niebie, gdyby Charlie zdecydował się na SC Lewis miał szansę na zwycięstwo( a w sumie z powodu "mniejszych pierdół" nie raz i nie dwa wypuszczano SC na tor).

Po to też przyspieszył trzeci postój, gdyby tego nie zrobił to mogę się założyć, że dojechałby na P2.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez ice N lip 20, 2014 15:06  Re: GP Niemiec 2014

Nie wiem tylko po co realizator przerwał walkę Alo-Ric, żeby pokazywać jadącego za Bottasem Hamiltona, który swoją drogą wybierał dziwne linie jazdy, szczególnie w zakrętach 2-3 i na nawrocie. Chyba inżynier niepotrzebnie mu mówił, że to będzie taki "easy catch".
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez gornik N lip 20, 2014 15:09  Re: GP Niemiec 2014

Tomski napisał(a):A takie dachowanko
http://3.bp.blogspot.com/-cG8VCXjo89k/U ... 600/f1.jpg

Jakby ktoś miał w 1080p byłbym wdzięczny :)
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez mr_bean2000 N lip 20, 2014 15:12  Re: GP Niemiec 2014

Dzięki @Van_Helsing. Widzę, że się działo (już druga rolka w tym sezonie).
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Postprzez baron N lip 20, 2014 15:18  Re: GP Niemiec 2014

Wyścig średni. Szkoda, że nie padało, byłoby znacznie ciekawiej. Rosberg od startu do mety pełna kontrola, Bottas zaliczył kolejny świetny występ, a Hamilton zawalił grą va banque licząc na SC. Ładna walka Alonso i Ricciardo. Kimi słabo(co w ogóle mnie nie dziwi). Szkoda, że Pastorowi nie udało się zapunktować.

Massa dał ciała nie ma wątpliwości. Spokojnie mógł pojechać szerzej i ew. stracić te pozycję, ale byłby ciągle w grze. A tak to rozgoryczenie. Na Węgrzech będzie lepiej xD.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Karol24 N lip 20, 2014 15:20  Re: GP Niemiec 2014

ice napisał(a):Nie wiem tylko po co realizator przerwał walkę Alo-Ric, żeby pokazywać jadącego za Bottasem Hamiltona, który swoją drogą wybierał dziwne linie jazdy, szczególnie w zakrętach 2-3 i na nawrocie. Chyba inżynier niepotrzebnie mu mówił, że to będzie taki "easy catch".


Hamilton zawsze jeździ innną linią gdy szykuje się do wyprzedzania.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez chmiel N lip 20, 2014 15:24  Re: GP Niemiec 2014

baron napisał(a):Szkoda, że nie padało, byłoby znacznie ciekawiej.

Rozpadało się tuż, tuż po wyścigu. ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez pawel92setter N lip 20, 2014 15:24  Re: GP Niemiec 2014

Angulo napisał(a):
W sumie to Ham prawie był w niebie, gdyby Charlie zdecydował się na SC Lewis miał szansę na zwycięstwo( a w sumie z powodu "mniejszych pierdół" nie raz i nie dwa wypuszczano SC na tor).

Po to też przyspieszył trzeci postój, gdyby tego nie zrobił to mogę się założyć, że dojechałby na P2.


To nie jest takie pewne. Ja liczyłem, że Bottas wtedy zjedzie, bo miałby pewne P2. Zresztą... Gdy Hamilton go doszedł to zaczął jechać tempem Rosbega, więc w Williamsie były rezerwy.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ice N lip 20, 2014 15:34  Re: GP Niemiec 2014

Karol24 napisał(a):
ice napisał(a):Nie wiem tylko po co realizator przerwał walkę Alo-Ric, żeby pokazywać jadącego za Bottasem Hamiltona, który swoją drogą wybierał dziwne linie jazdy, szczególnie w zakrętach 2-3 i na nawrocie. Chyba inżynier niepotrzebnie mu mówił, że to będzie taki "easy catch".


Hamilton zawsze jeździ innną linią gdy szykuje się do wyprzedzania.

Ale właśnie zamiast stawiać na lepsze wyjście i starać się jeździć ciasno to wpadał w tą sekcje 2-3 dość głęboko i tracił na wyjściu do Bottasa + parę razy zmaścił nawrót. Nie żebym był mądrzejszy od mistrza świata po prostu tak to wyglądało dla mnie, być może to dlatego, że Bottas był całkiem szybki i nie wstrzymywał Hamiltona w tej sekcji, żeby ten nie chcąc tracić czasu wybierał inną linię niż "kwalifikacyjną". Pierwsze co pomyślałem po wyścigu to "żeby tylko Hamiltonowi później nie brakło tych kilku punktów".
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez rzeznik N lip 20, 2014 16:04  Re: GP Niemiec 2014

Ale właśnie zamiast stawiać na lepsze wyjście i starać się jeździć ciasno to wpadał w tą sekcje 2-3 dość głęboko i tracił na wyjściu do Bottasa + parę razy zmaścił nawrót.

Sekcje 2-3 można przejechać na dwa sposoby nie tracąc czasu. Szeroki wyjazd z zakrętu 2 dawał Hamiltonowi korzyść w postaci wyższej prędkości na końcu prostej.
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez krisow N lip 20, 2014 16:40  Re: GP Niemiec 2014

Ale tu chyba już opony zadziałały. Pierwsze kilka kółek super miękkie dawały kolosalną przewagę, ale po prostu się zaczęły kończyć i brakowało przyczepności by się zbliżyć przed strefą DRS. Tak przynajmniej ja to widzę. Po drugie Williams jest w tej chwili bolidem nr 2 w stawce i na pewno trudniej go wyprzedzić niż Ferrari czy Red Bulla. A wyścig bardzo ciekawy, wiele walki o pozycje i to w kilku miejscach (szczególnie Ricciardo w tym imponował). 100 razy wolę GP Niemiec w Hockenheim niż na Nurburgringu.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Następna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron