Przed GP Węgier 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez baron Cz lip 24, 2014 7:28  Przed GP Węgier 2014

Obrazek

Lokalizacja: Budapeszt, Węgry
Długość toru: 4,381 km
Liczba okrążeń: 70
Pełny dystans: 306,630 km
Najdłuższa prosta: 788 m
Szerokość toru: 10-11 m

Rezultaty z 2013 roku:
Pole position: Lewis Hamilton - 1:19,388
Zwycięzca: Lewis Hamilton - 1h42m29,445
Najszybsze okrążenie: Mark Webber - 1:24,069




Konferencje:

Thursday, July 24, 1500 hours local time (1300 GMT)
Marcus Ericsson (Caterham), Esteban Gutierrez (Sauber), Kamui Kobayashi (Caterham), Pastor Maldonado (Lotus), Sergio Perez (Force India), Jean-Eric Vergne (Toro Rosso)

Friday, July 25, 1600 hours local time (1400 GMT)
Eric Boullier (McLaren), Christian Horner (Red Bull), Monisha Kaltenborn (Sauber), Vijay Mallya (Force India), Marco Mattiacci (Ferrari), Claire Williams (Williams)


Przed nami ostatnie GP przed wakacyjną przerwą. Myślę, że pierwsze skrzypce na tym torze prócz Mercedesa, będzie odgrywał Red Bull. Mieli dobre czasy w krętych sektorach na Hockenheim.

No i naturalnie co z pogodą... Podobno w niedzielę deszcz.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Grzesiek1713 Cz lip 24, 2014 8:37  Re: Przed GP Węgier 2014

W Niemczech też zapowiadali deszcz w niedzielę :P

Myślę, że nadal Mercedes i Williams będzie z przodu, Red Bull się pozbiera po przerwie, w końcu w ostatnich latach oni przerwy wakacyjne wykorzystywali fenomenalnie :)

Ktoś ma jakieś info, kto pojedzie w FP1 z "młodych"?
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez step07 Cz lip 24, 2014 10:55  Re: Przed GP Węgier 2014

Wg mnie w czołówce nic się nie zmieni. Dalej Mercedes, potem próbujący dobrać się srebrnym strzałom do skóry Williams, a za nimi RBR/Ferrari. Fajnie by było gdyby w niedzielę popadało, przydałby się w końcu jakiś deszczowy wyścig ala Hungaroring 2011 :)
step07
 
Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 17:16

Postprzez rzeznik Cz lip 24, 2014 11:31  Re: Przed GP Węgier 2014

Patrząc po wynikach, Hamiltonowi bardzo pasuje ten tor.
2007 P1
2008 P5 po starcie z PP
2009 P1
2010 DNF
2011 Błąd podczas prowadzenia w wyścigu
2012 P1
2013 P1
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez Grzesiek1713 Cz lip 24, 2014 12:42  Re: Przed GP Węgier 2014

Ma tyle samo zwycięstw na tym torze co Schumacher, czy będzie liderem tego toru ? :twisted:
HAM | VET | RIC | KVY | VES
Red Bull F1 2015
POLUB: http://www.facebook.com/f12015
Avatar użytkownika
Grzesiek1713
 
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:38

Postprzez Simi Cz lip 24, 2014 14:52  Re: Przed GP Węgier 2014

Statystyki świetne. Jedyne co mu może stanąć na drodze to kolejna awaria, błąd lub.. Rosberg.
Btw - co dokładnie stało się Lewisowi w HUN 2008? Pamiętam, że po starcie z P1 był piąty, ale co dokładnie się wydarzyło?
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Arnulf Cz lip 24, 2014 15:01  Re: Przed GP Węgier 2014

Przebił oponę bodajże na częściach innego bolidu.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez TommyYse Cz lip 24, 2014 19:36  Re: Przed GP Węgier 2014

Na dzisiejszej konferencji padło pytanie, co kierowcy sądzą o Massie obwiniającym Magnussena za kraksę w Hockenheim i mówiącym że FIA popełnia błąd nie karząc go.

Kobayash napisał(a):Trudno powiedzieć. Jak dla mnie, Magnussenowi było bardzo trudno uniknąć tego co się stało, utrzymywał swoją linię. Dla mnie wyglądało to jakby Felipe trochę zbyt bardzo zacieśnił swoją linię, jeśli zostawiłby trochę więcej miejsca, myślę że wtedy nic by się nie stało. Magnussen mógłby zapobiec wypadkowy gdyby zahamował czy coś, ale to wszystko było zaraz po starcie. Hamował do zakrętu, straciłby wiele pozycji gdyby odpuścił, więc bardzo ciężko to ocenić. Myślę też że Felipe nie mógł nic zobaczyć w lusterkach - one są bardzo małe i pod tym kątem niewiele mógł zobaczyć, myślę że to jest największy problem.


Checo napisał(a):Było bardzo ciasno na starcie. Pierwszy zakręt W Hockenheim jest... coś takiego może się zdarzyć. Kevin zrobił wszystko żeby uniknąć Felipe. W końcu zderzyli się i to był bardzo nieprzyjemny wypadek dla Felipe. Trudno kogoś obwiniać. Myślę, że oboje się zderzyli ale trudno obwinić kogoś za ten wypadek.



Maldonado i Gutierrez zostali też zapytani czy kierowcy po kolizjach zwykli są obwiniać się nawzajem, czy rozmawiają ze sobą o tym i czy łatwo zaakceptować swoją winę w takiej sytuacji.

Pastor napisał(a):Kiedy popełniasz błąd, łatwo to zaakceptować. Musisz uczyć sie na błędach. Czasami nie jesteśmy idealni. Kiedy się ścigasz, czasami możesz popełnić jakiś błąd. My się ścigamy, dajemy z siebie wszystko żeby zdobyć pozycję, lub ją obronić i czasami jest bardzo ciasno i zdarzają się kontakty.


Guti napisał(a):Chodzi tylko oto żeby się szanować i kiedy popełniasz błąd musisz to zaakceptować. Rozmawialiśmy z Pastorem i znaleźliśmy kompromis i utrzymujemy dobre relacje. W końcu chodzi o czerpanie radości z tego co robimy i o naszą pasję to ścigania.
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Simi Cz lip 24, 2014 20:54  Re: Przed GP Węgier 2014

Wniosek jeden - tylko Massa uważa, że to Magnussen jest winny. Frustracja Felipe sięga zenitu - może i nie trudno się dziwić - przyszedł do nowej ekipy, myślał, że będzie liderem, a tu lipa. Oglądałem powtórkę tego zdarzenia parę razy i nie mam pojęcia jakim cudem Kevin mógłby uniknąć zderzenia. A Massa, owszem, mógłby.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez MPOWER Cz lip 24, 2014 21:06  Re: Przed GP Węgier 2014

Oglądałem powtórkę tego zdarzenia parę razy i nie mam pojęcia jakim cudem Kevin mógłby uniknąć zderzenia. A Massa, owszem, mógłby.

Wg mnie zwykłe RA. Massa go nie widział, Magnussen nie miał gdzie uciec.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Anderis Cz lip 24, 2014 21:16  Re: Przed GP Węgier 2014

Massa mi ostatnio podpadł. Za dużo aroganckich komentarzy. Że Magnussen winny, że FIA powinna inaczej, że wykonał nawet lepszą robotę od Bottasa w ostatnich wyścigach itp. Nawet się na nim "wyżyłem" na jednym z zagranicznych forów. :D
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Simi Cz lip 24, 2014 22:09  Re: Przed GP Węgier 2014

@MPOWER
Bez dwóch zdań RA, ale ze wskazaniem na Massę. Na pewno nie ma winy Magnussena.

@Anderis
Nie Tobie jednemu. Dla mnie powód takich komentarzy Felipe jest jeden, a nazywa się frustracja. Ale słucha się tego okropnie, mógłby się gość wziąć w garść, a nie bełkotać ciągle w kółko :lol:
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez kamo_159 Cz lip 24, 2014 23:53  Re: Przed GP Węgier 2014

Może jest to klątwa RK? Ostatnio mocno doradzał Robertowi, a jak się okazuje sam mając spore doświadczenie ciągle nie jest w stanie dojechać bez przygód do mety. Facet powinien się mocno wziąć w garść, bo samą szybkość (jako taką) posiada...
kamo_159
 
Dołączył(a): Cz gru 17, 2009 15:38

Postprzez barti_kakti Pt lip 25, 2014 4:30  Re: Przed GP Węgier 2014

Anderis napisał(a):Nawet się na nim "wyżyłem" na jednym z zagranicznych forów. :D


Można się dopytać jakie to wiadro pomyj na niego wylałeś :D
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez katinka Pt lip 25, 2014 7:38  Re: Przed GP Węgier 2014

No no Koba, Guti, Pastor i Checo... To na tej konferencji prasowej już nie mieli kogo się spytać o ten wypadek, tylko samych takich kierowców co robią podobnie i przeważnie po swojemu interpretują swoje kolizje? :rotfl: Długo nie trzeba szukać, ta ostatnia między Sergio a Massą w Kanadzie i potem ich wypowiedzi.

Nie Tobie jednemu. Dla mnie powód takich komentarzy Felipe jest jeden, a nazywa się frustracja. Ale słucha się tego okropnie, mógłby się gość wziąć w garść, a nie bełkotać ciągle w kółko

Simi, no jakby tu powiedzieć, niestety ale chyba wszyscy kierowcy tego pokolenia to płaczki i marudy i czasem może nie fajnie się tego słucha, mało jest też takich co przyznają się do błędu. Dla mnie ta kolizja Massa/Kevin to też był tylko RA i tyle, bez żadnych kar. Ale mnie akurat taki Massa nie wkurza jakoś bardzo, bo wolę takiego czasem nawet aroganckiego Felipe, mającego swoje zdanie, niż tego za czasów Ferrari, podporządkowanego zespołowi i Alonso. No ale to już co kto lubi :-)
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Następna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron