GP Węgier 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kamikadze2000 N lip 27, 2014 20:29  Re: GP Węgier 2014

Wyścig byłby "bez historii", gdyby nie SC... ;) Przynajmniej było ciekawie... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez hejter N lip 27, 2014 21:00  Re: GP Węgier 2014

Dokładnie, gdyby nie start Hamiltona z Pit-lane, gdyby nie mokry tor, gdyby nie wypadek Hulka, Pereza, Grosjeana, Ericssona, gdyby nie stratedzy McLarena, gdyby nie długi Pit-stop Rosberga, gdyby nie parasole na trybunach... wyścig byłby nudny. Daj spokój z gdybactwem.
Avatar użytkownika
hejter
 
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 17:58
Lokalizacja: nieznana

Postprzez karolVTEC N lip 27, 2014 21:11  Re: GP Węgier 2014

hejter :zgoda:

karolVTEC napisał(a):Gdybanie po wyścigu jest jak wymotywanie po imprezie... nie jest fajne i pożądane.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez TommyYse N lip 27, 2014 21:30  Re: GP Węgier 2014

Garść ciekawostek statystycznych

  • Podczas trzech poprzednich wyścigów na Węgrzech, Daniel Ricciardo kończył wyścig poza pierwszą dziesiątką. Do czterech razy sztuka. :)
  • Dokładnie tak jak w Kanadzie, gdzie zdobył pierwsze zwycięstwo, Australijczyk objał prowadzenie trzy okrążenie przed końcem wyścigu.
  • W Kanadzie Ricciardo wygrał startując szósty, natomiast na Węgrzech startował czwarty. Dzięki temu stał się dziewiątym kierowcą w historii F1, który wygrał pierwsze dwa GP startując dalej niż z trzeciego pola startowego. Ósmym kierowcą który tego dokonał, był nie kto inny jak Kimi Raikkonen, który wygrał GP Malezji 2003 startując siódmy i GP Belgii 2004 startując dziesiąty.
  • Ferrari przedłuża swoją passę 78 wyścigów z rzędu w punktach, a Fernando Alonso został trzecim kierowcą w tym sezonie, obok Bottasa i Ricciardo, który był w stanie pokonać jednego lub oba Mercedesy, kiedy oba z nich ukończyły wyścig.
  • Alonso stanął na podium 97. raz. W najbliższym czasie powinien dołączyć do Alaina Prosta i Michaela Schumachera, którzy zrobili to ponad 100 razy.
  • Pierwszy raz w tym sezonie Nico Rosberg dojechał do mety i nie stanął na podium.
  • Pierwszy raz tego sezonu, wszystkich pięciu mistrzów świata w aktualnej stawce - Hamilton, Raikkonen, Alonso, Vettel oraz Button dojechało do mety zdobywając punkty.

Nie jestem fanem Ricciardo, ale oglądać go to czysta przyjemność. Jego śmiech jest cholernie zaraźliwy :D Morda sama się śmieje patrząc jak szczerzy zęby :P I może zauważyliście, że jak skończyli grać hymn Australii, to Daniel pokazał, że dzisiaj czapki nie założy - w Kanadzie się zagapił i hymn Austrii rozpoczął z czapka na głowie ;)

Obrazek
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez piotr_del_grey N lip 27, 2014 22:08  Re: GP Węgier 2014

TommyYse napisał(a):
baron napisał(a):
PS. A i jeszcze Force India, a konkretnie Perez, który skasował bodaj Hulkenberga, a potem sam siebie.


To Hulk zrobił coś niemożliwego, w końcu popełnił błąd :P Hulk ściął Pereza i walnął w bariery zaraz po tym w ostatnim zakręcie, Perez później sam się skasował. Hulk chyba sobie nie radzi w takich warunkach (patrz Brazylia 2012 i staranowanie Hamiltona).


Tak się akurat składa że Hulk jest jednym z najlepiej radzących sobie kierowców w deszczu czy przejściowych warunkach co obrazuje twój przykład. Do momentu kraksy walczył o zwycięstwo w tamtym wyścigu. A dzisiaj dobrze wystartował więc do pewnego momentu również było solidnie. Po prostu to nie był tor dla FI, zresztą ta ekipa notuje regres od Austrii i nie wydaje mi się by byli w stanie nawiązać walkę z Ferrari o czym jeszcze niedawno mówili.
Nigdy nie kłóć się z idiotą,
najpierw zniży Cię do swojego poziomu,
później pokona doświadczeniem.
piotr_del_grey
 
Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 14:57
GG: 37698737

Postprzez Kazik N lip 27, 2014 22:24  Re: GP Węgier 2014

Ta radość Daniela po zwycięstwie była bardzo sympatyczna. Czy ktokolwiek przed wyścigiem spodziewał się innego zwycięzcy niż kogoś prowadzącego bolid Mercedesa?
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Simi N lip 27, 2014 22:52  Re: GP Węgier 2014

Nie. Ja już widziałem Rosberga z przewagą ponad 20 punktów w klasyfikacji :twisted:
@TommyYse
Fajny zbiór statystyk ;)
Dorzuciłbym jedną ciekawostkę (o której już pisałem, chyba wczoraj) - Nico Rosberg jeszcze ani razu w swojej karierze nie wygrał dwóch wyścigów pod rząd. Startując dziś z P1 wydawać się mogło, że przełamie tę statystykę, ale.. klątwa trwa dalej :lol:
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez idylla Pn lip 28, 2014 5:21  Re: GP Węgier 2014

Bardzo fajny wyścig z dużą ilością akcji, wielkie brawa dla całej trójki na podium. Coraz bardziej zaczyna mi się podobać jazda RIC. Fakt że całej trójce pomógł SC nie umniejsza ich osiągnięcia. Brawa dla ALO za pokaz jazdy defensywnej przez ostatnie 10 kółek. Brawa dla Lewisa za awans. VET z tą samą porcją pecha jak i szczęścia bo ściana była blisko. RAI pomimo przyzwoitego występu na tle ALO wypadł blado. Fatalnie PER i HUL. Fatalna strategia w Mac-u, trzeba było choć jednego na slickach zostawić. Nie rozumiem również decyzji oponowych w Williamsie po 2 stinty na pośredniej mieszance? Generalnie wyścig w sam raz na zaostrzenie apetytów przed wakacyjną przerwą.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez katinka Pn lip 28, 2014 7:34  Re: GP Węgier 2014

Kurde świetny wyścig jak na Hungaro, nie mogłam tym razem obejrzeć na żywo, więc z odtworzenia, ale taniec radości był, ale się cieszę z tego P3 :) Świetna jazda Lewisa pomimo tego błędu zaraz po starcie i walka, nawet na tych zużytych gumach jeszcze próbował walczyć z Alonso. Miał tez trochę szczęścia z SC, ale to nie tylko on w tym wyścigu. Niesamowity też był ten ostatni stint Rosberga na nowych oponach, już myślałam, że po Hamiltonie, ale nie dał się chłopak co mnie strasznie bardzo cieszy. No i Nico skarżypyta wylądował tylko na P4, niech się idzie wypłakać w rękaw Ch.Whitingowi :rotfl: A Merca to coraz mniej zaczynam rozumieć, a najbardziej wkurza to, że gadają co innego, a robią co innego. Hamilton to wrażliwy gość, ale mam nadzieję, że się nie da i po prostu będzie robił swoje.

Wielkie brawa dla ALO, bardzo dobra jazda Hiszpana, fajnie się też bronił nie mając praktycznie opon. Raikkonen też spore punkty dla Ferki i nawet niezły wyścig Fina, wygląda jakby bardziej poczuł ten bolid. No i trza w końcu docenić też Ricciardo, dobry wyścig + trochę szczęścia, no i ten jeden niesamowicie agresywny atak na Lewisa, naprawdę super :dobrze: Ale Vettel pewno też walczyłby o podium gdyby nie spin. A McLaren znów coś ze strategią nie tak, jak zobaczyłam u Buttona kolejne przejściowe opony, to tak myślałam, że Jenson na tym straci, szkoda bo była chyba szansa na trochę większe punkty. F1 jest<3
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Kamikadze2000 Pn lip 28, 2014 12:54  Re: GP Węgier 2014

hejter napisał(a):Dokładnie, gdyby nie start Hamiltona z Pit-lane, gdyby nie mokry tor, gdyby nie wypadek Hulka, Pereza, Grosjeana, Ericssona, gdyby nie stratedzy McLarena, gdyby nie długi Pit-stop Rosberga, gdyby nie parasole na trybunach... wyścig byłby nudny. Daj spokój z gdybactwem.


Stwierdzam tylko fakt. Ten tor jest nudny, jak flaki z olejem. Szkoda, ze przedłużyli z nim kontrakt... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Arnulf Pn lip 28, 2014 14:10  Re: GP Węgier 2014

Ale chodzi o to, że idąc Twoim tokiem myślenia to o każdym wyścigu można powiedzieć "gdyby nie x to byłyby nudy". Ale jakoś kurde od kilku dobrych wyścigów ciągle ten "x" się zdarza i dzięki temu oglądamy jeden z lepszych sezonów F1.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez rno2 Pn lip 28, 2014 14:15  Re: GP Węgier 2014

Ogólnie coraz częściej na tych ,,nudnych" torach mamy ciekawe wyścigi - Węgry 2011, Walencja 2012, Węgry 2014...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Arnulf Pn lip 28, 2014 15:32  Re: GP Węgier 2014

Bo to jest ogólny trend panujący w F1 w ostatnich latach. Nie da się zaprzeczyć, że od paru lat co roku poziom wyścigów się podnosi, dla mnie w tym sezonie już osiągnął niemal ekstremum. Jak widać, te "durne" zmiany przynoszą pozytywne efekty i taką F1 jaką oglądam w tym sezonie chciałbym oglądać zawsze. W poprzednich sezonach jedyne co mi przeszkadzało to zbyt szybko zużywające się opony i nie pasowało mi kilka pit-stopów w trakcie wyścigu. W tym sezonie jest optymalnie, jest taktyka oponiarska, ale nie ma takich historii jak wcześniej, że ekscytowaliśmy się wyprzedzeniem kierowcy A przez kierowcę B bo A jechał już aż 6 okrążeń na tych oponach. Oczywiście, świeże opony dają dużą przewagę ale przykład Bottasa i Hamiltona z GP Niemiec pokazuje, że ten przedział okrążeń, gdy opony są zdatne do użytku jest szerszy.

Nawet moja matka, która F1 raczej się nie interesuje była pod ogromnym wrażeniem jak blisko siebie jechali kierowcy w zakręcie drugim walcząc o pozycję.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Simi Pn lip 28, 2014 15:45  Re: GP Węgier 2014

@Arnulf
Niektóre zmiany są durne inne nie. Skoro wyścigi wyglądają teraz praktycznie tak jak powinny, po jaką cholerę wsadzać tytanowe płyty pod bolidem tylko po to, żeby iskry leciały? Dlaczego chcą wprowadzić balast? To są te durne zmiany (na razie, te powyższe, tylko proponowane). Wiem, że ogólnie ludzie krytykują chyba każde zmiane i narzekają czegokolwiek by nie proponowano, ale trzeba się zgodzić z faktem, że niektóre zmiany są w istocie głupie, ale inne zdają egzamin.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Arnulf Pn lip 28, 2014 15:57  Re: GP Węgier 2014

@Simi
Jak najbardziej masz rację. Ja pisałem, że wyścigi są takie jak powinny być teraz, w tym momencie.
Pseudo-upiększenia jak tytanowe płyty, czy zatrzymany restart po SC to idiotyzm, którego nie popieram i nie będę popierał (podwójnych punktów w ostatnim GP też nie popieram). A idiotyzm ten wynika z tego, że władze myślą, że wyścigi nadal są za mało ciekawe - stąd w ich mniemaniu spadek widowni. Tymczasem nikt tam nie wpadł na to, co już ja i nie tylko ja na tym forum pisałem wielokrotnie: problemem jest dostępność F1. Kwestia jest teraz taka, czy tam na górze po prostu ktoś nie przedobrzy, bo lepsze jest wrogiem dobrego.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość