GP Węgier 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Simi Pn lip 28, 2014 17:09  Re: GP Węgier 2014

@Arnulf
Dokładnie tak. Włodarze chcą przyciągnąć kibiców, ale za przeproszeniem, zabierają się za to od d*py strony wprowadzając zupełnie bezpodstawne nowinki.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez slipstream Pn lip 28, 2014 18:59  Re: GP Węgier 2014

Ja to określam tak, że F1 nie potrzebuje poprawiania atrakcyjności w trakcie samego wyścigu, a potrzebuje promocji i uatrakcyjnienia pomiędzy wyścigami.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Simi Pn lip 28, 2014 19:08  Re: GP Węgier 2014

No właśnie o to chodzi. W obecnych czasach największym źródłem informacji jest internet. Wszyscy korzystamy z internetu, ba! nawet poza domem. F1 powinno celować w promocję w internecie. Skoro NASCAR, czy DTM mają swoje aplikacje na smartfony, czemu F1 nie może mieć? Tak, żeby można było śledzić wyścigi na internecie, również poza domem. Telewizja w obecnych czasach nie wystarczy.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Duif Pn lip 28, 2014 19:10  Re: GP Węgier 2014

Nie chodzi o to. Ale najzwyklejszy brak F1 w internecie jest straszny. Co z tego, że są portale, jak dostęp do materiałów oficjalnych jest praktycznie zerowy.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream Pn lip 28, 2014 19:21  Re: GP Węgier 2014

I pomyśleć ile rzeczy marnuje się w archiwach FOM. A kto by nie chciał własnie miedzy wyścigami obejrzeć sobie jakieś archiwalium. Nawet nie cały wyścig (chociaż co komu by to przeszkadzało), ale we fragmentach nie ma nawet tego dostępnego w jednym miejscu bez specjalnego szukania.

Bo umówmy się. Jedyna mobilna aplikacja w postaci LT, i to jeszcze płatnego to kpina z kibiców bo to powinno być za darmo na dzień dobry. Do tego jeden RaceEdit i to na długo po wyścigu na oficjalnej stronie to kolejny śmiech na sali nazwanej "promocja F1".

W skrócie jednak, F1 mentalnie tkwi w XX wieku kiedy to jedynym źródłem dostępu do nie tylko F1 ale i innych dyscyplin sportu była telewizja. Teraz tak nie jest, czego dziadek i cała świta nie wciąż nie rozumie. Jeśli ktoś ma się zainteresować F1, to nie można go zostawić czy wręcz wymagać sytuacji żeby żył nią raz na dwa tygodnie do obejrzenia w TV, ale żeby mógł nią żyć codziennie nawet jeśli oznacza to codziennie wrzuconą jakaś "głupotę" w postaci fajnego filmiku na YT. Tak, my sobie z tym radzimy bo wiemy gdzie i co szukać, ale nowych takie zaangażowanie z pewnością nie zachęca do poznawania danej dyscypliny, niż w sytuacji kiedy ma wszystko oficjalnie podane w przystępnej i bogatej formie w jednym miejscu.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamikadze2000 Pn lip 28, 2014 19:23  Re: GP Węgier 2014

Pogoda, bliskość band oraz niesubordynowani kierowcy... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez hejter Pn lip 28, 2014 19:41  Re: GP Węgier 2014

Ale przecież problemem nie jest atrakcyjność wyścigów, tylko metoda ich "sprzedaży kibicom". Mnie na przykład ucieszyłaby możliwość legalnego obejrzenia powtórki wyścigu w Internecie. Nawet niech relacja live zostanie dalej u stacji telewizyjnych (bo to dobre źródełko pieniędzy), ale np. 2h po zakończeniu wyścigu relacja byłaby udostępniana na oficjalnej stronie. Jak mam oglądać takie powtórki w ekstremalnych porach jak na PSN to dziękuję.
Avatar użytkownika
hejter
 
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 17:58
Lokalizacja: nieznana

Postprzez Duif Pn lip 28, 2014 19:45  Re: GP Węgier 2014

Nie chodzi nawet o całe wyścigi. Ale wystarczy mieć kanał na YT, na którym umieszczane będą najciekawsze fragmenty. Tylko tyle.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 Pn lip 28, 2014 19:51  Re: GP Węgier 2014

Alonso kierowcą weekendu, zdecydowanie. Zrobił wszystko co mógł w kwalifikacjach i zajął najwyższą możliwą pozycję, a jak warunki zrównały stawkę to minął Vettela, Rosberga i Vergne'a w dwa okrążenia. Niewiele zabrakło by odnieść niesamowite zwycięstwo, ale trudno, Ricciardo był tego dnia nie do zatrzymania. Australijczyk wskoczył na czoło dzięki SC, przez który Alonso stracił, a także nie można zapominać że Ricciardo został pokonany przez Vettela w kwalifikacjach. Hamilton także pojechał znakomicie, choć nie ustrzegł się błędu, a pod koniec nie dał rady pokonać Hiszpana. Alonso po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym kierowcą obecnie w F1, choć wielu z tego forum nigdy tego nie przyzna.

A co do kanału YouTube to pisałem o tym w komentarzach i widzę, że koledzy podzielają moje zdanie.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez slipstream Pn lip 28, 2014 19:55  Re: GP Węgier 2014

Rzuce moim ulubionym przykładem z którego sam korzystam. https://www.youtube.com/user/NBA Jako kibic koszykówki, ale znowuż nie na tyle aby zarywać noce mam w jednym miejscu wszystko co pozwala utrzymać zainteresowanie, być na bierząco z wydarzeniami i codziennie dostawać coś ciekawego - choćby głupie Top 10 każdego dnia. I to jest opracowywane CODZIENNIE, gdzie taka F1 z przerwą między wyścigami ma nieporównywalnie łatwiej, bo nie musi w takim tempie pracować.

Dlaczego wszystko krąży wokół akurat YT. Bo wiadomo ze F1 to głownie ruchome obrazki, a ruchome obrazki to dzisiaj YT. I tak już osadzeni w F1 kibice znaleźli by tam mnóstwo ciekawych materiałów z archiwów FOM, a niezainteresowanych łatwiej zainteresować kilkuminutowymi filmikami pokazującymi rywalizację koło w koło*, patos F1 i tym podobne bla bla, niż zmuszać od razu do poświecenia 2 godzin w niedzielę, bo to powinno przyjść naturalnie z czasem. Ale własnie bez zmuszania do tego. A jakby dziadek nie wiedział (a nie wie na pewno), z takiego YT tez ciągnie się kasę z reklam, i to nie małą mając bogatą bazę widzów na całym świecie. Wyścig w niedzielę rpzed TV to powinna być "tylko" wisienka na torcie, ale cały ten tort to mrówcza robota promocyjna właśnie pomiędzy wyścigami.

*tak, montując takie krótkie filmiki i z ostatnich lat zrobi się emocjonujące klipy, bo tak samo wszyscy zachwycają się dziś krótkimi wyrywkami równie nudnych wyścigów i sezonów z lat 70, 80 czy 90 mówiąc jakie to były wspaniałe czasy
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez TommyYse Pn lip 28, 2014 22:20  Re: GP Węgier 2014

Od jakiegoś czasu powtarzamy wszyscy to samo. Wielu ekspertów też to powtarza. Czyli świadomość problemu jest. W sensie, że problemem nie jest ściganie tylko promocja F1 w okresie między wyścigami i wykorzystanie internetu. Zdaje się nawet, że krytykom brakuje już argumentów po kolejnych wyścigach i kolejnych trafnych opiniach które się pojawiają.

Spójrzcie na zespoły. Zawzięcie korzystają z FB i Ćwierkacza. Zespoły muszą być za, ale sprawa stała w miejscu od długiego czasu. Widać, że coś ruszyło, powoli jak start z 8. biegu, ale coś drgnęło bo opinia publiczna szumi. Oby coś z tego wynikło, oby...
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez pawel92setter Pn lip 28, 2014 22:23  Re: GP Węgier 2014

Michal2_F1 napisał(a):Alonso kierowcą weekendu, zdecydowanie. Zrobił wszystko co mógł w kwalifikacjach i zajął najwyższą możliwą pozycję, a jak warunki zrównały stawkę to minął Vettela, Rosberga i Vergne'a w dwa okrążenia. Niewiele zabrakło by odnieść niesamowite zwycięstwo, ale trudno, Ricciardo był tego dnia nie do zatrzymania. Australijczyk wskoczył na czoło dzięki SC, przez który Alonso stracił, a także nie można zapominać że Ricciardo został pokonany przez Vettela w kwalifikacjach. Hamilton także pojechał znakomicie, choć nie ustrzegł się błędu, a pod koniec nie dał rady pokonać Hiszpana. Alonso po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym kierowcą obecnie w F1, choć wielu z tego forum nigdy tego nie przyzna.

A co do kanału YouTube to pisałem o tym w komentarzach i widzę, że koledzy podzielają moje zdanie.



100% racji co do Alonso. Dopiero niedawno zaczęło mi przez gardło przechodzić wychwalanie tego małego narzekacza, ale był jednym z czterech kierowców, którzy dużo stracili na wyjeździe SC i mimo tego walczył o zwycięstwo, dojeżdżając z nich najwyżej.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Arnulf Pn lip 28, 2014 23:05  Re: GP Węgier 2014

TommyYse napisał(a):Oby coś z tego wynikło, oby...


Póki Ecclestone jest na szczycie, nie ma na to raczej szans sądząc po tej wypowiedzi. Nieco więcej optymizmu można wyciągnąć ze słów Hembery'a, ale co on może.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez rno2 Wt lip 29, 2014 7:10  Re: GP Węgier 2014

Oby tylko nie przedobrzyli z tym wejściem F1 do internetu, bo się okaże, że skończą pokazywać całe wyścigi w tv, a będzie można jedynie obejrzeć skróty w internecie.
A ja jednak jestem tradycjonalistą i lubię usiąść o tej 14 przed tv i zobaczyć cały wyścig, a nie urywki...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Duif Wt lip 29, 2014 7:23  Re: GP Węgier 2014

rno2, ale co ma jedno do drugiego?
Mówimy tu o podejściu do tematu, tak jak praktycznie każdy sport podchodzi.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość